bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 26.01.2020 | Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis

BNN nedēļas apkopojums: Patriektais Gorkšs. Negaidītie miljoni. Nepilsoņu bērni

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kur liela nauda, tur lieli kašķi. Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija lēmusi par noziedzīgo iegūtiem atzīt 29 miljonus eiro, kas pašlaik atrodas nerezidenta kontos Reģionālajā investīciju bankā, un ieskaitīt tos valsts budžetā.

Padzirdot ziņas par negaidīto naudu, saausījās daudzi. Premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV) norādīja, ka lēmums par naudas sadali būs jāpieņem valdībai, bet, viņaprāt, vislabākais būtu miljonus iztērēt vienreizējam ieguldījumam, piemēram, infrastruktūras projektam. Tikmēr Ukraina 29 miljonus varētu prasīt atdot, jo tā saistīta ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām.

Saeima aizvadītajā nedēļā pieņēmusi vēsturisku lēmumu – sākot ar 2020.gadu nepilsoņu bērniem automātiski piešķirs pilsonību, ja vien vecāki nebūs izteikuši vēlmi par pretējo. Par likumprojektu nobalsoja 60, bet pret 25 deputāti.

Aizvadītajā nedēļā no Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidenta amata atstādināts Kaspars Gorkšs. Runas par to, ka viņu varētu atstādināt virmoja jau kopš gada sākuma, tomēr tagad Gorkša kritiķiem izdevās savākt atstādināšanai nepieciešamās balsis.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Negaidītie miljoni, Nepilsoņu bērni, Gāztais prezidents, Pašvaldību reforma, Streiks, Dotācijas, Pensiju reforma, Kārtējā pauze un Ugunsgrēks.

NEGAIDĪTIE MILJONI:

Latvija no Ukrainas gaida pierādījumus jautājumā par tiesas konfiscēto naudu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ukrainas prezidents Volodimirs Zeļenskis (no kreisās) un Latvijas prezidents Egils Levits

Lai risinātu jautājumu par tiesas konfiscēto 29 miljonu eiro atgriešanu Ukrainai, tai jāiesniedz attiecīgie pierādījumi, ko tā arī solījusi darīt, izriet no Valsts prezidenta Egila Levita sacītā pēc tikšanās ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

Levits pauda, ka Latvijas pusei ir pieejams tiesas spriedums, taču procedūra vēl nav noslēgta.

«Ir vienošanās ar Ukrainu, ka tā piegādās attiecīgos pierādījumus. Domāju, ka šis jautājums tiks atrisināts,» sacīja Levits, gan nekonkretizējot, ko praktiski nozīmētu minētā jautājuma atrisināšana.

Vairāk uzziniet: šeit.

NEPILSOŅU BĒRNI:

Galīgais lēmums: Nepilsoņu bērniem no 2020.gada piešķirs pilsonību

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM

Saeimā galīgajā lasījumā ceturtdien, 17.oktobrī, atbalstīts likumprojekts pilsonību piešķirt arī nepilsoņu bērniem.

Likumprojektu atbalstīja 60 deputāti.

Pret balsoja 25 deputāti no Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kā arī liela daļa no Jaunās Konservatīvās partijas, partijām nepiederošā Ingūna Rībena un KPV LV deputāts Aldis Blumbergs. Māris Kučinskis (ZZS) nebalsoja.

Vairāk uzziniet: šeit.

GĀZTAIS PREZIDENTS:

Latvijas futbols bez vadības. Gorkšu atstādina no LFF prezidenta amata

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM

Kaspars Gorkšs

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ārkārtas kongresā ceturtdien, 17.oktobrī, biedri lēmuši atstādināt no amata organizācijas prezidentu Kasparu Gorkšu.

Lai atstādinātu Gorkšu, bija nepieciešama «50%+1» balss. Balsojumam tika reģistrēti 129 biļeteni, līdz ar to atstādināšanai bija nepieciešamas vismaz 65 balsis. Par Gorkša atstādināšanu balsoja 67 biedri.

LFF biedri bija iesnieguši pieprasījumu par ārkārtas kongresa sasaukšanu un prezidenta Gorkša atsaukšanu no amata. Vēstuli parakstīja 69 LFF biedri, kas bija vairāk nekā puse no reģistrētajiem 137 organizācijas biedriem.

Vairāk uzziniet: šeit.

PAŠVALDĪBU REFROMA:

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Likumprojekts paredz izveidot 34 novadus, kā arī saglabāt republikas pilsētas statusu Rīgai, Jūrmalai, Daugavpilij, Liepājai un Rēzeknei.

Attiecīgi plānots, ka reforma neskars minētās piecas republikas pilsētas un arī četrus novadus – Alūksnes, Gulbenes, Līvānu un Salaspils novadus.

Vairāk uzziniet: šeit.

STREIKS:

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

LVSADA nolēmusi rīkot plašas protesta akcijas, paredzot brīdinājumu streiku, ielu gājienu un piketa apvienošanu ar pieteikuma sniegšanu Satversmes tiesā.

Kā pauž arodbiedrība, valdība ir paredzējusi turpmākajos gados nevis palielināt, bet gan samazināt veselības aprūpes nozares finansējumu procentos no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Vairāk uzziniet: šeit.

DOTĀCIJAS:

Rīgas satiksme gadu plāno noslēgt ar peļņu, tomēr no pašvaldības dotācijās prasīs 140 miljonus eiro

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” pagaidu vadītājs Ernests Saulītis

Lai gan pašvaldības SIA Rīgas satiksme šo gadu plāno noslēgt ar 1,3 miljonu eiro peļņu, uzņēmums arī nākamajam gadam prasīs ievērojamu dotāciju – 140 miljonus eiro, atzinis uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Šim gadam uzņēmums prasīja 139 miljonu eiro lielu dotāciju, bet saņēma 130 miljonus eiro. 2018.gada sākumā tam piešķīra 108,69 miljonu eiro lielu dotāciju, bet budžeta grozījumos vēl 22,5 miljonus eiro, tādējādi kopumā vairāk nekā 131 miljonu eiro. Savukārt vēl gadu iepriekš – 2017.gadā – uzņēmums no pašvaldības saņēma 122 miljonu eiro dotāciju.

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejā Saulītis pastāstīja, ka uzņēmuma darbs notiek pēc pagaidu valdes izstrādātā plāna.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀRTĒJĀ PAUZE:

Lemberga tiesas varētu atsākties tikai nākamgad

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM

Smagos noziegumos apsūdzētais un no pienākumiem atstādinātais Ventspils mērs Aivars Lembergs

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 17.oktobrī, smagos noziegumos apsūdzētā un no pienākumiem atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga (Latvijai un Ventspilij) aizstāvim Genādijam Ivankinam devusi laiku līdz 12.janvārim, lai iepazītos ar lietas materiāliem.

Tiesā skaidroja, ka Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģija, izvērtējot to, ar cik lielu lietas apjomu Ivankinam vēl ir jāiepazīstas, lai sagatavotu savu debašu runu, nolēma aizstāvim dot tam laiku līdz 2020.gada 12.janvārim.

Nākamajā tiesas sēdē, kas ir nozīmēta 13.janvārī, tiesa plānojusi sākt uzklausīt Ivankina debašu runu, aicinot viņu debatēs izteikties par tām apsūdzības epizodēm, par kurām vēl nav izteikušies citi apsūdzētā aizstāvji, līdz šim uzstājoties debatēs vairāk nekā 30 tiesas sēžu laikā.

Vairāk uzziniet: šeit.

PENSIJU REFORMA:

Pensiju reformu Igaunijā cer pieņemt līdz gada beigām

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai gan detaļas aizvien nepieciešams precizēt, lēmumu par pensiju reformu Igaunijā varētu pieņemt jau šogad un tā varētu stāties spēkā 2021.gadā, tā Igaunijas sabiedriskajam medijam ERR teicis Igaunijas sociālo lietu ministrs Tanels Kīks (Tanel Kiik).

Ministrs atzinis, ka reformas gala variants pie viņa vēl nav nonācis, tomēr svarīgākās vienošanās valdībā ir panāktas. Tajā pašā laikā vēl jāvienojas par vairākām pensiju reformas detaļām, piemēram, nodokļiem un to kā pamest otro pīlāru.

Lēmumu par pensiju reformu virzīs nevis valdība, bet parlamenta Sociālo lietu komisija.

Vairāk uzziniet: šeit.

UGUNSGRĒKS:

Vienā no lielākajām riepu pārstrādes fabrikām Baltijā izcēlies ugunsgrēks

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ilustratīvs attēls

Lietuvas dienvidos Alītā vienā no lielākajām riepu pārstrādes fabrikām Baltijā izcēlies ugunsgrēks, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Ugunsgrēks sācies trešdienas, 16.oktobra, rītā riepu pārstrādes fabrikas noliktavās. Liesmu nodzēšanā iesaistīti arī ugunsdzēsēji no tuvējām pilsētām un militārie spēki.

Vējš dūmus pūtis Alītas, kur mitinās ap 55 000 iedzīvotāju, guļamrajonu virzienā, un vietējie atzinuši, ka dūmus sajutuši kilometriem tālu.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Jaunākie komentāri


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!