BNN nedēļas apkopojums: Nemieri Baltkrievijā. Lielākas pensijas. Atkal inflācija

Šīs nedēļas notikumus visnotaļ krasi ietekmēja pagājušās nedēļas noslēgumā notikušās prezidenta vēlēšanas Baltkrievijā. Kamēr opozicionāri uzstāj uz «mūžīgā prezidenta» Aleksandra Lukašenko pārliecinošu zaudējumu, pats Lukašenko, šķiet, rezultātus ielicis Prokrusta gultā, pievelkot sev lielākus procentus, nekā, iespējams, tie bijuši realitātē. Vismaz valdošie nemieri par to liecina.

Šajā nedēļā Centrālās statistikas pārvalde vairs neziņo par deflāciju Latvijā, bijusi inflācija 0,5% apmērā. Vai ekonomika atgūstas?

Savukārt Labklājības ministrija nākusi klajā ar to, kā un kam tiks palielinātas pensijas. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Bažas, Sods, Nauda pensionāriemCīņa kaimiņosAmats, Kriminālprocess un Atkal augšup.

 

BAŽAS

Banku analītiķi: FM rosinātās izmaiņas nodokļu politikā var sekmēt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā

Finanšu ministrijas (FM) piedāvātie nodokļu politikas attīstības virzieni valsts sociālās un veselības apdrošināšanas ilgtspējas veicināšanai var sekmēt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā, kā arī nerisinās jautājumu par nepieciešamību palielināt finansējumu veselības aprūpei, vērtē banku analītiķi.

Swedbank galvenā ekonomiste Latvijā Līva Zorgenfreija sacīja, ka nodokļu izmaiņu mērķis – novērst sociālās aizsardzības trūkumu alternatīvajos nodokļu režīmos strādājošajiem – ir atbalstāms, taču piedāvātais risinājums nozīmē būtisku nodokļu sloga celšanu šajos nodokļu režīmos strādājošajiem salīdzinoši īsā laika periodā.

«Kopumā piedāvātās izmaiņas var izraisīt sabiedrības neapmierinātību un daudziem var palielināt vēlmi pāriet ēnu ekonomikā.»

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS

PTAC piemērojis 5 000 eiro soda naudu Ondo par neatbilstošu reklāmu

Ondo, ātrie kredīti, PTAC, sods, neatbilstoša rekāma,

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, piemērojot SIA Ondo soda naudu 5 000 eiro apmērā un nosakot tiesisko pienākumu – aizliegt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu patērētāju kreditēšanas reklāmu izplatīšanu.

Laika posmā no 2019.gada decembra līdz 2020.gada aprīlim televīzijā un vietnēs www.inbox.lvwww.facebook.comwww.youtube.com, kā arī meklētājprogrammā Google PTAC fiksēja vairākas (13) Sabiedrības izplatītas patērētāju kreditēšanas pakalpojumu reklāmas, kurās, izmantojot animāciju, Ondo savu zīmolvārdu reklamēja, piedāvājot patērētājiem palīdzību, piemēram, saplīsušas sadzīves tehnikas, mājokļa remonta, avārijā cietušas automašīnas remonta, datora un telefona bojājumu gadījumā, kas, ņemot vērā Ondo vienīgo saimnieciskās darbības veidu – licencēts patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējs –, ir iespējama tikai un vienīgi aizdevuma veidā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAUDA PENSIONĀRIEM

Pieaugs pensiju apmērs. Kam un kā tas tiks aprēķināts?

pensiju pieaugums, pensiju palielināšana, indeksācija, Labklājības ministrija, pensionāri,

Šī gada 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija un tiks palielinātas pensijas un atlīdzības vai to daļu apmērs, kas nepārsniedz 454 eiro, informē Labklājības ministrija.

Tas nozīmē, ka tiks indeksēts viss pensijas un atlīdzības apmērs, ja tas nepārsniedz 454 eiro. Savukārt tām pensijām un atlīdzībām, kuras ir lielākas par 454 eiro, indeksēs daļu no piešķirtās summas – jau pieminētos 454 eiro, skaidro ministrijā.

Pensiju indeksācijas mērķis ir nodrošināt piešķirto pensiju un atlīdzību aizsardzību pret pirktspējas krišanos un panākt to vērtības nezaudēšanu. Šajā gadā izdienas, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijām un atlīdzībām tiks piemērots indekss – 1,0380.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CĪŅA KAIMIŅOS

ES: Baltkrievijas vēlēšanas nebija nedz brīvas, nedz godīgas

Baltkrievija, ES, Eiropas Savienība, vēlēšanas, Aleksandrs Lukašenko, negodīgas vēlēšanas, vēlēšanu rezultāti, viltoti, Svetlana Tihanovska, opozīcija, demokrātija, autoritārisms,
Foto no Baltkrievijā notiekošajiem protestiem

Eiropas Savienība otrdien, 11.augustā, paziņojusi, ka Baltkrievijā notikušās prezidenta vēlēšanas nav bijušas nedz brīvas, nedz godīgas.

ES augstākais pārstāvis ārlietās un drošības politikā Žozeps Borreljs, nākot klajā ar paziņojumu visu 27 ES dalībvalstu vārdā, sacīja, ka ES izvērtēs savas attiecības ar Baltkrieviju, un, iespējams, «īstenos pasākumus pret tiem, kas atbildīgi par vardarbību, nepamatotajām aizturēšanām un vēlēšanu noteikumu falsificēšanu».

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Iepriekš CFLA strādājušo Ābeli apstiprina Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāja amatā

Jānis ĀBele, VBTAI, apstiprina, valdība, CFLA, amats, jauns VBTAI vadītājs,

 

Ministru kabinets 11.augustā atbalstījis iepriekš Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā (CFLA) un Ekonomikas ministrijā (EM) strādājušā Jāņa Ābeles apstiprināšanu Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) vadītāja amatā.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) sēdē norādīja, ka no visiem kandidātiem Ābele visvairāk atbilda minētajam amatam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIMINĀLPROCESS

KNAB par iespējamu kukuļošanu rosina sākt kriminālvajāšanu pret AS Latvijas tilti

Latvijas tilti, kukuļošana, KNAB, kriminālprocess, Krimināllikums, izmeklēšana,

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmdien, 10.augustā, Ģenerālprokuratūrai nosūtījis krimināllietas materiālus kriminālvajāšanas sākšanai pret vienu Latvijā reģistrētu juridisku personu par iespējamu ārvalsts amatpersonas kukuļošanu, aģentūra LETA noskaidroja birojā.

Biroja preses paziņojumā skaidrots, ka pērn 6.jūnijā KNAB ierosināja krimināllietu par iespējamu Krimināllikuma 323.panta noziedzīgu nodarījumu – kukuļošanu – pret juridisku personu, kuras interesēs tās pārstāvis īstenoja noziedzīgus nodarījumus.

Krimināllietas materiāli satur informāciju, ka juridiskās personas pārstāvis 2016.gadā Lietuvas amatpersonai deva kukuļus vairāk nekā 10 000 eiro apmērā, lai amatpersona pieņem konkrētajam uzņēmumam labvēlīgus lēmumus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATKAL AUGŠUP

Latvijā inflācija jūlijā bijusi 0,5%

patēriņa cenas, preces, pakalpojumi, inflācija, jūlijs, dzīves līmenis,

Latvijā inflācija 2020.gada jūlijā, salīdzinot ar 2019.gada jūliju, bijusi 0,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Pakalpojumiem cenas pieauga par 1,6%, bet precēm saglabājās nemainīgas.

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada jūlijā bija par 9,2% augstākas. Precēm cenas pieauga par 7%, bet pakalpojumiem – par 14,7%.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas