BNN nedēļas apkopojums: NATO lēmumi. Pieminekļu saraksts. Traģēdija Siguldā

Šajā nedēļā liela uzmanība tika veltīta Madridē notiekošajam samitam, kur NATO dalībvalstis nāca kopā un apsprieda dažādas izmaiņas, kas nepieciešamas drošības stiprināšanai.

Tika nolemts palielināt ātrās reaģēšanas vienību skaitu, Somijai un Zviedrijai tika izteikts oficiāls aicinājums pievienoties NATO, un Baltijas valstīs tiks pastiprināta NATO klātbūtne. To plāno darīt, lai Krievijai preventīvi būtu skaidrs, ka uzbrukt NATO dalībvalstīm nav «prāta darbs».

Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde sastādījusi sarakstu ar nojaucamiem padomju pieminekļiem. Šobrīd, ieskaitot Pārdaugavas pieminekļa demontāžu, nojaucamas būtu 69 PSRS liecības Latvijā.

Šajā nedēļā visa Latvija sekoja līdzi piecgadīgās Evitas meklējumiem Siguldā. Diemžēl meitene tika atrasta Gaujā bez dzīvības pazīmēm. Policijā ierosināts kriminālprocess par notikušo.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Nojaucamie pieminekļi, Traģēdija Siguldā, Nostāja pret okupantiem, Degviela Igaunijā, Okupanti atkāpjas un Baltijas jūras drošība. 

 

NOJAUCAMIE PIEMINEKĻI

Piedāvā sarakstu ar 69 potenciāli demontējamiem padomju režīmu slavinošiem objektiem

okupācijas pieminekļi, apzināšana, Uzvaras piemineklis, nojaukšana, novākšana, Saeima, likums, karš, Padomju pieminekļi, Ukraina, Krievija, PSRS,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Eksperti valdībai piedāvās sarakstu ar 69 potenciāli demontējamiem padomju režīmu slavinošiem objektiem, ceturtdien, 30.jūnijā, žurnālistiem pastāstīja Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes vadītājs Juris Dambis.

Kopumā komisija apsekoja 162 objektus, vērtējot, vai šie objekti atbilst likumā noteiktajam un ir demontējami. Apsekošanas rezultātā konstatēts, ka daļa objektu ir jau demontēti, daļai nav ideoloģiskās, padomju okupācijas varu un armiju slavināšanas slodzes vai arī tie atrodas apbedījumu vietās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

TRAĢĒDIJA SIGULDĀ

Siguldā pazudusī meitenīte atrasta mirusi

meklē, piecgadīga meitene, brīvprātīgo pulcēšanās, Peldu iela, Gauja, pludmale, Valsts policija, pazīmes, izskats, vecāki, pazudusi meitene, Svarīgi,drons, atrasta, mirusi,
Foto: Unsplash

Pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem otrdien, 28.jūnijā, ap pulksten 12.30 starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā Valsts policijas, pašvaldības policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa Gaujā atrada svētdien pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.

Piecus gadus vecā meitene Evita pazuda svētdien, 26.jūnijā, ap pulksten 14.00 Siguldā, Gaujas pludmalē (Peldu iela). Kopš svētdienas pēcpusdienas policija, iesaistot brīvprātīgos, meklēja bērnu visā apkārtnē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NOSTĀJA PRET OKUPANTIEM

TV3 nepārraidīs Brieža cīņu viņa nostājas par karu Ukrainā dēļ; tikmēr hokejists Indrašis sagādā vilšanos

Miks Indrašis, Mairis Briedis, cīņa, pārraide, tiešraide, TV3, nostāja, karš, Ukraina, Krievija, Spartak, Maskava, līgums, komanda, Sportacentrs,
Bokseris Mairis Briedis un hokejists Miks Indrašis. Foto: LETA/BNN kolāža

Platformā Go3 un TV3 Group kanālos nebūs Maira Brieža nedēļas nogalē Austrālijā paredzētā cīņas tiešraides, portālam sportacentrs.com apliecinājis TV3 sporta programmu direktors Toms Circenis.

Portāls arī vēsta, ka Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Maskavas Spartak oficiāli paziņojusi, ka noslēgusi viena gada līguma ar latviešu uzbrucēju Miku Indraši.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DEGVIELA IGAUNIJĀ

Igaunijā krītas benzīna pārdošanas apjomi

degviela, tūrisms, cenas, Igaunija, Latvija, nodokļi, benzīns, dīzelis, gāze, benzīna cenas, Valka, Valga, Veru,
Foto: Unsplash

Benzīna pārdošanas apjomi Igaunijā jūnijā kritušies par 9%, liecina dati. Visstraujāk tie sarukuši reģionos, kas robežojas ar Latviju. Tiek pieņemts, ka igauņi dodas pēc degvielas uz Latviju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Vairāk uzziniet šeit

 

OKUPANTI ATKĀPJAS

Krievija evakuējusi karavīrus no Ukrainas Čūsku salas

Ukraina, karš, okupanti, Krievija, krievu armija, Čusku sala, ukraiņi, teritorija, eksports, graudi,
Foto: REUTERS/SCANPIX

Krievija evakuējusi sava garnizona paliekas no Čūsku salas un, domājams, pilnībā pametusi šo stratēģiski svarīgo Ukrainas salu Melnajā jūrā, sociālajā tīklā Facebook ceturtdien, 30.jūnijā, paziņojusi Ukrainas Bruņoto spēku Operatīvā pavēlniecība Dienvidi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTIJAS JŪRAS DROŠĪBA

Turcija atbalsta Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO

NATO, Somija, Zviedrija, Baltijas jūra, Turcija, atbalsts, drošība, karš, Krievija, Ukraina,
Foto: Zane Bitere/LETA

Turcija atbalsta Zviedrijas un Somijas pievienošanos NATO, otrdien, 28.jūnijā, paziņoja Somijas prezidents Sauli Nīniste.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs pavēstīja, ka NATO līderi trešdien oficiāli uzaicinās Somiju un Zviedriju pievienoties aliansei.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas