BNN nedēļas apkopojums: Panākumi Tokijā. Sodītais būvnieku kartelis. Migrācijas krīze

Šajā nedēļā Latvija turpināja aktīvi sekot savējo panākumiem Tokijas Olimpiskajās spēlēs, un kāds prieks! Svarcēlājs Artūrs Plēsnieks savās trešajās olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu.

Atviegloti varēja arī uzelpot, kad Saeima izņēma no dienaskārtības jautājumu par Covid-19 loterijas rīkošanu, jo tāpat bija skaidrs, ka vairums frakciju nolēmušas balsot pret likumprojektu. Iebildumi bija par milzīgajām izmaksām un sagaidāmo rezultātu, kas nebūtu nekāds, jo citās valstīs, kurās rīkota tāda veida izloze, nav vērojams vakcinācijas tempa kāpums.

Tikmēr uz Lietuvas un Baltkrievijas robežas situācija ar migrantiem krietni saasinās. No Baltkrievijas cilvēki cenšas iekļūt Lietuvā, kur viņus aiztur robežsardze un tad liek doties atpakaļ.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā OlimpiādeSods deputātamKrāpnieki, Loterija, Pārkāpuma process, Būvnieku kartelis un Migrācijas krīze.

 

OLIMPIĀDE

Latvijai vēl viena medaļa no Tokijas! Plēsnieks svarcelšanā izceļ bronzu

svarcelšana, Artūrs Plēsnieks, 109 kg, kategorija, bronza, medaļa, Tokija 2020, Tokyo 2020, Latvija,
Artūrs Plēsnieks. Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas pārstāvis Artūrs Plēsnieks otrdien, 3.augustā, Tokijas Olimpiskajās spēlēs svarcelšanas sacensībās svara kategorijā līdz 109 kilogramiem izcīnījis trešo vietu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS DEPUTĀTAM

Krāpšanā apsūdzētajam Saeimas deputātam Adamovičam piespriež 6 000 eiro sodu

Aldis Adamovičs, sods, Saeima, Saeimas deputāts, Svarīgi, krāpšana, kriminālprocess,
13.Saeimas deputāts Aldis Adamovičs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 5.augustā, Saeimas deputātam Aldim Adamovičam (JV) par transporta un dzīvojamo telpu īres kompensāciju izkrāpšanu piesprieda 6000 eiro sodu.

Tāpat Adamovičam piemērots liegums uz gadu un vienu mēnesi ieņemt Saeimas deputāta amatu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRĀPNIEKI

Telefonkrāpniekiem jauna shēma – tie uzdodas par policijas pārstāvjiem

telefonkrāpnieki, metodes, shēmas, bankas dati, sveši numuri, Valsts policija, uzdodas par policistiem,
Foto: Pixabay

Valsts policija atkārtoti brīdina iedzīvotājus par telefonkrāpnieku lielo aktivitāti. Pēdējās nedēļas laikā reģistrēti jauni krāpšanas gadījumi un to mēģinājumi – krāpnieki pielāgojuši shēmu un, zvanot iedzīvotājiem, stādās priekšā kā policijas darbinieki, no iedzīvotājiem mēģina iegūt bankas kontu pieejas un personu datus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LOTERIJA

Saeima no dienas plāna izņem vakcinācijas loterijas apspriedi

izloze, izloze vakcinētajiem, Covid-19, Covid vakcīna, vakcinētie, naudas izloze, naudas balvas, Latvijas Televīzija, piedalīties izlozē, loterija, pieteikšanās, naudas balva, finansējums, budžets, Covid loterija, valdība, valdības lēmums, Daniels Pavļuts,JKP, Krišjānis Feldmans, pret,koalīcija, JKP,
Foto: Unsplash

Latvijas basketbola 3×3 komanda Tokijas Olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu pret Krievijas Olimpiskās komitejas komandu ar rezultātu 21:19.

Medaļu izcīnīja Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Edgars Krūmiņš un Agnis Čavars.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PĀRKĀPUMA PROCESS

Policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret Gobzemu

Covid-19, protests, foto, simtiem cilvēki, valdības atkāpšanās,Aldis Gobzems, administratīvā pārkāpuma process,
Aldis Gobzems pie Ministru kabineta ēkas protestē pret Saeimā konceptuāli atbalstīto likumprojektu par tiesībām atlaist darbiniekus bez Covid-19 sertifikāta. Foto: Evija Trifanova/LETA

Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesu pret Saeimas deputātu Aldis Gobzemu (LK) par nesankcionēto protesta akciju pret obligātu vakcināciju.

Saistībā ar trešdien notikušo nesankcionēto pulcēšanos Rīgas centrā policija vērtēs iesaistīto personu atbildību, patlaban ir sākts administratīvā pārkāpuma process pret šī pasākuma organizatoru

Vairāk uzziniet šeit.

 

BŪVNIEKU KARTELIS

Būvnieku karteļa lietā desmit uzņēmumiem piemērots sods par vairāk nekā 16 miljoniem

būvnieku kartelis, būvniecības karteļa lieta, kartelis, Konkurences padome, KP, sods, uzņēmumi, Merks, Latvijas Tilti, Skonto būve, Rere būve, KNAB,
Foto: Simona Dilāne

Konkurences padome (KP) būvnieku karteļa lietā desmit uzņēmumiem piemērojusi kopumā vairāk nekā 16 miljonu eiro sodu, sacīja KP pārstāve Zane Gorškova.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRĀCIJAS KRĪZE

Lietuvā pie Baltkrievijas robežas aizturēts līdz šim lielākais migrantu skaits

Lietuva, Baltkrievija, migranti, krīze, Lietuvas robeža, migrācija, patvēruma meklētāji,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Lietuvā diennakts laikā aizturēti vēl 287 nelegālie imigranti, kas ir lielākais skaits cilvēku, kāds šogad vienā diennaktī nelikumīgi šķērsojis valsts robežu ar Baltkrieviju, liecina statistikas biroja pirmdien, 2.augustā, publiskotie provizoriskie dati.

Savukārt robežsardzes priekšnieks Rustams Ļubajevs radiostacijai LRT sacīja, ka diennakts laikā aizturēti 289 migranti, un vēl 109 aizturēti laika periodā no pusnakts līdz pirmdienas rītam.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas