bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Levits mudina aizsargāt ierēdņus. Atlaiž Rīgas domi. Nodokļu izmaiņas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Nedēļas notikumi, svarīgākie notikumi, ziņas, nedēļas aktualitātes, aktualitātes, aktuālākās ziņas,

Latvenergo lieta aizvadītajā nedēļā turpināja šūpot valdību, un stingru vārdu šajā lietā nācās pateikt arī Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Valsts augstākie ierēdņi izsūtīja vēstuli, kurā pauda bažas par to, ka nepastāv mehānismi, kas pasargātu valsts sekretāru no politiskās izrēķināšanās, ja šis cilvēks atsakās pieņemt, iespējams, prettiesiskus lēmumus.

Atbildot uz to, prezidents Levits uzvēra, ka neviens nedrīkst no ierēdņa pieprasīt prettiesisku vai valsts interesēm neatbilstošu rīcību.

«Šāda, visu augstāko valsts civildienesta ierēdņu parakstīta, vēstule ir nopietns signāls. Acīmredzot notiekošie procesi nav pietiekami caurspīdīgi un argumentēti,» pauda Levits.

Ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (KPV LV) padomnieks Pāvels Rebenoks atsauca savu kandidatūru uz Latvenergo padomes locekļa amatu, tomēr pats ministrs izteicās, ka neizslēdz iespēju rīkot jaunu konkursu.

Noticis tas, ko, šķiet, daļa politikas darboņu un vērotāju gaidījuši jau gadiem – Saeima lēmusi par Rīgas domes atlaišanu. Lēmums vēl jāizsludina Valsts prezidentam, tomēr priekšvēlēšanu kampaņa jau uzņēmusi apgriezienus. Attīstībai/Par! mēra kandidāts Mārtiņš Staķis rīdziniekiem uzsmaida jau no katra otrā reklāmas staba, bet pārējās koalīcijas partijas meņģējas, kurš ar kuru nu kopā ies.

Tāpat aizvadītajā nedēļā tika publiskotas ieceres kārtējām nodokļu izmaiņām – mainīt neapliekamo minimumu, palielināt atbalstu ģimenēm, mainīt minimālās algas apmēru, kā arī palielināt akcīzes nodokli cigaretēm.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Nopietni signāli, Neatlaidība, Atlaišana, Nodokļu izmaiņas, Mediju uzraugi, Inflācija, Lēnāk pār tiltu un Ticības aizstāvji.

NOPIETNI SIGNĀLI

Levits: Neviens nedrīkst no ierēdņa pieprasīt prettiesisku rīcību

Egils Levits, Valsts kanceleja, valsts sekretārs, ietekme, lēmumi, Ralfs Nemiro, Pāvels Rebenoks, Ēriks Eglītis, Latvenergo, Ekonomikas ministrija, Krišjānis Kariņš, valsts pārvalde, Jānis Citskovskis

Valsts prezidents Egils Levits

Neviens nedrīkst no ierēdņa pieprasīt prettiesisku vai valsts interesēm neatbilstošu rīcību, paudis Valsts prezidents Egils Levits, atbildot uz valsts augstākās ierēdniecības vēstuli, kurā paustas bažas par politisku izrēķināšanos, nepildot, iespējams, prettiesiskus ministra uzdevumus.

«Šāda, visu augstāko valsts civildienesta ierēdņu parakstīta, vēstule ir nopietns signāls. Acīmredzot notiekošie procesi nav pietiekami caurspīdīgi un argumentēti,» atzīst Levits un mudina Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) iespējami ātri noskaidrot radušos situāciju.

«Uzskatu, ka augstāko valsts civildienesta ierēdņu ierosinājumam izveidot vienotu un efektīvu mehānismu, kā ietvaros var konstatēt, vai valsts sekretāra vai citu augstāko ierēdņu rīcība ir atbilstoša valsts civildienesta būtībai, ir pamats,» norāda Levits.

Vairāk uzziniet: šeit.

NEATLAIDĪBA

Nemiro neizslēdz jauna Latvenergo padomes locekļu amata konkursa rīkošanu

Mārtiņš Krieķis, Pāvels Rebenoks, Latvenergo, Olainfarm, Valērijs Maligins, Irina Maligina, Nika Saveļjeva, Ralfs Nemiro, Krišjānis Kariņš, nodomi,

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro

Ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro (KPV LV) neizslēdz jauna AS Latvenergo padomes locekļu amata konkursa rīkošanu. 

Ministrs pieļāva, ka, ņemot vērā diskusijas ap Latvenergo padomes locekļu konkursu, varētu arī nonākt pie secinājuma, ka konkurss būtu rīkojams no jauna. Tiesa, patlaban par šādu iespējamību netiek domāts, bet par to varētu lemt pēc tam, kad tiks saņemts drošības iestāžu atzinums par šajā Latvenergo padomes locekļu amata konkursā uzvarējušajiem pretendentiem. Tas varētu notikt mēneša laikā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) žurnālistiem atzina, ka Latvenergo padomes locekļu amata konkursa rīkošana un novešana līdz galam ir ekonomikas ministra atbildībā. Vienlaikus viņš piebilda, ka fakts, ka kāds ir izstājies no šī konkursa, neaptur konkursu kopumā.

Vairāk uzziniet: šeit.

ATLAIŠANA

Saeima atlaiž Rīgas domi

Rīgas dome, Saeima, pašvaldība, Oļegs Burovs, Rīgas domes atlaišana, Rīgas dome, domes atlaišana, Juris Pūce, Rīgai!, Gods kalpot Rīgai, Saskaņa, Saeima, likumprojekts, atkritumu apsaimniekošana, Egils Levits

Saeima pieņēmusi lēmumu atlaist Rīgas domi. Dome gan vēl darbu turpina, jo Rīgas domes atlaišanas likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, par ko lēmums desmit dienu laikā jāpieņem Valsts prezidentam Egilam Levitam.

Lai arī pirmajā lasījumā par likumprojektu balsoja tikai četras koalīcijas partijas un knapi tika savākts nepieciešamo balsu skaits, piektdien par Rīgas domes atlaišanu balsoja visi valdībā pārstāvētie politiskie spēki – par nobalsoja 62 deputāti, bet pret bija 22 tautas kalpi.

«Rīgā, maigi sakot, viss nav labi,» uzrunājot Saeimu, sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP). Viņš pauda, ka tagad ir pienācis laiks atlaist Rīgas domi un sakārtot galvaspilsētu.

Vairāk uzziniet: šeit.

NODOKĻU IZMAIŅAS

Nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvā mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un IIN likmes

IIN, minimālā alga, nodokļu sistēma, nodokļu politika, 500 eiro

Gaidāmo nodokļu izmaiņu kontekstā piedāvāts mainīt diferencēto neapliekamo minimumu un iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes, paredz aģentūras LETA rīcībā esošais piedāvājums nodokļu politikas pamatnostādņu izmaiņām no 2021.gada līdz 2025.gadam. 

Vienlaikus paredzēts no 2021.gada celt minimālo algu no līdzšinējiem 430 eiro līdz 500 eiro.

Tiesa, šis ir ministriju piedāvājums, kas diskusiju gaitā ar sociālajiem partneriem vēl var mainīties.

Vairāk uzziniet: šeit.

MEDIJU UZRAUGI

NEPLP locekļu amatā apstiprina žurnālistus Kalderausku un Eglīti

NEPLP, Ieva Kalderauska, Artuss Kaimiņš, Vjačeslavs Dombrovskis, Jānis Eglītis, Vita Anda Tērauda, Saeimas Mediju politikas apakškomisija

Saeima Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatos ceturtdien, 13.februārī, apstiprinājusi žurnālistus Ievu Kalderausku un Jāni Eglīti.

Kalderauska saņēma 73 deputātu balsis, savukārt par Eglīti nobalsoja 70 parlamentārieši.

Eglītis iepriekš bijis TV3 ziņu žurnālists, kā arī vadījis uzņēmumu E Komunikācijas. Savukārt Kalderauska bijusi televīzijas kanāla LNT žurnāliste, savukārt pēc šī kanāla reorganizācijas darbu turpinājusi kanālā TV3.

Vairāk uzziniet: šeit.

INFLĀCIJA

Latvijā inflācija janvārī bijusi 2,2% apmērā

inflācija, dzīves līmenis, patēriņa cenas, preču cenas

Latvijā inflācija 2020.gada janvārī, salīdzinot ar 2019.gada janvāri, bijusi 2,2% apmērā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 2% un pakalpojumiem – par 2,7%.

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada janvārī bija par 9,2% augstākas. Precēm cenas pieauga par 7,7%, bet pakalpojumiem – par 13,1%.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2020.gada janvārī, salīdzinot ar 2019.gada janvāri, bija cenu kāpumam pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, veselības aprūpei, restorānu un viesnīcu pakalpojumiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

LĒNĀK PĀR TILTU

Tallinas iedzīvotāji neatbalsta satiksmes ātruma ierobežošanu līdz 40 km/h

Satiksme, Tallina, satiksmes ātrums, ātruma ierobežojumi,

Tallinas iedzīvotāji neatbalsta pilsētas mēra Mihaila Kolvarta (Mihhail Kõlvart) priekšlikumu automašīnu ātrumu pilsētas ielās ierobežot līdz 40 kilometriem stundā, līdz ar to pašvaldība meklē citus veidus, kā kontrolēt satiksmes ātrumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ierosinājums satiksmes ātrumu Tallinā ierobežot līdz 40 kilometriem stundā tika izteikts aizvadītā gada rudenī. Ideja tika pamatota ar to, ka vairākas pilsētas citur pasaulē ir darījušas tāpat, lai kontrolētu satiksmes plūsmu un palielinātu ceļu kapacitāti.

