BNN nedēļas apkopojums: Latvijas budžets. Vērtīgākie uzņēmumi. Dzimstība Lietuvā

Šonedēļ Saeima pabeidza darbu pie 2022.gada budžeta. Lielu pārsteigumu nebija: joprojām tika runāts par to, ka budžeta izstrādē vajadzētu ņemt vērā kaut ko arī no opozīcijas priekšlikumiem, taču tas netika darīts; daudz naudas novirzīja kovida seku novēršanai.

Vienīgais, kas pārsteidza, bija tā saucamo «deputātu kvotu» atgriešanās.

Šajā nedēļā birža Nasdaq Riga publiskoja apkopojumu par Latvijas vērtīgākajiem uzņēmumiem. Pirmajā vietā nemainīgi paliek AS Latvenergo, taču pirmo reizi miljarda vērtību pārsniedzis privātais uzņēmums: SIA Mikrotīkls, kas Latvijas vērtīgāko uzņēmumu topā ieņem trešo vietu.

Savukārt Lietuva publiskojusi datus, kas liecina, ka valstī turpina kristies dzimstības līmenis. Turklāt Kauņā un Viļņā piedzimuši ap 70% visu mazuļu, kas nozīmē, ka reģionos demogrāfiskā situācija pasliktinās straujāk.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Budžets 2022, Ilgais projekts, Sods bankaiBiznesa ziedsBēbīši Lietuvā, Covid-19 vakcīna bērniem un Premjere uz dienu.

 

BUDŽETS 2022

Pēc 51 darba stundas Saeima pieņem 2022.gada valsts budžetu, paredzot tērēt 12,4 miljardus eiro

budžets 2022, pieņemts, Saeima, valdība, Rail Baltica, koalīcija, 3x500, JKP, opozīcija, ZZS, Artuss Kaimiņš, debates, pieņemts budžets, Svarīgi,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Pēc apmēram 51 stundas ilgas spriešanas un debetēšanas ar vairākiem pārtraukumiem Saeima otrdien galīgajā lasījumā pieņēma likumu Par valsts budžetu 2022.gadam, paredzot Latvijas valstij nākamajā gadā ieņēmumus 10,6 miljardu eiro apmērā, bet izdevumus 12,4 miljardu eiro apmērā.

Par likuma pieņemšanu nobalsoja 52 deputāti, pret – 37.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ILGAIS PROJEKTS

Saeima pieņem likumu par piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanu

piespiedu dalītais īpašums, izbeidz, stājas spēkā, 2023.gads, zemes noma, dzīvokļi,
Foto: Elizabete Mežule

Saeima ceturtdien, 25.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu, kas noteiks kārtību, kādā sākams un īstenojams vienota īpašuma izveidošanas process piespiedu dalītā īpašuma gadījumā, ja uz citai personai piederoša zemes īpašuma atrodas daudzdzīvokļu māja ar privatizētu dzīvokļu īpašumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS BANKAI

FKTK piemēro PrivatBank 768 653 eiro sodu

PrivatBank, FKTK, sods, naudassods, terorisma finansēšanas likums, naudas atmazgāšana, caurspīdīgums, Svarīgi,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) pieņēmusi lēmumu AS PrivatBank piemērot soda naudu 768 653 eiro par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem, un bankai noteikti vairāki tiesiskie pienākumi konstatēto pārkāpumu un trūkumu novēršanai, informē FKTK pārstāvji.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BIZNESA ZIEDS

Latvijas biznesa TOP101 – nosaukti vērtīgākie uzņēmumi

Latvenergo, TOP101, Madara Cosmetics, Latvijas vērtīgākie uzņēmumi, IR Nauda, Nasdaq Riga,
Foto: Unsplash

ĢLatvijas vērtīgāko uzņēmumu sarakstā iekļuvušo Latvijas vērtīgāko uzņēmumu kopējā vērtība 2021.gadā ir sasniegusi 22,5 mljrd. eiro, un salīdzinājumā ar pērnā gada sarakstu, šogad kopējā vērtība ir palielinājusies par 37%.

Latvijas visvērtīgākā uzņēmuma statusu saglabā AS Latvenergo ar vēsturiski augstāko 2,062 mljrd. eiro lielu uzņēmuma vērtību, uzrādot vērtības pieauguma izmaiņas par 25% salīdzinājumā ar vērtību pērnā gada topā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BĒBĪŠI LIETUVĀ

Dzimstība Lietuvā sarukusi līdz 20 gadu zemākajam līmenim

Lietuva, demogrāfija, dzimstība, veselība, pandēmija, iedzīvotāju novecošana
Foto: Pixabay

Lietuvā dzimstība pērn sarukusi līdz zemākajam līmenim pēdējo 20 gadu laikā, vienlaikus Baltijas valstī ir arī viens no augstākajiem iedzīvotāju novecošanās rādītājiem, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Kā šoruden pavēstījusi Lietuvas statistikas pārvalde, 2020.gadā valstī reģistrēti ap 25 000 jaundzimušo, kas ir zemākais rādītājs kopš 1999.gada.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 VAKCĪNA BĒRNIEM

EZA apstiprina Pfizer/BioNTech vakcīnas izmantošanu bērniem 5–11 gadu vecumā

Covid-19, vakcīna, COvid vakcīna, bērni, EZA, devas bērniem, covid vakcīna, droši, vakcinēt bērnus pret covid, kovids,
Foto: Unsplash

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien, 25.novembrī, apstiprinājusi Pfizer/BioNTech vakcīnas izmantošanu bērniem vecumā no pieciem līdz 11 gadiem.

Līdz ar EZA lēmumu tā jaunāka vecuma bērniem Eiropas Savienībā būs pirmā iespēja imunizācijai pret Covid-19.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PREMJERE UZ DIENU

Zviedrijas premjerministre atkāpjas pēc budžeta fiasko

Zviedrija, Magdalēna Andersone, valsts budžets, Stokholma, politika, Skandināvija
Demisionējusī Zviedrijas premjerministre Magdalēna Andersone. Foto: AFP/SCANPIX

Zviedrijā par atkāpšanos no valdības vadītājas amata paziņojusi sociāldemokrāte Magdalēna Andersone (Magdalena Anderson). Jau viņas ievēlēšanas dienā izjukusi premjerministres savāktā koalīcija, bet parlaments atbalstījis opozīcijas sagatavotu valsts budžetu, vēsta Zviedrijas ziņu portāls TheLocal.se.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas