BNN nedēļas apkopojums: «Lidojums» prom no MK. Cenu kritums. Lukašenko cīnās pret labdarību

Šonedēļ Latvijā stājās spēkā ārkārtas situācija. Pagaidām gan saslimušo skaits turpina augt visās trīs Baltijas valstīs, taču eksperti cer uz to, ka cilvēki ievēros noteikumus, līdz ar to saslimstība mazināsies. 

Šajā nedēļā pēc «rīvēšanās» politiskajās aprindās un sabiedrībā ap īsziņām par Rīgas domes stāvvietas caurlaidi ar skaļu paziņojumu nācis klajā nu jau bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce – deputāts paziņojis par demisiju. Pagaidām Pūces pienākumus pilda aizsardzības ministrs Artis Pabriks, taču jautājums par to, kurš turpinās iesāktu reģionālo reformu, paliek atklāts.

Tikmēr kaimiņzemē reformas neizdodas panākt. ES neatzītais Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paudis vēlmi bloķēt bankas kontus organizācijai, kas atbalsta Lukašenko režīmā cietušos.

Latvijā arī oktobrī patēriņa cenu līmenis krities jeb piedzīvota deflācija.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Finansējums, Cenu kritums, Baltkrievija, Amats, Slimības lapa un Brīdinājums deputātam.

 

FINANSĒJUMS

Dīkstāves pabalsta minimālais apmērs būs 330 eiro, bet maksimālais – 1 000 eiro

Covid-19, dīkstāve, dīkstāves pabalsti, 300 eiro, valsts atbalsts, pandēmija, ārkārtas situācija,

Ministru kabinets otrdien, 10.novembrī, atbalstījis Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu COVID-19 krīzē dīkstāvē esošiem darbiniekiem izmaksāt pabalstus 330 eiro līdz 1 000 eiro apmērā mēnesī.

Atbalsta pasākumi tiks piemēroti no ārkārtējās situācijas pirmās dienas, 9.novembra, līdz šā gada 31.decembrim. Dīkstāves pabalstu izmaksas aplēstas 65,71 miljona eiro apmērā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENU KRITUMS

Latvijā patēriņa cenu līmenis gada laikā samazinājies par 0,7%

CSP, inflācija, oktobris, patēriņa cenas, deflācija, Covid-19, dzīves līmenis, cenas, statistika,

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis 2020.gada oktobrī, salīdzinot ar 2019.gada oktobri, samazinājies par 0,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Precēm cenas samazinājās par 1,6%, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

Bankām Baltkrievijā prasa pārtvert humānās palīdzības ziedojumus

Baltkrievija, ziedojumi, Aleksandrs Lukašenko, represijas, protesti

Baltkrievijas varasiestādes likušas bankām iesaldēt ziedojumu naudu, kas tiek izmaksāta kā kompensācija policijas represiju upuriem un sodītiem protestētājiem. Aleksandra Lukašenko režīma skatījumā ziedojumu nolūks ir panākt varas nomaiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Augustā baltkrievs Andrejs Leončiks, kurš dzīvo Londonā, izveidoja humānās palīdzības fondu BY_help, un tajā, lielākoties, mazu ziedojumu ceļā savākti vairākus miljonus britu mārciņu lieli līdzekļi. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Pūce nolēmis atkāpties no ministra amata

VARAM, Juris Pūce, atkāpšanās, autosstāvieta

Juris Pūce (AP) nolēmis atkāpties no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata, informē partijā Latvijas attīstībai.

Šādu lēmumu Pūce pieņēmis pēc bijušā partijas biedra Māra Mičerevska paziņojuma, ka Pūce viņam prasījis sagādāt Rīgas domes deputāta autostāvvietu caurlaidi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLIMĪBAS LAPA

Saeima lemj: Valsts apmaksās darbnespējas pirmās trīs dienas darbiniekiem ar akūtu elpceļu infekciju

darbnespējas lapa, slimības lapa, Labklājības ministrija, Covid-19, akūta elpceļu saslimšana,

Saeima ceturtdien, 12.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi Labklājības ministrijas (LM) virzītos likuma grozījumus, kas nosaka, ka valsts apmaksās slimības lapas pirmās trīs dienas darbiniekiem ar augšējo elpceļu kādu infekciju.

Iepriekš Sociālo un darba lietu komisijas sēdē tika spriests, ka slimības lapas izsniegšana tiks attiecināta arī citu nespecifisku simptomu dēļ, kas varētu norādīt uz saslimšanu ar COVID-19.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BRĪDINĀJUMS DEPUTĀTAM

Gobzemam izteiks brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu

Aldis Gobzems, Saeima, Saeimas Ētikas komisija, COvid-19, dezinformācija, aicinājums, atbildība, brīdinājums,
Saeimas deputāts Aldis Gobzems

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 11.novembrī, lēma deputātam Aldim Gobzemam izteikt rakstisku brīdinājumu par Saeimas deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu, informē Saeimas Preses dienestā.

Komisijas deputāti lēmumu pieņēma, skatot deputātes Anitas Muižnieces (JKP) iesniegumu ar lūgumu izvērtēt Gobzema rīcību, interneta vidē Twitter un Facebook aicinot sabiedrību neievērot normatīvos aktus par COVID-19 ierobežošanu.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

Baltkrievu organizācija vēsta par incidentu Astravjecas AES

Baltkrievijas pirmajā kodolspēkstacijā, Astravjecas atomelektrostacijā (AES), kuras ekspluatācija sākta šoruden, ir noticis otrais tehniskas dabas incidents, pavēstījusi baltkrievu vides aizsardzības organizācija Ekodom, kā tās pausto citē Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Baltkrievijā aiztur 300 protestētāju, Lukašenko atkāpšoties pēc konstitūcijas pieņemšanas

Baltkrievijā demonstrācijās, kur jau ceturto mēnesi pēc kārtas tiek pieprasīta Aleksandra Lukašenko atkāpšanās, ir aizturēti vairāk nekā 300 cilvēki. Režīma vadītājs norādījis, ka atkāpsies no amata, kad būšot pieņemta viņa virzīta jauna Baltkrievijas konstitūcija.

Baltkrievijā 106.protestu dienā aizturēti vairāki simti protestētāju

Baltkrievu cilvēktiesību apvienības vēsta, ka kārtējos svētdienas gājienos pret Aleksandra Lukašenko režīmu, kas notikuši pašreizējās protesta kustības 106.dienā, dažādās pilsētās ir aizturēti vismaz 350 protestētāji.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

NBS komandiera amatam atkārtoti aicina virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) aicina Valsts prezidentam Egilam Levitam Nacionālo bruņoto spēku komandiera amatā atkārtoti virzīt ģenerālleitnantu Leonīdu Kalniņu, informē Aizsardzības ministrija. «Ģenerālleitnants Leonīds...

Lai izkontrolētu jaunos ierobežojumus, policistiem nāksies strādāt virsstundas

Lai izkontrolētu jaunos, papildus ieviestos COVID-19 ierobežojumus, Valsts policijai (VP) nāksies strādāt virsstundas, taču patlaban dienaskārtībā nav jautājums par armijas piesaisti iekšzemē, pastāstīja VP...

Ratass: Igaunijā 2+2 principa neievērošana ir problēma

Pārtikas veikalos Igaunijā netiek ievērots 2+2 noteikums jeb aizliegums pulcēties grupās lielākās par divām personām no vairāk nekā divām mājsaimniecībām, un tas liedz samazināt vīrusa izplatību, norādījis Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass.

Jaunatklātie COVID-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 690, Lietuvā – 2 109, Igaunijā – 524

Latvijā pēdējā diennaktī konstatēti 690 jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusu COVID-19, tādējādi kopš pavasara inficēto skaitam sasniedzot 18 377. Savukārt jaunākie publiskie dati par Igauniju liecina,...

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot tēriņus 10,758 miljardu eiro apmērā

Saeima trešdien, 2.decembrī, galīgajā lasījumā pieņēmusi 2021.gada budžetu, paredzot kopējos izdevumus 10,758 miljardu eiro apmērā, bet ieņēmumus 9,579 miljonu eiro apmērā. Par budžeta pieņemšanu nobalsoja...

ES budžets: Fon der Leiena mudina Ungāriju un Poliju tiesāties

ES dalībvalstīm joprojām nespējot vienoties par bloka daudzgadu budžeta un atjaunošanas fonda apstiprināšanu saistībā ar Ungārijai un Polijai nepieņemamu nosacījumu finansējuma piešķiršanā, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja Urzula fon der Leiena aicinājusi abas valstis vērsties tiesā, nevis bloķēt svarīgo dokumentu pieņemšanu.

Policija aiztur trīs nelegālās televīzijas izplatītājus

Valsts policijas (VP) Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa šā gada novembrī aizturēja trīs personu grupu, kas tiek turēta aizdomās par nelegālās televīzijas izplatīšanu. Izmeklēšanas laikā noskaidrots,...

COVID-19 ietekme uz kultūras nozari – kompensācijas, un kas varēs strādāt

Mērķtiecīgai cīņai ar COVID-19 pandēmijas izplatību Latvijā valdība lēmusi pagarināt ārkārtējo situāciju valstī līdz 2021.gada 11.janvārim un noteikt papildu drošības pasākumus, tostarp kultūrā. To...

Portugāle savā ES prezidentūrā koncentrēsies uz sociālo jomu

Portugāle, kura 2021.gada 1.janvārī pārņems prezidentūru ES Padomē no Vācijas, vēlas dot koncentrēties uz Eiropas sociālo modeli bloka dienaskārtībā saistībā ar atbalstu iedzīvotājiem krīzes laikā.
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!