Tomēr aptaujas rezultāti liecina, ka Tallinas iedzīvotāji nav mierā ar šādām izmaiņām. Līdz ar to Kolvarts rosina, ka, lai kontrolētu satiksmi, varētu regulēt luksoforus un elektroniskās ceļa zīmes, vadoties pēc operatīvās informācijas.

Vairāk uzziniet: šeit.

TICĪBAS SARGI

Lietuva pievienojusies Trampa vadītajai reliģiskās brīvības aliansei

ASV, Donalds Tramps, reliģija, cilvēktiesības, reliģiskā brīvība, starptautiskās attiecības

Lietuva kļuvusi par vienu no 27 valstīm, kura plāno pievienoties ASV prezidenta Donalda Trampa vadītajai Starptautiskajai Reliģiskās brīvības aliansei (International Religious Freedom Alliance), ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Trampa administrācija aliansi sākusi 5.februārī Nacionālajās lūgšanu brokastīs. Iniciatīva tiek raksturota kā pirmā starptautiskā koalīcija, kas iestāsies par reliģisko brīvību visā pasaulē. Plānots, ka alianse koncentrēsies uz cīņu ar zaimošanas likumiem un represijām pret tiem, kuri mainījuši ticību, kā arī cīnīsies pret tehnoloģiju pielietošanu reliģiskajai apspiešanai. Pieļauts, ka šo mērķu vārdā varētu tikt pielietotas arī sankcijas.

Bez Lietuvas aliansei plāno pievienoties arī tādas valstis kā Albānija, Austrija, Bosnija un Hercegovina, Brazīlija, Bulgārija, Kolumbija, Horvātija, Čehija, Igaunija, Gambija, Gruzija, Grieķija, Ungārija, Izraēla, Kosova, Latvija, Malta, Nīderlande, Polija, Senegāla, Slovākija, Slovēnija, Togo, Lielbritānija, Ukrainai un ASV.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stāsies spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Spānijā dienas laikā no COVID-19 miruši 838 cilvēki

Spānijā diennakts laikā līdz svētdienai, 29.martam, no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši 838 cilvēki. Tikmēr Itālijā otro dienu pēc kārtas sarucis letālo saslimšanas gadījumu skaits, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Rīgas satiksme atceļ lielāko daļu atlaižu uz ārkārtas situācijas laiku

Pasažieru braukšanas maksas atvieglojumus paredz atcelt visiem, kam iepriekš tika piešķirta atlaide, izņemot cilvēkus ar 1. un 2.grupas invaliditāti, pirmsskolas vecuma bērniem.

Krievija slēdz sauszemes robežas; kravu transports turpinās

Krievija no pirmdienas, 30.marta, ievieš pagaidu ierobežojumus valsts robežas šķērsošanai, lai valstī mazinātu jaunā koronavīrusa izplatību. Ierobežojumi neattieksies uz kravas furgonu kustību pāri robežai, ziņo Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic pirmskrīzes darbības apmērus varētu atgūt 2021.gadā, ja ne vēl vēlāk.

Atgriezīsies vēss un nokrišņiem bagāts laiks

Darba nedēļas gaitā daudzviet gaidāms slapjš sniegs un sniegs, tomēr, pakāpeniski paaugstinoties gaisa temperatūrai, nokrišņi pāries galvenokārt lietū.

Koronavīruss Baltijā. Latvijā – 347, Lietuvā – 437 , Igaunijā – 679

Igaunijā ziņo, ka divi saslimušie ir miruši COVID-19 izraisīto komplikāciju dēļ un 20 cilvēki ir izveseļojušies no šī koronavīrusa.

Nedēļa Lietuvā: Vīruss uzveic piekto pacientu, Nausēda aicina ES nopietnāk cīnīties pret pandēmiju

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija pirmo piecu cilvēku nāve no COVID-19 komplikācijām, prezidenta Gitana Nausēdas aicinājums ES dalībvalstīm izvērst nopietnāku cīņu pret pandēmijas izplatību un Lietuvas Apelācijas tiesas lēmums pārcelt 13.janvāra krimināllietas izskatīšanu.

BNN nedēļas apkopojums: Uz Tokiju nākamgad. Muižnieks rektora amatā. Draudzīgā degvielas cena

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Ārkārtas situācija, Amats, Prognoze, Risinājumi, Vienošanās, Viedoklis un Cenu kritums.

COVID-19 konstatēta Stradiņa slimnīcas onkoloģei

Saslimšana ar jaunā koronavīrsa izraisīto slimību COVID-19 konstatēta vienai Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas mediķei.

Martā bezdarbnieku skaits audzis par vairāk nekā 2 500 cilvēkiem

Kopš marta sākuma bezdarbnieku skaits Latvijā ir pieaudzis par 2 557 personām, un kopumā šāds statuss patlaban piešķirts 60 804 iedzīvotājiem.

Vēl vienam Rēzeknes slimnīcas darbiniekam konstatē saslimšanu ar koronavīrusu

Saslimšana konstatēta pēc tam, kad paņemtas analīzes pārējiem darbiniekiem, atklājot bērnu ķirurga saslimšanu ar COVID-19.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!