BNN nedēļas apkopojums: Lembergs neatlaižas no ZZS. Patvaļa uz robežas. Neuzticība Burovam

Šķiet, nekas nevar salauzt to pārliecību, ar kuru Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) turas pie smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga – pat ASV sankcijas, kurām ir potenciāls apdraudēt ZZS finansējumu, līdz ar to arī dzīvotspēju.

Kārtējā sēdē neviens pat neierosināja pārrunāt to, vai turpināt vai neturpināt sadarbību ar sankcionēto Lembergu un Latvijai un Ventspilij. Tāpat netika pacelts jautājums, ko sadarbības turpināšana solis nozīmēs ZZS.

Aizvadītajā nedēļā Valsts kontrole nāca klajā ar revīziju, kurā atklāts – Latvijas-Krievijas robežas ierīkošanā prettiesiski iztērēti vismaz septiņi miljoni eiro, bet Iekšlietu ministrija nav ņēmusi vērā iepriekš izskanējušos ieteikumus savas iestādes rūpīgāk pieskatīt. «Tas ir liels patvaļas piemērs,» atklāto pārkāpumu raksturojusi valsts kontroliere Elita Krūmiņa un norādījusi, ka pieļauto pārkāpumu spektrs ir plašs.

Rīgā tikmēr bez pārmaiņām – viss aizvien jūk un brūk. Pašreizējai Rīgas domes koalīcijai ir grūtības izpildīt koalīcijas līgumu un sadalīt ietekmes sfēras. Tas novedis pie tā, ka Saskaņa un bloks Rīgai, lai gan nevēlas pamest koalīciju, vēlas Burovu atbrīvot no Rīgas mēra amata.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Noliedzot acīmredzamo, Patvaļa, Šķelšanās, Ēras beigas, Atbildība, Uzpūstais projekts, Būvdarbi un Piesārņojums.

NOLIEDZOT ACĪMREDZAMO

ZZS tiekas ar sankcionēto Lembergu. Tikšanās laikā neviens pat neierosina pārtraukt sadarbību

Aivars Lembergs (no kreisās), ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars un ZZS valdes loceklis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze

Par spīti ASV sankcijām Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) lēmusi nepārtraukt sadarbību ar smagos noziegumos apsūdzēto un no pienākumiem atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un viņa vadīto partiju Latvijai un Ventspilij.

Kā norādīja ZZS valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, tad trešdienas, 8.janvāra, ZZS frakcijas un valdes kopsēdē neviens nerosināja skatīt jautājumu par kādām izmaiņām ZZS un Latvijai un Ventspils sadarbībā. Arī Lembergs norādīja, ka Latvijai un Ventspilij uzskata – sadarbība ar ZZS jāturpina.

Lembergs informēja, ka saistībā ar ASV sankciju piemērošanu vērsies Satversmes tiesā, uzskatot, ka viņam nav bijušas tiesības tikt uzklausītam un aizstāvēties. Viņš apgalvoja, ka nemaz neesot informēts par to, ka viņam piemērotas sankcijas, un tādas viņam varētu piemērot tikai Latvijas iestādes.

Vairāk uzziniet: šeit.

PATVAĻA

VK: Latvijas-Krievijas robežas ierīkošanā vismaz 7,14 miljoni izlietoti prettiesiski

Valsts kontrole, Latvijas-Krievijas robeža, Valsts robežsardze, Iekšlietu ministrija, Valsts kontroles revīzija, VK revīzija

Ierīkojot Latvijas un Krievijas valsts robežas joslu, vismaz 7,14 miljoni eiro valsts budžeta līdzekļu un mantas izlietoti prettiesiski, savā revīzijā secinājusi Valsts kontrole (VK).

Šajā revīzijā, kurā vērtēta robežas joslas infrastruktūrai un uzturēšanai piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietošanas likumība, secināts, ka, lai gan finansējums tiks izlietots pilnībā, būvniecība nav pabeigta plānotajā laikā, t.i., līdz 2019.gada 31.decembrim.

VK jau iepriekš aicinājusi Iekšlietu ministriju (IeM) novērst agrāk konstatētās neatbilstības un darbu izpildes kavējumus valsts austrumu robežas ierīkošanā.

Vairāk uzziniet: šeit.

ŠĶELŠANĀS

Kārtējās nesaskaņas Rīgas domē. Saskaņa un bloks Rīgai prasīs Burova nomaiņu

Kārtējā sadumpošanās Rīgas domē. Saskaņas un Rīgai prasīs Burova nomaiņu
Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs

Partijas Saskaņa un deputātu bloka Rīgai Rīgas domes politiķi uzstās uz pašvaldības vadītāja Oļega Burova (GKR) nomaiņu, noskaidrojusi aģentūra LETA.

Deputātu bloks un partijas Saskaņa domes frakcija vienojās aicināt koalīcijas partnerus – partijas Gods kalpot Rīgai (GKR) deputātus – lemt par mēra nomaiņu, jo domnieki nespēj sastrādāties ar Burovu.

Galvenās nesaskaņas partneru vidū saistītas ar to, ka Burovs «vienpersoniski uzņēmies» koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā nekonsultējas ar saviem partneriem.

Vairāk uzziniet: šeit.

ĒRAS BEIGAS

Skaidrīte Ābrama aprīlī pametīs Konkurences padomes vadītājas amatu

Skaidrīte Ābrama, Ralfs Nemiro, Konkurences padome
Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama

Skaidrīte Ābrama šā gada aprīlī pametīs Konkurences padomes (KP) vadītājas amatu, pavēstījis ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV).

Ābrama amatu pametīs pēc pašas vēlēšanās 15.aprīlī. Ministrs piebilda, ka viņam Ābramas atlūgums bijis negaidīts, bet viņš to pieņems.

«Biju pārsteigts, jo mums bija laba sadarbība, varējām diskutēt par dažādiem tematiem,» pauda ekonomikas ministrs, novēlot Ābramai atpūsties un laba vēlējumus turpmākajās profesionālajās gaitās.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATBILDĪBA

Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs prasīs prokuratūrai izvērtēt padomes priekšsēdētāja iecelšanas pamatotību

Rīgas satiksme, Juris Radzēvičs, Rolands Klincis, Latvijas Radio, Rīgas satiksmes valde, Rīgas satiksmes padomi, Emīls Jakrins, Elīna Epalte-Drulle, Džineta Innusa

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme kapitāldaļu turētājs, Rīgas domes izpilddirektors Juris Radzevičs, grasās vērsties prokuratūrā saistībā ar Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja Rolanda Klinča iecelšanu amatā, tā pirmdien, 6.janvārī, intervijā Latvijas Radio paudis Radzevičs.

Radzevičs skaidroja, ka juristi pauduši uzskatu – Klinča iecelšanā pārkāpta procedūra un viņu, labākajā gadījumā, varēja iecelt tikai uz laiku, nevis uz pieciem gadiem. Līdz ar to, lai izvērtētu notikušo, Radzevičs grasās vērsties prokuratūrā, lai tā izvērtē, vai Rīgas satiksmes padomes priekšsēdētāja iecelšanas procedūrā nav pārkāptas amata pilnvaras.

Runājot par Rīgas satiksmes valdes iecelšanu, Radzevičs norādīja, ka aizvien nav saņēmis dokumentus, kas pamatotu, kā Elīna Epalte-Drulle un Emīls Jakrins nonākuši jaunās valde sastāvā. Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētājs skaidroja, ka ir svarīgi saprast, kā ir notikusi valdes iecelšanas procedūra un kāda ir padomes priekšsēdētāja un padomes locekļu loma pieņemtajos lēmumos.

Vairāk uzziniet: šeit.

UZPŪSTAIS PROJEKTS

Rail Baltica projekts varētu pārsniegt apstiprināto budžetu un ieviešanas grafiku

Rail Baltica, pārvaldība, vadība, Valsts kontrole, projekta īstenošana, termiņi, Viļņa, Tallina, Rīga, dzelzceļš, savienošana

Nepilnības projekta Rail Baltica vadībā rada risku, ka projekts pārsniegs apstiprināto budžetu un ieviešanas laika grafiku, secinājusi Valsts kontrole (VK).

VK informē, ka Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstākās revīzijas iestādes ir pabeigušas apvienoto revīziju, kurā tika secināts, ka ir noteikti pienākumi un atbildība, kā arī izstrādātas procedūras Rail Baltica projekta vadībai.

Rail Baltica projekts ir vērienīgākais infrastruktūras projekts Baltijas valstu neatkarības vēsturē. 870 kilometru garā dzelzceļa līnija no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai pēc šī brīža aplēsēm izmaksās 5,79 miljardus eiro. Rail Baltica projektu apmēram 85% apmērā līdzfinansē Eiropas Savienība no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzekļiem. Saskaņā ar finansēšanas līgumiem Rail Baltica projekta atbalsta saņēmēji ir dalībvalstu ministrijas, kas atbild par projekta īstenošanu, un visu trīs valstu kopuzņēmums AS RB Rail.

Vairāk uzziniet: šeit.

BŪVDARBI

Satiksmes pārvads Sarkandaugavā izmaksās 42,5 miljonus; būvnieki – BindersLNK Insdustries un Latvijas tilti

Sarkandaugavas satiksmes pārvads, būvniecība, IUB, Rīga, OTC, Binders, LNK Industries, Latvijas tilti, OTC, Rīgas dome, Ilze Dimante

Rīgas domes Satiksmes departaments noslēdzis 42,5 miljonus eiro vērtu līgumu ar piegādātāju apvienību OTC par jauna satiksmes pārvada būvniecību Sarkandaugavā, informē departamentā.

Līgums paredz veikt 1.kārtas būvniecību satiksmes pārvadam pāri dzelzceļa sliežu ceļiem Rīga-Skulte. Saskaņā ar Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) mājaslapā pieejamo informāciju, OTC ir apvienojušies trīs būvnieki – SIA Binders, AS LNK Industries un AS Latvijas tilti.

Līguma summa bez pievienotā vērtības nodokļa ir 35,11 miljoni eiro. 27 miljonus eiro no būvniecības izmaksām plānots segt no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansējuma, vienu miljonu eiro – no valsts budžeta, bet pārējo – no pašvaldības līdzekļiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

PIESĀRŅOJUMS

Lietuvas kūrvietas mērs: Kuršu jomas piesārņojums varētu nonākt pie latviešiem

Darjus Jasaitis, Neringa, Baltijas jūra, piesārņojums, Grigeo, Kuršu joma, Grigeo Klaipeda, Gintauts Pangonis, Klaipēda,

Domājams, ka lielākā daļa neattīrīto notekūdeņu, kas no uzņēmumu grupas Grigeo kartona ražotnes Klaipēdā noplūdināti Kuršu jomā, acīmredzot tālāk nonākuši Baltijas jūrā, atzinis Lietuvas Kuršu kāpu kūrvietas Neringas mērs Darjus Jasaitis (Darius Jasaitis).

Pēc viņa teiktā, ņemot vērā valdošo straumju virzienu, jomas ūdeņos varētu būt palikusi ne vairāk kā piektā daļa no kopējā piesārņojuma apjoma, bet jūrā, kā jau lielākā ūdenstilpē, piesārņojums vairāk izkliedējas.

«Kā Neringas mēram man varbūt vajadzētu par to priecāties, bet kā Lietuvas pilsonis es priecāties nespēju,» sacījis Jasaitis. «Galu galā, tas nonāks pie brāļiem latviešiem, jo to nosaka jūrā valdošās straumes.»

Vairāk uzziniet: šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas