BNN nedēļas apkopojums: Lembergs aiz restēm. Mirušo skaits. Palīdzība bērniem ar invaliditāti

Ilgi gaidītais – šis patiešām ir īstais vārdu savienojums, lai raksturotu šonedēļ pasludināto tiesas spriedumu «Vainīgs!» Aivaram Lembergam. Taču tas ir noticis, un Lembergs sēž aiz restēm.

Noslēgums 12 gadus ilgai tiesas prāvai mazliet arī palīdzēja pievērsties kam citam – ne tikai ļoti ielilgušajai Covid-19 pandēmijai. Taču šonedēļ Latvijas kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija paziņoja par papildu ierobežojumiem. Lietuvā nolemts turpināt pašreizējos nosacījumus, lai situāciju vēl uzlabotu, Igaunijā ieviesa stingrākus nosacījumus, jo tur situācija ar slimības izplatību, kā zināms, pēdējās pāris nedēļās pasliktinājusies.

Šajā nedēļā Saeima arī lēmusi piešķirt Goda ģimenes titulu visām tām ģimenēm, kurās ir bērni ar invaliditāti. Tituls dod dažādas atlaides gan precēm, gan pakalpojumiem, tādējādi vismaz nedaudz atvieglojot vecāku rūpes.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Lembergs cietumā, Mirušie, Covid-19 potesProtests, Cenas Eiropā, Gigantu ierobežošana un Atbalsts.

 

LEMBERGS CIETUMĀ

Sods piespriests. Lembergam apcietinājums tiesas zālē un pieci gadi cietumā

Anrijs Lembergs, Aivars Lembergs, apsūdzība, pirmās instances tiesa, tiesas spriedums, Ansis Sormulis, korupcija, akciju izspiešana, apsūdzības, spriedums Lembergam, cīņa ar korupciju, sods, cietums, naudassods, vainīgs,
Aivars Lembergs. Foto: Zane Bitere/LETA

Rīgas apgabaltiesa atzinusi Aivaru Lembergu par vainīgu noziedzīga nodarījuma nodarīšanā, piemērojot viņam piecu gadu ilgu cietumsodu un mantas konfiskāciju, un 20 000 eiro lielu sodu.

Tiesa lēmusi konfiscēt vairākus Lembergam piederošos nekustamos īpašumus – arī Puzes īpašumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIRUŠIE

Mirušo skaits gada pirmajās piecās nedēļās Latvijā pieaudzis par 43,2%

CSP, statistika, mirušie, mirušo skaits, SPKC, Covid-19,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Mirušo skaits šogad pirmajās piecās nedēļās Latvijā pieaudzis par 43,2% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

2021.gada pirmajās piecās nedēļās, proti, laika periodā no 4.janvāra līdz 7.februārim, Latvijā reģistrēti kopumā 3972 mirušie, kamēr pagājušā gada pirmajās piecās nedēļās Latvijā tika reģistrēti 2773 mirušie.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 POTES

Mediji: AstraZeneca informējis ES par ievērojami mazākām vakcīnas kravām otrajā ceturksnī

AstraZeneca, vakcīna, ES, piegādes, kravas, vakcinācija, veselība, ierobežojumu atcelšana
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Britu-zviedru zāļu ražotājs AstraZeneca informējis ES, ka prognozē, ka spēs piegādāt mazāk nekā pusi no Covid-19 vakcīnām, ko tas apņēmies piegādāt bloka dalībvalstīm 2021.gada otrajā ceturksnī, tā ziņu aģentūrai Reuters sacījusi kāda ES amatpersona, vēsta ziņu portāls The Guardian.

ES amatpersona, kura ir iesaistīta bloka sarunās ar zāļu ražotāju, otrdien, 23.februārī, sacījusi Reuters, ka tikšanās reizē uzņēmums informējis, ka «otrajā ceturksnī piegādās mazāk nekā 90 miljonus devu».

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROTESTS

Lietuvā bāru īpašnieki piketē par nepietiekamu atbalstu nozarei

Lietuva, bāri, kafejnīcas, nakts izlaide, Viļņa, dīkstāve, krīze, atpūta, alkohols
Foto: AP/SCANPIX

Lietuvas bāru īpašnieki sarīkojuši protesta akciju Viļņā, lai norādītu, ka valdības organizētais atbalsts ir nepietiekams nozares uzņēmumu saglabāšanai, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Sestdienas, 20.februāra, pēcpusdienā bāru īpašnieki, darbinieki un klienti pulcējās uz 15 minūtes ilgu piketu, lai pievērstu uzmanību grūtībām, ar kādām saskaras nozarē strādājošie uzņēmumi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENAS EIROPĀ

Eurostat: Latvija janvārī starp sešām ES valstīm ar gada deflāciju

Eurostat, deflācija, inflācija, ES vidēji, CSP, statistika, patēriņa cenas,
Foto: Unsplash

Patēriņa cenas Latvijā janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājušās par 0,5%, tai esot starp sešām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurās šajā periodā reģistrēta gada deflācija, liecina otrdien, 23.februārī, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Gada deflācija vēl fiksēta Grieķijā (–2,4%), Slovēnijā (–0,9%), Kiprā (–0,8%), Bulgārijā (–0,4%) un Īrijā (–0,1%), bet Horvātijā patēriņa cenas gada griezumā saglabājušās nemainīgas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

GIGANTU IEROBEŽOŠANA

Austrālija pieņem likumu, lai piespiestu Facebook un Google maksāt par ziņu saturu

Facebook, sociālie mediji, Austrālija, ziņas, ziņu portāli, reklāmas tirgus
Foto: REUTERS/SCANPIX

Sperot vēsturisku soli, Austrālijas parlamenta apakšpalātā ceturtdien, 25.februārī, atbalstīts pasaulē pirmais likumprojekts, kura mērķis ir panākt, lai interneta platformas maksā plašsaziņas līdzekļiem par publicēto ziņu saturu, tā kompensējot otrajiem sarukušos ienākumus no reklāmu izvietošanas, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ceturtdien Austrālijas parlamenta Pārstāvju palātā ir pieņemts likumprojekts, kas mudina interneta lieluzņēmumus un plašsaziņas līdzekļu uzņēmumus vai organizācijas savstarpēji vienoties par maksājumu līgumiem attiecībā uz ziņu saturu, ko saviem lietotājiem rāda tādi dominējoši tirgus dalībnieki kā Facebook un Google.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATBALSTS

Goda ģimenes apliecību no 1.maija varēs saņemt arī ģimenes, kurās aug bērns ar invaliditāti

Goda ģimene, bērns ar invaliditāti, Saeima, atvieglojumi, bērni, ģimenes, atbalsts,
Foto: Pexels

Saeima ceturtdien, 25.februārī, galīgajā lasījumā pieņēma par steidzamiem atzītos Bērnu tiesību aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz no 1.maija Goda ģimenes apliecību piešķirt arī ģimenēm, kurās aug bērns ar invaliditāti.

Ar šiem grozījumiem beidzot tiek pievērsta lielāka uzmanība un sniegts atbalsts arī ģimenēm, kurās audzina bērnu ar I vai II grupas invaliditāti līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas