BNN nedēļas apkopojums: Piemineklis būs jānojauc! Skolotāju protests. Krievijas nežēlīgums

Šonedēļ Latvijas parlaments pieņēmis vairākus būtiskus lēmumus – par padomju pieminekļu demontāžu, kas jāīsteno līdz 15.novembrim, tika nostiprināts likumā tas, ka partijas nekādi nedrīkst vērsties pret Latvijas neatkarību.

Saeima arī pamanījās neapstiprināt uz atkārtotu termiņu Finanšu izlūkošanas dienesta vadītājas amatā Ilzi Znotiņu. Valsts prezidents Egils Levits ir kritiski noskaņots par šādu parlamenta balsojumu.

Šajā nedēļā apmēram 3 000 skolotāju pulcējās pie Saeimas ēkas, lai prasītu augstākas algas un samērīgāku slodzi. Izglītības un zinātnes ministrija izteikusi piedāvājumu ik gadu palielināt zemāko pedagogu samaksu par 8,4%. Vienošanās gan vēl nav.

Karš Ukrainā turpinās ar aptuveni tūkstoš cilvēku upuriem ik dienas. Miljoni joprojām atrodas ārpus valsts, gaidot, kad varēs atgriezties brīvā Ukrainā. Taču Krievija turpina īstenot visa veida teroru pret ukraiņu karavīriem un civiliedzīvotājiem. Tiek ziņots, ka okupētajās teritorijās krievi izveidojuši vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumus.

Lai palīdzētu Ukrainai, tai joprojām ir nepieciešamas kara tehnikas piegādes, ar ko Eiropas lielvalstis kavējas. Britu medijs pat ziņo, ka Vācija bloķējusi Spānijas iespēju nosūtīt uz Ukrainu tankus Leopard 2A4.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Krievijas nežēlīgums, Likvidācija, Partija jūk, Amats, Latviskas partijas, Skolotāju protests un Cīņa ar inflāciju. 

 

KRIEVIJAS NEŽĒLĪGUMS

Krievija okupētajās teritorijās izveidojusi vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumus

Ukraina, Krievija, karš, uzbrukums, armija, Krima, Putins, bēgļi, ukraiņi, krievu armija, zaudējumi, Donbass, Ukrainas austrumi, Luhanska, Jevhens Cimbaļuks, filtrācijas nometnes, Izolācija, svarīgi
Foto: AFP/SCANPIX

Krievija okupētajās Ukrainas teritorijās izveidojusi vismaz 20 filtrācijas nometnes un cietumus, tā Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) Pastāvīgās padomes sēdē šonedēļ norādījis Ukrainas pastāvīgais pārstāvis starptautiskajās organizācijās Vīnē Jevhens Cimbaļuks.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIKVIDĀCIJA

Saeima pieņem likumu, kas liek nojaukt Pārdaugavas pieminekli

Uzvaras piemineklis, demontāža, nojaukt, Pārdaugavas piemineklis, stabs, padomju pieminekļi, plāksnes, pašvaldības, 15.novembris, padomju pieminekļi, padomju laiks, armija,
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz demontēt padomju un nacistisko režīmu slavinošus objektus, tostarp pieminekli Pārdaugavā, norāda Saeimas Preses dienestā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PARTIJA JŪK

Kučinskis izstājas no ZZS frakcijas

Māris Kučinskis, ZZS, Jānis Dūklavs, Aivars Lembergs, Nacionālās drošības komisija, Liepājas partija, LRA, vēlēšanas 2022, 1.oktobris, 14.Saeimas vēlēšanas,
Saeimas deputāts Māris Kučinskis. Foto: Paula Čurkste/LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) Nacionālās drošības komisijā deputāta Māra Kučinska (LP) vietā virza Jāņa Dūklava (ZZS) kandidatūru darbam komisijā. Kučinskis arī paziņojis par aiziešanu no ZZS frakcijas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Znotiņa tomēr neizpelnās Saeimas atbalstu FID vadībai

Ilze Znotiņa, FID, Finanšu izlūkošanas dienests, Saeima, kandidatūra, neatbalsta, noraida, balsojums,
Bijusī Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece Ilze Znotiņa. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, noraidījusi Ilzes Znotiņas kandidatūru Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) priekšnieces amatam.

Pret balsoja 41 deputāts, atturējās četri, par bija 33 parlamentārieši un balsojumā nepiedalījās trīs deputāti no klātesošajiem.

Vairāk uzziniet šeit

 

LATVISKAS PARTIJAS

Likumā nostiprina aizliegumu partijām vērsties pret Latvijas vai citu valstu neatkarību

Politisko partiju likums, Saeima, aizliegumu vērsties pret Latvijas neatkarību, Latvijas neatkarība
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Politisko partiju likumā, kas likumā nostiprina aizliegumu partijām savā darbībā vērsties pret Latvijas vai citu demokrātisku valstu neatkarību, teritoriālo nedalāmību, izteikt vai izplatīt priekšlikumus par Latvijas Republikas vai citas demokrātiskas valsts iekārtas vardarbīgu grozīšanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SKOLOTĀJU PROTESTS

FOTO | Pie Saeimas pulcējas ap 3 000 protestētāju, bet skolotāju prasības tāpat neņem vērā

LIZDA, skolotāji, pedagogi, prasības, algas, slodze, arodbiedrība, IZM, Izglītības un zinātnes ministrija, protests, skaits, cilvēki, pulcēšanās,
LIZDA rīkotais pikets pie Saeimas. Foto: Zane Bitere/LETA

Ceturtdien, 16.jūnijā, pie Saeimas rīkotajā piketā Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībai (LIZDA) nav izdevies panākt garantijas tās izvirzīto prasību izpildei. LIZDA rīkotajā piketā pie Saeimas ēkas bija pulcējušies ap 3 000 cilvēku.

Izglītības un zinātnes ministrija gan nākusi klajā ar piedāvājumu pedagoga zemāko mēneša darba algas likmi katru gadu paaugstināt par 8,4%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CĪŅA AR INFLĀCIJU

Inflācijas kompensēšanai piedāvā mainīt pabalstu apmērus un sliekšņus

Inflācija, Labklājības ministrija, atbalsta mehānismi, mazaizsargātās grupas, maznodrošinātie, pabalsti, pabalsta apmērs
Foto: Pixabay

Inflācijas kompensēšanai Labklājības ministrija (LM) piedāvā dažādus atbalsta mehānismus sabiedrības mazaizsargātajām grupām, tai skaitā tiek rosināts mainīt pabalstu apmērus un izmaksas nosacījumus.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas