BNN nedēļas apkopojums: «Lidojums» prom no MK. Cenu kritums. Lukašenko cīnās pret labdarību

Šonedēļ Latvijā stājās spēkā ārkārtas situācija. Pagaidām gan saslimušo skaits turpina augt visās trīs Baltijas valstīs, taču eksperti cer uz to, ka cilvēki ievēros noteikumus, līdz ar to saslimstība mazināsies. 

Šajā nedēļā pēc «rīvēšanās» politiskajās aprindās un sabiedrībā ap īsziņām par Rīgas domes stāvvietas caurlaidi ar skaļu paziņojumu nācis klajā nu jau bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce – deputāts paziņojis par demisiju. Pagaidām Pūces pienākumus pilda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, taču jautājums par to, kurš turpinās iesāktu reģionālo reformu, paliek atklāts.

Tikmēr kaimiņzemē reformas neizdodas panākt. ES neatzītais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paudis vēlmi bloķēt bankas kontus organizācijai, kas atbalsta Lukašenko režīmā cietušos.

Latvijā arī oktobrī patēriņa cenu līmenis krities jeb piedzīvota deflācija.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Finansējums, Cenu kritums, Baltkrievija, Amats, Slimības lapa un Brīdinājums deputātam.

 

FINANSĒJUMS

Dīkstāves pabalsta minimālais apmērs būs 330 eiro, bet maksimālais – 1 000 eiro

Covid-19, dīkstāve, dīkstāves pabalsti, 300 eiro, valsts atbalsts, pandēmija, ārkārtas situācija,

Ministru kabinets otrdien, 10.novembrī, atbalstījis Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu COVID-19 krīzē dīkstāvē esošiem darbiniekiem izmaksāt pabalstus 330 eiro līdz 1 000 eiro apmērā mēnesī.

Atbalsta pasākumi tiks piemēroti no ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 9.novembra, līdz šā gada 31.decembrim. Dīkstāves pabalstu izmaksas aplēstas 65,71 miljona eiro apmērā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENU KRITUMS

Latvijā patēriņa cenu līmenis gada laikā samazinājies par 0,7%

CSP, inflācija, oktobris, patēriņa cenas, deflācija, Covid-19, dzīves līmenis, cenas, statistika,

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis 2020.gada oktobrī, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, samazinājies par 0,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Precēm cenas samazinājās par 1,6%, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

Bankām Baltkrievijā prasa pārtvert humānās palīdzības ziedojumus

Baltkrievija, ziedojumi, Aleksandrs Lukašenko, represijas, protesti

Baltkrievijas varasiestādes likušas bankām iesaldēt ziedojumu naudu, kas tiek izmaksāta kā kompensācija policijas represiju upuriem un sodītiem protestētājiem. Aleksandra Lukašenko režīma skatījumā ziedojumu nolūks ir panākt varas nomaiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Augustā baltkrievs Andrejs Leončiks, kurš dzīvo Londonā, izveidoja humānās palīdzības fondu BY_help, un tajā, lielākoties, mazu ziedojumu ceļā savākti vairākus miljonus britu mārciņu lieli līdzekļi. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Pūce nolēmis atkāpties no ministra amata

VARAM, Juris Pūce, atkāpšanās, autosstāvieta

Juris Pūce (AP) nolēmis atkāpties no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, informē partijā Latvijas attīstībai.

Šādu lēmumu Pūce pieņēmis pēc bijušā partijas biedra Māra Mičerevska paziņojuma, ka Pūce viņam prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLIMĪBAS LAPA

Saeima lemj: Valsts apmaksās darbnespējas pirmās trīs dienas darbiniekiem ar akūtu elpceļu infekciju

darbnespējas lapa, slimības lapa, Labklājības ministrija, Covid-19, akūta elpceļu saslimšana,

Saeima ceturtdien, 12.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi Labklājības ministrijas (LM) virzītos likuma grozījumus, kas nosaka, ka valsts apmaksās slimības lapas pirmās trīs dienas darbiniekiem ar augšējo elpceļu kādu infekciju.

Iepriekš Sociālo un darba lietu komisijas sēdē tika spriests, ka slimības lapas izsniegšana tiks attiecināta arī citu nespecifisku simptomu dēļ, kas varētu norādīt uz saslimšanu ar COVID-19.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BRĪDINĀJUMS DEPUTĀTAM

Gobzemam izteiks brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu

Aldis Gobzems, Saeima, Saeimas Ētikas komisija, COvid-19, dezinformācija, aicinājums, atbildība, brīdinājums,
Saeimas deputāts Aldis Gobzems

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 11.novembrī, lēma deputātam Aldim Gobzemam izteikt rakstisku brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, informē Saeimas Preses dienestā.

Komisijas deputāti lēmumu pieņēma, skatot deputātes Anitas Muižnieces (JKP) iesniegumu ar lūgumu izvērtēt Gobzema rīcību, interneta vidē Twitter un Facebook aicinot sabiedrību neievērot normatīvos aktus par COVID-19 ierobežošanu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas