BNN nedēļas apkopojums: «Sarauj!» klātienē. Dziesmu svētki. Milzīgais sods Parex bankas valdes locekļiem

Vasara tuvojas, pasākumi tuvojas, Covid-19 tikai palēnām samazinās, taču svinēt, nākot kopā pa īstam, gribas. Tad nu šonedēļ valdības vadītājs negribēja pat lemt par Pasaules čempionāta skatīšanos klātienē, taču Saeima pieņemot jau otro lēmumu, kas pretējs noskaņojumam valdībā, lēma par to, ka vismaz kādi cilvēki varēs klātienē skatīties, kurš iesit ripu vārtos.

Arī Dziesmu un deju svētku padome lēmusi, ka skolēniem un Latvijas kultūrtelpai svētki ir nepieciešami! Ministru kabinetam vēl jāpieņem lēmums par svētku rīkošanu, taču padome cer, ka tie norisināsies, skolēnu koriem kaut vai vietējā mērogā pulcējoties un uzvelkot tautastērpus, tā uzturot dzīvu tradīciju un uzlabojot pusaudžu mentālo veselību.

Šajā nedēļā arī Augstākā tiesa nolēmusi, ka bijušajiem Parex bankas valdes locekļiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim valstij būs jāatmaksā pamatīga summa – 124,3 miljoni eiro.

Tikmēr Tuvajos Austrumos abas karojošās puses – Izraēla un Gazas joslā valdošais grupējums Hamas – noslēgušas pamieru, vienlaikus esot «uz nažiem» – ja pretinieki pārkāps pamieru, tad otri ir gatavi prettriecienam.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā «Sarauj!» klātienēDarbs LatvijāVēlēšanās, Amats, Parex banka, Kultūra būs! un Pamiers.

 

«SARAUJ!» KLĀTIENĒ

Pēdējā vakarā pirms čempionāta sākuma Saeima lemj par hokeja skatīšanos klātienē

Arēna Rīga, IHF, Starptautiskā Hokeja federācija, hokejs, skatītājs, klātienē, Covid-19, skatītāji, valdība, Saeima, IZM, sports, Pasaules čempionāts hokejā, Svarīgi,
Arēnā Rīga izlikti kartona skatītāji uz Pasaules čempionātu hokejā. Foto: TASS/SCANPIX

Saeima ceturtdien, 20.maijā, pēc garām debatēm uzdeva valdībai izstrādāt kārtību, lai pret Covid-19 vakcinētajiem un slimību nesen pārslimojušajiem ļautu klātienē vērot pasaules hokeja čempionātu Rīgā.

Saeima atbalstīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izstrādāto lēmumprojektu, kas uzdot Ministru kabinetam nekavējoties izstrādāt kārtību, kādā pasaules hokeja čempionāta spēles klātienē drīkstētu apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 un ir pagājis nepieciešamais vairāku nedēļu laiks, lai būtu izveidojusies imunitāte, un personas, kuras var dokumentāri pierādīt Covid-19 pārslimošanu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DARBS LATVIJĀ

Latvijā aprīlī mazliet krities bezdarba līmenis

CSP, statistika, bezdarbs, reģistrētais bezdarbs, faktiskais bezdarbs, bezdarbnieku skaits, bezdarbieki Latvijā,
Foto: Pexels

Aprīlī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 8%, kas salīdzinājumā ar martu ir par 0,1 procentpunktu mazāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) Darbaspēka apsekojuma (DSA) dati.

Sieviešu bezdarba līmenis aprīlī saglabājies 7,5%, bet vīriešu samazinājies par 0,1 procentpunktu līdz 8,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VĒLĒŠANĀS

Likums Lembergam neļauj balsot no cietuma

Aivars Lembergs, pašvaldību vēlēšanas, mērs, mēra kandidāts, CVK, VARAM,, tiesa, tiesiskums, likums, cietums, Lembergam neļauj balsot,
Aivars Lembergs. Foto: Edijs Pālens/LETA

Atbilstoši likuma nosacījumiem par smagiem korupcijas noziegumiem apcietinājumā esošajam Aivaram Lembergam nav plānots paredzēt dot iespēju jūnijā gaidāmajās pašvaldību vēlēšanās balsot par Ventspils domē kandidējošajiem sarakstiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) 20.maijā šajā jautājumā nebalsoja par kādu lēmumprojektu, bet vienojās sagatavot atbildi uz Lemberga advokātes iesniegumu, kurā bija lūgts nodrošināt iespēju Lembergam šajās pašvaldību vēlēšanās balsot par Ventspils domē kandidējošajiem sarakstiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Vitenbergam tomēr atradusies vieta ne tikai Saeimā, bet arī Ekonomikas ministrijā

Ekonomikas ministrija, Jānis Vitenbergs, Kaspars Gerhards, deputāta mandāts, atjauno mandātu, Saeima, ministrs, KPV LV, Aivars Geidāns, koalīcija,
Bijušais Ekonomikas ministrs, Saeimas deputāts Jānis Vitenbergs. Foto: Ekonomikas ministrija

Saeimas deputāta mandātu atjaunojušais Jānis Vitenbergs (NA) ceturtdien, 20.maijā, iecelts par Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru, informē ministrijā.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA), kurš uz laiku pilda ekonomikas ministra pienākumus, uzaicināja Vitenbergu pildīt EM parlamentārā sekretāra pienākumus, lai turpinātu sāktās iniciatīvas nozares un uzņēmēju atbalstam un ātrākai izejai no krīzes.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAREX BANKA

Bijušajiem Parex valdes locekļiem Karginam un Krasovickim būs jāatmaksā valstij vairāk nekā 124 miljoni eiro

Parex banka, Posessor, Privatizācijas aģentūra, tiesa, zaudējumi valstij, Valērijs Kargins, Viktors Krasovickis,
Bijušie “Parex bankas” akcionāri Viktors Krasovickis (no kreisās) un Valērijs Kargins, Foto: Ieva Čīka/LETA

Bijušajiem Parex banka valdes locekļiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim nāksies atmaksāt SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs «Possessor» (Possessor, iepriekš – Privatizācijas aģentūra) un kādreizējās Privatizācijas aģentūras meitassabiedrībai SIA Reap 124,3 miljonu eiro zaudējumus, izriet no Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta pieņemtā lēmuma.

Kā informē tiesā, AT Civillietu departaments trešdien izskatīja Kargina un Krasovicka kasācijas sūdzību, kā arī PossessorReap un AS Reverta pretsūdzību par Latgales apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijas 2021.gada 25.janvāra spriedumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KULTŪRA BŪS!

Dziesmu un deju svētku padome lemj par labu e-dziesmusvētku īstenošanai

e-dziesmusvētki, Dziesmu un deju svētki, Dziesmu svētki 2021, notiks, Covid-19, klātiene, kori, dejotāji,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Dziesmu un deju svētku padome ar 14 balsīm «par» lēmusi virzīt e-dziesmusvētkus tālākai īstenošanai, 19.maija preses konferencē pastāstīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Plāns ir ar 15 dažādām norisēm īstenot svētkus no jūlija līdz pat oktobrim.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAMIERS

Tuvajos Austrumos noslēdz pamieru. ANO aicina atjaunot Gazas joslu

Middle East, Israel, Gaza Strip, Palestinians, conflict, ceasefire, peace
Photo: AFP/SCANPIX

Tuvajos Austrumos pēc 11 dienu karadarbības, kas nonāvējusi vairāk nekā 240 cilvēku, Izraēla un Gazas joslā valdošais grupējums Hamas ir vienojušies par pamieru. ANO aicinājusi puses to arī ievērot un starptautisko sabiedrību – finansēt karadarbībā izpostītās infrastruktūras atjaunošanu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Naktī uz piektdienu, 21.maiju, palestīniešu apdzīvotajā Gazas joslā ar svinībām ielās atzīmēts pamiera sākums.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas