BNN nedēļas apkopojums: Sods Grindeks īpašniekiem. Inflācija Latvijā. Notikumi Kazahstānā

Šonedēļ Latvijā turpinās sarunas par to, ka vajadzīgs kaut kāds risinājums tam, ka cilvēku komunālo maksājumu rēķini strauji kāpj un rodas grūtības tos nomaksāt. Tam līdzās arī pārtikas un citu preču cenas ievērojami augušas.

Tālāk par runāšanu gan valsts vadība nav tikusi.

Šajā nedēļā arī stājies spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz — AS Grindeks akcionāriem Kirovam un Filipam Lipmaniem valstij būs jāmaksā 1,9 miljonu liels sods.

Tikmēr Kazahstānā, situācijai pamazām uzlabojoties, no valsts tiek izvesti t.s. miera uzturētāji, kas palīdzējuši ieviest kārtību valstī. Līdz šim Kazahstānā nemieru dēļ ir oficiāli apstiprināta 44 cilvēku nāve un nepilnu 8 000 cilvēku aizturēšana.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Dzīves dārdzība, Liels sods, Jauniešu atkarības, Pārmaiņu vēji ItālijāSasoli nāve, Kazahstāna un Maskavas retorika.

 

DZĪVES DĀRDZĪBA

Inflācija Latvijā decembrī: svaigi dārzeņi kļuvuši par 18,3% dārgāki

inflācija, CSP, statistika, patēriņa cenas, kāpums, degviela, apavi, pārtika, alkohols, tabaka,kartupeļi, griķi, piena produkti, cenas, dzīves līmenis,
Foto: Unsplash

Latvijā 2021.gada decembrī, salīdzinot ar 2020.gada decembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 7,9%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būtiskākā ietekme uz vidējā cenu līmeņa pieaugumu grupā bija svaigiem dārzeņiem (+18,3%).

Cenas pieauga sieram un biezpienam (+12,3%), pienam (+18,8%), piena produktiem (+12,8%), jogurtam (+17,0%), olām (+2,9%). Dārgāka bija maize (+8,0%), milti un citi graudaugi (+29,3%), konditorejas izstrādājumi (+3,8%), makaronu izstrādājumi (+12,7%), rīsi (+12,9%).

Vairāk uzziniet šeit.

 

LIELS SODS

Lipmaniem būs valstij jāatmaksā 1,9 miljoni eiro

Kirovs Lipmans, Filips Lipmans, Grineks, Possessor, akcijas, pārdošana, sods, krāpšana, valsts, tiesvedība, spriedums, Augstākā tiesa,
AS “Grindeks” padomes priekšsēdētājs Kirovs Lipmans. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Spēkā stājies spriedums SIA Publisko aktīvu pārvaldītājs «Possessor» prasībā pret AS Grindeks akcionāriem Kirovu un Filipu Lipmaniem atlīdzināt zaudējumus par valsts pensiju speciālajam budžetam nodarītajiem zaudējumiem.

Rīgas apgabaltiesa no tēva un dēla Lipmaniem piedzina vairāk nekā 1,9 miljonus eiro, kas viņiem tagad būs jāsamaksā Valsts kasē.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNIEŠU ATKARĪBAS

Pusaudžu vidū smēķēšanu un dzeršanu sāk aizstāt narkotikas

atkarības, piedzerties, pusaudži, jaunieši, pētījums, cigaretes, narkotikas, Valsts policija,
Foto: Unsplash

Pusaudži Eiropā smēķē un lieto alkoholu mazāk nekā iepriekšējos gados, bet narkotiku lietošana joprojām ir ļoti izplatīta, liecina Eiropas skolu aptaujas projektā par alkoholu un citām narkotiskām vielām (ESPAD) dati Labklājības ministrijas izstrādātājā informatīvajā ziņojumā Par bērnu stāvokli valstī 2019. un 2020.gadā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PĀRMAIŅU VĒJI ITĀLIJĀ

Itālijā Berluskoni sola gāzt valdību, ja par prezidentu ievēlēs premjeru Dragi

Itālija, Roma, valdība, prezidenta vēlēšanas, ES, politika, Mario Dragi, Silvio Berluskoni
Bijušais ilggadējais Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni. Foto: AP/SCANPIX

Itālijas likumdevējiem gatavojoties ievēlēt nākamo prezidentu, odiozais ekspremjers Silvio Berluskoni (Silvio Berlusconi), kurš pretendē uz amatu, solījis, ka viņa partija Uz priekšu, Itālija atstās valdošo koalīciju, ja par prezidentu kļūs pašreizējais premjerministrs Mario Dragi (Mario Draghi), vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SASOLI NĀVE

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Sasoli miris 65 gadu vecumā

Eiropas Parlaments, ES, miris Dāvids Sasoli, ES amatpersonas, Itālija, žurnālistika, Svarīgi
Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli. Foto: EPA/SCANPIX

Itālijā pēc slimības mirusi viena no ES augstākajām amatpersonām, Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Dāvids Sasoli (David Sassoli), vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KAZAHSTĀNA

Kazahstānas prezidents paziņo par ārvalstu karavīru izvešanu

Kazahstāna, Svarīgi, drošība, Krievija, aizsardzība, nemieri, Almati, Āzija
Almati, Kazahstāna. Foto: TASS/SCANPIX

Vidusāzijā Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs pavēstījis, ka Krievijas vadītā Kolektīvās drošības līguma organizācija (KDLO) šonedēļ sāks izvest tās militārpersonu vienības saistībā ar valsts drošības situācijas uzlabošanos, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MASKAVAS RETORIKA

Krievija norāda uz Ukrainas sarunu nonākšanu strupceļā, Polija brīdina par karu

Ukraina, aizsardzība, drošība, karaspēks Krievija, Polija, Eiropa, ārzemēs, politika
Krievijas vēstnieks EDSO Aleksandrs Lukaševičs. Foto: © Georges Schneider/Xinhua via ZUMA Press/Scanpix

Maskavas-Eiropas sarunas par Krievijas pretenzijām uz Ukrainas ilgtermiņa nepievienošanos NATO un alianses austrumu dalībvalstu aizsardzības mazināšanu, Maskavas vērtējumā, ir nonākušas strupceļā. Polija savukārt brīdinājusi, ka Eiropā ir nopietna iespējamība izcelties karam, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas