BNN nedēļas apkopojums: Ļauj atlaist nevakcinētos. Apstiprina zāles pret Covid-19. Planētas piemēslošana

Šonedēļ pasaules uzmanība no vispārējām vīrusa problēmām mazliet pievērsta arī straujajām klimata izmaiņām. Valstis nāk kopā un spriež, kā lai samazina izmešu nonākšanu atmosfērā un bremzē «panētas uzsilšanu».

Latvijas Saeima šajā nedēļā pieņēmusi pretrunīgi vērtēto likumu, kas darba devējam ļauj atlaist padotos, kuri nav vakcinējušies pret Covid-19. Vienlaikus ar šo normu tika pieņemts, ka valsts izmaksās kompensāciju tiem, kuriem parādījušās nopietnas blaknes pēc Covid-19 vakcīnas.

Šai nedēļā arī noskaidrots, ka visā pasaulē no Covid-19 miruši vairāk nekā pieci miljoni cilvēku. Vienlaikus šonedēļ Lielbritānijas zāļu regulators devis apstiprinājumu zālēm pret Covid-19.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Darbs, Cenu pieaugums, SodsDabaAtkāpšanās Igaunijā, Zāles pret Covid-19 un Vīrusa upuri.

 

DARBS

Darba devējs varēs atlaist padotos bez Covid-19 sertifikāta

darbinieku atlaišana, Covid-19 sertifikāts, Covid-19, Saeima, galīgais lasījums, kvalifikācija, atlaist darbiniekus, priekšnieks, darbavieta, dīkstāve, alga,
Foto: Pexels

Saeima ceturtdien, 4.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus, ar kuriem noteiktas tiesības darba devējam pēc noteikta laika atlaist pret Covid-19 nevakcinētos darbiniekus, uz kuriem attiecas prasība par vakcinēšanos.

Darbinieku varēs atlaist, ja vakcinācija netiks veikta vismaz trīs mēnešu laikā pēc darbinieka atstādināšanas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENU PIEAUGUMS

Ekonomists skaidro: Kāds sakars dabasgāzes krājumu līmenim ar patēriņa cenu pieaugumu

Mārtiņš Āboliņš, Citadele, inflācija, patēriņa cenas, pieaugums, energoresursu cenas, OPEC, algas, ekonomiskā situācija,
Bankas “Citadele” ekonomists Mārtiņš Āboliņš. Foto: Edijs Pālens/LETA

jau tuvākajā nākotnē jutīsim pamatīga dabas resursu cenu pieauguma sekas, kas veicinās pakalpojumu sadārdzinājumu gan nozarēs, ko gaidāmais cenu kāpums ietekmēs tieši, piemēram, elektroenerģijas jomā, gan tajās, kas iespaidu jutīs pastarpināti, norāda bankas Citadele galvenais ekonomists Mārtiņš Āboliņš.

Ekonomikas atgūšanās pēc pandēmijas radītā krituma būs ļoti strauja, taču nenāks par labu iedzīvotāju maciņiem, vērtē Āboliņš.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS

No bijušajiem Pasažieru vilciena valdes locekļiem valsts labā piedzen gandrīz 1,5 miljonus

Edmunds Kancēvičs, Nils Freivalds, Jānis Pētersons, Mārtiņš Jirgens, Pasažieru vilciens, krimināllieta, iepirums, kompensācija, valsts, pusotrs miljons, naudassods,
Jānis Pētersons (no kreisās), Edmunds Kancēvičs un Nils Freivalds. Foto: Edijs Pālens/LETA

Augstākās tiesas (AT) Krimināllietu departaments ceturtdien, 4.novembrī, nolēmis negrozīt Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru četri bijušie AS Pasažieru vilciens (PV) valdes locekļi atzīti par vainīgiem dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, informē tiesā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DABA

Pētījums: Siltumnīcefekta gāzes šobrīd izplūst vairāk nekā pirms pandēmijas

Lietuva, nodarbinātība, pabalsti, vakances, darbavietas, BNN Pēta, Svarīgi, ekonomika, Covid-19 sekas uzņēmējdarbībā
Foto: Pixabay

Ar esošo siltumnīcefekta gāzu izplūžu kāpumu pasaulē, Zemes temperatūras sasilšanas robeža – 1,5 grādi pēc Celsija, aiz kuras pēc zinātnieku aplēsēm paredzama neatgriezeniska globālās klimata sistēmas sabojāšana – pēc jauna pētījuma datiem tiks sasniegta jau pēc 11 gadiem. Attiecīgi valstu solījumi kļūt klimatneitrālām no 2040. līdz 2070.gadam, kas šobrīd tiek doti ANO Klimata pārmaiņu konferencē ir novēloti tāli mērķi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATKĀPŠANĀS IGAUNIJĀ

Igaunijā atkāpjas kultūras ministre

Igaunija, kultūra, kultūras ministre, demisija, politika, Centra partija, Covid-19 ierobežojumi
Igaunijas kultūras ministre Anneli Otta. Foto: Sakala/Scanpix

Igaunijā par atkāpšanos no amata paziņojusi kultūras ministre Anneli Otta (Anneli Ott), kura no kultūras darbiniekiem saņēmusi daudz kritikas par nevakcinēšanos pret Covid-19 laikā, kad nevakcinētiem igauņiem liegts apmeklēt iekštelpu kultūras pasākumus, vēsta raidorganizācija ERR.

Otta par demisiju paziņojusi otrdien, 2.novembrī, tiešraides uzrunā medijiem no viņas pārstāvētās Centra partijas Tallinas biroja.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ZĀLES PRET COVID-19

Lielbritānijā apstiprina pirmās zāles pret Covid-19

Lielbritānija, veselība, Covid-19, zāles, medikamenti, apstiprinājums, molnupiravir
Photo: AP/SCANPIX

Polijas samilzušajā strīdā ar ES iestādēm par poļu tiesu varas neatkarības vājināšanu ES Tiesa piespriedusi dalībvalstij ievērojamu naudassodu – vienu miljonu eiro dienā – par tās nesenā sprieduma neizpildi, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĪRUSA UPURI

Pasaulē Covid-19 upuru skaits pārsniedz 5 000 000

Covid-19, pasaulē, veselība, ierobežojumi, vakcinācija, Covid-19 vakcīna, pandēmija
Jastrebskovskas kapsēta Maskavas apgabalā, Krievijā. Foto: TASS/SCANPIX

Kopš pandēmijas sākuma no Covid-19 izraisītām veselības komplikācijām ir miruši vairāk nekā 5 000 000 cilvēku, aplēsuši ASV medicīnas statistiķi.

Kā ziņo britu raidorganizācija BBC, ASV Džonsa Hopkinsa Universitātes Koronavīrusa resursu centrs aplēsis, ka pirmdien, 1.novembrī, reģistrēto Covid-19 nāves gadījumu kopskaits sasniedzis 5 001 991.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas