BNN nedēļas apkopojums: Plāni Rīgā. Algas skolotājiem. Pozitīvais darba tirgus

Šajā nedēļā Latvijā turpinās intensīvas sarunas par nākamā gada budžetu, uz kuru cerīgi var lūkoties skolotāji un ārsti. Darba gan vēl daudz, jo OECD paziņojis, ka Latvijā ir uz pusi mazākas algas gandrīz visām pedagogu grupām nekā OECD vidēji.

Šajā nedēļā Rīgas domes topošā koalīcija arī nonākusi pie sadarbības līguma, kuru gan parakstīs, kad būs beigusies tiesvedība par vēlēšanu rezultātiem. Darbs gan pamazām sācies – viens no pašvaldības sāpju bērniem Rīgas satiksme nolēmis reorganizēt uzņēmuma struktūru.

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotie dati par bezdarbniekiem un brīvajām darbavietām vētī pozitīvas vēsmas pēc COVID-19 izraisītajiem satricinājumiem darba tirgū. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Rīga, Solījumu izpilde, Lētāki kabači, Pārmaiņas, Amats un No gaišās puses.

 

RĪGA

Pēc divas nedēļas ilgušām sarunām jaunā RD koalīcija vienojas par sadarbības līgumu

Pēc divas nedēļas ilgušām sarunām jaunā Rīgas domes (RD) koalīcija ceturtdien, 10.septembrī, vienojusies par sadarbības līgumu.

Kā pēc tikšanās žurnālistiem pavēstīja koalīcijas partneri, vienošanās ir panākta un sadarbības līgumam nepieciešami vien redakcionāli precizējumi. Tiek solīts, ka dokuments būs publisks. Politiķi vienošanos plānojot parakstīt pēc tam, kad beigsies tiesāšanās par vēlēšanu rezultātiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SOLĪJUMU IZPILDE

Nākamā gada budžetā iezīmēti 338,6 miljoni, tostarp mediķu un pedagogu algu celšanai

valsts budžets, skolotāju algas, ārstu algas, finansējums, algu cenšana, Finanšu ministrija, GMI, budžets 2021,

Lai arī patlaban vēl norit sarunas par 2021.gada budžetu, tā izstrādes procesā jau ir iezīmēti 338,6 miljoni eiro, tostarp līdzekļi ārstniecības personu un pedagogu darba samaksas pieaugumam, kā arī iezīmēts finansējums Satversmes tiesas spriedumu izpildei labklājības jomā, liecina Finanšu ministrijas (FM) informācija.

Pēc FM sniegtās informācijas, patlaban ir iezīmēti mērķi, kas nodrošināmi 2021.gada budžetā, tostarp mediķu un pedagogu atalgojuma celšana. Gala lēmumu par finansējuma novirzīšanu šiem mērķiem pieņems Ministru kabinets.

FM apkopotā informācija liecina, ka mediķu atalgojuma celšanai par 20% nākamā gada budžetā paredzēti 183 miljoni eiro. Tikpat liels finansējums paredzēts arī turpmākajos gados.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LĒTĀKI KABAČI

Augustā Latvijā patēriņa cenas samazinājušās par 0,2%

CSP, statistika, inflācija, deflācija, augusts, Covid-19, ekonomika, ekonomiskā krīze,

Latvija 2020.gada augustā, salīdzinot ar 2019.gada augustu, bijusi deflācija 0,2% apmērā, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Precēm cenas samazinājās par 1%, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,6%.

Salīdzinot ar 2015.gadu, patēriņa cenas 2020.gada augustā bija par 8,6% augstākas. Precēm cenas pieauga par 6%, bet pakalpojumiem – par 15,2%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PĀRMAIŅAS

RS reorganizēs struktūru un likvidēs direktoru amatus, darbu zaudēs seši cilvēki

Rīgas satiksme, reorganizācija, Rīgas dome, atlaišana,

Pašvaldības uzņēmuma Rīgas satiksme (RS) valde 9.septembrī nolēmusi veikt izmaiņas uzņēmuma struktūrā, likvidējot desmit amata vietas, informēja uzņēmuma Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Baiba Bartaševiča-Feldmane.

Izmaiņas uzņēmuma struktūrā paredz no 26.oktobra likvidēt septiņu direktoru štata vienības un trīs direktoru vietnieku amatus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Par robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītāju nozīmēs pulkvedi Ruskuli

Guntis Pujāts, IDB, Valsts robežsardze, Sandis Ģirģens, apsūdzības, robežsardzes izbūve, apsūdzība, Ivars Ruskulis, pienākumu izpildītājs,

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) par Valsts robežsardzes priekšnieka pienākumu izpildītāju nozīmēs, Valsts robežsardzes priekšnieka vietnieku, pulkvedi Ivaru Ruskuli, pastāstīja ministra padomniece Beata Jonite.

Jau vēstīts, ka Iekšējās drošības birojs (IDB) 4.septembrī aizturēja Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu. Pujāts atbrīvots tajā pašā dienā un viņam piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt robežsardzes priekšnieka amatu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NO GAIŠĀS PUSES

Pēc COVID-19 satricinājumiem atkal novēro pozitīvas tendences darba tirgū

NVA, nodarbinātība, bezdarbnieki, Covid-19, krīze,

COVID-19 radītās krīzes iespaidā vislielākais jaunreģistrēto bezdarbnieku skaits šogad bija martā un aprīlī, tomēr augustā to skaits jau pietuvojās gada sākuma rādītājiem, turklāt tiek novērotas arī citas pozitīvas darba tirgus tendences, informē Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Ja aprīlī bezdarbnieka statuss bija piešķirts kopumā aptuveni 15 800 personām, tad augustā 6 900 iedzīvotājiem. Tikmēr šī gada janvārī bezdarbnieka statuss bija piešķirts aptuveni 7 900 iedzīvotājiem, bet februārī – 6 100.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas