BNN nedēļas apkopojums: Sods par Navaļnija indēšanu. Izmaiņas autoratlīdzībās. Adamoviča vērtēšana

Sabiedrība joprojām tur pulsu uz COVID-19 skaitļiem, jo arvien tiek uzstādīti jauni antirekordi. Šonedēļ Latvijā pirmo reizi inficēto skaits dienas laikā sasniedza trīsciparu skaitli. Valdība gan nav īpaši aizrāvusies ar ideju izsludināt ārkārtas situāciju atkal, tādēļ pašlaik tiek noteikti lokāli ierobežojumi un, braucot ar sabiedrisko transportu, obligāti jāvalkā sejas aizsegs.

Šajā nedēļā arī nerimst rosība ap Krieviju un Baltkrieviju. «Lielais brālis», izrādot labvēlību, izsludinājis meklēšanā baltkrievu opozicionāri Svetlanu Tihanovsku, īsti neminot, par kādiem pārkāpumiem plānots viņu apcietināt. Krievijas valdība nav sajūsmā arī par pašas opozicionāriem, mēģinot viņus noindēt. Taču Vācija un Francija pieprasa vērst sankcijas pret tiem, kuri atbildīgi par Alekseja Navaļnija saindēšanu ar Novičok.

Latvijā valdība apstiprinājusi izmaiņas autoratlīdzību sistēmā, kas tiks ieviesta no nākamā gada vidus. Lai gan kultūras ministrs Nauris Puntulis to dēvē par kompromisa variantu ar Labklājības un Finanšu ministrijām, mākslinieki nebūt neatbalsta jaunievedumu.

Saeima arī nolēmusi izdot deputātu Aldi Adamoviču kriminālvajāšanai, lai Ģenerālprokuratūra varētu izvērtēt iespējamos pārkāpumus saistībā ar kompensāciju pieprasīšanu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Lētāk vai dārgāk, COVID-19, Pārkāpums?, Sankcijas, Nodokļu sistēma un Darbīgums.

 

LĒTĀK VAI DĀRGĀK

Latvijā patēriņa cenas septembrī samazinājušās par 0,3%

Vidējais patēriņa cenu līmenis 2020.gada septembrī, salīdzinot ar 2019.gada septembri, samazinājies par 0,3%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Precēm cenas samazinājās par 1,1%, bet pakalpojumiem palielinājās par 1,7%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19

Ne agrāk kā 48 stundas pirms ieceļošanas Latvijā būs jāaizpilda elektroniskā anketa

Covid-19, valdība, Iekšlietu ministrija, dati, slimība, vīruss, ierobežojumi, SPKC, VP, dati, Apturi Covid, ceļotājiem, ceļojumi,

Ministru kabinets (MK) otrdien, 6.oktobrī, apstiprinājis Iekšlietu ministrijas priekšlikumu, ka jebkuram ieceļotājam Latvijā mājaslapā covidpass.lv būs jāaizpilda anketa par sevi.

Elektroniskās anketas būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv no 12.oktobra.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PĀRKĀPUMS?

Saeima kriminālvajāšanai izdod deputātu Adamoviču

Aldis Adamovičs, KNAB, Prokuratūra, kriminālvajāšana, izmeklēšana,
13.Saeimas deputāts Aldis Adamovičs

Saeima ceturtdien, 8.oktobrī, piekritusi kriminālvajāšanas sākšanai pret 13.Saeimas deputātu Aldi Adamoviču (JV) par, iespējams, veiktu krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu.

Ģenerālprokuratūra lūdza Adamoviču izdot kriminālvajāšanai saistībā ar trim Krimināllikuma pantiem, proti, krāpšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un dienesta viltojumu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SANKCIJAS

Vācija un Francija par Navaļnija indēšanu prasa sankcijas pret Krieviju

Aleksejs Navaļnijs, Vācija, Krievija, Novičok, korupcija, Kremlis
Aleksejs Navaļnijs

Vācija un Francija izplatījušas kopīgu paziņojumu, kurā aicina ES dalībvalstis kopīgi ieviest individuālas sankcijas pret Krievijas amatpersonām par krievu pretkorupcijas aktīvista Alekseja Navaļnija indēšanu ar ķīmisko ieroci, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Paziņojumā, kas publiskots trešdien, 7.oktobrī, abu valstu valdības raksta: «Priekšlikumi būs vērsti pret personām, kuras uzskatāmas par atbildīgām par šo noziegumu un starptautisko normu pārkāpšanu, pamatojoties uz šo personu ieņemamiem amatiem, kā arī pret iestādi, kas iesaistīta Novičok programmā.»

Vairāk uzziniet šeit.

 

NODOKĻU SISTĒMA

Valdība apstiprina izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no nākamā gada vidus

autoratlīdzības, trīs varianti, mākslinieki, Kultūras ministrija, Labklājības ministrija, Finanšu ministrija,

Ministru kabinets otrdien, 6.septembrī, apstiprinājis izmaiņas autoratlīdzību sistēmā no 2021.gada 1.jūlija.

Kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK) skaidroja, ka valdībā skatītais piedāvājums izmaiņām nodokļu piemērošanā autoratlīdzību saņēmējiem panākts kā kompromisa variants ar Finanšu un Labklājības ministrijām.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DARBĪGUMS

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā septembra beigās sarucis līdz 7,7%

bezdarbs, nodarbinātība, reģistrētais bezdarbs, NVA, statistika,

Latvijā šogad septembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 7,7% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,5 procentpunktiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) informācija.

2020.gada septembra beigās NVA bija reģistrēti kopumā 70 306 bezdarbnieki, kas ir par 4 707 cilvēkiem mazāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 75 013 bezdarbnieki.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas