bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 21.09.2019 | Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris

BNN nedēļas apkopojums: Mērs Burovs. Helmanis rokudzelžos. Nodeva Rīgas viesiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tieši pirms Saeima varētu sākt spriest, vai atlaist Rīgas domi, Oļegs Burovs (GKR) pēc garas tirgošanās panācis sev mēra krēslu. Cena – vicemēra vieta Annai Vladovai (Saskaņa) un krēsls Rīgas brīvostas pārvaldē Sandrim Bergmanim (Saskaņa).

Bergmanis ar zināšanām par ostas darbu nevarēja lepoties, tomēr viņam ir vēlme mācīties – dienu pēc ievēlēšanas viņš devās zināšanas spodrināt pie politbiznesmeņa Aināra Šlesera.

Šķiet, nepatikšanas ar likumu jau ir neizbēgamas lielo pilsētu mēriem. Aizvadītajā nedēļā Ogres mēram un zemkopības ministra padomniekam Egilam Helmanim (VL-TB/LNNK) nācās paviesoties Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) «septītajās debesīs».

Vai Burovam būs pa spēkam izstrēbt nepatikšanas Rīgas satiksmē? Problēmas ir tik lielas, ka tās jau atsaucas uz valsts budžetu. To dēļ 2020.gada valsts budžeta iespējas nāksies samazināt par 72 miljoniem eiro.

Varbūt pa eiro no katra Rīgas ciemiņa palīdzēs labot neskaitāmos robus galvaspilsētā?

Lai nu kā nedēļa noslēdzās uz priecīgas nots – Baltijas valstis atzīmēja 30 gadu jubileju, kopš to iedzīvotāji sadevās rokās Baltijas ceļā. Vēsturiskajam notikumam, kas iedvesmojis brīvības cīnītājus gan Katalonijā, gan Honkongā, par godu tika rīkoti pasākumi visās Baltijas valstīs.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Rīgas galva, Vieta brīvostā, Mērs rokudzelžos, Jāsavelk jostas, Nekādu šķēršļu, Nodeva, Jaunais censonis, Krīze kaimiņos un Process.

RĪGAS GALVA:

Izdevies sarunāt – Burovs kļuvis par Rīgas mēru

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas mērs Oļegs Burovs

Pēc divu mēnešu ilgām politiskām diskusijām pirmdien, 19.augustā, Rīgas domes ārkārtas sēdē par Rīgas mēru ievēlēts līdzšinējais priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Oļegs Burovs (GKR).

Kopumā balsojumā piedalījās 48 domnieki, no kuriem par Burovu nobalsoja 35 deputāti – 11 Gods kalpot Rīgai (GKR) deputāti, četri Neatkarīgo deputātu frakcijas pārstāvji, trīs deputātu bloka Rīgai! biedri, kā arī 17 Saskaņas deputāti.

Par otru mēra amata kandidātu – Viesturu Zepu (LA) – kopumā tika atdotas 12 balsis – astoņas no Latvijas attīstībai un četras no nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIETA BRĪVOSTĀ:

Burovs un Bergmanis tiek pie amatiem Rīgas brīvostas pārvaldē

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sandris Bergmanis

Rīgas domes ārkārtas sēdē otrdien, 20.augustā, Rīgas brīvostas pārvaldes valdē ievēlēti galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs (GKR) un deputāts Sandris Bergmanis (Saskaņa).

«Par» abu pārstāvju ievēlēšanu nobalsoja 35 domnieki. Savukārt opozīcija asi kritizēja plānotās izmaiņas brīvostas valdē.

Kā ziņotājs sēdē bija uzaicināts Juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Liepiņš, bet deputāts Vilnis Ķirsis (V) rosināja iztaujāt tieši abus kandidātus, norādot, ka nevar atbalstīt pārstāvjus, nemaz nezinot, kādi ir viņu plāni.

Vairāk uzziniet: šeit.

MĒRS ROKUDZELŽOS:

KNAB aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani, notiek kratīšana

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aizturētais Ogres mērs Egils Helmanis

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šorīt aizturējis Ogres novada domes priekšsēdētāju Egilu Helmani (VL-TB/LNNK), liecina aģentūra LETA rīcībā esošā informācija.

KNAB paziņojumā presē norādīts, ka birojs veic neatliekamās procesuālās darbības, tai skaitā sankcionētas kratīšanas.

Helmanis Latvijas Televīzijai (LTV) norādīja, ka situācija esot pārpratums un esot saistīta ar slimības lapu, ko viņš izņēmis ASV, kad tur ārstējies. Viņam esot bijušas ilgas veselības problēmas. «KNAB to noskaidros, un tur nebūs nekādas problēmas», Helmanis norādīja LTV. Arī viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš teica, ka izskanējušās aizdomas esot pilnīgi nepamatotas.

Vairāk uzziniet: šeit.

JĀSAVELK JOSTAS:

Iekļaujot Rīgas satiksmi valsts budžeta deficītā, fiskālā telpa samazinās par 72 miljoniem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas pašvaldības SIA Rīgas satiksme, kā to nosaka Eiropas Savienības (ES) kritēriji, ir iekļaujama vispārējā valdības sektorā, tādējādi 2020.gada valsts budžeta fiskālā telpa saruks par 72 miljoniem eiro, vēsta Finanšu ministrijā (FM).

Ministrijā skaidroja, ka šā gada aprīlī noslēdzās datu precizēšanas procedūra par Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) sagatavoto 2018.gada vispārējās valdības budžeta deficīta un parāda paziņojumu. Iepazīstoties ar šo informāciju, ES statistikas birojs Eurostat vērsa uzmanību uz atsevišķu publiskā transporta pakalpojumu sniedzēju sektoru klasifikāciju.

Atbilstoši Eiropas Kontu sistēmas metodoloģijai, ar ko tiek apkopota statistika par ES dalībvalstu fiskālajiem radītājiem, Rīgas satiksme ir klasificējama vispārējās valdības sektorā.

Vairāk uzziniet: šeit.

NEKĀDU ŠĶĒRŠĻU:

VARAM nesaskata šķēršļus Rīgas atkritumu apsaimniekošanas līgumam uz 20 gadiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes iecere noslēgt jaunu līgumu par atkritumu apsaimniekošanu uz 20 gadiem nav pretrunā ar normatīvajiem aktiem, norādīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Pēc ministrijas pārstāvju paustā, Atkritumu apsaimniekošanas likums nosaka, ka publisko iepirkumu vai publisko un privāto partnerību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā atkritumu apsaimniekošanas līgums var tikt noslēgts uz laiku, kas nepārsniedz 20 gadus.

Runājot par to, vai ministrija iesaistīsies gadījumā, ja Konkurences padome (KP) uzliks aizliegumu iedzīvotājiem slēgt līgumus ar AS Tīrīga, VARAM norāda, ka atkritumu apsaimniekošana ir pašvaldības autonomā funkcija.

Vairāk uzziniet: šeit. 

NODEVA:

Rīgā plāno ieviest tūristu nodevu – eiro par dienu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes ierēdņi izstrādājuši saistošos noteikumus, kas paredz visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu, bet ne vairāk kā desmit eiro, ja atpūtnieks pilsētā uzturas ilgāk.

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja trešdien, 21.augustā, plānoja skatīt saistošos noteikumus par jaunas nodevas ieviešanu, kas no 2021.gada 1.janvāra paredzētu visām tūristu mītnēm par viesu izmitināšanu maksāt pašvaldībai nodevu viena eiro apmērā par katru nakšņošanas dienu.

Tomēr opozīcijas deputāti sēdes sākumā norādīja, ka nav gatavi uzreiz skatīt noteikumus un gribētu jautājumu skatīt pēc būtības – uzzināt ekonomisko pamatojumu, plānotos ienākumus, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) viedokli, nozares pārstāvju viedokli un izrunāt citus jautājumus.

Vairāk uzziniet: šeit.

JAUNAIS CENSONIS:

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Virgīnijs Sinkevičš

Lietuvas Seims ceturtdien, 22.augustā, atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča (Virginijus Sinkevičius) kandidatūru eirokomisāra amatam.

Par valdošās Zemnieku un zaļo savienības izvirzīto kandidātu nobalsojuši 89 Seima deputāti, pret – desmit, bet seši parlamenta locekļi no balsošanas atturējušies.

«Gribu būt visas Lietuvas kandidāts. Tas man ir svarīgi kā politiķim, kā cilvēkam un, galvenais, kā neatkarīgās Lietuvas paaudzes pārstāvim,» Seima sēdē sacījis pats 28 gadus vecais politiķis.

Vairāk uzziniet: šeit.

KRĪZE KAIMIŅOS:

Kaljulaida: Finanšu ministram Helmem vairs nav vietas valdībā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida

Pēc tikšanās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas) prezidente Kersti Kaljulaida (Kersti Kaljulaid) pauda pārliecību, ka valdībā vairs nav vietas finanšu ministram Martinam Helmem (Martin Helme), ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kaljulaida uzsvēra, ka Helme nav ņēmis vērā likuma burtu.

«Jebkurā tiesiskā valstī, ministrs, kurš rīkojas pretēji likuma kārtībai, lai īstenotu savu politisko gribu, nedrīkst palikt amatā,» komentēja prezidente, tomēr atzina, ka šis lēmums ir Igaunijas parlamenta rokās.

Vairāk uzziniet: šeit.

PROCESS:

Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No pienākumiem atstādinātais un smagos noziegumos apsūdzētais Ventspils mērs Aivars Lembergs

Smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam (Latvijai un Ventspilij) ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts,  noskaidrots Rīgas apgabaltiesā.

Ar tiesas komunikācijas daļas starpniecību tiesnese Irīna Jansone skaidroja, ka Rīgas apgabaltiesā 21.augustā tika saņemts Lemberga iesniegums par to, ka viņš ir noslēdzis vienošanos ar jaunu aizstāvi par juridiskās palīdzības sniegšanu, taču iesniegumā norādīts, ka šis advokāts pašlaik atrodas atvaļinājumā un aizņemtības dēļ nevarēšot piedalīties arī tajās tiesas sēdēs, kas tiek plānotas septembrī.

Jansone arī norādīja, ka iesniegumam nebija pievienots advokāta orderis, kas apliecinātu advokāta kā aizstāvja tiesības piedalīties kriminālprocesā. Tādēļ Rīgas apgabaltiesa trešdien, 21.augustā, vērsās pie tiesas darbības teritorijas zvērinātu advokātu vecākā un Lembergam ir nozīmēts valsts nodrošināts aizstāvis. Informācija par šo faktu tajā pašā dienā ir nosūtīta apsūdzētajam. Nākamā tiesas sēde krimināllietā ir nozīmēta 26.augustā plkst. 10.00.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Bildēs: Pasaule vienojas klimata aizsardzībai

Piektdien daudzviet pasaulē ar sevišķi lielu aktivitāti norisinās iknedēļas protesta akcija Piektdiena nākotnei. ko aizsākuši skolēni, lai panāktu, ka valstu valdības un ietekmīgu uzņēmumu vadītāji sāk iestāties pret siltumnīcefekta gāzu izplūdēm.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->