BNN nedēļas apkopojums: Rocība 2020.gadā. Lemberga shēmas. Vēl viens «ielāps»

Ledus sastrēgums Gaujā, sastrēgumi uz ielas un iestrēgusi pandēmija. Šajā nedēļā valdībā sāka runāt par vēl kādiem papildu ierobežojumiem, jo saslimstība nemazinās tādos tempos, kā cerēts. Tas savukārt nenotiek, jo tauta ir pārgurusi no visiem ierobežojumiem, līdz ar to ne pārāk rūpīgi ievēro esošos nosacījumus. Tiek solītas papildu vakcīnas, vienlaikus norādot, ka mācību gadu skolēniem nāksies pabeigt attālināti.

Šonedēļ arī Centrālā statistikas pārvalde publiskoja datus par pagājušā gada vidējiem ienākumiem Latvijā. «Uz rokas» vidēji cilvēks saņēmis 841 eiro lielu algu.

Turpinot sāgu par Aivaru Lembergu, par vainīgu atzītā mēra prokurors Juris Juriss atklājis, kā Lemberga pārvaldītajos uzņēmumos tika dalīta nopelnītā nauda – pa televizoru kastēm.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Mācības attālināti, Vēl viens «ielāps», Lembergs shēmasIepirkums, Pašvaldību likums un Latvieša rocība.

 

MĀCĪBAS ATTĀLINĀTI

Šuplinska: Mācības skolās attālināti turpināsies līdz mācību gada beigām

skolēni, attālinātās mācības, Šuplinska par mācībām, Ilga Šuplinska, mazākās klases, mācības klātienē, skolotāji, mācību gads, Covid-19,
Foto: Unsplash

Ņemot vērā, ka valstī vakcinācijas tempi ir lēni, skolās attālinātās mācības turpināsies līdz mācību gada beigām, otrdien, 2.martā, valdībā pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP). 

Viņa norādīja, ka nelolo cerību par masveida pedagoga vakcinēšanu 5.aprīlī, tieši pretēji – lēnās vakcinācijas dēļ no visiem pedagogiem vakcinēta būs mazākā daļa, kas nav pietiekami, lai varētu atvērt citu klašu grupas klātienes mācībām.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒL VIENS «IELĀPS»

Valdība atbalsta vienreizēja 200 eiro pabalsta piešķiršanu pensionāriem un personām ar invaliditāti

pensionāri, personas ar invaliditāti, valdības lēmums par pensionāriem, 200 eiro, pabalsts, Covid-19,
Foto: Pixabay

Valdība atbalstīja vienreizēja 200 eiro pabalsta piešķiršanu pensionāriem un personām ar invaliditāti.

Vienreizējs 200 eiro pabalsts saistībā ar Covid-19 izplatības dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju tiks piešķirts tiem, kuri no 2021.gada 1.marta līdz ārkārtējās situācijas beigām ir Latvijā piešķirtās vecuma, invaliditātes, apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmēji. Tiesības uz šo pabalstu būs arī tiem, kuri saņem atlīdzību par darbspēju zaudējumu, atlīdzību par apgādnieka zaudējumu vai arī ir valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LEMBERGA SHĒMAS

Prokurors par to, kā Lembergs izdalījis simtiem tūkstošus pa televizoru kastēm

televizors, nauda televizorā, AIvars Lembergs, akciju izspiešana, Ir, Juris Juriss, naudas dalīšana, vainīgs, tiesa, apcietinājums, Lembergs atzīts par vainīgu, varas pārņemšana,
Foto: LETA/BNN kolāža

No Ventspils tranzīta biznesa iegūtā nauda savulaik dalīta televizoru kastēs, atsaucoties uz liecinieka liecībām, žurnālam Ir pastāstīja Aivara Lemberga lietas prokurors Juris Juriss.

Pēc Jurisa vārdiem, Lemberga pamatideja bijusi iegūt pārsvaru virknē kompāniju. «Taču uzņēmumi tajā laikā bija plaukstoši, naudas plūsmas bija lielas. Kā liecināja kāda persona, ieguvumu – nevis grāmatvedības peļņu, bet gan to, ko cilvēki uzskata, ka viņš ir nopelnījis – dalīja mums neiedomājamā veidā – televizoru kastēs. Agrāk bija televizori ar lielu aizmugures daļu, ar kineskopu, nevis plāni, kādi ir tagad. Attiecīgi arī kastes bija lielas.»

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEPIRKUMS

Pavļuts nolēmis rosināt jaunu dienesta pārbaudi par visiem vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem

Daniels Pavļuts, dienesta pārbaude, vakcīnu iepirkums, Pavļuta lēmums, Covid-19, Covid vakcīna, pote, ierēdņu atbildība,
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lietuvas bāru īpašnieki sarīkojuši protesta akciju Viļņā, lai norādītu, ka valdības organizētais atbalsts ir nepietiekams nozares uzņēmumu saglabāšanai, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Sestdienas, 20.februāra, pēcpusdienā bāru īpašnieki, darbinieki un klienti pulcējās uz 15 minūtes ilgu piketu, lai pievērstu uzmanību grūtībām, ar kādām saskaras nozarē strādājošie uzņēmumi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAŠVALDĪBU LIKUMS

Valdība atbalsta jauno Pašvaldību likumu

VARAM, Pašvaldību likums, teritorija, pašvaldību skaits, izmaiņas, valdība atbalsta, pašvaldību vēlēšanas,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Valdība ceturtdien, 4.martā, atbalstījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādāto jauno Pašvaldību likumu.

Kā skaidro VARAM, kopš likuma Par pašvaldībām pieņemšanas 1994.gadā ir notikušas būtiskas izmaiņas valsts pārvaldē kopumā, kas rada nepieciešamību pēc izmaiņām pašvaldību darbības tiesiskajā regulējumā.

Izmaiņas nepieciešamas arī saistībā ar administratīvi teritoriālo reformu, galvenokārt akcentējot nepieciešamību vairot sabiedrības iesaisti lēmumu pieņemšanā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LATVIEŠA ROCĪBA

Pērn Latvijā vidējā alga «uz rokas» – 841 eiro

bruto, neto, vidējā alga, Latvija, CSP, statistika, Covid-19, Svarīgi,
Foto: Pexels

Latvijā 2020.gadā mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī par pilnas slodzes darbu bija 1 143 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar 2019.gadu, vidējā mēneša alga palielinājās par 66 eiro jeb 6,2%, bet samaksa par vienu nostrādāto stundu pirms nodokļu nomaksas – par 6,6% (no 7,47 līdz 7,97 eiro).

Vidējā neto darba samaksa (aprēķināta, izmantojot darba vietā piemērojamos darba nodokļus) bija 841 eiro jeb 73,6% no bruto algas. Gada laikā tā pieauga par 6,1%.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas