BNN nedēļas apkopojums: Ostu reforma bez nākotnes. Rīgas tīrīšana. Mācību gada ilgums

Ar pandēmijas beigām pašlaik ir tāpat kā ar pavasari Latvijā – kā nenāk, tā nenāk. Ar pavasari gan ir drošāk, ka tas ieradīsies, jo šonedēļ Veselības ministrija apstiprināja, ka šī nebūšot pēdējā pandēmija, tādēļ vajadzētu būvēt pašiem savu vakcīnu pret Covid-19 ražotni.

Šonedēļ valdība arī pieņēma daudzkārt apspriesto ostu reformu. Ja to var saukt par apspriedi, ka uzņēmēji cenšas skaidrot satiksmes ministram, ka uzņēmējdarbībai reforma nedos neko labu, tieši pretēji – tā pasliktinās esošo situāciju. Taču koalīcija reformu atbalstījusi, kaut arī daži vienkārši tai piekāpušies, īsti neiedziļinoties reformas būtībā.

Savukārt Rīgas dome paziņoja par pašvaldības uzņēmuma Rīgas meži vadītāja un valdes locekļa atlaišanu, jo pēc trauksmes cēlāja ziņojuma rādās, ka atlaistie cilvēki piesavinājušies milzīgus līdzekļus. Par to liecina aizdomīgi liela summa, kas ieguldīta vienā nelielā Zaļās kartes projekta ēkā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Rīgas tīrīšanaCovid-19 poteMācību gads, SvētkiBezdarbs, Reforma bez nākotnes un Nebeidzamais stāsts.

 

RĪGAS TĪRĪŠANA

Atlaiž Rīgas mežu vadību, jo aizdomas par līdzekļu piesavināšanos – vienā ēkā nesamērīgi ieguldīti 600 000 eiro

Rīgas meži, piesavināšanās, Zaļā karte, Ogre, būvniecība, līdzekļu piesavināšnās, atlaiž, Mārtiņš Staķis, Juris Buškevics, Aivars Tauriņš, Edmunds Cepurītis, Rīgas dome,
Foto: Elizabete Mežule

Pastāv aizdomas par nesamērīgu un necaurspīdīgu līdzekļu izlietošanu, vienā no vides izglītības projekta Zaļā klase ēkām ieguldot 600 000 eiro, komentējot pašvaldības SIA Rīgas meži divu valdes locekļu atlaišanu, piektdien, 19.martā, žurnālistiem pastāstīja Rīgas domes pārstāvji.

Rīgas mežu ilggadējais vadītājs Aivars Tauriņš un valdes loceklis Juris Buškevics amatu zaudējuši, ņemot vērā trauksmes cēlāja ziņojumā pausto. Pašlaik, lai pārbaudītu ziņojumā sniegto informāciju, uzņēmumā sākts audits.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 POTE

EZA atzīst AstraZeneca vakcīnu par drošu

AstraZeneca, vakcīna, EZA, apstiprina, droša vakcīna, tromboembolija, Covid vakcīna, pote, pandēmija, atsāk vakcinēšanu,
Foto: AFP/SCANPIX

Eiropas Zāļu aģentūra (EZA) ceturtdien, 18.martā, AstraZeneca vakcīnu pret Covid-19 atzinusi par drošu.

Kā pēc EZA drošuma komitejas sēdes preses konferencē pavēstīja EZA vadītāja Emera Kuka, «komiteja ir nonākusi pie skaidra zinātniski slēdziena – šī ir droša un efektīva vakcīna. Ieguvumi no tās, aizsargājot cilvēkus no Covid-19 un ar to saistītajiem nāves un hospitalizācijas riskiem, atsver iespējamos riskus».

Vairāk uzziniet šeit.

 

MĀCĪBU GADS

Saeima lēmusi par mācību gada beigām skolēniem

skolēni, mācību gads, mācības, brīvlaiks, vasara, 31.maijs, VISC, Saeima, Covid-19, attālinātās mācības,
Foto: Unsplash

Nolemts, ka 1. līdz 6.klašu skolēniem mācību gads netiks pagarināts, tas noslēgsies 31.maijā, informē Valsts izglītības satura centrs (VISC).

Plānots, ka 2020./2021.mācību gads 1.–11.klašu skolēniem noslēgsies 31.maijā un sertifikātus par pamatizglītības iegūšanu Valsts izglītības satura centrs izsniegs 11.jūnijā. Savukārt 12.klašu skolēniem mācības beigsies 14.maijā, bet mācību gads noslēgsies 18.jūnijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SVĒTKI

Lieldienās pagarina reliģisko organizāciju darbalaiku

baznīca, Covid-19, darba laiks, darbalaiks, baznīcu darbalaiks, Lieldienas, reliģiskās organizācijas, Tieslietu ministrija, valdība par baznīcām,
Foto: Diāna Lozko/LETA

Valdība ceturtdien, 18.martā, atbalstīja Tieslietu ministrijas (TM) piedāvājumu Covid-19 pandēmijas apstākļos Lieldienu laikā pagarināt reliģisko organizāciju darba laiku.

Ministrija piedāvāja no ierobežojuma uz laiku atteikties, jo atbilstoši reliģiskajām tradīcijām dievkalpojumi Lieldienās tiek noturēti visas dienas un nakts garumā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBS

Latvijā turpina augt bezdarba līmenis, februārī tam sasniedzot 9,1%

bezdarbs, bezdarbs Latvijā, NVA, CSP, statistika, Covid-19, pandēmija, bezdarbieki, bezdarbnieku skaits, februāris,
Foto: Unsplash

Faktiskā bezdarba līmenis Latvijā 2021.gada februārī bija 9,1%, kas salīdzinājumā ar janvāri ir par 0,3 procentpunktiem vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati. 

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 8,2%, kas ir par 0,2 procentpunktiem vairāk nekā janvārī. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

REFORMA BEZ NĀKOTNES

Uzņēmēji: Valdība Covid-19 aizsegā virza «kapitālo remontu» ostās bez izstrādāta un saskaņota «tehniskā projekta»

Ivars Landmanis, Ostu likums, Ventas osta, ostu pārvaldība, Satiksmes ministrija, Tālis Linkaits, Jānis Kasalis, bizness, izvērtējums, viedoklis, izaugsme, ekonomika, koalīcija, ostu reforma, pret, tranzīta joma, tranzīts, kravu apjoms, Aivars Lembergs, sankcijas,apstiprina izmaiņas Ostu likumā, ostu pārvaldība, izmaiņas ostu pārvaldībā, ostu modelis, koalīcijas lēmums, piekāpšanās,Covid-19, nepārdomātas izmaiņas, Uldis Papāns, Dainis Babulis, Jānis Ēlerts, Biedrība Baltijas asociācija – Transports un Loģistika, Liepājas ostas nomnieku asociācija, Latvijas Stividorkompāniju asociācija, Rīgas brīvostas pārvalde, Svarīgi,
Foto: Edijs Pālens/LETA

5.martā valdošo koalīciju veidojošo partiju politiķi paziņoja, ka atbalsta jauno ostu pārvaldības modeli un virzīs to izskatīšanai valdībā, atstājot neziņā ostu lietotājus, vai viņi varēs turpināt komercdarbību objektā un maksāt par tā izmantošanu kā līdz šim.

Politiķi jaunās reformas jeb «kapitālā remonta» nepieciešamību pamato ar to, ka ostās turpmāk jādarbojas tikai kapitālsabiedrībām ar skaidru un efektīvu pārvaldes modeli, labu pārvaldību un caurspīdīgumu, gan neņemot vērā ostās darbojošos līdzšinējos komersantus, kuri faktiski ir galvenie ienākumu nodrošinātāji ostu pārvaldēm.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NEBEIDZAMAIS STĀSTS

Plāno jaunu e-veselību, tam tērējot kārtējos miljonus

Daniels Pavļuts, e-veselība, izgāzies projekts, de facto, miljoni, jauna e-veselība, sistēma, projekta izmaksas, IT, Covid-19, vakcinācijas reģistrācija, ģimenes ārsti, Veselības ministrija, Daniels Pavļuts, valsts budžets,
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Aizvadītā gada beigās un šā gada sākumā e-veselībai atkal bija uzliesmojušas hroniskās kaites, nokaitinot savus lietotājus. Tai pašā laikā, vakcinācijai uzņemot aizvien lielākus apgriezienus, lielāka slodze gulsies arī uz e-veselību, kurā jāievada vakcinēšanas dati.

Paralēli tam tiek veidoti arī risinājumi, kuriem būs jānodrošina potešanas pret Covid-19 rindu organizēšana un citi jautājumi. Taču no jauna tiks radīta arī pati e-veselība – šobrīd sākti pirmie sagatavošanas darbi un jaunajai digitālajai veselības platformai iezīmēti ap sešiem miljoniem eiro, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas