BNN nedēļas apkopojums: Skaistums top mājās. Lemberga runas beigas. Ierobežojumi naida runai

Tik-tak, tik-tak. Pulkstenis iet uz priekšu, pandēmija turpinās, taču beidzot laukā drīkstēs iziet uzpīpēt vai vienkārši vērot zvaigžņotas debesis arī pēc desmitiem vakarā. Šķiet, ka tas ir viens no šīs nedēļas gaidītākajiem valdības lēmumiem – komandantstundas atcelšana. Jāpiebilst, ka rīkot ballītes tāpat ir aizliegts.

Jau kādu laiku gan jomas speciālisti, gan pārējie gaida, kad skaistumkopšanas nozarei atļaus atkal strādāt. Priekšlikumi esot, taču lēmuma nav. Tikmēr deputāts Ivars Zariņš (S) «apfrizē» sevi sēdes laikā, daži organizē savvaļas frizētavas, par kurām Daniels Pavļuts (AP) izteicās, ka «tas ir OK». Policija gan uzsākusi administratīvo procesu pret Rīgas domes deputāti Ievu Branti par frizēšanos mežā.

Vēl citi cītīgi meklē un dalās ar padomiem, kā apgriezt matus mājās, iegādājoties atbilstošu aprīkojumu. Situācija spiež cilvēkus būt radošiem, taču speciālisti nevar strādāt jau ilgu laiku, un tas ir smagi gan viņiem, gan viņu ģimenēm.

Šonedēļ arī NEPLP uz gadu aizliedza Latvijā retranslēt Krievijas kanālu RTR Rossija par naida runas izplatīšanu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Gara, gara sēde, Covid-19, Cenu kritumsPrezidenta vēlēšanas, Bezdarbs, Skaistums top mājās un Naida runa.

 

GARA, GARA SĒDE

Vai Lembergs nonāks cietumā? 22.februārī būs tiesas spriedums

Aivars Lembergs, spriedums, korupcija, KNAB, tiesa, cīņa ar korupciju, smagas apsūdzības,
Aivars Lembergs. Foto: Ieva Lūka/LETA

Rīgas apgabaltiesa 22.februārī plkst. 11.00 pasludinās saīsināto spriedumu krimināllietā, kurā apsūdzēti sankcionētais Aivars Lembergs, viņa dēls Anrijs un kādreizējais Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

11.februārī noslēdzās apsūdzēto pēdējā vārda uzklausīšana, un tiesa ir devusies uz apspriežu istabu gatavot saīsināto spriedumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Valdība lemj neturpināt komandantstundu

Valsts policija, komandantstunda, mājsēde, Covid-19, ierobežojumi, valdība, pandēmija, kontrole, nelegālas ballītes, komandatstundu atceļ, atcelšana, valdība,
Foto: Pexels

Ministru kabinets ceturtdien, 11.janvārī, lēmusi ārkārtējās situācijas laikā neturpināt komandantstundu.

Izbeigt komandantstundu rosināja Iekšlietu ministrija (IeM), kas atzina, ka galvenie tā dēvētās mājsēdes atcelšanas ieguvumi būtu tādi, ka policija efektīvāk nodrošinātu epidemioloģiski svarīgu ierobežojumu kontroli, tādējādi mazinot saslimstību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CENU KRITUMS

Vidējais patēriņa cenu līmenis Latvijā gada laikā samazinājies par 0,5%

CSP, statistika, inflācija, deflācija, janvāris, Latvija, ekonomika, preces pakalpojumi, cenas, kāpums, kritums,
Foto: Unsplash

Latvijā vidējais patēriņa cenu līmenis 2021.gada janvārī, salīdzinot ar 2020.gada janvāri, samazinājies par 0,5%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Precēm cenas samazinājās par 1,4%, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,5%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PREZIDENTA VĒLĒŠANAS

Igaunijā noraida tautas vēlēta prezidenta referenduma ieceri

Igaunija, tautas vēlēts prezidents, Rīgikogu, parlaments, deputāti, demokrātija, vēlēšanas, EKRE
Igaunijas parlamenta deputāts Kalle Grintāls. Foto: Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Igaunijas parlaments ir noraidījis priekšlikumu rīkot referendumu, lai lemtu par pāreju uz prezidenta ievēlēšanu tieši vēlēšanu procesā, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Ar priekšlikumu, kas noraidīts otrdien, 9.februārī, bija nācis klajā deputāts Kalle Grintāls (Kalle Grünthal) no opozīcijā strādājošās Igaunijas Konservatīvās tautas partijas (EKRE). Priekšlikums paredzēja 18.aprīlī sarīkot referendumu par jautājumu, vai vēlētājiem būtu jāizraugās Igaunijas prezidents vispārējās vēlēšanās.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZDARBS

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā janvāra beigās sasniedzis 8%

bezdarbs, bezdarbs Latvijā, bezdarba līmenis, NVA, reģistrētie bezdarbnieki,
Foto: Pexels

Latvijā šogad janvāra beigās reģistrētā bezdarba līmenis sasniedzis 8% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,3 procentpunktiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2021.gada janvāra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 72 612 bezdarbnieki, kas ir par 3 007 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 69 605 bezdarbnieki.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SKAISTUMS TOP MĀJĀS

Nav skaidrības par skaistumkopšanas nozares iespējām atsākt darbu ārkārtējās situācijas laikā

Olimpiskās spēles, Tokija, 2021, sports, veselība, ierobežojumi, Japāna
Japānas Nacionālais stadions Tokijā. Foto: AFP/SCANPIX

Patlaban nav skaidrības par skaistumkopšanas nozares iespējām atsākt darbu ārkārtējās situācijas laikā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) 29.janvārī ar rezolūciju uzdeva Veselības ministrijai (VM) sadarbībā ar skaistumkopšanas nozari nedēļas laikā izstrādāt kritērijus epidemioloģiski drošai darbībai ilgtermiņā. Savukārt ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) pagājušajā nedēļa mediju pārstāvjiem pauda cerību, ka skaistumkopšanas nozare darbu varētu atsākt pēc iespējas drīzāk.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAIDA RUNA

NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt televīzijas kanālu RTR Rossija

Rossija RTR, NEPLP, Ivars Āboliņš, aizliegums retranslēt, naida runa, televīzija, Krievija, Ukraina, 60 minūtes,
Foto: Unsplash

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) lēmusi aizliegt televīzijas kanāla RTR Rossija retranslāciju Latvijā, liecina NEPLP priekšsēdētāja Ivara Āboliņa paziņotais mikroemuāru vietnē Twitter

Viņš norādīja, ka padome 8.februāra rītā nolēmusi no 15.februāra uz gadu aizliegt televīzijas kanāla RTR Rossija retranslāciju Latvijas teritorijā.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas