BNN nedēļas apkopojums: Mazāk nodokļu. Krāpnieki ar precēm. Lielie ceļu plāni

Šonedēļ Latvijā valdība lēmusi par distances prasību mazināšanu kultūras pasākumos un mācību gada norisi klātienē, taču Lietuvā tikmēr atgriežas pie obligātas sejas masku valkāšanas publiskās vietās, jo tur saslimušo skaits ik dienas pēdējās nedēļas laikā bijis nedaudz zem divdesmit.

Finanšu ministrija arī paziņojusi, ka pirmajā pusgadā budžeta ieņēmumi bijuši par 6,4% zemāki nekā pērn tanī pašā periodā, taču pašvaldību budžetā izveidojies pārpalikums.

Turpinot virzīt Administratīvi teritoriālo reformu un ceļot gaismā Latvijas reģionus, VARAM kopā ar Satiksmes ministriju sagatavojušas plānu, kas sakārtotu 105 ceļu posmus teju 900 km kopgarumā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Mazie nodokļi, Misija, ApsūdzībaNeliešiAttīstībaDistance un Atlaišana.

 

MAZIE NODOKĻI

FM: Pirmajā pusgadā nodokļu ieņēmumi par 6,4% zemāki nekā pērn

Šā gada pirmajā pusgadā kopbudžeta ieņēmumi bija par 380,2 miljoniem eiro jeb 6,4% zemāki nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt kopbudžeta izdevumi veikti par 430,4 miljonu eiro jeb 8,2% lielākā apmērā nekā 2019. gada pirmajā pusgadā, liecina Valsts kases publicētie dati.

Kopbudžeta bilance tādējādi šogad pasliktinājusies un kopbudžetā veidojies 131,4 miljonu eiro deficīts, pretstatā 679,2 miljonu eiro pārpalikumam pērn pirmajā pusgadā. Bilances pasliktināšanos ietekmē kopbudžeta nodokļu ieņēmumu plāna neizpilde par 426,6 miljoniem eiro, tāpat arī zemāki ārvalstu finanšu palīdzības ieņēmumi (ĀFP) un izdevumu pieaugums, valdībai ieviešot atbalsta pasākumus COVID-19 seku mazināšanai, skaidro Finanšu ministrijā (FM).

Jāatzīmē, ka valsts budžetā pirmajā pusgadā bija 232,8 miljonu eiro deficīts, kamēr pašvaldību budžetā veidojies 101,4 miljonu eiro pārpalikums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MISIJA

Latvija ar 34 karavīru lielu vienību plāno piedalīties NATO misijā Irākā

NATO, NBS, karavīri, Irāka, Daesh, misija, Latvijas karavīri, Aizsardzības ministrija,

Latvija ar 34 karavīru lielu vienību plāno piedalīties NATO misijā Irākā, kur viens no uzdevumiem būs pārvietošanās ārpus militārajām bāzēm.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Aizsardzības ministrija (AM) sagatavojusi Saeimas lēmuma projektu par Latvijas karavīru dalību NATO misijā Irākā līdz 2022. gada 1.novembrim.

AM skaidro, ka 2016.gada oktobrī NATO aizsardzības ministri apstiprināja NATO iesaisti apmācību un vietējo drošības spēku spēju celšanas aktivitātes Irākā un tās reģionā. 2017.gada janvārī mobilās apmācību grupas sāka apmācību un spēju celšanas aktivitātes, liekot uzsvaru uz mācībspēku sagatavošanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

APSŪDZĪBA

Lietā, kurā iesaistīta Jelgavas prokuratūras prokurore, izmeklē arī kukuļņemšanas organizēšanu un kukuļnemšanu

Zinaīda Egle, Jelgava, prokurore, KNAB, apsūdzība, Jelgava, prokurors, KNAB, apsūdzība, kratīšana, aizturēšana, KNAB aiztur, Jelgavas prokuratūra, Juris Stukāns, informācijas noplūde, trešās personas,

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) krimināllietā, kurā iesaistīta Jelgavas prokuratūras prokurore, izmeklē kukuļņemšanas organizēšanu, kukuļnemšanu un neizpaužamu ziņu atklāšanu.

Patlaban publiski zināms, ka lietā iesaistīta Jelgavas prokuratūras prokurore ir Zinaīda Egle. Arī ģenerālprokurors Juris Stukāns 30.jūlija TV3 raidījumam 900 sekundes apliecinājis, ka prokurores aizturēšana saistīta ar informācijas izpaušanu trešajām personām, taču plašāk minēto viņš nekomentēja.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NELIEŠI

PTAC konstatējis pārkāpumus ar COVID-19 saistītu preču un pakalpojumu piedāvāšanā

Covid-19, PTAC, negodīgi pārdevēji, komercprakse, lieta, izskatīšana, sūdzības, paaugstinātas cenas,

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir konstatējis 84 gadījumus, kuros saņemtas sūdzības vai ziņojumi par iespējamiem pārkāpumiem saistībā ar precēm, kas saistītas ar COVID-19 slimību un tās profilaksi.

Sūdzības saņemtas par iespējami negodprātīgu cenas celšanu, patērētāju maldināšanu par precēm, to īpašībām un pieejamību, nereģistrētu biocīdu (dezinfekcijas līdzekļu) tirdzniecību u.c.

Reaģējot uz saņemto vai iegūto informāciju, PTAC 70 gadījumā uzsāka situācijas izvērtēšanu, tai skaitā uzsākot 27 administratīvās lietas un veicot 39 sākotnējās pārbaudes. Gandrīz visos gadījumos, kad tika konstatētas pārkāpumu pazīmes, PTAC veicot saziņu ar tirgotājiem, tika panākta pārkāpumu labprātīga novēršana, savukārt piecu lietu izvērtēšana vēl turpinās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATTĪSTĪBA

Sagatavoti priekšlikumi 105 reģionālajai reformai svarīgu ceļu posmu sakārtošanai

šosejas, ceļi, reģionālie centri, sasniedzamība, Satiksmes ministrija, VARAM, LVC, Latvijas ceļi, remonts, finansējums,

Vides aizsardzības un reģionālās ministrija (VARAM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju sagatavojusi priekšlikumus 300 miljonu eiro programmai, kuras īstenošanas rezultātā tiks uzlabota novadu centru sasniedzamība, sakārtojot 105 ceļu posmus teju 900 km kopgarumā.

Plānots atbalstīt līdz pat 900 km valsts reģionālo un vietējo autoceļu, kuru pārbūve un atjaunošana ir prioritāra administratīvi teritoriālās reformas īstenošanai. Šo autoceļu pārbūvei un atjaunošanai nepieciešami 300 miljoni eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DISTANCE

No augusta mīkstinās kultūras pasākumu apmeklētāju distancēšanās prasības

koncerti, distance, epidemioloģiski droši, Covid-19, kultūras pasākumi, noteikumi,

No 1.augusta kultūras pasākumos tiks mīkstinātas distances prasības apmeklētājiem, paredz otrdien, 28.jūlijā, Ministru kabinetā atbalstītie Kultūras ministrijas (KM) izstrādātie grozījumi noteikumos Epidemioloģiskās drošības pasākumi COVID-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

KM skaidroja, lai nodrošinātu savlaicīgu izpārdoto pasākumu biļešu maiņu, atsākoties kultūras pasākumu organizatoru, tostarp valsts un pašvaldību teātru, Latvijas Nacionālās operas un baleta, kā arī koncertorganizāciju un privāto pasākumu organizatoru rudens sezonai, ir nepieciešams noteikt jaunu regulējumu distancēšanās pasākumiem, saskaņā ar kuru šāda biļešu maiņa var tikt īstenota.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATLAIŠANA

Pārmetot virkni nepilnību līdzšinējā darbā, no amata atlaiž Rēzeknes satiksmes vadītāju

Rēzeknes satiksme, Rēzekne, Rēzeknes pašvaldība, Jevgēnijs Koršenkovs, Aleksandrs Bartaševičs, atlaišana, audits, nepilnības, vadība, atlaiž vadītāju, pagaidu vadītājs, Viktors Borcovs,

Ņemot vērā audita rezultātus un nepilnības līdzšinējā darbā, no amata atlaists Rēzeknes pašvaldības SIA Rēzeknes satiksme valdes loceklis Jevgēnijs Koršenkovs, vēsta pilsētas domē.

«Manuprāt, vadītājam nepietika kompetences uzņēmuma darba organizācijā un izpratnes par to, ka mainīgie ārējie apstākļi un tirgus uzliek pienākumu mainīties arī vadītājam. Pašvaldības uzņēmuma vadītājam nav tiesību atslābt pat uz mirkli vai pat sliktāk – veidot sev apkārt komforta zonu. Tas noved pie orientieru zaudēšanas un zaudējumiem uzņēmumam. Tas īpaši smagi jūtams, kad uzņēmums ieņēmumu lielāko daļu veido pašvaldības subsīdijas,» komentēja pilsētas mērs.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas