BNN nedēļas apkopojums: Riņķa dancis ap Ekonomikas ministriju. Mirušo statistika. Karš Tuvajos Austrumos

Lai gan par valdības stabilitāti ik pa laikam klīst runas, ka tā var sašķobīties, partija KPV LV šonedēļ nolēmusi, ka Jānim Vitenbergam, aizejot no šī «grimstošā partijas kuģa», vairs nepienākas ministra krēsls, tādējādi izveidojot situāciju, ka šajā valdības sastāvā būs jau trešais ekonomikas ministrs.

Vienlaikus KPV LV pastāv uz to, ka piecu cilvēku frakcijai joprojām pienākas trīs ministru portfeļi.

Šonedēļ arī Centrālā statistikas pārvalde publicējusi statistiku par nāves gadījumiem Latvijā. Skaitļi nemaz nav iepriecinoši – janvārī reģistrēts augstākais mirušo skaits vienā mēnesī pēdējo 20 gadu laikā.

Tikmēr Tuvajos Austrumos iedzīvotāji cieš no karadarbības, kas risinās starp Izraēlu uz Gazas joslu. Cilvēki slēpjas bumbu patversmēs un cenšas pamest karadarbības zonu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Dzīves dārdzībaNežēlīgā statistikaEkonomikas ministrija, Kriminālprocess, Satiksme, Kultūra būs! un Karš.

 

DZĪVES DĀRDZĪBA

Aprīlī Latvija piedzīvojusi inflāciju

CSP, statistika, inflācija, aprīlis, Latvija, cenas, degviela, pārtika, izklaide, pakalpojumi, SVarīgi,
Foto: Pixabay

Latvijā 2021.gada aprīlī, salīdzinot ar 2020.gada aprīli, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 1,7%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Lielākā ietekme uz vidējā patēriņa cenu līmeņa izmaiņām 2021.gada aprīlī, salīdzinot ar 2020.gada aprīli, bija cenu kāpumam ar transportu saistītām precēm un pakalpojumiem, ar atpūtu un kultūru saistītām precēm un pakalpojumiem, pārtikai un bezalkoholiskajiem dzērieniem, veselības aprūpei, kā arī cenu kritumam dažādu preču un pakalpojumu grupā, ar mājokli saistītām precēm un pakalpojumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NEŽĒLĪGĀ STATISTIKA

Mirušo skaita pieaugums Latvijā pirmajos trīs mēnešos ir par 28%. Ieskats pēdējo piecu gadu rādītājos

CSP, statistika, mirušie, mirušo skaits,
Foto: Unsplash

Šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 8 976 mirušie, kas ir par nepilniem diviem tūkstošiem (1 944 mirušie) jeb 28% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati. 

Visvairāk mirušo reģistrēti janvārī – 3,5 tūkstoši, kas ir augstākais mirušo skaits vienā mēnesī pēdējo 20 gadu laikā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

EKONOMIKAS MINISTRIJA

Kariņš izdod rīkojumu par ekonomikas ministra Vitenberga demisiju

Pēteris Šmidre, ekonomikas ministrs, Jānis Vitenbergs, koalīcija, KPV LV, NA, nomaiņa, valdība, koalīcija,Krišjānis Kariņš, demisija, frakcija, lēmums,demisija, Kariņa lēmums, KPV LV balsojums,
Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs. Foto: Evija Trifanova/LETA

Respektējot partijas KPV LV Saeimas frakcijas lēmumu no amata atsaukt ekonomikas ministru Jāni Vitenbergu (NA), Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) izdevis rīkojumu par Vitenberga demisiju.

Kā informēja premjera birojā, lēmums pieņemts, ņemot vērā partijas KPV LV Saeimas frakcijas lēmumu atsaukt savu izvirzīto ekonomikas ministru un balstoties uz Sadarbības līgumā noteiktajiem Ministru prezidenta pienākumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KRIMINĀLPROCESS

IDB pret Krapsi sācis vēl vienu kriminālprocesu

Normunds Krapsis, VP, Valsts policija, Armands Ruks, imeklēšana, Iekšējās drošības birojs, IDB, aizliegums ieņemt amatu,
Normunds Krapsis. Foto: Zane Bitere/LETA

Iekšējās drošības birojs (IDB) sācis vēl vienu kriminālprocesu pret 11.maijā no amata pienākumu pildīšanas atstādināto Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieku, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku Normundu Krapsi, otrdien, 11.maijā, žurnālistiem apliecināja Krapsis.

Viens no kriminālprocesiem sākts par 2018.gadā organizētu policistu formas tērpu iepirkumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SATIKSME

Beidzot izstrādāti noteikumi braukšanai ar elektroskrejriteņiem

elektriskie skrejriteņi, CSN, Ceļu satiksmes noteikumi, braukt ar skrejriteņiem, skūteri, tiesības, vadītāja apliecība, regulējums, satiksme,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Ar mērķi nodrošināt visiem ceļu satiksmes dalībniekiem drošību, šodien, 11.maijā, valdība apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes noteikumos (CSN), kuros noteikts  regulējums elektroskrejriteņiem. Normatīvais regulējums paredz elektroskrejriteņu pārvietošanos gan pa gājēju ietvēm, gan veloceļiem, gan brauktuvēm, vienlaikus nosakot stingras prasības, kas jāievēro elektroskrejriteņu vadītājiem, lai pārvietošanās neapdraudētu pašus un citus ceļu satiksmes dalībniekus.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KULTŪRA BŪS!

Igaunijā atvērs teātrus, kinoteātrus un mācību iestādes

Igaunija, teātri, kino, kinoteātri, atvēršana, ierobežojumu mīkstināšana, Covid-19, veselība
Foto: EPA/SCANPIX

Igaunijai ilgstoši reģistrējot zemāko saslimstību ar Covid-19 Baltijas valstu vidū, tās valdība jau tuvākajās nedēļās plāno atļaut klātienes mācības skolās un augstskolās visā valstī, kā arī atļaut atsākt teātru un kinoteātru darbību, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Kā otrdien, 11.maijā, paziņojusi Igaunijas premjerministre Kaja Kallasa (Kaja Kallas), teātri un kinoteātri durvis apmeklētājiem atkal varēs atvērt 24.maijā ar nosacījumu, ka skatītāji neaizpildīs vairāk par 50% no telpu ietilpības. Ārtelpu pasākumos drīkstēs uzņemt līdz 250 apmeklētāju.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARŠ

Izraēla uzbrukumos Gazai iesaista sauszemes spēkus

Jeruzalemes konflikts, Izraēla, Palestīna, Tuvie Austrumi, bombardēšana, karadarbība, sadursmes ielās, upuri
Gazas joslas ziemeļu daļas skats karadarbības laikā. Foto: AFP/SCANPIX

Tuvo Austrumu karadarbībā Izraēla iesaistījusi sauszemes spēkus, kas sākuši īstenot triecienus pa Gazas joslu, bet nav iebrukuši tās teritorijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

«[Izraēlas Aizsardzības spēku – The Guardian] gaisa un sauszemes vienības šobrīd uzbrūk Gazas joslai,» militārā vadība norādījusi paziņojumā, kas izplatīts īsi pēc pusnakts uz piektdienu, 14.maiju. Vēlāk tā precizējusi, ka nav noticis sauszemes spēku iebrukums, no kā var secināt, ka uzbrukumi tiek organizēti ar tanku un artilērijas šāviņiem.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas