BNN nedēļas apkopojums: Medaļu kaudzīte Latvijai. Atceltā loterija. Jaunais Igaunijas prezidents

Šī nedēļa sākās ar pozitīvu ziņu birumu no Tokijas. Rihards Snikus izcīnīja otru sudraba medaļu, Diāna Dadzīte papildus sudraba medaļai saņēma bronzu, un Aigars Apinis pēc pārsteidzošās sāncenša diskvalifikācijas arī vedīs mājās bronzas medaļu.

Dažreiz nelaimēt loterijā nav tas sliktākais. Šonedēļ Latvijas valdība paziņoja, ka tā pavisam nolikusi malā vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas iepriekš raisīja lielas diskusijas – vai tas ir vajadzīgs, kāda tai būs ietekme uz vakcinācijas aptveri un vai mērķis attaisno līdzekļus?

Tikmēr kaimiņos – Igaunijā – ar otro piegājienu par Valsts prezidentu ievēlēts vienīgais kandidāts Alars Karis.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā MedaļasAlga LatvijāLoterija bez rezultāta, Igaunijas prezidents, Migranti Lietuvā un Afganistāna.

 

MEDAĻAS

Dubultsasniegums! Dadzīte uzstāda rekordu un saņem bronzas medaļu šķēpmešanā

šķēpmešana, Diāna Dadzīte, Rihards Snikus, iejāde, paraiejāde, Tokyo 2020, paralmipiskās spēles, paraolimpiskās spēles, Tokija 2020,šķēpmešana, medaļa, sudraba medaļa, Latvija, sports, Aigars Apinis, diska mešana, diskvalifikācija, divas medaļas, Svarīgi,
Diāna Dadzīte. Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas sportiste Diāna Dadzīte otrdien Tokijas Paraolimpiskajās spēlēs uzstādīja jaunu paraolimpisko rekordu F-55 medicīnas grupā un izcīnīja bronzas medaļu šķēpmešanas sacensībās.

Divas sudraba medaļas izcīnījis paraolimpiskais jātnieks Rihards Snikus ar zirgu King of the Dance, bet diska mešanā sudraba medaļa ir Dadzītes un bronza – Aigara Apiņa kontā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ALGA LATVIJĀ

CSP: Latgalē vidējā mēneša alga par 36% zemāka nekā Rīgā

alga, neto, bruto, vidējā alga Latvijā, Latgale, Rīga, darba samaksa, CSP, statistika,
Foto: Unsplash

Šī gada 2.ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 237 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2020.gada 2.ceturksni, vidējā mēneša alga palielinājās par 115 eiro jeb 10,2%, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 4,6% (no 8,20 līdz 8,57 eiro).

Vairāk uzziniet šeit.

 

LOTERIJA BEZ REZULTĀTA

Valdība tomēr pavisam atsauc Vakcinācijas loterijas likumprojektu

loterija, vakcinācijas loterija, aptur, valdība, Covid-19, vakcinētie, izloze, lēmums,
Foto: Unsplash

Ministru kabinets otrdien, 31.augustā, nolēmis atsaukt Vakcinācijas loterijas likumprojektu. Valdība šā gada 30.jūlijā atbalstīja Veselības ministrijas izstrādāto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, ka paredzēja  valstī izsludināt vakcinācijas pret Covid-19 loteriju ar balvu fondu 720 000 eiro.

Tomēr ap ieceri un tās izmaksām radās ažiotāža sabiedrībā, līdz ar ko koalīcijā vairs nebija pietiekama balsu skaita likumprojekta apstiprināšanai parlamentā, tāpēc tagad valdība vienojusies šo likumprojektu atsaukt.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IGAUNIJAS PREZIDENTS

Igaunijai būs cits prezidents. Vēlēšanu otrajā kārtā parlaments tomēr atbalsta Karisu

Igaunija, politika, Alars Kariss, prezidenta vēlēšanas, jaunais prezidents, demokrātija
Igaunijas jaunievēlētais prezidents Alars Kariss. Foto: REUTERS/SCANPIX

Par Igaunijas nākamo prezidentu kļūs Alars Kariss (Alar Karis). Tā otrdien, 31.augustā, lēmuši Rīgikogu deputāti, kaut arī dienu iepriekš, vēlēšanu pirmajā kārtā vienīgais reģistrētais amata kandidāts neguva pietiekamu atbalstu no likumdevējiem, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRANTI LIETUVĀ

Lietuva mēneša laikā liegusi valstī iekļūt virs 2 000 migrantu

Lietuva, migrācija, robežsardze, cilvēktiesības, migrācijas krīze, robeža ar Baltkrieviju, iekšlietas
Dzeloņdrāšu likšana gar Lietuvas-Baltkrievijas robežu. Foto: REUTERS/Janis Laizans/Scanpix

Lietuva uz robežas ar Baltkrieviju pēdējā mēneša laikā liegusi valsts robežu nelikumīgi šķērsot vairāk nekā 2 000 ārvalstnieku, tā piektdien, 3.septembrī, paziņojusi Lietuvas Valsts robežsardze, vēsta raidorganizācija LRT.

2.septembrī apritējis mēnesis, kopš Lietuvas Iekšlietu ministrija Baltkrievijas robežas pierobežas zonā izsludinājusi ārkārtas situāciju saistībā ar ārvalstnieku masveidīgu ieplūšanu valstī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AFGANISTĀNA

20 gadu karš ir galā. ASV pamet Afganistānu, izbeidzot evakuācijas operāciju

Afganistāna, Kabulas lidosta, terorakts, ASV, NATO, aizsardzība, terorisms, evakuācija
Kabulas lidostā lidmašīnā iekāpj pēdējais ASV karavīrs ģenerālmajors Kriss Donahjū (Chris Donahue). Foto: via REUTERS/SCANPIX

Afganistānas teritoriju un pašu pēdējo bastionu – Kabulas lidostu – atstājusi beidzamā lidmašīna, ar ko no Dienvidāzijas valsts pabeigta ASV spēku izvešana. Amerikāņu spēki, un, tiem sekojot, arī ASV NATO un citu valstu sabiedrotie valstī pavadījuši 20 gadus. Pabeigtas arī Rietumu militārpersonu, diplomātu un sabiedroto afgāņu evakuācijas operāciju, vēsta amerikāņu ziņu aģentūra AP.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas