bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 17.11.2019 | Vārda dienas: Hugo, Uga, Uģis
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Spēļu zāļu slēgšana. Ušakova pēdējā iespēja. 2019.gada budžets

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Latvijā notikusi virzība vairākos svarīgos jautājumos – spēļu zāļu slēgšana Rīgā, kā arī pirmajā lasījumā atbalstīts valsts 2019.gada budžets. Tāpat politiķi vienojušies par jauno Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju. Lai gan politiskie spēki vēlējās, lai CVK ienāk «svaigas asinis», tomēr amatā tika apstiprināta ilggadējā CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tikmēr Lietuvā cīņa par gaidāmajam prezidenta velēšanām pieņemas spēkā. No iespējamajiem prezidenta kandidātiem nāk jaunas, nedzirdētas idejas, kas atšķiras no līdzšinējā Lietuvas ārpolitikas kursa.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Virzība; Cīņa; Idejas; Amats.

PĀRMAIŅAS:

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā pilsētas administratīvajā teritorijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā pilsētas administratīvajā teritorijā – gan centrā, gan mikrorajonos, BNN noskaidroja no domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvja Uģa Vidauska.

Pamatojoties uz Azartspēļu likuma 42.panta sesto daļu, Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei sadarbībā ar Pilsētas Attīstības departamentu ir uzdots sagatavot domes lēmumu projektus par izsniegto atļauju atvērt spēļu zāles un organizēt attiecīgas azartspēles atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIRZĪBA:

Pirmajā lasījumā pieņemts 2019.gada budžets

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimā trešdien, 20.martā, pirmajā lasījumā atbalstīts 2019.gada budžets.

Par balsoja 58 deputāti, bet pret bija 27.

Jau vēstīts, ka šī gada budžeta projekts ir veidots, ar nelielām korekcijām pildot līdz šim uzsāktos pasākumus, un tajā nav iekļautas jaunas iniciatīvas. Konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi – 9,4 miljardu apmērā, Budžeta komisijas deputātus iepriekš informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Salīdzinājumā ar pagājušo gadu budžeta ieņēmumi šogad plānoti par 416, bet izdevumi – par 430 miljoniem lielāki. Vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,5 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet IKP pieaugums prognozēts trīs procentu apmērā.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS:

CVK turpmāk vadīs Bērziņa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatā ievēlējusi CVK Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu, informē Saeimas Preses dienests.

Tāpat parlaments amatā ievēlēja septiņus CVK locekļus – Edgaru Baldunčiku, Ritvaru Eglāju, Sofiju Grīnvaldi, Dzintru Kusiņu, Aleksandru Maļcevu, Sigordu Stradiņu un Valdi Verneru.

Iepriekš Bērziņas un septiņu CVK locekļu kandidatūras guva atbalstu arī Saeimas Juridiskajā komisijā.

Likums Par Centrālo vēlēšanu komisiju nosaka, ka Saeima ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc sanākšanas izveido CVK kā pastāvīgi darbojošos valsts institūciju.

Vairāk uzziniet: šeit.

IDEJAS:

Lietuvai jātuvinās ASV caur Izraēlu, saka uz prezidenta amatu kandidējošais Skvernelis

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvas prezidenta amata kandidātu reitingos ceļā uz maijā gaidāmām vēlēšanām Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis ir trešajā vietā. Situācija motivējusi politiķi, kādreizējo policistu, šonedēļ nākt klajā ar savām ārlietu politikas nostādnēm. Politiķis nosaucis arī tādas, kas atšķiras no līdzšinējā Lietuvas ārpolitikas kursa.

Kā uzskata Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta asociētā profesore Ieva Petronīte-Urbonavičiene (Ieva Petronytė-Urbonavičienė): «Visiem prezidenta amata kandidātiem ir iespējas piesaistīt sev lielāku vēlētāju atbalstu, pēdējās nedēļās pirms vēlēšanām paužot interesantas idejas. Tieši Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) būdams valdības vadītājs, savu vēstījumu var izteikt visskaļāk.»

Tā šonedēļ valdības vadītājs solījis ārpolitikā no prezidenta krēsla, kam Lietuvā kā prezidentālā valstī ir lielāks svars nekā, piemēram, Latvijā, īstenot vairākus jauninājumus.

 

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

VARAM beidz pārbaudi Rīgas domē; Ušakovam pēdējā iespēja paskaidrot

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pabeigta juridiskā pārbaude par Rīgas domes darbu un konstatēta virkne iespējamu likumu pārkāpumu. Ministrs Juris Pūce (AP!) par tiem no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma Par pašvaldībām 93.panta otro daļu, kas nosaka, ka Ušakovam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā, informē ministrijas pārstāve Agnese Vārpiņa.

VARAM ir iepazinusies ar Rīgas domes, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas un Satiksmes un transporta lietu komitejas sēžu protokoliem (sākot ar 2017.gada 22.jūniju), kā arī SIA Rīgas Satiksme (RS) kapitāla daļu turētāja pieņemtajiem lēmumiem un domes pieņemtajiem lēmumiem par RS (sākot ar 2017.gada 3.jūniju) un RS dokumentiem. Saņemtas atbildes vēstules uz ministrijas nosūtītajiem pieprasījumiem no Ušakova.

Izvērtējot atbildes, dokumentus, iesniegumus un sūdzības, ko ministrija ir saņēmusi saistībā ar domes priekšsēdētāja rīcību domes darbības laikā pēc 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanām, ministrija, veicot juridisko pārbaudi, ir fiksējusi iespējamus pārkāpumus.

Vairāk uzziniet: šeit.

VILCINĀŠANĀS:

ES pārceļ Brexit uz 12.aprīli bez vienošanās vai 22.maiju – ar to

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Savienības dalībvalstis ir devušas Lielbritānijai papildus divas nedēļas, lai tās likumdevēji ar trešo piegājienu mēģinātu pieņemt valsts izstāšanās vienošanos ar ES. Ja britu parlaments to noraidīs arī trešo reizi, tad valstij būs jāizstājas 12.aprīlī vai jālūdz ilgs un pamatots procesa pagarinājums.

Savukārt, ja parlaments mainīs savas domas un izlems vienošanos pieņemt, tad Lielbritānijai tiks dots laiks, lai sagatavotos aiziešanai 22.majā, tā paredz ES galotņu sanāksmes lēmumi, kas pieņemti, ceturtdien, 21.martā.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, galotņu sanāksmē arī nolemts ļaut britiem pretendēt uz ilgāku izstāšanās datuma pārcelšanu, taču ar nosacījumiem, ka Lielbritānija norāda skaidru turpmāko ceļu attiecībā uz Brexit gaitu un piekrīt piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!