bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.01.2020 | Vārda dienas: Sigurds, Sigvards, Zigurds
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Lembergs neatlaižas no ZZS. Patvaļa uz robežas. Neuzticība Burovam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Aivars Lembergs, notikumi Latvijā, nedēļa Latvijā, aktuālākais Latvijā, BNN nedēļas apkopojums, nedēļas notikumi, aktuālākie notikumi, Oļegs Burovs, Skaidrīte Ābrama, Rīgas dome, ZZS, Valsts kontrole

Šķiet, nekas nevar salauzt to pārliecību, ar kuru Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) turas pie smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga – pat ASV sankcijas, kurām ir potenciāls apdraudēt ZZS finansējumu, līdz ar to arī dzīvotspēju.

Kārtējā sēdē neviens pat neierosināja pārrunāt to, vai turpināt vai neturpināt sadarbību ar sankcionēto Lembergu un Latvijai un Ventspilij. Tāpat netika pacelts jautājums, ko sadarbības turpināšana solis nozīmēs ZZS.

Aizvadītajā nedēļā Valsts kontrole nāca klajā ar revīziju, kurā atklāts – Latvijas-Krievijas robežas ierīkošanā prettiesiski iztērēti vismaz septiņi miljoni eiro, bet Iekšlietu ministrija nav ņēmusi vērā iepriekš izskanējušos ieteikumus savas iestādes rūpīgāk pieskatīt. «Tas ir liels patvaļas piemērs,» atklāto pārkāpumu raksturojusi valsts kontroliere Elita Krūmiņa un norādījusi, ka pieļauto pārkāpumu spektrs ir plašs.

Rīgā tikmēr bez pārmaiņām – viss aizvien jūk un brūk. Pašreizējai Rīgas domes koalīcijai ir grūtības izpildīt koalīcijas līgumu un sadalīt ietekmes sfēras. Tas novedis pie tā, ka Saskaņa un bloks Rīgai, lai gan nevēlas pamest koalīciju, vēlas Burovu atbrīvot no Rīgas mēra amata.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Noliedzot acīmredzamo, Patvaļa, Šķelšanās, Ēras beigas, Atbildība, Uzpūstais projekts, Būvdarbi un Piesārņojums.

NOLIEDZOT ACĪMREDZAMO

ZZS tiekas ar sankcionēto Lembergu. Tikšanās laikā neviens pat neierosina pārtraukt sadarbību

Aivars Lembergs, ZZS, Zaļo un zemnieku savienība, Latvijai un Ventspilij, ASV sankcijas, Edgars Tavars, Armands Krauze,

Aivars Lembergs (no kreisās), ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars un ZZS valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze

Par spīti ASV sankcijām Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) lēmusi nepārtraukt sadarbību ar smagos noziegumos apsūdzēto un no pienākumiem atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un viņa vadīto partiju Latvijai un Ventspilij.

Kā norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, tad trešdienas, 8.janvāra, ZZS frakcijas un valdes kopsēdē neviens nerosināja skatīt jautājumu par kādām izmaiņām ZZS un Latvijai un Ventspils sadarbībā. Arī Lembergs norādīja, ka Latvijai un Ventspilij uzskata – sadarbība ar ZZS jāturpina.

Lembergs informēja, ka saistībā ar ASV sankciju piemērošanu vērsies Satversmes tiesā, uzskatot, ka viņam nav bijušas tiesības tikt uzklausītam un aizstāvēties. Viņš apgalvoja, ka nemaz neesot informēts par to, ka viņam piemērotas sankcijas, un tādas viņam varētu piemērot tikai Latvijas iestādes.

Vairāk uzziniet: šeit.

PATVAĻA

VK: Latvijas-Krievijas robežas ierīkošanā vismaz 7,14 miljoni izlietoti prettiesiski

Valsts kontrole, Latvijas-Krievijas robeža, Valsts robežsardze, Iekšlietu ministrija, Valsts kontroles revīzija, VK revīzija

Ierīkojot Latvijas un Krievijas valsts robežas joslu, vismaz 7,14 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu un mantas izlietoti prettiesiski, savā revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Šajā revīzijā, kurā vērtēta robežas joslas infrastruktūrai un uzturēšanai piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietošanas likumība, secināts, ka, lai gan finansējums tiks izlietots pilnībā, būvniecība nav pabeigta plānotajā laikā, t.i., līdz 2019.gada 31.decembrim.

VK jau iepriekš aicinājusi Iekšlietu ministriju (IeM) novērst agrāk konstatētās neatbilstības un darbu izpildes kavējumus valsts austrumu robežas ierīkošanā.

Vairāk uzziniet: šeit.

ŠĶELŠANĀS

Kārtējās nesaskaņas Rīgas domē. Saskaņa un bloks Rīgai prasīs Burova nomaiņu

Kārtējā sadumpošanās Rīgas domē. Saskaņas un Rīgai prasīs Burova nomaiņu

Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Partijas Saskaņa un deputātu bloka Rīgai Rīgas domes politiķi uzstās uz pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu, noskaidrojusi aģentūra LETA.

Deputātu bloks un partijas Saskaņa domes frakcija vienojās aicināt koalīcijas partnerus – partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) deputātus – lemt par mēra nomaiņu, jo domnieki nespēj sastrādāties ar Burovu.

Galvenās nesaskaņas partneru vidū saistītas ar to, ka Burovs «vienpersoniski uzņēmies» koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā nekonsultējas ar saviem partneriem.

Vairāk uzziniet: šeit.

ĒRAS BEIGAS

Skaidrīte Ābrama aprīlī pametīs Konkurences padomes vadītājas amatu

Skaidrīte Ābrama, Ralfs Nemiro, Konkurences padome

Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama

Skaidrīte Ābrama šā gada aprīlī pametīs Konkurences padomes (KP) vadītājas amatu, pavēstījis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Ābrama amatu pametīs pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī. Ministrs piebilda, ka viņam Ābramas atlūgums bijis negaidīts, bet viņš to pieņems.

«Biju pārsteigts, jo mums bija laba sadarbība, varējām diskutēt par dažādiem tematiem,» pauda ekonomikas ministrs, novēlot Ābramai atpūsties un laba vēlējumus turpmākajās profesionālajās gaitās.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATBILDĪBA

Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs prasīs prokuratūrai izvērtēt padomes priekšsēdētāja iecelšanas pamatotību

Rīgas satiksme, Juris Radzēvičs, Rolands Klincis, Latvijas Radio, Rīgas satiksmes valde, Rīgas satiksmes padomi, Emīls Jakrins, Elīna Epalte-Drulle, Džineta Innusa

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, grasās vērsties prokuratūrā saistībā ar Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja Rolanda Klinča iecelšanu amatā, tā pirmdien, 6.janvārī, intervijā Latvijas Radio paudis Radzevičs.

Radzevičs skaidroja, ka juristi pauduši uzskatu – Klinča iecelšanā pārkāpta procedūra un viņu, labākajā gadījumā, varēja iecelt tikai uz laiku, nevis uz pieciem gadiem. Līdz ar to, lai izvērtētu notikušo, Radzevičs grasās vērsties prokuratūrā, lai tā izvērtē, vai Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja iecelšanas procedūrā nav pārkāptas amata pilnvaras.

Runājot par Rīgas satiksmes valdes iecelšanu, Radzevičs norādīja, ka aizvien nav saņēmis dokumentus, kas pamatotu, kā Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins nonākuši jaunās valde sastāvā. Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs skaidroja, ka ir svarīgi saprast, kā ir notikusi valdes iecelšanas procedūra un kāda ir padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu loma pieņemtajos lēmumos.

Vairāk uzziniet: šeit.

UZPŪSTAIS PROJEKTS

Rail Baltica projekts varētu pārsniegt apstiprināto budžetu un ieviešanas grafiku

Rail Baltica, pārvaldība, vadība, Valsts kontrole, projekta īstenošana, termiņi, Viļņa, Tallina, Rīga, dzelzceļš, savienošana

Nepilnības projekta Rail Baltica vadībā rada risku, ka projekts pārsniegs apstiprināto budžetu un ieviešanas laika grafiku, secinājusi Valsts kontrole (VK).

VK informē, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstākās revīzijas iestādes ir pabeigušas apvienoto revīziju, kurā tika secināts, ka ir noteikti pienākumi un atbildība, kā arī izstrādātas procedūras Rail Baltica projekta vadībai.

Rail Baltica projekts ir vērienīgākais infrastruktūras projekts Baltijas valstu neatkarības vēsturē. 870 kilometru garā dzelzceļa līnija no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai pēc šī brīža aplēsēm izmaksās 5,79 miljardus eiro. Rail Baltica projektu apmēram 85% apmērā līdzfinansē Eiropas Savienība no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzekļiem. Saskaņā ar finansēšanas līgumiem Rail Baltica projekta atbalsta saņēmēji ir dalībvalstu ministrijas, kas atbild par projekta īstenošanu, un visu trīs valstu kopuzņēmums AS RB Rail.

Vairāk uzziniet: šeit.

BŪVDARBI

Satiksmes pārvads Sarkandaugavā izmaksās 42,5 miljonus; būvnieki – BindersLNK Insdustries un Latvijas tilti

Sarkandaugavas satiksmes pārvads, būvniecība, IUB, Rīga, OTC, Binders, LNK Industries, Latvijas tilti, OTC, Rīgas dome, Ilze Dimante

Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar piegādātāju apvienību OTC par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā, informē departamentā.

Līgums paredz veikt 1.kārtas būvniecību satiksmes pārvadam pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte. Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamo informāciju, OTC ir apvienojušies trīs būvnieki – SIA Binders, AS LNK Industries un AS Latvijas tilti.

Līguma summa bez pievienotā vērtības nodokļa ir 35,11 miljoni eiro. 27 miljonus eiro no būvniecības izmaksām plānots segt no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma, vienu miljonu eiro – no valsts budžeta, bet pārējo – no pašvaldības līdzekļiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

PIESĀRŅOJUMS

Lietuvas kūrvietas mērs: Kuršu jomas piesārņojums varētu nonākt pie latviešiem

Darjus Jasaitis, Neringa, Baltijas jūra, piesārņojums, Grigeo, Kuršu joma, Grigeo Klaipeda, Gintauts Pangonis, Klaipēda,

Domājams, ka lielākā daļa neattīrīto notekūdeņu, kas no uzņēmumu grupas Grigeo kartona ražotnes Klaipēdā noplūdināti Kuršu jomā, acīmredzot tālāk nonākuši Baltijas jūrā, atzinis Lietuvas Kuršu kāpu kūrvietas Neringas mērs Darjus Jasaitis (Darius Jasaitis).

Pēc viņa teiktā, ņemot vērā valdošo straumju virzienu, jomas ūdeņos varētu būt palikusi ne vairāk kā piektā daļa no kopējā piesārņojuma apjoma, bet jūrā, kā jau lielākā ūdenstilpē, piesārņojums vairāk izkliedējas.

«Kā Neringas mēram man varbūt vajadzētu par to priecāties, bet kā Lietuvas pilsonis es priecāties nespēju,» sacījis Jasaitis. «Galu galā, tas nonāks pie brāļiem latviešiem, jo to nosaka jūrā valdošās straumes.»

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!