BNN nedēļas apkopojums: Nevakcinētie darbinieki. Cilvēktirdzniecība. Rīgas domes sods

Šonedēļ karstums, šķiet, nomocījis pat tos, kuriem vasara ir «viņu laiks». Pa dienu vairāk nekā +30 grādu, un naktī arī neizdodas atveldzēties, jo temperatūra nenokrītas zem +20 grādiem pēc Celsija.

Taču lielais «cepiens» ir par valdības pieņemto, ka darba devējam būs tiesības atlaist padotos, kuriem nav Covid-19 sertifikāta. Lai gan Tieslietu ministrija apgalvo, ka tas atbilst Satversmei, jaunās likuma izmaiņas ir klajā pretrunā ar politiķu solīto, ka vakcinācija ir un paliks brīvprātīga. Vēl gan par šo jautājumu jālemj Saeimai.

Policija uzrādījusi smagas apsūdzības kādai organizācijai Neatkarība Balt., kas reliģisku iemeslu aizsegā bez atalgojuma nodarbinājusi cilvēkus, kuri vēlējušies atbrīvoties no atkarībām.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā TīrīgaCilvēktirdzniecībaCovid-19, Digitālgeita, Velo un Prāmis Estonia.

 

TĪRĪGA

Strīdā par atkritumu apsaimniekošanu Rīgas dome izlīgs ar KP un maksās pusmiljona eiro sodu

Getliņi Eko, Konkurences padome, Rīgas dome, sods, izlīgums, CREB Rīga, Clean R, Eco Baltia vide, Tīrīga, atkritumu apsaimniekošana,
FOTO: Una Kupruka/LETA

Tiek gatavots izlīgums Rīgas domes, SIA Getliņi EKO un Konkurences padomes (KP) strīdā par atkritumu apsaimniekošanu pilsētā, paredzot Rīgas domei samaksāt sodu pusmiljona eiro apmēra, informē Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CILVĒKTIRDZNIECĪBA

Policija: Reliģisku ideju aizsegā Neatkarība Balt. atkarību nomocītus cilvēkus paverdzināja lauksaimniecībā un mežizstrādē

Neatkarība Balt., apcietināti, Krimināllikums, verdzība, paverdzināšana, apsūdzības, kriminālprocess, Valsts policija, atkarīgie, darba terapija, ārstēšana,
Foto: Unsplash

Biedrība Neatkarība Balt., izmantojot atkarību gūstā nonākušu personu ievainojamību, vairākus gadus piespiedu kārtā nostrādināja šīs personas fiziski smagā un ilgstošā lauku un mežizstrādes darbā, preses konferencē apstiprināja Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieks, Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Iedzīvotāju «uzvedības maiņa», darbinieku atlaišana un iebildumi pret to – vakcinēšana pret Covid-19

obligātā vakcinācija, Covid-19, valdības lēmums, LBAS, Egils Baldzēns, Covid vakcīna, Kri''sjānis Kariņš, Kariņa jaunākais paziņojums, darba devēja tiesības, darba vide, Satversme, pote, masu vakcinācija, SVarīgi, valdība,
Foto: Pixabay

Pēc 1.oktobra darba devējam būs tiesības atlaist Covid-19 sertifikātu neieguvušu darbinieku, paredz trešdien, 14.jūlijā, Ministru kabineta sēdē atbalstītais projekts grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Pēc valdības sēdes Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) preses konferencē skaidroja, ka valdība «nepieņem lēmumus ar vieglu sirdi», tomēr Covid-19 pandēmijas apstākļos ir jādomā, kā maksimāli pasargāt valsts iedzīvotāju veselību un dzīvības.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DIGITĀLGEITA

Apelācijas instances tiesa digitālās televīzijas krimināllietā attaisno visus apsūdzētos

Andrejs Ēķis, Jurģis Liepnieks, Jānis Loze, Harijs Krongorns, Gints Bandēns, Guntars Spunde, Māris Pauders, Mārtiņš Kvēps, Jānis Svārpstons, Jānis Zips, Juris Ulmanis, Ināra Rudaka, Alfrēds Janevics, Jānis Plūme, Uldis Kokins, digitālgeita, Kempmayer Media Limited, Kempmayer Media Latvia, Digitālā Latvijas radio un televīzijas centra, apelācijas tiesa, tiesa, attaisno,
Advokāti Rinalds Bušs (1.rindā no kreisās) un Juris Grīnvalds; apsūdzētie – bijušais “Kempmayer” valdes loceklis Jānis Svārpstons (2.rindā no kreisās), bijušais “Kempmayer Media Limited” meitasfirmas “Kempmayer Media Latvia” valdes loceklis Jānis Zips, SIA “VP Partneri” direktors, bijušais apsardzes uzņēmuma “Falck apsargs” valdes priekšsēdētājs Valdis Purvinskis, polittehnologs Jurģis Liepnieks, uzņēmējs Andrejs Ēķis, finanšu konsultants Harijs Krongorns 2015.gadā. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas apgabaltiesa 12.jūlijā, apelācijas kārtībā no jauna pabeidzot skatīt tā dēvēto digitālās televīzijas krimināllietu, lēma visas apsūdzētās personas attaisnot, informē tiesā.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija – tiesas sēdes priekšsēdētāja tiesnese Aina Nicmane, tiesneses Iveta Brimerberga un Daiga Kalniņa – norādīja, ka attaisnojoša sprieduma taisīšanas pamats ir Kriminālprocesa likuma 519.panta 1.punkts, proti, tiesa nekonstatēja apsūdzēto izdarītajos nodarījumos noziedzīga nodarījuma sastāvu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VELO

Čaka ielā likvidēs vienu no velojoslām

velo, velojosla, riteņbraucēju josla, Rīgas dome, Čaka iela, lēmums, likvidēs joslu,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja pirmdien, 12.jūlijā, nolēma no 1.septembra mainīt satiksmes organizāciju Čaka ielā, saglabājot tikai vienu velojoslu.

Velojosla tiks saglabāta virzienā uz centru. Sabiedriskais transports šajā virzienā brauks pa kopīgu joslu ar pārējiem mehanizētajiem transportlīdzekļiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PRĀMIS ESTONIA

Jaunā prāmja Estonia izmeklēšanā atklāj kuģa rampas pilnu atvērumu

Igaunija, Baltijas jūra, kuģniecība, avārija, prāmja Estonia nogrimšana, izmeklēšana
Pētnieki ekspedīcijā uz “Estonia” nogrimšanas vietu. Foto: via REUTERS/SCANPIX

Šovasar Baltijas jūras dzelmē atkārtoti tiek pētīts 1994.gadā traģiski nogrimušā prāmja Estonia vraks. Nirēji atklājuši, ka vrakam ir pilnībā atvērta kuģa klāja rampa. Eksperts Tallinā raidorganizācijai ERR komentējis, ka atklājums ir būtisks, tomēr nenorāda, ka pašreiz spēkā esošais oficiālās izmeklēšanas komisijas atzinums par prāmja nogrimšanas cēloņiem būtu kļūdains.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas