BNN nedēļas apkopojums: Sods par krāpšanos ar OIK. Pensionāru atlaides. VZD jauna vadītāja

Šajā nedēļā Būvniecības valsts kontroles birojs nāca klajā ar paziņojumu, ka obligātā iepirkuma komponentes (OIK) licence atņemta desmit komersantiem, un šajā pašā laikā Prokuratūra paziņoja, ka viens OIK krāpnieks dabūjis trīs gadus ilgu cietumsodu.

Atlaides Rīgas satiksmes transportos ir tēma, kas ik pa laikam raisa plašas diskusijas rīdzinieku starpā. Viena no tām bija par to, kādēļ citu valstu pensionāri var braukt par brīvu daudz agrāk tikai tādēļ, ka viņu valstī pensionēšanās vecums noteikts daudz agrāks. Taču šonedēļ Rīgas pašvaldības pagaidu administrācija lēmusi, ka daži nav vienlīdzīgāki par citiem, nosakot, ka ārvalstnieki saņems atlaides tāpat kā Latvijas pensionāri.

Šonedēļ arī Valsts zemes dienestam pēc vairāk nekā pusgada beidzot ir izraudzīta jauna vadītāja – Vita Narnicka, kura nāk no Valsts ieņēmumu dienesta darba vides. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā EksportsDaži nav vienlīdzīgāki par citiem, Mediķu maksAmatsFinansējums un Sods.

 

EKSPORTS

Eurostat: Latvijā janvārī-maijā bijis viens no mazākajiem eksporta kritumiem ES

Latvijā šogad janvārī–maijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp ES valstīm bijis viens no mazākajiem eksporta kritumiem, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Janvārī–maijā salīdzinājumā ar 2019.gada pirmajiem pieciem mēnešiem eksporta apmērs Latvijā sarucis par 5%. Mazāks kritums nekā Latvijā bijis tikai Dānijā, kur eksporta apmērs samazinājies par 4%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DAŽI NAV VIENLĪDZĪGĀKI PAR CITIEM

Atceļ austrumu kaimiņvalstu pensionāru priviliģētāko stāvokli Rīgas sabiedriskajā

pensionāri, Rīgas satiksme, atlaides pensionāriem, vienlīdzība, vienādi noteikumi, Rīgas dome,

Turpmāk ārvalstu pensionāri sabiedriskā transporta biļešu atvieglojumus Rīgā saņems pēc tādiem pašiem nosacījumiem kā Latvijas pensionāri, paredz trešdien, 15.jūlijā, galvaspilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas pieņemtais lēmums.

Šis jautājums Rīgas domnieku vidū plašu rezonansi ieguva 2018.gada martā, kad neizpratni sabiedrībā raisīja ziņa, ka citvalstu pensionāri braukšanas maksas atvieglojumus Rīgas sabiedriskajā transportā nereti saņem agrākā vecumā nekā Latvijas pensionāri.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MEDIĶU MAKS

Mediķu algas nākamgad vēlas celt par trešdaļu un tam prasa 211 miljonus eiro

Veselības ministrija, Ilze Viņķele, mediķu algas, algu celšana, Latvijas ārsti,

Veselības ministrija (VM) mediķu atalgojuma pieaugumam nākamā gada budžetā ir pieprasījusi 211 miljonus eiro, trešdienas, 15.jūlija, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē norādīja VM valsts sekretāra vietnieks Āris Kasparāns.

Šis finansējums paredzēts trīs daļās, no kuriem 16 miljoni eiro paredzēti, lai turpinātu segt šogad piešķirto finansējumu. Vēl 60 miljoni paredzēta atalgojuma pieaugumam par 10%, kas šogad netika veikta, norādīja Kasparāns. Tāpat šajā pieprasījumā paredzēti līdzekļi arī vēl papildu paredzētajam 20% atalgojuma pieaugumam.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Valsts zemes dienestam izraudzīta jauna vadītāja – VID darbiniece Vita Narnicka

Vita Narnicka, Valsts zemes dienests, Tieslietu ministrija, VZD ģenerāldirektore, jauns vadītājs, Jānis Bordāns, Ministru kabinets, konkurss, konkursa uzvarētāja, Valsts kanceleja,
Vita Narnicka

Par Valsts zemes dienesta ģenerāldirektori izraudzīta līdzšinējā Valsts ieņēmumu dienesta Informātikas pārvaldes direktore un ģenerāldirektora vietniece Vita Narnicka, informē Valsts kancelejā.

Konkursa uzvarētāja guvusi arī Ministru prezidenta biedra, tieslietu ministra Jāņa Bordāna (JKP) atbalstu, viņas kandidatūra jāvirza apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

FINANSĒJUMS

Valdība atbalsta vienreizēju airBaltic pamatkapitāla palielināšanu par 250 milj.

airBaltic, Covid-19, valdība, ieguldījums pamatkapitālā, 250 miljoni,

 

Valsts vienā reizē ieguldīs 250 miljonus eiro Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā, līdzdalību uzņēmumā palielinot līdz 91%, otrdien, 14.jūlijā, lēmis Ministru kabinets.

Iepriekš valdība atbalstīja airBaltic pamatkapitāla palielināšanu līdz 250 miljoniem eiro un plānoja to darīt trīs etapos, atbilstoši vajadzībai. Tomēr, lai pielīdzinātu Ministru kabineta 8.maija rīkojumu Par airBaltic pamatkapitāla palielināšanu Eiropas Komisijas (EK) 3.jūlija lēmumam, kas atļāva šādu atbalstu lidsabiedrībai sniegt, Ministru kabineta rīkojumā bija nepieciešams veikt tehniskus grozījumus.

Vienlaikus Ministru kabinets atcēla 31.martā pieņemto valdības lēmumu airBaltic pamatkapitālā ieguldīt Valsts kases aizdevumu 36 140 944 eiro apmērā. Tas paredzēja atlikt airBaltic izsniegtā Valsts kases aizdevuma procentu maksājumus, tos uzkrājot. Valsts kases aizdevuma neatmaksātā daļa ir 36 140 944 eiro.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS

Par OIK izkrāpšanu pirmās instances tiesa piespriež trīs gadus ilgu cietumsodu

cietums, cietumsods, Tukums DH, Jānis Tenbergs, OIK, krāpšana, OIK krāpšana, valsts līdzekļi,

Zemgales rajona tiesa (Tukumā) piemērojusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem vienai personai par obligātā iepirkuma komponentes (OIK) izkrāpšanu, vēsta Ģenerālprokuratūras pārstāve Laura Majevska.

Lai arī prokuratūrā neatklāja apsūdzētā vīrieša vārdu, aģentūrai LETA zināms, ka viņš ir SIA Tukums DH valdes loceklis Jānis Tenbergs.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas