bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 13.12.2019 | Vārda dienas: Lūcija, Veldze
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Pīraga dalīšana. Minimālā alga. Bīstamās spēlītes

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vai gaisā jūtama pīrāga smarža? Spriežot pēc aizvadītās nedēļas notikumiem, valdības gaiteņos jau sāk vēdīt 2020.gada budžeta smarža, lai gan mīkla pat ne uzjaukta, kur nu vēl krāsnī ielikta.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) jau izteikusies, cik lielu gabalu vēlas viņa. Arī Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) loceklis Patriks Grīva izteicās, cik gribētu padome un cik vajadzētu krīžu vajātajiem sabiedriskajiem medijiem.

Tāpat uz budžetu atsauktos plāni par minimālo algu. Koalīcijas nodokļu politikas komitejā neviens neiebilda pret minimālās algas celšanu līdz 500 eiro. Lēmums gan vēl nav pieņemts, bet Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nedēļas vidū izteicās, ka prātīgāk būtu celt neapliekamo minimumu.

Tikmēr par spīti bažām, ka Krievija šādi ievāc lietotāju datus, cilvēki, izmantojot lietotni FaceApp, gribēja noskaidrot, cik tad krunkaini būs vecumdienās. Drošības eksperti lietotni neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet iesaka apdomāt, kam nododam savus datus. Kā saka – par brīvu ir tikai siers peļu slazdā!

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Kauna traips, Minimālā alga, Pīrāga dalīšana, Bīstamās spēlītes, Kāzu zvani, Lielās cerības un Finansējums.

KAUNA TRAIPS:

New York Times: Likmes cīņā pret naudas atmazgāšanu Latvijai ir augstas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

ASV laikraksts New York Times (NYT) publicējis rakstu par Latvijas finanšu sistēmas problēmām, atzīstot, ka likmes cīņā pret naudas atmazgāšanu mūsu valstij ir augstas.

«Gadiem ilgi, kā apgalvo Eiropas un ASV varasiestādes, dažas bankas miegainajā Baltijas jūras ostas pilsētā Rīgā specializējās, lai palīdzētu (..) noziedzniekiem noslaucīt savus pirkstu nospiedumus no netīras naudas, pirms tā tiek pārvietota uz ārzonas patvērumiem,» lasāms NYT rakstā.

Kā piemēri tiek minēti investīciju konsultants, kura finanšu piramīda Krievijas iedzīvotājiem nolaupīja 10 miljonus ASV dolāru, Taivānas uzņēmējs, kurš slepeni palīdzējis Ziemeļkorejai iegūt precīzijas instrumentus kodolieroču programmas attīstībai, un korumpēts Ukrainas politiķis, kurš centies legalizēt savai valstij izkrāptos miljonus.

Vairāk uzziniet: šeit.

MINIMĀLĀ ALGA:

Koalīcijas nodokļu attīstības politikas komitejā nav iebildumu par minimālās algas paaugstināšanu līdz 500 eiro

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcijas nodokļu politikas attīstības komitejā pirmdien, 15.jūlijā, konceptuāli iezīmējies atbalsts virzībai uz minimālās algas celšanu līdz 500 eiro no 2020.gada, nevienam neizsakot iebildumu pret šādu iespēju, žurnālistiem pastāstīja Krišjānis Feldmans (JKP).

Politiķis gan reizē uzsvēra, ka lēmums šajā jautājumā vēl nav pieņemts un ka par to vēl gaidāma saruna sadarbības sanāksmē.

Kā pastāstīja attīstības komitejas sēdes vadītājs Ints Dālderis (JV), sanāksmē uzklausīti Finanšu ministrijas scenāriji par minimālās algas celšanu līdz 470, 500 vai 550 eiro, reizē nekādi lēmumi šajā jautājumi vēl nav pieņemti.

Vairāk uzziniet:  šeit.

PĪRĀGA DALĪŠANA:

Labklājības jomas prioritātēm nākamgad nepieciešami papildu 54 miljoni eiro

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Labklājības ministre Ramona Petraviča

Labklājības jomas prioritātēm nākamgad nepieciešami papildu 54 miljoni eiro, norāda labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Labklājības ministrijas (LM) prioritāšu vidū ir dažādas iniciatīvas, tostarp minimālās pensijas palielināšana, pensiju indeksācijas mehānisma uzlabošana, piemaksu pie pensijas pārskatīšana, valsts atbalsts nenodarbinātajiem, kuru apgādībā ir bērni ar invaliditāti un citas.

