BNN nedēļas apkopojums: Protesti Latvijā. Karš Afganistānā. Sods Krājbankai

Šī nedēļa iezīmējas teju tikpat drūma kā laikapstākļi laukā. Rīgā pulcējās simtiem cilvēku, lai protestētu pret valdošās varas potenciālo lēmumu ļaut atlaist darbiniekus, kuri nav vakcinēti pret Covid-19, un paustu vispārējo neapmierinātību ar valdības darbu.

Pagaidām nav manīta nekāda valdības reakcija, atbilde uz cilvēku pausto.

Tikmēr Afganistānā turpinās nemieri, jo ekstrēmistu grupa Taliban pārņēmusi varu. Cilvēki izmisīgi cenšas tikt prom no valsts, baidoties par savām dzīvībām. Kabulas lidostā drūzmējas tūkstošiem cilvēku. Nedēļas pirmajās dienās tur gājuši bojā 12 cilvēki no šaujamieroču lodēm vai tikuši sabradāti pūlī.

Kārtējais ilgais tiesas process, kurā iesaistītas «svarīgas personas», beidzies ar spriedumu. Latvijas Krājbankas bijušajiem vadītājiem tiesa piespriedusi cietumsodu un mantas konfiskāciju.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā SodsDarbs LatvijāAmats, Protesti, Afganistāna un Migrācija.

 

SODS

Cietumsods un mantas konfiskācija. Sods bijušajiem Krājbankas vadītājiem Antonovam un Priedītim

Latvijas Krājbanka, sods, tiesa, Ivars Priedītis, Vladimirs Antonovs, cietumsods, konfiskācija,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa krimināllietā par piesavināšanos lielā apmērā atzinusi par vainīgiem bijušo AS Latvijas Krājbankas prezidentu Ivaru Priedīti un bankas līdzīpašnieku Vladimiru Antonovu, sodot viņus ar brīvības atņemšanu un mantas konfiskāciju, informē Tiesu administrācijā.

Antonovam tika noteikta brīvības atņemšana uz sešiem gadiem un papildsods – mantas konfiskācija. Valsts labā tiks konfiscēti kriminālprocesa laikā arestētie Antonovam piederošie ekskluzīvie transportlīdzekļi, banku kontos esošie naudas līdzekļi un vairāku uzņēmumu kapitāldaļas.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DARBS LATVIJĀ

Jūlijā pēc pusotra gada Latvijā sasniegts faktiskā bezdarba zemākais punkts

CSP, statistika, bezdarbs, reģistrētais bezdarbs, faktiskais bezdarbs, jūlijs, darbs Latvijā, darbinieki,
Foto: Pexels

Šī gada jūlijā faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,5%, kas salīdzinājumā ar jūniju ir par 0,3 procentpunktiem zemāks, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma dati.

Tik zems faktiskā bezdarba līmenis valstī nav bijis kopš 2020.gada janvāra (7,4%).

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Valdība ST tiesneša amatam virza Irēnu Kucinu

Satversmes tiesa, Saeima, balsojums, Satversmes tiesas tiesnesis, kandidāti, Irēna Kucina, virza,
Irēna Kucina. Foto: Zane Bitere/LETA

Satversmes tiesas (ST) tiesneša amatam Ministru kabinets lēma virzīt Irēnu Kucinu.

Viņas izvirzīšana minētajam amatam atbalstīta valdošajā koalīcijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PROTESTI

BILDĒS: Simtiem cilvēku pulcējas Rīgas centrā uz protestiem

mītiņš, protesti, 18.augusta protests, COvid-19, Covid-19 sertifikāts, policija, pulcēšanās, Rīga, tauta, obligāta vakcinācija,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Piketa «pret obligāto vakcināciju» izskaņā Rīgā, pie valdības mājas, bija vērojama vēl neizklīdušo protestētāju provokatīva uzvedība, bet Valsts policija (VP) ir sākusi kriminālprocesu par uzbrukumu policistam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AFGANISTĀNA

Kabulas lidostā kāpj bojāgājušo skaits

Kabulas lidosta, drošība, upuri, Afganistāna, Taliban, Āzija, NATO
Grupējuma «Taliban» kontrolpostenis Kabulā. Foto: AP/SCANPIX

Kabulas lidostā, ap kuru izmisīgos centienos izkļūt no Afganistānas pēc valsts varas nonākšanas ekstrēmistiskā grupējuma Taliban rokās turpina drūzmēties vairāki tūkstoši cilvēku, ir nonāvēti 12 cilvēki, tā citējot grupējuma amatpersonu, vēsta britu raidorganizācija BBC un ziņu aģentūra Reuters.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MIGRĀCIJA

BNN PĒTA | Lietuvā spriež, vai migrācijas vilnis no Afganistānas ir neizbēgams un kā izvest tulkus?

BNN pēta, Svarīgi. Afganistāna, migrācija, bēgļi, Viļņa, Lietuva, ASV, NATO, robeža, aizsardzība, Āzija
Lietuvas ārlietu ministrs Gabrielis Landsberģis. Foto: 15min.lt/Scanpix

Pasaulē, kas ir tik cieši savstarpēji saistīta kā mūsējā, neviena valsts nav tāla, arī Afganistāna ne. Lietuvā, kur vasara aizrit cenšoties tikt galā ar Baltkrievijas robežu un no eksotiskām valstīm nākušu robežpārkāpēju plūsmu, politiķi un analītiķi vērtē, ka ir gaidāms migrācijas vilnis arī no Afganistānas. Vienlaikus ir afgāņi, kurus uzņemt ir Lietuvas pienākums.

Profesors Toms Janeļūns (Tomas Janeliūnas) no Viļņas Universitātes Starptautisko attiecību un politoloģijas institūta vērtē, ka smagā situācija Afganistānā var radīt nopietnas migrācijas problēmas ES un arī Baltijai.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas