bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 18.08.2019 | Vārda dienas: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Pīraga dalīšana. Minimālā alga. Bīstamās spēlītes

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai gaisā jūtama pīrāga smarža? Spriežot pēc aizvadītās nedēļas notikumiem, valdības gaiteņos jau sāk vēdīt 2020.gada budžeta smarža, lai gan mīkla pat ne uzjaukta, kur nu vēl krāsnī ielikta.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) jau izteikusies, cik lielu gabalu vēlas viņa. Arī Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Patriks Grīva izteicās, cik gribētu padome un cik vajadzētu krīžu vajātajiem sabiedriskajiem medijiem.

Tāpat uz budžetu atsauktos plāni par minimālo algu. Koalīcijas nodokļu politikas komitejā neviens neiebilda pret minimālās algas celšanu līdz 500 eiro. Lēmums gan vēl nav pieņemts, bet Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nedēļas vidū izteicās, ka prātīgāk būtu celt neapliekamo minimumu.

Tikmēr par spīti bažām, ka Krievija šādi ievāc lietotāju datus, cilvēki, izmantojot lietotni FaceApp, gribēja noskaidrot, cik tad krunkaini būs vecumdienās. Drošības eksperti lietotni neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet iesaka apdomāt, kam nododam savus datus. Kā saka – par brīvu ir tikai siers peļu slazdā!

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Kauna traips, Minimālā alga, Pīrāga dalīšana, Bīstamās spēlītes, Kāzu zvani, Lielās cerības un Finansējums.

KAUNA TRAIPS:

New York Times: Likmes cīņā pret naudas atmazgāšanu Latvijai ir augstas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

ASV laikraksts New York Times (NYT) publicējis rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām, atzīstot, ka likmes cīņā pret naudas atmazgāšanu mūsu valstij ir augstas.

«Gadiem ilgi, kā apgalvo Eiropas un ASV varasiestādes, dažas bankas miegainajā Baltijas jūras ostas pilsētā Rīgā specializējās, lai palīdzētu (..) noziedzniekiem noslaucīt savus pirkstu nospiedumus no netīras naudas, pirms tā tiek pārvietota uz ārzonas patvērumiem,» lasāms NYT rakstā.

Kā piemēri tiek minēti investīciju konsultants, kura finanšu piramīda Krievijas iedzīvotājiem nolaupīja 10 miljonus ASV dolāru, Taivānas uzņēmējs, kurš slepeni palīdzējis Ziemeļkorejai iegūt precīzijas instrumentus kodolieroču programmas attīstībai, un korumpēts Ukrainas politiķis, kurš centies legalizēt savai valstij izkrāptos miljonus.

Vairāk uzziniet: šeit.

MINIMĀLĀ ALGA:

Koalīcijas nodokļu attīstības politikas komitejā nav iebildumu par minimālās algas paaugstināšanu līdz 500 eiro

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā pirmdien, 15.jūlijā, konceptuāli iezīmējies atbalsts virzībai uz minimālās algas celšanu līdz 500 eiro no 2020.gada, nevienam neizsakot iebildumu pret šādu iespēju, žurnālistiem pastāstīja Krišjānis Feldmans (JKP).

Politiķis gan reizē uzsvēra, ka lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts un ka par to vēl gaidāma saruna sadarbības sanāksmē.

Kā pastāstīja attīstības komitejas sēdes vadītājs Ints Dālderis (JV), sanāksmē uzklausīti Finanšu ministrijas scenāriji par minimālās algas celšanu līdz 470, 500 vai 550 eiro, reizē nekādi lēmumi šajā jautājumi vēl nav pieņemti.

Vairāk uzziniet:  šeit.

PĪRĀGA DALĪŠANA:

Labklājības jomas prioritātēm nākamgad nepieciešami papildu 54 miljoni eiro

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Labklājības ministre Ramona Petraviča

Labklājības jomas prioritātēm nākamgad nepieciešami papildu 54 miljoni eiro, norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Labklājības ministrijas (LM) prioritāšu vidū ir dažādas iniciatīvas, tostarp minimālās pensijas palielināšana, pensiju indeksācijas mehānisma uzlabošana, piemaksu pie pensijas pārskatīšana, valsts atbalsts nenodarbinātajiem, kuru apgādībā ir bērni ar invaliditāti un citas.

Petraviča atzīst, ka, visticamāk, visām LM prioritātēm finansējuma nepietiks, tāpēc viņas pirmā un arī galvenā prioritāte ir minimālās pensijas celšana un valsts minimālā atbalsta sistēmas pilnveide.

Vairāk uzziniet: šeit.

Grīva: Nākamgad sabiedriskajiem medijiem un NEPLP vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākamgad Nacionāli elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vajadzībām papildus nepieciešami vairāk nekā seši miljoni eiro, paudis NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Grīva sacīja, ka NEPLP valdībai iesniegusi nākamā gada galvenās prioritātes. Kopumā tika iesniegtas 14 vajadzības, kas ietver gan Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un NEPLP prasības. Kā prioritārā prasība virzīta Latvijas Radio programmu satura veidošana un izplatība, tostarp arī kapacitātes stiprināšana, palielinot Latvijas Radio žurnālistu un citu darbinieku algas.

Viņš piebilda, ka nākamgad Latvijas Radio satura veidošanai un stiprināšanai, tostarp arī darbinieku algu palielināšanai, nepieciešami 989 321 eiro. Turpmākajos gados summa Latvijas Radio stiprināšanai varētu pieaugt.

Vairāk uzziniet: šeit.

BĪSTAMĀS SPĒLĪTES:

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Demokrātu partija zvanījusi trauksmes zvanus par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus, skaidro Latvijas sabiedriskie mediji.

Latvijā bāzētais NATO StratCom LTV raidījumam Panorāma norāda, ka pašlaik nav iespējams noskaidrot, vai FaceApp datus nodod Krievijas valdībai vai citām trešajām personām. Centrs iedzīvotājiem neieteic neizmantot foto apstrādes lietotni, taču aicina izvērtēt, vai vajag nodot savus datus nezināmās rokās.

Atī drošības incidentu novēršanas institūcijā Cert.lv aicina apsvērt riskus, kas nāk līdzi bezmaksas lietotnēm. Tomēr speciālistu ieskatā FaceApp nav bīstamāka kā Facebook.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀZU ZVANI:

Līdz šim 2019.gadā laulības ostā iestūrējuši par 260 pāriem vairāk nekā pērn

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmajos sešos mēnešos 2019.gadā reģistrētas 4 730 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 260 laulībām vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati. 

Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek reģistrēti 13 000 laulību.

Dzīvi dzimušo skaits Latvijā jau ceturto gadu samazinās. 2018.gadā piedzima par pusotru tūkstoti bērnu mazāk nekā 2017.gadā. Arī 2019.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēti 8 927 bērni, kas ir par 891 jaundzimušo mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Vairāk uzziniet: šeit.

LIELĀS CERĪBAS:

Igaunijā gaida Lidl ar atplēstām rokām, prognozē cenu kritumu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sīvāka konkurence pārtikas veikalu vidū un zemākas cenas pircējiem – šādus ieguvums no gaidāmās vācu mazumtirdzniedzības ķēdes Lidl ienākšanas Igaunijā paredz valsts konkurences uzraudzības iestāde.

Kā ceturtdien, 18.jūlijā, vēsta raidorganizācija ERR, Katrina Tasa (Katrin Tasa), kura vada Igaunijas Konkurences padomes Uzraudzības departamentu, skaidrojusi intervijā, ka pašlaik 70% no Igaunijas mazumtirdzniecības tirgus kontrolē četras lielās veikalu ķēdes.

«Mazumtirdzniecībā pastāv liela konkurence, un līdz ar Lidl ienākšanu tā kļūs vēl sīvāka,» vērtējusi konkurences uzraugu pārstāve. «Konkurences padome ir priecīga par katru jaunpienācēju. Ņemot vērā Lidl uzņēmējdarbības modeli ar pazeminātām cenām, viņiem vajadzētu radīt arī plašāku cenu lejpslīdes efektu.»

Vairāk uzziniet: šeit.

FINANSĒJUMS:

Valdība apstiprina finansējumu jauno elektrovilcienu iepirkumam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valdība apstiprinājusi valsts budžeta ilgtermiņa saistības 255 888 753 miljonu eiro apmērā AS Pasažieru vilciens elektrovilcienu iepirkuma finansēšanai, kas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā AS Pasažieru vilciens varēs noslēgt līgumu ar Škoda Vagonka, informē Satiksmes ministrijā.

Finansējumu plānots piešķirt no 2019. līdz 2024.gadam, un salīdzinot ar 2018.gada 5.novembra Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināto finansējumu, tas ir par trim miljoniem eiro mazāks. Finansējums tiks izlietots 32 jaunu elektrovilcienu, rezerves daļu fonda pieciem gadiem un elektrovilcienu uzturēšanas iekārtu iegādei, kā arī personāla apmācībai, noslēdzot līgumu ar Škoda Vagonka.

Paredzams, ka līgums tiks noslēgts līdz 2019.gada jūlija beigām.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.

Reģionālajos maršrutos ieviesīs vienotu biļešu tirdzniecības sistēmu

No 2021.gada reģionālajā sabiedriskajā transportā tiks ieviesta vienota biļešu tirdzniecības sistēma, informē Autotransporta direkcijā.

Igaunijā jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā ieguldīs 22 miljonus

Igaunijas valdība ieguldīs 22 miljonus eiro jaunas sabiedriskās televīzijas ēkas celtniecībā, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR. Ar jauno projektu sabiedriskie mediji atradīsies vienotā ēku kompleksā.

Sasauc Olainfarm akcionāru sapulci; spriedīs par padomes atlaišanu

AS Olainfarm valde sasaukusi akcionāru sapulci, kura notiks 1.novembrī pulksten 11.00, liecina informācija biržā Nasdaq Riga.

Reirs: Naudas atmaksai PNB bankas klientiem netērēs ne centu no valsts budžeta

Ar Noguldījumu garantiju fondā uzkrāto ir gana, lai izmaksātu PNB bankas klientiem atlīdzības, līdz ar to šim mērķim netiks tērēts ne cents no valsts budžeta, apliecina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Latvijas robežas tuvumā identificēta Krievijas armijas lidmašīna un korvete

Patruļlidmašīnas virs Baltijas jūras neitrālajiem ūdeņiem pie Latvijas teritorijas jūras robežas identificēja Krievijas bruņoto spēku lidmašīnu An-26.

FKTK: PNB bankas klientiem garantētajās atlīdzības jāizmaksā 297 miljoni eiro

PNB Bankas klientiem garantētajās atlīdzībās būs jāizmaksā aptuveni 297 miljoni eiro, informē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja Kristīne Černaja-Mežmale.

Bažās par tirdzniecības karu akciju cenas Eiropā krītas, Volstrītā pārsvarā pieaug

Eiropas akciju tirgos turpinājās kritums, investoriem tikpat kā atmetot cerību uz ASV-Ķīnas tirdzniecības kara drīzām beigām, bet Volstrītā akciju cenas lielākoties pieauga, pateicoties solīdiem ekonomikas datiem.

Vēl viens kritušais – FKTK aptur PNB bankas darbību

Apturēta PNB bankas darbība, informēja Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.


-->