BNN nedēļas apkopojums: Potenciālais spiegs Saeimā. Dzīves dārdzība. Covid-19 atvieglojumi

Šonedēļ Latvijas valdība beidzot nākusi klajā ar ierobežojumu mazināšanu saistībā ar Covid-19 izplatību. Nosacījumi gan ir ļoti dažādi atkarībā no tā, vai cilvēks ir testēts, pārslimojis vai vakcinēts. Saslimstībai stabili krītoties, dažādi atvieglojumi ieviesti arī Igaunijā un Lietuvā.

Šai nedēļā arī Saeima atļāva veikt kratīšanu pie deputāta Jāņa Ādamsona (S), kurš tiek turēts aizdomās par spiegošanu Krievijas labā. Apsūdzības ir smagas – tāpat kā aizdomas, norādīja Saeimas deputāts Māris Kučinskis un valdības vadītājs Krišjānis Kariņš.

Savukārt Centrālā statistikas pārvalde publiskojusi apskatu par patēriņa cenu izmaiņām, kur redzams, ka degviela gada laikā kļuvusi par trešdaļu dārgāka, taču, piemēram, gaļa – lētāka.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Covid-19 atvieglojumiFutbolsSpiegošana, Augstākā izglītība, Dzīves dārdzība, Atmaskotā noziedzība un Navaļnijs.

 

COVID-19 ATVIEGLOJUMI

Bez maskām un distances – jaunais regulējums vakcinētajiem no valdības puses

atvieglojumi vakcinētajiem, Covid-19, priekšrocības, Covid-19, Covid vakcīna, Veselības ministrija, cīņa ar pandēmiju, vakcinētie, ceļošana, sejas maskas, pulcēšanās, darba vieta, kolektīvi, pulciņi, teātri, koncerti, valdības ierobežojumi, jaunākie atvieglojumi, pote,valdības ierobežojumi, saslimstība krītas,
Foto: Pexels

Tā kā sertifikāts ir izstrādāts, vakcinētie cilvēki no 15.jūnija varēs pulcēties bez ierobežojumiem – bez maskām un distances ievērošanas.

Vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot izslimošanu vai vakcināciju apliecinošo Covid-19 sertifikātu, būs iespēja pulcēties, apmeklēt pasākumus un saņemt pakalpojumus, nelietojot sejas maskas un neievērojot distanci.

Vairāk uzziniet šeit.

 

FUTBOLS

Futbola klubs Ventspils diskvalificēts no Eirokausiem līdz 2028.gadam

FK Ventspils, Eirokauss, Ventspils, izslēgšana, diskvalifikācija, Nikolajs Djakins, Adlans Šišhanovs, UEFA, LFF,
Foto: Pexels

Latvijas futbola klubs Ventspils līdz 2027./2028.gada sezonai diskvalificēts no Eiropas klubu turnīriem, informē Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA).

Soda mēri pieņemti pēc UEFA uzraudzītas izmeklēšanas saistībā ar indikācijām par spēļu rezultātu ietekmēšanu un saistītu darbību veikšanu vairākās starptautiskās spēlēs 2018./2019 un 2019./2020.gada Eirokausu sezonās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SPIEGOŠANA

Saeima izdod Ādamsonu apcietināšanai, saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā

Jānis Ādamsons, kriminālvajāšana, spiegošana, spiegs, Krievija,Saeima, izdot kriminālvajāšanai, lēmums,
Saeimas deputāts Jānis Ādamsons. Foto: Evija Trifanova/LETA

Saeimas vairākums 10.jūnija rītā nolēmis izdot deputātu Jāni Ādamsonu (S) apcietināšanai saistībā ar aizdomām par spiegošanu Krievijas labā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Māris Kučinskis (ZZS) teica, ka Ādamsona lietā ir nopietni pierādījumi, kas liecina, ka aizdomas par spiegošanu Krievijas labā ir pamatotas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AUGSTĀKĀ IZGLĪTĪBA

Vienā dienā izskatot 271 priekšlikumu, Saeima pieņem augstskolu pārvaldības reformu

Augstskolu likums, IZM, izglītība, universitātes, Augstskolu padome, pārmaiņas, Saeima, balsojums,
Foto: Pixabay

Saeima otrdien, 8.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi augstskolu pārvaldības reformas ieviešanu, tādējādi mainot augstākās izglītības sistēmas pārvaldību, dalot augstskolas jaunā tipoloģijā un mainot augstskolu iekšējo pārvaldību.

Par likuma pieņemšanu nobalsoja 52 deputāti, pret bija divi, savukārt balsojumā atturējās 26 parlamentārieši – Zaļo un zemnieku savienības un Saskaņas frakciju deputāti.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DZĪVES DĀRDZĪBA

Milzīgais degvielas cenu kāpums, bet lētāka gaļa. Patēriņa cenas Latvijā gada griezumā

CSP, statistika, inflācija, maijs, patēriņa cenas, cenas, gaļa, alkohols, degviela, dārzeņi, augļi, cenas kāpj,
Foto: Pixabay

2021.gada maijā, salīdzinot ar 2020.gada maiju, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 2,6%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2021.gada maijā, salīdzinot ar 2020.gada maiju, bija cenu kāpumam ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, veselības aprūpei, alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, apģērbiem un apaviem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATMASKOTĀ NOZIEDZĪBA

Atmasko organizētās noziedzības tīklu 18 valstīs

Austrālija, policija, noziegums, noziedzība, kiberdrošība, ASV, narkotikas
Austrālijas Federālās policijas komisārs Rīss Keršovs. Foto: EPA/SCANPIX

Austrālijas un ASV tiesībsargājošās iestādes ielauzušās šifrētā, noziedznieku izmantotā mobilajā saziņas sistēmā, kas ļāvis 18 valstīs atmaskot un aizturēt vairākus simtus iespējamu organizētās noziedzības darboņu, tā, citējot Austrālijas pausto, vēsta ziņu aģentūra Reuters.

Otrdien, 8.jūnijā, Austrālijas amatpersonas pavēstījušas, ka tās policija un ASV Federālais Izmeklēšanas birojs ievilinājuši slazdā aizdomās turētos pašā Sarkanajā kontinentā, kā arī Āzijā, Dienvidamerikā, par kuriem ir aizdomas par līdzdalību pasaules mēroga narkotiku tirdzniecības tīklā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAVAĻNIJS

Krievija pēc Navaļnija organizāciju aizliegšanas nosauc opozicionāru par ASV aģentu

Krievija, Aleksejs Navaļnijs, Pretkorupcijas fonds, Vladimirs Putins, tiesa Krievijā, cilvēktiesību ierobežošana, ekstrēmisms
Krievijas Ārlietu ministrijas ēka Maskavā. Foto: AFP/SCANPIX

Krievija, reaģējot uz Rietumvalstu kritiku par opozicionāra Alekseja Navaļnija Pretkorupcijas fonda un citu organizāciju pasludināšanu ārpus likuma, nodēvējusi pašu cietumā ieslodzīto krievu opozīcijas līderi par ASV aģentu, vēsta raidorganizācija Euronews.

Tiesa Maskavā trešdien, 9.jūnijā, pasludinājusi politiķa Pretkorupcijas fondu un viņa reģionālo politisko organizāciju tīklu par ekstrēmistiskām organizācijām.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas