BNN nedēļas apkopojums: Lielais cenu kāpums. Ādamsona izdošana. Jauna ēra Vācijā

Šonedēļ visā Latvijā varēja baudīt ziemas priekus, jo sasnidzis bija tiešām daudz un slēpošanas trases arī pamazām atvērās. Autovadītājiem gan dzīve mazliet sarežģītāka, jo katru rītu jāatlaidina auto pirms došanās uz darbu.

Prieku par balto ziemu pamatīgi nomāc inflācijas ēna. Cenas kāpj elektrībai, arī Latvijas Gāze paziņojusi, ka no 1.janvāra dabasgāzes tarifi varētu pat divkāršoties. Centrālā statistikas pārvalde vēsta, ka novembrī inflācija gada griezumā bijusi 7,5% apmērā.

Saeima šonedēļ nobalsojusi par deputāta Jāņa Ādamsona izdošanu kriminālvajāšanai. Ādamsons pašlaik atrodas apcietinājumā, un viņš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas izlūkdienestu labā.

Tikmēr Vācijā ir sākusies jauna ēra. Pēc 16 gadiem kanclera amatā vairs nav Angela Merkele. Valsts vadīšana uzticēta sociāldemokrātam Olafam Šolcam.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Rēķini, Amats, Cenas augSpiegošanaMerkeles ēra noslēgusies un Boikots.

 

RĒĶINI

Latvijas Gāzes tarifi mājsaimniecībām no janvāra pieaugs robežās no 54,2% līdz 93%

Latvijas Gāze, tarifi, kāps, cenas, pieaug, rēķini,
Foto: Unsplash

AS Latvijas Gāze dabasgāzes tarifi mājsaimniecībām no 2022.gada 1.janvāra atkarībā no patēriņa apmēra pieaugs robežās no 54,2% līdz 93%, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Saeima Kucinu apstiprina ST tiesneša amatā

Irēna Kucina, Satversmes tiesa, Satversmes tiesas tiesnese, Saeima, apstiprina amatā,
Jaunā Satversmes tiesas tiesnese Irēna Kucina. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeima ceturtdien, 9.decembrī, Satversmes tiesas (ST) tiesneses amatā apstiprinājusi patreizējo Valsts prezidenta Egila Levita padomnieci Irēnu Kucinu.

Kucina savulaik bijusi Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretāra vietniece, Latvijas pārstāve Eiropas Savienības Tiesā (EST). TM viņa strādājusi par EST departamenta direktori, vadījusi Civiltiesību departamentu un Starptautisko privāttiesību nodaļu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENAS AUG

Inflācija Latvijā. Kartupeļi uz pusi dārgāki, degviela – par trešdaļu

kartupeļi, degviela, CSP, statistika, inflācija, novembris, pāartika, pakalpojumi, preces, kāpums, dzīves līmenis,
Foto: Unsplash

Latvijas inflācija šī gada novembrī, salīdzinot ar 2020.gada novembri, bijusi 7,5% apmērā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Būtiskākā ietekme uz vidējā cenu līmeņa pieaugumu grupā bija svaigiem dārzeņiem (+11,1%) un kartupeļiem (+50,2%).

Vairāk uzziniet šeit.

 

SPIEGOŠANA

Saeima izdod Ādamsonu kriminālvajāšanai

Jānis Ādamsons, spiegošana, Krievija, spiegs, krāpšana, Ģenerālprokuratūra, kriminālvajāšana, Saeima izdod,
Saeimas deputāts Jānis Ādamsons. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas vairākums ceturtdien, 9.decembrī, pēc Ģenerālprokuratūras lūguma atļāva sākt kriminālvajāšanu pret parlamenta deputātu Jāni Ādamsonu.

Ādamsons apsūdzēts par spiegošanu – par neizpaužamu ziņu nelikumīgu vākšanu nolūkā tās nodot vai to nodošanu ārvalstij vai ārvalsts organizācijai tieši vai ar citas personas starpniecību vai par citu ziņu nelikumīgu vākšanu vai nodošanu ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā tieši vai ar citas personas starpniecību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MERKELES ĒRA NOSLĒGUSIES

Vācijas kanclera amatā ievēlē sociāldemokrātu Šolcu

Vācija, Olafs Šolcs, ES, Berlīne, Angela Merkele, politika, Eiropa, ārzemēs
Olafs Šolcs dod Vācijas kanclera zvērestu. Foto: AP/SCANPIX

Vācijas likumdevēji trešdien, 8.decembrī, ievēlējuši kanclera amatā sociāldemokrātu Olafu Šolcu (Olaf Scholz). Politiskās vadības maiņa nozīmē ilggadējās kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) nomaiņu un viņas Kristīgo demokrātu savienības pāriešanu Bundestāga opozīcijā, vēsta Vācijas ziņu portāls TheLocal.de.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BOIKOTS

ASV amatpersonas boikotēs Pekinas Olimpiskās spēles

ASV, Ķīna, Pekina 2022, sports, Āzija, pasaulē, Vašingtona, diplomāti, cilvēktiesības, uiguri
Foto: REUTERS/SCANPIX

ASV paziņojušas par 2022.gada Pekinas Olimpisko spēļu diplomātisko boikotu saistībā ar masveida cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā. Pekinu sadusmojis šāds Vašingtonas paziņojums, vēsta britu raidorganizācija BBC.

«ASV diplomātisko vai oficiālo pārstāvju klātbūtne nozīmētu ikdienišķu attieksmi pret šo sporta pasākumu iepretim Ķīnas Tautas Republikas kliedzošiem cilvēktiesību pārkāpumiem un represijām Sindzjanā,» pirmdien, 6.decembrī, pavēstījusi Baltā nama preses sekretāre Džena Pseki (Jen Psaki) ar norādi uz represijām, ko ASV iepriekš nosaukusi par genocīdu pret uiguru tautu. «Mēs vienkārši nevaram to darīt.»

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas