BNN nedēļas apkopojums: Lidojumi krītas. Nauda kultūrai. Krematoriju bizness

Šonedēļ Latvijā notika viļņošanās ap saslimušo ar COVID-19 skaita pieaugumu un to, vai Rīgas ostā potenciāli sprādzienbīstamie minerālmmēsli tiek glabāti drošos apstākļos. Jurijs Perevoščikovs mierina, ka inficēto skaits nepārsniedz 1% Latvijas iedzīvotāju, savukārt Rīgas osta mierina, ka viss tiekot uzraudzīts un pārbaudīts. Tā teikt, Vecrīga gaisā neuzies.

Nav noslēpums, ka COVID-19 nodarījis postu arī kultūras dzīvei, tāpēc valsts līmenī atbildīgie meklē risinājumu Liepājas teātra finansēšanai, lai tas netiktu likvidēts. Pēdējā izskanējusī versija – nauda varētu nākt gan no Valsts kultūrkapitāla fonda, gan Liepājas pašvaldības.

 Tikmēr Konkurences padome ceļ trauksmi par to, ka kremācijas biznesā netiek dota vieta zem saules konkurentiem – ar to nodarbojas tikai Rīgas kremācijas centrs. Arī Augstākā tiesa pieņēmusi lēmumu, ka Rīgas dome rīkojusies prettiesiski, izīrējot telpas tikai šim uzņēmumam.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Lidojumi, Nauda kultūrai, Nauda eksportamCīņa par vietu zem saulesApsūdzība un Padarīts.

 

LIDOJUMI

Latvijas Gaisa satiksme septiņos mēnešos vadījusi par 52,7% mazāk lidojumu

Par gaisa satiksmes organizēšanu Latvijā atbildīgā Latvijas Gaisa satiksme šogad septiņos mēnešos vadījusi 82 831 lidojumu, kas ir par 52,7% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina kompānijas publiskotā informācija.

Tostarp 2020.gada septiņos mēnešos 21 948 lidojumi bija uz un no Rīgas, kas ir par 56% mazāk nekā gadu iepriekš, bet 60 883 lidojumi bija tranzītā, kas ir samazinājums par 51,4% salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDA KULTŪRAI

Liepājas teātra atbalstam varētu izmantot gan pašvaldības, gan VKKF finansējumu

Liepājas teātris, Covid-19, krīze, va;lsts finansējums, Liepājas dome, Nauris Puntulis, Jānis Vilnītis, Herberts Laukšteins, Kultūras ministrija,

Lai atbalstītu COVID-19 krīzes dēļ grūtības nonākušo Liepājas teātri, finansējums varētu tikt gūts gan no Liepājas pašvaldības, gan Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF).

Šāds risinājums rasts trešdien, 5.augustā, notikušajās sarunās, kurās piedalījās kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK), Liepājas mērs Jānis Vilnītis (LRA), KM valsts sekretāre Dace Vilsone, kā arī Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins.

Pēc sarunām preses konferencē Puntulis norādīja, ka Liepājas teātris ir nonācis «ķīlnieka lomā». Viņš atzīmēja, ka visiem iesaistītajiem ir viens mērķis – «lai izcilais teātris turpina darboties».

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDA EKSPORTAM

Pieejams atbalsts eksporta uzņēmumiem darbinieku algu kompensēšanai

Ekonomikas ministrija, LIAA, Eiropas komisija, Covid-19, ekonomiskā krīze, eksportējošie uzņēmumi, Eiropas atbalsts, pieteikšanās finansējumam,

Pēc saskaņošanas ar Eiropas Komisiju 5.augustā stājas spēkā atbalsta programma COVID-19 krīzes seku pārvarēšanai un nodarbinātības sekmēšanai krīzes skartajiem preču un pakalpojumu eksportētājiem. Uzņēmēji var vērsties pēc atbalsta saņemšanas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā (LIAA), norāda Ekonomikas ministrijā.

Atbalsta programmā ir pieejams 51 miljons eiro atbalstam eksportējošiem uzņēmumiem. Plānots, ka programmas ietvaros atbalsts varētu tikt sniegts aptuveni 350 eksportējošiem uzņēmumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CĪŅA PAR VIETU ZEM SAULES

Konkurences padome un Augstākā tiesa: Rīgā negodīgs kremācijas tirgus

Rīgas krematorija, krematorijas, apbedīšanas pakalpojumi, Konkurences padome, Augstākā tiesa,

Jau 2015.gadā Konkurences padome (KP) pēc veiktās tirgus uzraudzības cēla trauksmi par nesakārtoto apbedīšanas pakalpojumu nozari, t.sk. par kremācijas pakalpojuma sniedzēja atrašanos monopolstāvoklī teju 20 gadus. Cīņu pret monopolu Rīgas kremācijas tirgū nupat izbeidzis Augstākās tiesas spriedums, kurā ir atzīts, ka Rīgas dome tai piederošo krematoriju Varoņu ielā ilggadējam sadarbības partnerim – Rīgas kremācijas centrs – krematorija – nomā ir nodevusi prettiesiski, vēsta Konkurences padome (KP).

Tirgus uzraudzības laikā iestāde konstatēja, ka Rīgas domes bija iznomājusi savu krematoriju SIA Rīgas kremācijas centrs – krematorija ar noteitumiem, kas neveicina brīvu konkurenci nozarē. Proti, uzņēmumam, kurš vēlējās sniegt kremācijas pakalpojumus, bija nepieciešama licence, ko izsniedz pašvaldība. Savukārt licences saņemšanai bija nepieciešams apliecinājums, ka uzņēmumam nomā ir Rīgas krematorija.

Vairāk uzziniet šeit.

 

APSŪDZĪBA

KNAB par dokumentu viltošanu rosina apsūdzēt Preiļu pašvaldības amatpersonas, tostarp domes priekšsēdētāju

 

KNAB, dome, Preiļu pašvaldība, apsūdzība, dokumentu viltošana,

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis Latgales tiesas apgabala prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret piecām Preiļu novada domes amatpersonām, tostarp domes priekšsēdētāju Marutu Plivdu par dokumentu viltošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

KNAB paziņojumā presei raksta, ka vienai no iepriekšminētajām amatpersonām birojs papildus inkriminē arī nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā, kā arī šaujamieroču munīcijas iegādāšanos un glabāšanu bez attiecīgās ieroču glabāšanas atļaujas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PADARĪTS

Konstrukciju izbūves darbi Okupācijas muzeja kompleksā tuvojas noslēgumam

VNĪ, Okupācijas muzejs, rekonstrukcija, atjaunošanas darbi,

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) vadībā turpinās darbi Strēlnieku laukumā 1, Rīgā. Vienlaikus ar atjaunoto Okupācijas muzeju un tā Nākotnes namu top memoriāls Padomju Okupācijas upuru piemiņai, kā arī tiks pilnībā sakārtota un labiekārtota Strēlnieku laukuma teritorija, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Šobrīd Okupācijas muzeja pārbūvē tuvojas noslēgumam būvkonstrukciju izbūve, turpinās inženierkomunikāciju izbūve un uzsākts darbs pie telpu iekšējās apdares. Par 90% pabeigta vēsturiskās Okupācijas muzeja ēkas siltināšana, uzmanīgi noņemot esošās tumšās vara skārda loksnes un montējot tās atpakaļ pēc fasādes siltināšanas darbu pabeigšanas.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas