BNN nedēļas apkopojums: Nozagtā lidmašīna. Stop «melnajam PR». Magņitska lieta

Šonedēļ teju visa pasaule – Eiropa noteikti – seko līdzi notikumu attīstībai Baltkrievijā. Aleksandrs Lukašenko piespiedis nosēdināt lidmašīnu, kurā atradies viņam nedraudzīgs žurnālists. Tagad žurnālistam draud nāvessods Baltkrievijā. ES uzlikusi sankcijas, no kā cieš arī parastie uzņēmēji.

Tikmēr Latvijā joprojām norisinās Pasaules čempionāts hokejā, kurā piedalās arī baltkrievu komanda.

Savukārt Ventspilī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzgājis vietu, kur glabāti «melnā PR» izdevumi, kas vērsti pret Ventspils domes opozicionāriem. Pretlikumīgie izdevumi konfiscēti un aģitācijas veicējs noskaidrots.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Apturētas nelikumībasDabaIzmeklēšana, Amats, Medicīna un Nozagtā lidmašīna.

 

APTURĒTAS NELIKUMĪBAS

KNAB Ventspilī dzīvokļu mājas pagrabā uzgājis pret opozīcijas deputātiem vērstā «melnā PR» avīžu sējumus

KNAB, melnais PR, Ventspils, Ventspils dome, vēlēšanas, opozīcija, aizliegta aģitācija, krimināllieta,
Foto: KNAB/BNN kolāža

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) 25.maijā aizliedzis turpmāku Ventspils pašvaldības iedzīvotājiem adresētā slēptās aģitācijas materiāla – avīzes veida izdevuma ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta – izplatīšanu.

KNAB pārbaudes laikā noskaidroja aģitācijas veicēju, kas šobrīd definējams kā trešā, ar partijām nesaistīta persona, kā arī aptuveno materiāla tirāžu un izmaksas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DABA

No jūlija daļa vienreizlietojamo plastmasas izstrādājumu būs aizliegti

plastmasa, vienreiz lietojamie trauki, atkritumi, VARAM, ēdamrīki,, salmiņi, trauki, vates kociņi, dakšas, naži, šķīvjo, glāzes, daba,
Foto: Unsplash

Saeima ceturtdien, 27.maijā, galīgajā lasījumā pieņēmusi par steidzamu atzīto Plastmasu saturošu izstrādājumu patēriņa samazināšanas likumu. Tas no šī gada 3.jūlija aizliedz laist tirgū konkrētus plastmasas priekšmetus, kā arī nosaka pasākumus to patēriņa samazināšanai, informē Saeimas Preses dienestā.

Likuma mērķis ir novērst un samazināt konkrētu plastmasas izstrādājumu un to saturošu zvejas rīku ietekmi uz vidi, īpaši ūdens, un cilvēka veselību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IZMEKLĒŠANA

ENAP tā dēvētajā Magņitska lietā konfiscējusi aptuveni 230 000 eiro vērtu nekustamo īpašumu

Magņitska lieta, ENAP, korupcija, naudas atmazgāšana, Valsts policija
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) saistībā ar Magņitska lietu konfiscējusi aptuveni 230 000 eiro vērtu nekustamo īpašumu.

Pievēršot uzmanību noziedzīgi iegūtiem aktīviem, kuri iepludināti un ir saglabājušies Latvijā, izmeklēšanā ir konstatētas vairākas epizodes, kad ārvalstu pilsoņi Latvijā iegādājušies nekustamo īpašumu prestižā Rīgas Klusā centra rajonā apmaiņā pret termiņa uzturēšanās atļauju, informēja VP.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Atlaiž Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Reinbahu

Vitālijs Reinbahs, Rīgas dome, Rīga, Satiksmes departaments, Mārtiņš Staķis, atstādina no amata,
Vitālijs Reinbahs. Foto: Edijs Pālens/LETA

No amata atstādināts Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, 26.maija preses konferencē informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis (PP).

Vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) informēja, ka ir saņemta informācija no trauksmes cēlēja par vairākiem pārkāpumiem departamentā. Iespējams, Satiksmes departamentā pieļauta fiktīvā nodarbinātība, pašvaldības mantas izšķērdēšana un interešu konflikts.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MEDICĪNA

EZA iesaka zāles Covid-19 ārstēšanai

zāles pret Covid-19, ārstēt Covid-19, zāles COvid-19 ārstēšanai, EZA, Eiropas Zāļu aģentūra, bērni, hospitalizācija, nāve, Covid-19, medikamenti,
Foto: Unsplash

Antivielu sotrovimabu var izmantot pieaugušajiem un pusaudžiem (no 12 gadu vecuma un ar ķermeņa masu vismaz 40 kilogramiem) ar apstiprinātu Covid-19 infekciju, bez nepieciešamības pēc papildu skābekļa terapijas un ar smagas Covid-19 slimības gaitas attīstības risku, secinājusi Eiropas Zāļu aģentūra.

Šīs zāles tiek ievadītas infūzijas (pilienu) veidā vēnā, un šobrīd ir pieejami arī ieteiktie lietošanas nosacījumi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĢIMENE LIETUVĀ

BNN PĒTA | Lietuvas liberāli konservatīvais Seims noraida partnerattiecību likumu

Lietuva, laulība, kopdzīve, partnerattiecības, seksuālās minoritātes, Seims, Svarīgi, Viļņa, cilvēktiesības, civiltiesības
Foto: 15min.lt/Scanpix

Šonedēļ Lietuvas Seimā, kur dominē liberāli konservatīvo spēku koalīcija, pietrūka dažu balsu, lai likumdevēji pieņemtu apspriešanai likumprojektu, ar ko tiktu atļautas dzimumneitrālas partnerattiecības.

Otrdien, 25.maijā, dokuments apstājās likumdošanas procesa pirmajā lasījumā, saņemot deputātu vērtējumu ar 63 balsīm «par» un 58 balsīm «pret».

Vairāk uzziniet šeit.

 

NOZAGTĀ LIDMAŠĪNA

Video: Baltkrievijas aktualitātes. ES sankcijas, Lietuvas nostāja un Lukašenko aizliegums presei vēstīt par protestiem

Baltkrievija, Ryanair lidmašīna, ES sankcijas, Lietuva, Latvija, karogu nomaiņa, vēstnieka izraidīšana
Foto: AP/SCANPIX

Pēc Ryanair Viļņas reisa piespiedu nosēdināšanas Minskā un divu pasažieru aizturēšanas ES Eiropadome ir vienojusies par sankcijām pret Baltkrievijas civilo aviāciju, iestādēm un amatpersonām. Tikmēr Lietuva atteikusies ielaist lidmašīnas no Baltkrievijas gaisa telpas, bet Aleksandrs Lukašenko parakstījis likumu par aizliegumu žurnālistiem vēstīt par Baltkrievijas varasiestāžu neatļautām protesta akcijām.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas