BNN nedēļas apkopojums: Lukašenko nekārtības. Mirstības kāpums. Jaunās paaudzes beigu sākums

Pēc stingros karantīnas ierobežojumos aizvadīta mēneša Latvijas valdība lēmusi mīkstināt ierobežojumus – jo īpašiem tiem, kuri vakcinējušies pret Covid-19. Slimnīcās nonākušo skaits lēnām krītas, arī infekcijas izplatība mazinās, taču mirstība no Covid-19 joprojām ir ļoti augsta.

Centrālās statistikas pārvalde apkopojusi, ka šī gada deviņos mēnešos Latvijā nomiruši par 17% vairāk cilvēku nekā šai pašā periodā gadu iepriekš.

Tikmēr pie Baltkrievijas un Polijas robežas situācija ar migrantiem kļūst arvien smagāka. ANO paudusi publisku nosodījumu Baltkrievijai par notiekošo, taču Aleksandrs Lukašenko necenšas novērst migrantu plūsmu un pauž sašutumu, ka Eiropas Savienība grasās uzlikt vēl stingrākas sankcijas.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Mirušie, Simbolika, UšakovsJaunā paaudzeCovid-19 Latvijā, Migrācijas krīze un Slepkavību vilnis Meksikā.

 

MIRUŠIE

Šī gada deviņos mēnešos Latvijā par 17% vairāk mirušo nekā pērn

mirstība, mirstība 2021, nāves gadījumi, SPKC, CSP, statistika, uzskaite, Covid-19, mirušie, iedzīvotāji, laulību skaits, jaundzimušo skaits, statistika,
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Šogad līdz septembrim Latvijā reģistrēti 24 103 mirušie, kas ir par 3,5 tūkstošiem jeb 17% vairāk nekā pagājušā gada deviņos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Covid-19 pandēmija izraisīja mirstības pieaugumu, un šogad mirušo skaits katru mēnesi pārsniedza pagājušā gada attiecīgo mēnešu rādītājus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SIMBOLIKA

Aizliedz Georga lenšu izmantošanu publiskos pasākumos

aizliedz, padomju simbolika, PSRS, Georga lente, lentīte, publiski pasākumi, Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likums, Artuss Kaimiņš,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 11.novembrī, trešajā lasījumā atbalstījusi grozījumu likumā Par sapulcēm, gājieniem un piketiem un grozījumu Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā, kas aizliedz publiskos izklaides un svētku pasākumos, kā arī sapulcēs, gājienos un piketos izmantot Georga lentes, vēsta Saeimas Preses dienests. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

UŠAKOVS

EP atceļ deputāta imunitāti Ušakovam

Nils Ušakovs, imunitāte, deputāta imunitāte, EP deputāts,
EP deputāts Nils Ušakovs. Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 11.novembrī, plenārsēdē atcēlis deputāta imunitāti eiroparlamentārietim, bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S).

Komentējot EP lēmumu, politiķis uzsvēra, ka viņam nav no kā baidīties. Ušakovs norādīja, ka viņš aicināja EP deputātus balsot par imunitātes atcelšanu un arī pats nobalsoja par.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNĀ PAAUDZE

Ģenerālprokurors tiesā iesniedz pieteikumu Jaunās paaudzes darbības izbeigšanai

Jaunā paaudze, Juris Stukāns, tiesa, prokuratūra, Aleksejs Ļedjajevs, Igors Geskins, darbības izbeigšana, sods, noteikumi, neievēros, Covid-19, pulcēšanās ierobežojumi,
Ģenerālprokurors Juris Stukāns. Foto: Zane Bitere/LETA

Ģenerālprokurors Juris Stukāns tiesā ir iesniedzis pieteikumu reliģiskās organizācijas Jaunā paaudze darbības izbeigšanai.

Prokuratūra informē, ka trešdien, 10.novembrī, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai iesniegts ģenerālprokurora prasības pieteikums par divu organizāciju – Evaņģēlisko kristiešu baznīcas «Jaunā paaudze» Rīgas draudzes un Evaņģēlisko kristiešu baznīcas «Jaunā paaudze» – darbības izbeigšanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 LATVIJĀ

No 15.novembra atcels daļu Covid-19 ierobežojumu – arī aizliegumu atrasties uz ielas pēc plkst. 20.00

Covid-19, mājsēde, 15.novembris, mācības klātienē, valdība, valdības noteikumi, ierobežopjumi, vakicnētie, nevakcinētie,
Foto: Zane Bitere/LETA

No nākamās pirmdienas, 15.novembra, Latvijā tiks atcelti Covid-19 dēļ noteiktie īpaši stingrie ierobežojumi, otrdien, 9.novembrī, nolēmusi valdība.

Ministru kabinetā apstiprinātie grozījumi rīkojumā par ārkārtējās situācijas ieviešanu pamatā paredz saglabāt tās prasības, kas bija noteiktas ar no šī gada 11. līdz 20.oktobrim, nodalot, ka visas darbības klātienē notiek zaļajā režīmā, izņemot kritiski nepieciešamos pakalpojumus, kā arī atceļot tā saucamo mājsēdi jeb komandantstundu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRĀCIJAS KRĪZE

ANO Drošības padomē Rietumvalstis nosoda Baltkrieviju par migrācijas krīzi

Polija, Baltkrievija, drošība, migrācija, patvēruma tiesības, robeža, Latvija, Lietuva, ANO
Tuvo Austrumu migranti pie Baltkrievijas-Polijas robežas. Foto: AP/SCANPIX

ANO Drošības padome pievērsusies jautājumam par migrācijas krīzi cauri Baltkrievijai uz tās kaimiņvalstīm ES. Padomē pārstāvētās Rietumvalstis izplatījušas paziņojumu, kur Minska vainota migrantu dzīvību apdraudēšanā politisku mērķu labā, bet Krievija savā situācijas vērtējumā centusies vainu novelt uz Poliju un Lietuvu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLEPKAVĪBU VILNIS MEKSIKĀ

Meksikā iedzīvotāji vēršas pret sieviešu slepkavību vilni

Meksika, pasaulē, noziegums, gājiens, drošība, policija, slepkavība, Latīņamerika
«Mirušo sieviešu dienas» gājiens Mehiko. Foto: REUTERS/SCANPIX

Meksikas galvaspilsētas Mehiko ielās vairāki simti cilvēku pulcējušies gājienā, lai pievēstu uzmanību Latīņamerikas valstī samilzušajai sieviešu slepkavību problēmai, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sabiedrību Meksikā pamatoti uztrauc nedrošā dzīves vide. 2020.gadā Latīņamerikas valstī nogalinātas ne mazāk kā 975 sievietes, savukārt 2021.gadā, no janvāra līdz septembrim vardarbīgi aprautas 762 sieviešu dzīves.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas