bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 25.08.2019 | Vārda dienas: Ivonna, Ludis, Ludvigs, Patrīcija, Patriks

BNN nedēļas apkopojums: Rimšēvičs atgriežas darbā. Lietuvā pašvaldību un mēru vēlēšanas. Pārmaksātie nodokļi Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Latvijā Valsts ieņēmumu dienests (VID) sācis pieņemt iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas par 2018.gadu. Kā ierasts, arī šogad iedzīvotāju degsme iesniegt savus dokumentus pirmās dienas pirmajās minūtēs VID sistēmu «uzkārusi».

Tikmēr par kukuļņemšanu apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs atgriezies atpakaļ darbā kā Latvijas bankas priekšsēdētājs. To nodrošinājis Eiropas Savienības Tiesas lēmums.

Lietuvā savukārt šajā svētdienā iedzīvotāji izvēlēsies savus priekšstāvjus pašvaldībās un arī pašvaldību vadītāju krēslos. Vai starp topošiem Lietuvas mēriem būs kāds, kurš varēs lepoties ar tādu pašu skandālu bagāžu, kā lepojas Latvijas priekšsēdētāji, taps zināms jau drīzumā.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Tiesa; Cīņa; Glābšanās?; Konkurss; Nodokļi; Jautājums.

TIESA:

Atceļ lēmumu par Rimšēviča atstādināšanu no Latvijas bankas prezidenta amata

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ilmārs Rimšēvičs

Lai arī Eiropas Savienības Tiesa atcēlusi lēmumu par Ilmāra Rimšēviča atstādināšanu no Latvijas Bankas prezidenta amata, Rimšēvičs neplāno prasīt pielaidi valsts noslēpumam, stāsta Latvijas Bankas preses sekretārs Jānis Silakalns.

«No jauna prasīt izsniegt pielaidi valsts noslēpumam nav plānots – tā nav nepieciešama darbam Eiropas Centrālās bankas Padomē. Ja darba laikā radīsies jautājumi, kas saistīti ar valsts noslēpumu, ar tiem strādās Latvijas Bankas prezidenta vietniece,» teica Silakalns.

SAB preses pārstāve Iveta Maura skaidroja, ka personai, kurai pielaide anulēta, tiesības atkārtoti pretendēt uz pieeju valsts noslēpumam ir pēc pieciem gadiem. Pielaide šādai personai nevar vairs piešķirt, ja tā agrāk sodīta un notiesāta par tīšu noziedzīgu nodarījumu, vai arī šī persona bijusi ārvalstu specdienesta darbinieks.

SAB kompetencē nav lemt jautājumu vai Rimšēvičs bez pielaides drīkst ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu. SAB likumā noteiktais uzdevums ir nodrošināt valsts noslēpuma aizsardzību un SAB direktors nelemj ar darba attiecībām saistītus jautājumus citās institūcijās. «Ar valsts noslēpuma izmantošanu saistītos amatus katrā institūcijā nosaka attiecīgās institūcijas vadītājs pēc saskaņošanas ar valsts drošības iestādi,» norādīja Maura.

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

Lietuvā – pašvaldību un mēru vēlēšanas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Viļņas mērs Remigijs Šimašus

Lietuvā šajā svētdienā iedzīvotāji izvēlēsies savus priekšstāvjus pašvaldībās un arī pašvaldību vadītāju krēslos. Viļņu, visticamāk, turpinās vadīt liberālā spārna pārstāvis, savukārt vispārliecinātākā par savu uzvaru vēlēšanās kopumā ir valdošā Zemnieku un zaļo savienība.

60 Lietuvas pašvaldībās uz vairāk nekā 1 502 vietvaru domnieku krēsliem pretendē ap 13 000 esošo vai topošo tautas pārstāvju. Lietuvas īpatnība ir tiešas pašvaldību priekšsēdētāju vēlēšanas, kur vienlaikus ar izvēli par domes deputātiem vēlētājam ir jāizraugās arī savs favorīts mēra amatam.

Trešdien un ceturtdien, attiecīgi 27. un 28.februārī, vēlēšanas jau sākās ar iespēju nodot savu balsi glabāšanā. Pirmajā balsošanas dienā šo iespēju izmantojuši 34 900 cilvēki jeb 1,42 % no visiem balsstiesīgajiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

GLĀBŠANĀS?

Ušakovam un Amerikam kļūšana par eiroparlamentāriešiem nodrošinātu līdzīgu imunitāti kā Saeimas deputātiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane, bijušais Rīgas vicemērs Andris Ameriks un Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Ja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) un bijušais vicemērs Andris Ameriks (GKR) tiks ievēlēti Eiropas Parlamentā (EP), viņiem tiks nodrošināta līdzīga imunitāte kā Saeimas deputātiem, informēja EP Informācijas biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Viņa skaidroja, ka, ja kādas Eiropas Savienības dalībvalsts tiesībsargājošai institūcijai ir aizdomas, ka deputāts dalībvalstī ir paveicis noziegumu, pret EP deputātu jāattiecas tāpat kā pret konkrētās dalībvalsts parlamenta deputātu. «Parasti tas nozīmē, ka jāprasa EP imunitātes atcelšana. Tad EP Juridisko jautājumu komiteja nāk ar rekomendācijām EP balsojumam. Ja konkrētā lieta neskar EP deputāta darbu, piemēram, izteikumus vai balsojumu, imunitāte tiek atcelta,» skaidroja Rībele.

EP mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka pie EP deputātiem nevar veikt izmeklēšanas darbības, viņus nevar aizturēt vai uzsākt tiesvedību sakarā ar viedokli, ko viņi pauduši, vai balsojumu, ko viņi veikuši, pildot EP deputāta pienākumus. Proti, EP pārliecinās, vai ierosinātā lieta nav politiski motivēta.

Vairāk uzziniet: šeit.

NODOKĻI:

EDS darbība atjaunota, taču VID aicina nesteigties ar deklarāciju iesniegšanu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

No šī gada 1.marta Latvijā sākās Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par attaisnotajiem izdevumiem. Jau pirmajās marta minūtēs vairāk nekā 26 000 iedzīvotāju centušies iesniegt savas deklarācijas, un aktivitāte tikusi novērota visu nakti. No rīta tie jau bija 30 000 lietotāju, kas lika VID uz laiku pārtraukt brīvprātīgo deklarāciju iesniegšanu EDS.

Elektroniskās deklarēšanās sistēmas (EDS) darbība ir atjaunota, taču Valsts ieņēmumu dienests (VID) aizvien aicina cilvēkus neapgrūtināt sistēmas darbību un nesteigties ar deklarācijas iesniegšanu, BNN telefonsarunā teica VID pārstāve Sandra Notruma.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS:

Rīgas satiksmes pagaidu vadītājs Matīss saņem Ušakova atbalstu un paliek amatā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme pagaidu vadītājs Anrijs Matīss

Pašvaldības SIA Rīgas satiksme (RS) pagaidu vadītājs Anrijs Matīss turpinās vadīt uzņēmumu, lai arī vēl ceturtdien, 28.februārī, tika pieļāvis iespēju to pamest, ja negūs skaidru atbalstu viņa rosinātajām izmaiņām, – par to viņš paziņoja pēc vairāk nekā stundu ilgas tikšanās ar Rīgas mēru un RS akciju turētāju Nilu Ušakovu (S).

Ušakovs apgalvoja, ka Matīsam ir viss viņa atbalsts turpināt darbu. Patlaban primārais esot jautājums par uzņēmuma budžetu, par ko rīt plānots runāt akcionāru sapulcē. Viņaprāt, patlaban neesot iemesla runāt par to, ka Rīgas satiksmei draudētu stabilitātes problēmas.

Matīss par Rīgas satiksmes pagaidu vadītāju tika iecelts pērn 13.decembrī, ieņemot no amata atstādinātā bijušā vadītāja Leona Bemhena vietu, kuram ir piemērots aizdomās turētā statuss Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lietvedībā esošajā kriminālprocesā par Rīgas satiksmes iepirkumiem.

Vairāk uzziniet: šeit.

KONKURSS:

Liepājas cietuma būvniecības konkursā uzvar SIA Abora ar 113 miljonu projektu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Iepirkuma komisija konkursā par tiesībām būvēt jauno Liepājas cietumu, kā uzvarētājus atzinusi SIA Abora un personu grupu P.M.G, L4, informē VAS Tiesu namu aģentūra pārstāvis Agris Balodis.

SIA Abora ieguvusi tiesības uz Liepājas cietuma kompleksa projektēšanu, autoruzraudzību un būvniecību par vairāk nekā 113 miljoniem eiro, bet personu grupa P.M.G, L4 – tiesības uz būvuzraudzību, kuru izmaksas lēstas 2,15 miljonu eiro apmērā

Tālāk Ministru kabinetam būs jālemj par finansējuma piešķiršanu projekta īstenošanai 2021.–2023.gada periodam.

Ja finansējums tiks piešķirts, ar konkursa uzvarētājiem tiks slēgts līgums, kas paredz jaunā Liepājas cietuma nodošanu ekspluatācijā līdz 2023.gada 31.martam. Tādējādi Liepājas cietums būs pirmā ieslodzījuma vieta, kas no jauna tiks uzbūvēta Latvijā pēc neatkarības atgūšanas.

Vairāk uzziniet: šeit.

JAUTĀJUMS:

Tiesībsargs: Ko nesaprata bijusī finanšu ministre Reizniece-Ozola?

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dana Reizneice-Ozola

Pēc pētījuma par nodokļu reformas ietekmi uz Latvijas iedzīvotājiem publicēšanas tiesībsargs Juris Jansons saskāries ar atsevišķu sabiedrības locekļu neizpratni par pētījumā atklātajām nodokļu reformas nepilnībām. Īpašu neizpratni rada bijušās finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas (ZZS) izteikums, ka kritika par nodokļu reformu izklausās pavirša un bez pamatojuma, lai gan viņa ar pētījumu vēl nav iepazinusies, norāda birojs.

Tiek uzsvērts, ka jau nodokļu reformas izstrādes procesā Saeimas Juridiskais birojs norādīja, ka «iesniegtais likumprojekts kopumā savas sarežģītības dēļ var radīt būtiskas problēmas likuma piemērotājiem skaidri izprast likuma normu saturu».

Īstenojot jauno nodokļu reformu, iedzīvotāju ienākuma nodokļa piemērošana un neapliekamā minimuma aprēķināšanas un piemērošanas kārtība kļuvusi sarežģītāka un nedraudzīgāka nodokļu maksātājiem. Šī sistēma potenciāli paredz situācijas, kurās nodokļu maksātājs, pat godprātīgi maksājot nodokļus, var kļūt par nodokļu parādnieku, pauž Tiesībsarga birojs.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Zviedrijas secinājumi par iespējamo naudas atmazgāšanu Swedbank aizkavēsies

Secinājumus izmeklēšanai saistībā ar aizdomām par to, ka Zviedrijas Swedbank meitasbankās Baltijas valstīs varētu būt notikusi naudas atmazgāšana, publiskos nākamā gada sākumā, kas būs vairākus mēnešus vēlāk, nekā tika paredzēts iepriekš.

PNB bankas maksātnespējas pieteikumu aiz slēgtām durvīm skatīs augusta beigās

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ceturtdien, 29.augustā, plkst. 11.30 aiz slēgtām durvīm skatīs Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iesniegto PNB bankas maksātnespējas pieteikumu.

LIZDA uzstāj, lai valsts budžetā 2020.gadam ņem vērā prasības par pedagogu darba samaksas paaugstināšanu

LIZDA uzstāj, lai valdība, izskatot budžetu 2020.gadam, ņem vērā tās prasības par pedagogu atalgojuma celšanu un finansējuma piešķiršanu skolotāju izdienas pensiju nodrošināšanai.

Levits: Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstās izkausēja totalitāro režīmu

Cilvēki Baltijas ceļā savās plaukstas izkausēja totalitāro režīmu, Baltijas ceļa 30.gadadienai veltītajā Baltijas valstu karogu pacelšanas pasākumā Svētā gara tornī sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Igaunijā augusta beigās darbu uzsāks IKEA

Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču uzņēmums IKEA 29.augustā Igaunijā atvērs interneta veikalu un atklās preču pasūtīšanas un saņemšanas vietu.

Veselības nozarei nākamgad budžetā vēlas papildu 144 miljonus eiro

Veselības nozares reformu turpināšanai nākamgad nepieciešami 144 miljoni eiro, liecina Finanšu ministrijas ziņojums par valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem.

Lembergam piešķirts valsts nodrošināts advokāts

Smagos noziegumos apsūdzētajam un no pienākumiem atstādinātajam Ventspils mēram Aivaram Lembergam ir piešķirts valsts nodrošināts advokāts.

Aprit 80 gadu, kopš Molotova-Ribentropa pakta parakstīšanas

23.augustā aprit 80 gadu, kopš Padomju Savienība un nacistiskā Vācija parakstīja Molotova-Ribentropa paktu.

Tamužs un Būde gatavi pārdot savas Eco Baltia akcijas, bet ne «par grašiem»

AS Eco Baltia padomes priekšsēdētājs Viesturs Tamužs un padomes priekšsēdētāja vietniece Undīne Būde ir gatavi pārdot sev piederošās uzņēmuma akcijas, bet ne «par grašiem», stāsta Tamužs

ReRe būve 1 piedāvā VNĪ mierizlīgumu un risinājumu darbu turpināšanai

Jaunā Rīgas teātra būvnieki, pilnsabiedrība ReRe būve 1, piedāvā VAS Valsts nekustamie īpašumi mierizlīgumu un risinājumu, kādā veidā atsākt teātra rekonstrukciju.

Aicina Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku

Pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis publiskā vēstulē izteicis aicinājumu Amazon pārtraukt tirgot produktus ar PSRS simboliku.

Autovadītājiem: Uz Jūrmalas šosejas izmaiņas satiksmes organizācijā

Ir slēgtas visas apļveida nobrauktuves satiksmes mezglā ar Rīgas apvedceļu A5, arī braucot no Rīgas Liepājas virzienā.

Francija atbalsta Brexit sarunu atsākšanu, lai briti izstātos ar līgumu

Francijas prezidents Emanuels Makrons atbalstījis jaunas, mēnesi ilgas Brexit sarunas, lai izvairītos no Lielbritānijas bezvienošanās izstāšanās no Eiropas Savienības. Viņš gan noraidījis britu galveno prasību atteikties no Īrijas robežas pagaidu noregulējuma ieceres.

Norok kara cirvi? Salabst Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieks un iekšlietu ministrs

Igaunijas iekšlietu ministrs Marts Helme paziņojis, ka atrisinājis konfliktu, kas noritēja starp viņu un Igaunijas Policijas pārvaldes priekšnieku Elmāru Vaheru.

Akciju cenas krītas, investoriem neriskējot pirms FRS vadītāja runas

ASV un Eiropas biržās ceturtdien lielākoties bija kritums, investoriem izvairoties riskēt pirms ASV Federālās rezervju sistēmas vadītāja piektdienas runas.

Latvijā gaidāms stiprs karstums

Nedēļas nogalē laikapstākļus Latvijā noteiks plašs anticiklons, līdz ar to gaidāms saulains un pārsvarā sauss laiks – teritorijas lielākajā daļā termometra stabiņš pakāpsies līdz +23…+26 grādu atzīmei.

Vietas gaida – Latvijas dzelzceļš meklē valdes locekli un priekšsēdētāju

VAS Latvijas dzelzceļš izsludinājis konkursu uz diviem valdes locekļu amatiem. No pretendentiem gaida nevainojamu reputāciju un starptautisku pieredzi.

Vītauts Landsberģis Baltijas ceļa gadadienā aicina «nepazudināt padarīto»

Atskatoties uz Baltijas ceļu, kas pirms 30 gadiem vienoja divus miljonus cilvēku Baltijas valstīs, pirmais atjaunotās neatkarīgās Lietuvas valsts vadītājs Vītauts Landsberģis aicinājis «neizbārstīt un nepazudināt to, kas padarīts».

Eksperts: Kamēr Baltkrievijas elektrība plosa Baltijas solidaritāti, Maskava līksmo

Kamēr Lietuva apņēmusies neiegādāties elektroenerģiju no Baltkrievijas, protestējot pret tur topošo Astravjecas atomelektrostaciju, Latvija gatavojas ar baltkrieviem tirgoties ar elektrību. Pirmajā vietā ekonomika vai politika?

30 gadi kopš sadošanās rokās. Kur svinēt Baltijas ceļa gadadienu?

Lai svinētu 30 gadus, kopš notikusi pasaules vēsturē tik unikālā protesta akcija Baltijas ceļš, gan Latvijā, gan Lietuvā, gan Igaunijā norit dažādi pasākumi – sākot ar motociklu braucienu cauri visām Baltijas galvaspilsētām un beidzot ar milzu radioaparātu instalāciju.

Sola palielināt latviešu valodas lietojumu Rīgas bērnudārzos

Rīgas domes atbildīgais departaments sola turpināt palielināt latviešu valodas lietojumu bērnudārzos.

Penča lieta: Pārkāpumu atzīst, taču vainīgos pie atbildības nesauc

Lai gan atzīts, ka Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas direktoram Ainaram Pencim prettiesiski izkārtota iespēja papildus algai saņemt arī izdienas pensiju, kriminālprocess ir izbeigts un vainīgie pie atbildības nav saukti.

TV3 Ziņas: Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas valdē Bermanis ticies ar Šleseru

Dienu pēc ievēlēšanas Rīgas brīvostas pārvaldes valdē Rīgas domes deputāts Sandris Bergmanis Jūrmalā ticies ar uzņēmēju un bijušo politiķi Aināru Šleseru, lai runātu par ostas darbu un uzņēmējdarbību,

Lietuvas Seims atbalsta ekonomikas ministra Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam

Lietuvas Seims atbalstījis ekonomikas un inovāciju ministra Virginija Sinkeviča kandidatūru eirokomisāra amatam.

Ģirģens ar Ķuzi vienojies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ticies ar Valsts policijas priekšnieku Intu Ķuzi un abi vienojušies par rīcības plānu policijas darba uzlabošanai, piemēram, paredzot biežākas darbinieku rotācijas.


-->