Petraviča atzīst, ka, visticamāk, visām LM prioritātēm finansējuma nepietiks, tāpēc viņas pirmā un arī galvenā prioritāte ir minimālās pensijas celšana un valsts minimālā atbalsta sistēmas pilnveide.

Vairāk uzziniet: šeit.

Grīva: Nākamgad sabiedriskajiem medijiem un NEPLP vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Nākamgad Nacionāli elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP), Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vajadzībām papildus nepieciešami vairāk nekā seši miljoni eiro, paudis NEPLP loceklis Patriks Grīva.

Grīva sacīja, ka NEPLP valdībai iesniegusi nākamā gada galvenās prioritātes. Kopumā tika iesniegtas 14 vajadzības, kas ietver gan Latvijas Radio, Latvijas Televīzijas un NEPLP prasības. Kā prioritārā prasība virzīta Latvijas Radio programmu satura veidošana un izplatība, tostarp arī kapacitātes stiprināšana, palielinot Latvijas Radio žurnālistu un citu darbinieku algas.

Viņš piebilda, ka nākamgad Latvijas Radio satura veidošanai un stiprināšanai, tostarp arī darbinieku algu palielināšanai, nepieciešami 989 321 eiro. Turpmākajos gados summa Latvijas Radio stiprināšanai varētu pieaugt.

Vairāk uzziniet: šeit.

BĪSTAMĀS SPĒLĪTES:

NATO StratCom FaceApp neuzskata par bīstamāku nekā Facebook, bet aicina izvērtēt, kam nododam savus datus

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) Demokrātu partija zvanījusi trauksmes zvanus par Krievijā tapušo lietotni FaceApp, kas ļauj dažu sekunžu laikā gūt priekšstatu, kā lietotājs izskatīsies vecumdienās. NATO StratCom lietotni gan neuzskata par bīstamāku par citām, kurām lietotāji uztic savus datus, skaidro Latvijas sabiedriskie mediji.

Latvijā bāzētais NATO StratCom LTV raidījumam Panorāma norāda, ka pašlaik nav iespējams noskaidrot, vai FaceApp datus nodod Krievijas valdībai vai citām trešajām personām. Centrs iedzīvotājiem neieteic neizmantot foto apstrādes lietotni, taču aicina izvērtēt, vai vajag nodot savus datus nezināmās rokās.

Atī drošības incidentu novēršanas institūcijā Cert.lv aicina apsvērt riskus, kas nāk līdzi bezmaksas lietotnēm. Tomēr speciālistu ieskatā FaceApp nav bīstamāka kā Facebook.

Vairāk uzziniet: šeit.

KĀZU ZVANI:

Līdz šim 2019.gadā laulības ostā iestūrējuši par 260 pāriem vairāk nekā pērn

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmajos sešos mēnešos 2019.gadā reģistrētas 4 730 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 260 laulībām vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie provizoriskie dati. 

Pēdējos trīs gados laulību skaits ir stabilizējies, un vidēji gadā tiek reģistrēti 13 000 laulību.

Dzīvi dzimušo skaits Latvijā jau ceturto gadu samazinās. 2018.gadā piedzima par pusotru tūkstoti bērnu mazāk nekā 2017.gadā. Arī 2019.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrēti 8 927 bērni, kas ir par 891 jaundzimušo mazāk nekā 2018.gada attiecīgajā periodā.

Vairāk uzziniet: šeit.

LIELĀS CERĪBAS:

Igaunijā gaida Lidl ar atplēstām rokām, prognozē cenu kritumu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sīvāka konkurence pārtikas veikalu vidū un zemākas cenas pircējiem – šādus ieguvums no gaidāmās vācu mazumtirdzniedzības ķēdes Lidl ienākšanas Igaunijā paredz valsts konkurences uzraudzības iestāde.

Kā ceturtdien, 18.jūlijā, vēsta raidorganizācija ERR, Katrina Tasa (Katrin Tasa), kura vada Igaunijas Konkurences padomes Uzraudzības departamentu, skaidrojusi intervijā, ka pašlaik 70% no Igaunijas mazumtirdzniecības tirgus kontrolē četras lielās veikalu ķēdes.

«Mazumtirdzniecībā pastāv liela konkurence, un līdz ar Lidl ienākšanu tā kļūs vēl sīvāka,» vērtējusi konkurences uzraugu pārstāve. «Konkurences padome ir priecīga par katru jaunpienācēju. Ņemot vērā Lidl uzņēmējdarbības modeli ar pazeminātām cenām, viņiem vajadzētu radīt arī plašāku cenu lejpslīdes efektu.»

Vairāk uzziniet: šeit.

FINANSĒJUMS:

Valdība apstiprina finansējumu jauno elektrovilcienu iepirkumam

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valdība apstiprinājusi valsts budžeta ilgtermiņa saistības 255 888 753 miljonu eiro apmērā AS Pasažieru vilciens elektrovilcienu iepirkuma finansēšanai, kas nozīmē, ka jau tuvākajā laikā AS Pasažieru vilciens varēs noslēgt līgumu ar Škoda Vagonka, informē Satiksmes ministrijā.

Finansējumu plānots piešķirt no 2019. līdz 2024.gadam, un salīdzinot ar 2018.gada 5.novembra Ministru kabineta (MK) sēdē apstiprināto finansējumu, tas ir par trim miljoniem eiro mazāks. Finansējums tiks izlietots 32 jaunu elektrovilcienu, rezerves daļu fonda pieciem gadiem un elektrovilcienu uzturēšanas iekārtu iegādei, kā arī personāla apmācībai, noslēdzot līgumu ar Škoda Vagonka.

Paredzams, ka līgums tiks noslēgts līdz 2019.gada jūlija beigām.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.

Kariņš izveido darba grupu Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 12.decembrī, izdevis rīkojumu par darba grupas izveidi satiksmes ministra Tāļa Linkaita vadībā Ventspils brīvostas nepārtrauktas darbības nodrošināšanai.

Latvija oktobrī starp 11 ES valstīm ar rūpniecības produkcijas apmēra kāpumu

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šā gada oktobrī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada palielinājusies par 3%, tai esot starp 11 valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Krievija izraida vācu diplomātus, atbildot uz Vācijas rīcību pēc Berlīnes slepkavības

Krievija lūgusi diviem Vācijas vēstniecības darbiniekiem pamest valsti. Šis ir atbildes solis uz Vācijas lēmumu saistībā ar kāda Gruzijas pilsoņa slepkavību pasludināt divus Krievijas diplomātus par valstī nevēlamām personām.

Gada nogales brīvdienās strādās atsevišķas pasta nodaļas; pensijas izmaksās agrāk

Gada nogales svētkos 24., 25., 26. un 31.decembrī strādās atsevišķas pasta nodaļas lielākajos tirdzniecības centros.

Veinstīna Holivudas seksuālas izmantošanas sāgā piedāvā kompensēt 25 milj. dolārus

ASV kinoindustrijas skandālā par virkni iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu kinoproducents Hārvijs Veinstīns (Harvey Weinstein) izteicis piedāvājumu panākt pirmstiesas vienošanos ar vairāk nekā 30 sievietēm apmaiņā pret 25 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu.

Arī Rīgas brīvosta un Liepājas SEZ izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas

Rīgas brīvosta un Liepājas Speciālā ekonomiskā zona izstāsies no smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga vadītās Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kas pakļauta ASV sankcijām.

Jāpanāk, lai Lemberga ietekme Ventspils brīvostā tiek pārtraukta, tā banku uzraugi

Sankciju mērķis nav paralizēt uzņēmumu darbību, bet gan saprast, vai caur tiem tiek veikti darījumi, ko ietekmē sankcionētā persona – Aivars Lembergs.

Saeimas Budžeta komisija noraida iedzīvotāju aicinājumu atlikt partiju finansējuma palielināšanu

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas vairākums noraidījis vairāk nekā 11 000 cilvēku parakstīto iniciatīvu par būtiskas partiju finansējuma palielināšanas atlikšanu.

Atklāj Igaunijas-Somijas gāzes starpsavienojumu

Igaunija un Somija svinīgi atklājušas gāzes starpsavienojumu Balticconnector, kas iezīmē nogriezni desmit gadus ilgā reģiona enerģētikas tirgus attīstībā.

Saeimas Juridiskā komisija atbalsta tiesnešu imunitātes atcelšanu administratīvo pārkāpumu lietās

Saeimas Juridiskā komisija pirms otrā lasījuma atbalstījusi likumprojektus, ar kuriem plānots atcelt tiesnešu imunitāti administratīvo pārkāpumu lietās.

Jaunais Latvijas Bankas prezidents – Mārtiņš Kazāks

Saeima ceturtdien, 12.decembrī, Latvijas Bankas prezidenta amatā apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku.

Izraēla ceļā uz trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā

Izraēlā turpinās ieilgusi politiskā krīze. Knesets sācis virzību uz parlamenta atlaišanu un trešajām parlamenta vēlēšanām gada laikā pēc tam, kad neviena politiskā partija nav spējusi izveidot vairākuma koalīciju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!