BNN nedēļas apkopojums: Slepkavība Purvciemā. ABLV Bank izmeklēšana. Ostu reformas virzība

Šajā nedēļā Latviju pāršalca ziņa par slepkavību Rīgā, Purvciemā, kur tā notikusi publiskā vietā, tādējādi apdraudot arī citus iedzīvotājus. Nogalinātais ir futbola aģents Romāns Bezzubovs, un slepkavība, visticamāk, ir bijusi plānota un saistīta ar mirušā profesionālo nodarbošanos.

Šonedēļ arī valdība nodevusi daudzkārt apspriesto ostu reformu Saeimai. Vairāki uzņēmēju ieteikumi tomēr ir ņemti vērā, taču daudz kas būtu jāformulē precīzāk, lai reforma būtu pēc iespējas veiksmīgāka. Arī satiksmes ministrs Tālis Linkaits izteica cerību, ka Saeima šo to noformulēs veiksmīgāk, kamēr likumprojekts izceļos caur trim lasījumiem.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs par spīti ASV Finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas ziņotajam par naudas atmazgāšanu un citām noziedzīgām darbībām ABLV Bank nav atradis nekādu pierādījumu vadības iesaistē kukuļošanā. Apsūdzības no ASV bija gana smagas, tāpēc tagad rodas jautājums, kurš kļūdījies – KNAB vai ASV?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā SlepkavībaBez rezultātaLatvijas ostas, Šlesera sāga, Karš ar korupciju, Ierobežojumi Lietuvā un Skolēni Igaunijā.

 

SLEPKAVĪBA

Bezzubova slepkavībā izmantotā automašīna naktī atrasta sadegusi Mežaparkā

Valsts policija, nošauts cilvēks, Rīga, Purvciems, slepkavība, meklē slepkavu, VP, video reģistratori, 112, aculiecinieki, autovadītāji, policija meklē,Romāns Bezzubovs, futbola aģents, noskaidrota personība, Sandis Ģirģens, izmeklēšana, Romāns Bezzubovs, futbola aģents, Armands Ruks, pasūtījuma slepjavība, video no notikuma, video,atrasts auto, auto sadedzis,
Ilustratīvs attēls. Foto: Pixabay

Uzbrukumā futbola aģentam Romānam Bezzubovam izmantotā automašīna BMW X5 aizvadītajā naktī atrasta sadegusi Mežaparkā, apliecināja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BEZ REZULTĀTA

Par spīti smagām apsūdzībām no ASV kriminālprocesu pret ABLV Bank izbeidz

ABLV Bank, FinCEN, korupcija, apsūdzības, krāpšana, naudas atmazgāšana, Ilmārs Rimšēvičs, KNAB, izmeklēšana, izbeigts kriminālprocess, teroristu finansēšana,
Foto: Sintija Zandersone/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav atradis pierādījumus ABLV Bank vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūcija (FinCEN).

Vienlaikus KNAB nav atradis pierādījumus arī ABLV Bank vadības izteiktajām aizdomām, ka banku apzināti apmelojis bijušais Latvijas Bankas (LB) prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Vairāk uzziniet šeit.

 

LATVIJAS OSTAS

Priekšā vēl daudz diskusiju, taču ar valdības lēmumu ostu reforma nonāk Saeimā

Liepājas osta, Liepājas SEZ, ostu reforma, ostas, tranzīts, tranzīta nozare, valdība, Tālis Linkaits, Krišjānis Kariņš, uzņēmēji, kapitālsabiedrības, uzņēmējdarbība, investori, Rīgas osta, Venstpils osta, stividorpakalpjumi,
Foto: Ieva Lūka/LETA

Pēc atkārtotām diskusijām ar uzņēmējiem un Satiksmes ministriju, kā arī atsevišķām izmaiņām likumā Par ostām, ko satiksmes ministrs Tālis Linkaits tomēr ņēmis vērā, Ministru kabinets otrdien, 13.aprīlī, atbalstījis ostu reformas virzību uz Saeimu.

Gan Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), gan satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) sēdē atzina, ka Saeimā likumprojektam gaidāmas vēl garas diskusijas visos trijos lasījumos. Linkaits pauda cerību, ka Saeima dažiem punktiem spēs atrast labāku formulējumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ŠLESERA SĀGA

Šleseram piedāvā iespēju tikt pie vieglāka soda, nekā paredzēts likumā

Ainārs Šlesers, Andris Šķēle, Monvīds Zelčs, sods, krāpšana, digitālgeita, digitālās televīzijas lieta, apsūdzētie, naudas atmazgāšana, naudassods,
Ainārs Šlesers. Foto: Saeima

Lietā par nelikumībām digitālās televīzijas ieviešanā apsūdzētajam uzņēmējam un eksministram Aināram Šleseram pastāv iespēja valstij samaksāt vairākus miljonus eiro un vienoties par sodu.

Prokurors Monvīds Zelčs skaidroja, ka, atsaucoties uz Šlesera aizstāvības aicinājumu par iespējamo vienošanos par sodu, viņš informējis apsūdzēto par šāda procesa nosacījumiem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KARŠ AR KORUPCIJU

Korupcijas lietā Terehovā aizturētas 29 muitas amatpersonas

Terehova, muita, muitas punkts, VID, izmeklēšana, aiztur amatpersonas, izmeklēšana, Muitas policija, Valsts policija, kriminālprocess, aizdomās turamie, robeža, Valsts robežsardze, darbinieki, aizdomās turamie,
Foto: Zane Bitere/LETA

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) izmeklētajā kriminālprocesā aizdomās par korupciju Terehovas muitas kontroles punktā aizturētas 29 amatpersonas, no kurām 21 atzīta par aizdomās turēto, apliecina VID pārstāvis Andrejs Vaivars.

Aizdomās turētajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROBEŽOJUMI LIETUVĀ

Lietuvā atvērs teātrus, bārus un sporta zāles, kaut saslimstība lielākā Baltijā

Lietuva, ierobežojumi, atcelšana, atvēršana, kafejnīcas, bāri, teātri, koncertzāles, sporta zāles
Lietuvas premjerministre Ingrīda Šimonīte saņem Covid-19 poti. Foto: Scanpix/Office of Prime Minister/Laima Penek/Handout via REUTERS

Lietuvas valdība lēmusi nākamnedēļ atvērt kinoteātrus, teātrus, ārtelpu bārus, ēdināšanas iestādes, sporta zāles un atļaut pasākumus. Valsts tomēr atkal saskaras ar strauju Covid-19 izplatību, tādēļ daudz pūļu tiks ieguldīts, lai atvērtajos uzņēmumos uzraudzītu higiēnas un distancēšanās prasību ievērošanu, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SKOLĒNI IGAUNIJĀ

Skolēniem Igaunijā atļauj nekārtot eksāmenus Covid-19 dēļ

Igaunija, skola, eksāmeni, Rīgikogu, valsts eksāmeni, izglītība, pamatskola, vidusskola
Foto: Postimees Grupp/EestiMeedia/SCANPIX Baltics

Igaunijas pamatskolu un vidusskolu šogad beidzēji tiks atbrīvoti no pienākuma veiksmīgi nokārtot skolas eksāmenus, tā paredz likums, ko Igaunijas parlaments pieņēmis trešdien, 14.aprīlī, vēsta raidorganizācija ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas