BNN nedēļas apkopojums: Sods LDz. Lielās sporta sacensības būs. Spriedums Navaļnijam

Februāris sācies ar paziņojumu, ka Latvijā ir viena no sliktākajām situācijām Eiropā ar Covid-19 pandēmijas izplatību. Latvija pat izpelnījusies tumši sarkano jeb vissliktāko krāsu Eiropas Slimību un profilakses centra brīdinājuma kartē. Tam līdzi nāk stingrs ieteikums neceļot uz Latviju, kā arī ārkārtas situācijas pagarināšana līdz Lieldienām ieskaitot.

Taču par spīti Covid-19 situācijai Tokijas Olimpisko spēļu rīkotāji ir apņēmības pilni uzņemt sportistus Japānā šī gada vasarā. Tikpat sportiski noskaņota ir Latvijas valdība, kurai atradušies papildu trīs miljoni, lai varētu rīkot Pasaules čempionātu hokejā šeit.

Šonedēļ arī sagaidījām Konkurences padomes paziņojumu par to, ka VAS Latvijas dzelzceļš meitasuzņēmums LDz Cargo kropļojis dzelzceļa pārvadājumu tirgus konkurenci un izpelnījies 5,7 miljonu sodu. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Covid-19, Sabojātā konkurence, DisciplinārlietaHokejs būs, Navaļnija drāma un Olimpiskās spēles.

 

COVID-19

Apstiprināts ārkārtas situācijas nākamais termiņš – 6.aprīlis; paplašina klātienē pieejamo preču klāstu

Svarīgi, ārkārtas situācija, valdība, lēmums, pagarina ārkārtas situāciju, ārkārtas situācijas pagarināšana, Covid-19, pandēmija, 6.aprīlis, 7.februāris, ierobežojumi, Svarīgi,
Foto: Simona Dilāne

Ar Covid-19 izplatības mazināšanu izsludinātā ārkārtējā situācija tiks pagarināta līdz 6.aprīlim, bet par komandantstundas turpināšanu valdība vēl diskutēs.

No pirmdienas, 8.februāra, tirdzniecību klātienē būs ļauts atsākt grāmatnīcām.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SABOJĀTĀ KONKURENCE

Ieteikumi konkurences uzlabošanai bijuši, taču nedz SM, nedz LDz tos neņēma vērā

LDz Cargo, Latvijas dzelzceļš, Konkurences padome, Konkurences likums, nepamatota maksa, kravu pārvadājumi, SVarīgi,
Foto: Pixabay

Par konstatētajiem konkurences pārkāpumiem Konkurences padome (KP) piemēroja SIA LDz Cargo naudassodu 5 694 174 eiro apmērā, savukārt VAS Latvijas dzelzceļš kā 100% SIA LDz Cargo kapitāldaļu turētājai ir jāuzņemas solidāra atbildība par soda samaksu, paziņojusi KP.

KP konstatēja, ka SIA LDz Cargo kopš 2007.gada, ļaunprātīgi izmantojot dominējošo stāvokli, apgrūtināja konkurentu darbību dzelzceļa kravu pārvadājumos Latvijā, piemērojot atšķirīgu cenošanas praksi saviem un konkurentu klientiem par kravu pārvadājumiem un noteiktos gadījumos izbeidzot pārvadājuma līgumu Krievijas un Baltkrievijas pierobežā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DISCIPLINĀRLIETA

Saistībā ar vakcīnu iepirkumiem rosina disciplinārlietu pret VM valsts sekretāri un NVD darbinieku

vakcīna, Veselības ministrija, disciplinārlieta, NVD, BioNTech-Pfizer
Foto: Paula Čurkste/LETA

Saistībā ar vairākiem BioNTech-Pfizer vakcīnu pret Covid-19 iepirkumiem, kur Latvija iegādājusies mazāk vakcīnu, nekā bija pieejams, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) rosinājis disciplinārlietu pret Nacionālā veselības dienesta Finanšu vadības departamenta Iepirkumu nodaļas vadītāja vietnieku Aināru Lācbergu un Veselības ministrijas valsts sekretāri Dainu Mūrmani-Umbraško.

Vaicāts, vai rezultātā abas amatpersonas zaudēs amatu, viņš teica, ka ierēdņu atbildība vēl tiks vērtēta, norādot, ka iznākumi citu starpā var iekļaut pazemināšanu amatā vai arī atbrīvošanu no amata.

Vairāk uzziniet šeit.

 

HOKEJS BŪS

Latvija lēmusi ieguldīt papildu trīs miljonus eiro pasaules čempionāta hokejā rīkošanā

IIHF, hokejs, hokeja čempionāts, Latvijā, bez skatītājiem, Covid-19, Baltkrievija, Latvijas Hokeja federācija, Starptautiskā Hokeja federācija, Aigars Kalvītis, Krišjānis Kariņš,
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas valdība janvārī lēma ieguldīt papildu trīs miljonus eiro Latvijas Olimpiskā sporta centra pielāgošanai, lai Rīga varētu viena pati uzņemt 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, ziņo Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš stāstīja, ka 21.janvāra valdības sēdē tika uzklausīts Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ziņojums par visa čempionāta uzņemšanu un tam nepieciešamo otru arēnu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NAVAĻNIJA DRĀMA

Tiesa Krievijā nosūta Navaļniju uz cietumu

Krievija, sods, protesti, Aleksejs Navaļnijs, cietums, tiesa, Maskava, likuma vara
Aleksejs Navaļnijs. Foto: REUTERS/SCANPIX

Tiesa Maskavā notiesājusi krievu opozīcijas politiķi Alekseju Navaļniju uz trīs ar pusi gadiem cietumā, no kuriem viņam soda kolonijā būs jāpavada vairāk nekā divi gadi. ES vērtējumā spriedums ir pretrunā Krievijas starptautiskajām saistībām, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Otrdienas, 2.februāra, vakarā tiesa Maskavā pasludinājusi spriedumu tā sauktajā Yves Rocher lietā, kur Navaļnijam 2014.gadā tika piespriests trīs ar pusi gadus ilgs nosacīts cietumsods.

Vairāk uzziniet šeit.

 

OLIMPISKĀS SPĒLES

Tokija: Olimpiskās spēles notiks, lai arī kā attīstītos Covid-19

Olimpiskās spēles, Tokija, 2021, sports, veselība, ierobežojumi, Japāna
Japānas Nacionālais stadions Tokijā. Foto: AFP/SCANPIX

Pandēmijas dēļ pārceltās Tokijas Olimpiskās spēles šovasar notiks, lai arī kā attīstītos jaunais koronavīruss, tā sporta notikuma rīkotāju paziņojumu citē franču ziņu aģentūra AFP.

Otrdien, 2.februārī, spēļu organizatoru Tokyo 2020 vadītājs Joširo Mori centies kliedēt bažas par vasarā gaidāmā vērienīgā un starptautiskā sporta pasākuma norisi kontekstā ar Covid-19 pandēmiju, kas joprojām tur daudzas valstis karantīnas režīmā.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas