BNN nedēļas apkopojums: Latvietis var neslimot savā viensētā. Nemiro draudzība nepaliek nesodīta. Mūžam Putins?

Ja iepriekšējā nedēļā Latvijā vēl bija tik viens maznozīmīgs koronavīrusa gadījums, kas daudziem tāpat neliedza doties ceļojumos, tad šonedēļ valdība ārkārtas sēdē lēmusi slēgt visus starptautiskos pasažieru pārvadājumus. Cik Latvijas iedzīvotāji būs apdomīgi un spējīgi šoreiz palikt savās viensētās? To manīs.

Tāpat šajā nedēļā nācis klajā paziņojums, ka Latvijai būs cits ekonomikas ministrs, jo Ralfam Nemiro tiek atņemta pielaide valsts noslēpumam. Izskatās, ka draudzēšanās ar «Olainfarm bandu» un kopīgas fotogrāfijas sociālajos tīklos ar sankcionēto Aivaru Lembergu nebūs palikusi nesodīta.

Turpinot par sankcijām, caur Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Swedbank notikušas transakcijas 4,8 miljonu ASV dolāru (4,2 miljonu eiro) vērtībā, kas, iespējams, pārkāpušas ASV noteiktās sankcijas.

Par to Swedbank paziņojusi Stokholmas biržai.

Lūkojoties uz austrumiem, šķiet, ka vējš no tās puses paliks nemainīgs. Proti, Krievijas Valsts dome galīgajā lasījumā pieņēmusi Krievijas konstitūcijas grozījumus, kas paredz Vladimiram Putinam dot iespēju kandidēt uz vēl diviem prezidenta pilnvaru termiņiem. Tas nozīmētu, ka viņam būtu iespēja atrasties valsts galvenajā amatā līdz pat 2036.gadam. Kā izteicās eiroparlamentāriete Sandra Kalniete – Krievijā būs izaugušas divas paaudzes bez izpratnes, kas ir demokrātija.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Pasēdēs mājās, Attīrīšana, Konkurss, Lēmuma paturēšana, Cara laiku atgriešanās?, Dzīve kļūst dārgākaIespējamais pārkāpums.

PASĒDĒS MĀJĀS

Latvijā līdz Lieldienām izsludina ārkārtējo situāciju COVID-19 vīrusa dēļ, nosakot stingrus ierobežojošus pasākumus

Saistībā COVID-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu, ceturtdien, 12.martā, pēc valdības ārkārtas sēdes paziņojušas amatpersonas.

Ārkārtējā situācija ir spēkā no lēmuma pieņemšanas brīža līdz šī gada 14.aprīlim ar mērķi šajā laikā ierobežot COVID-19 izplatību.

Veselības ministrija (VM) noteikta par atbildīgo institūciju darbību koordinācijai ārkārtējās situācijas laikā.

Ārkārtējās situācijas laikā valsts un pašvaldību iestādēm uzdots izvērtēt un iespēju robežās nodrošināt klātienes pakalpojumu sniegšanu attālināti.

Vairāk uzziniet šeit.

ATTĪRĪŠANA

Nemiro anulē pielaidi valsts noslēpumam, un KPV LV virzīs jaunu ministra amata kandidātu

Ralfs Nemiro, KPV LV, ekonomikas ministrs, amats, Ekonomikas ministrija, Pāvels Rebenoks, Aivars Lembergs, apšaubāma reputācija
Ralfs Nemiro

Ekonomikas ministram Ralfam Nemiro (KPV LV) anulē pielaidi valsts noslēpumam, un partija KPV LV nākamajā nedēļā virzīs jaunu ministra amata kandidātu.

Tikmēr deputāts Artuss Kaimiņš pauž: «Tas ir tikai viens ministrs. Domāju, ka būs vēl daudz aktuālu tematu par diviem pārējiem KPV LV ministriem.»

Kaimiņa ieskatā, šaubu ēna krīt arī par Latvijas iekšlietu ministra Sanda Ģirģena izgājieniem un viņa kontaktiem ar Gunti Indriksonu.

Vairāk uzziniet šeit.

KONKURSS

Izsludināts konkurss uz Valsts policijas priekšnieka amatu

Valsts pollicija, VP, policijas priekšnieks, iekšlietu ministrija, IM

Publicēts vērtēšanas nolikums un otrdien, 10.martā, izsludināts konkurss uz Valsts policijas priekšnieka amatu.

Konkursa vērtēšanas komisiju izveidota un tās sastāvs apstiprināts ar iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV) rīkojumu.

Vairāk uzziniet šeit.

LĒMUMA PATURĒŠANA

Viedokļiem daloties, valdība lemj nepārsūdzēt tai nelabvēlīgo tiesas lēmumu Muižnieka lietā

Latvijas Universitāte, LU, Muižnieks, Augstskolu likums,
Indriķis Muižnieks

Viedokļiem daloties, Ministru kabinets otrdien, 10.februārī, lēmis nepārsūdzēt Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atzīts par prettiesisku valdības lēmums Indriķi Muižnieku neapstiprināt Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā, informē izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Tagad trīs nedēļu laikā Izglītības un zinātnes ministrijai ir jāsagatavo jauns lēmums un valdībai būs vēlreiz jālemj par Muižnieka apstiprināšanu LU rektora amatā.

Vairāk uzziniet šeit.

CARA LAIKU ATGRIEŠANĀS?

Jā, labi. Krievijas Valsts dome groza konstitūciju, ļaujot Putinam kandidēt vēl

Krievijas konstitūcija, Valsts Dome, Maskava, Kremlis, Vladimirs Putins
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas parlamenta apakšpalāta, Valsts dome, ir galīgajā lasījumā pieņēmusi Krievijas konstitūcijas grozījumus. Tie cita starpā paredz Vladimiram Putinam dot iespēju kandidēt uz vēl diviem prezidenta pilnvaru termiņiem, ziņoja TASS un Radio Brīvā Eiropa.

Krievijas konstitūcijas grozījumu projekts pieņemts Maskavā trešdien, 11.martā. To trešajā un galīgajā lasījumā atbalstījuši 383 deputāti, bet atturējušies 43 deputāti, kuri pārstāv Krievijas Komunistisko partiju.

Vairāk uzziniet šeit.

DZĪVE KĻŪST DĀRGĀKA

Latvijā inflācija februārī bijusi 2,3%

Inflācija 2020.gada februārī, salīdzinot ar 2019.gada februāri, bijusi 2,3% apmērā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas pieauga par 1,9% un pakalpojumiem – par 3,1%.

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada februārī bija par 9,4% augstākas. Precēm cenas pieauga par 7,7%, bet pakalpojumiem – par 13,7%.

Vairāk uzziniet šeit.

IESPĒJAMAIS PĀRKĀPUMS

Caur Swedbank Baltijā notikušas 4,8 miljonu dolāru vērtas transakcijas, kas varētu būt pārkāpušas ASV sankcijas

Aktuāli, Swedbank, Latvija, Lietuva, Clifford Chance Igaunija,

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Swedbank notikušas transakcijas 4,8 miljonu ASV dolāru (4,2 miljonu eiro) vērtībā, kas, iespējams, pārkāpušas ASV noteiktās sankcijas, konstatēts iekšējā izmeklēšanā, ko starptautiskais juridiskais birojs Clifford Chance veicis Swedbank uzdevumā.

Par to Swedbank paziņojusi Stokholmas biržai.

Par izmeklēšanas rezultātiem Swedbank informēs ASV Finanšu ministrijas Ārzemju aktīvu kontroles biroju, norādīts paziņojumā.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas