bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 15.09.2019 | Vārda dienas: Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Spēļu zāļu slēgšana. Ušakova pēdējā iespēja. 2019.gada budžets

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Šonedēļ Latvijā notikusi virzība vairākos svarīgos jautājumos – spēļu zāļu slēgšana Rīgā, kā arī pirmajā lasījumā atbalstīts valsts 2019.gada budžets. Tāpat politiķi vienojušies par jauno Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāju. Lai gan politiskie spēki vēlējās, lai CVK ienāk «svaigas asinis», tomēr amatā tika apstiprināta ilggadējā CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Tikmēr Lietuvā cīņa par gaidāmajam prezidenta velēšanām pieņemas spēkā. No iespējamajiem prezidenta kandidātiem nāk jaunas, nedzirdētas idejas, kas atšķiras no līdzšinējā Lietuvas ārpolitikas kursa.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Virzība; Cīņa; Idejas; Amats.

PĀRMAIŅAS:

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā pilsētas administratīvajā teritorijā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno slēgt spēļu zāles visā pilsētas administratīvajā teritorijā – gan centrā, gan mikrorajonos, BNN noskaidroja no domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvja Uģa Vidauska.

Pamatojoties uz Azartspēļu likuma 42.panta sesto daļu, Rīgas domes Juridiskajai pārvaldei sadarbībā ar Pilsētas Attīstības departamentu ir uzdots sagatavot domes lēmumu projektus par izsniegto atļauju atvērt spēļu zāles un organizēt attiecīgas azartspēles atcelšanu visā Rīgas administratīvajā teritorijā, izņemot četru un piecu zvaigžņu viesnīcas.

Vairāk uzziniet: šeit.

VIRZĪBA:

Pirmajā lasījumā pieņemts 2019.gada budžets

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimā trešdien, 20.martā, pirmajā lasījumā atbalstīts 2019.gada budžets.

Par balsoja 58 deputāti, bet pret bija 27.

Jau vēstīts, ka šī gada budžeta projekts ir veidots, ar nelielām korekcijām pildot līdz šim uzsāktos pasākumus, un tajā nav iekļautas jaunas iniciatīvas. Konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 9,2 miljardu, bet izdevumi – 9,4 miljardu apmērā, Budžeta komisijas deputātus iepriekš informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Salīdzinājumā ar pagājušo gadu budžeta ieņēmumi šogad plānoti par 416, bet izdevumi – par 430 miljoniem lielāki. Vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 0,5 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet IKP pieaugums prognozēts trīs procentu apmērā.

Vairāk uzziniet: šeit.

AMATS:

CVK turpmāk vadīs Bērziņa

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja amatā ievēlējusi CVK Informācijas nodaļas vadītāju Kristīni Bērziņu, informē Saeimas Preses dienests.

Tāpat parlaments amatā ievēlēja septiņus CVK locekļus – Edgaru Baldunčiku, Ritvaru Eglāju, Sofiju Grīnvaldi, Dzintru Kusiņu, Aleksandru Maļcevu, Sigordu Stradiņu un Valdi Verneru.

Iepriekš Bērziņas un septiņu CVK locekļu kandidatūras guva atbalstu arī Saeimas Juridiskajā komisijā.

Likums Par Centrālo vēlēšanu komisiju nosaka, ka Saeima ne vēlāk kā sešus mēnešus pēc sanākšanas izveido CVK kā pastāvīgi darbojošos valsts institūciju.

Vairāk uzziniet: šeit.

IDEJAS:

Lietuvai jātuvinās ASV caur Izraēlu, saka uz prezidenta amatu kandidējošais Skvernelis

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis

Lietuvas prezidenta amata kandidātu reitingos ceļā uz maijā gaidāmām vēlēšanām Lietuvas premjerministrs Sauļus Skvernelis ir trešajā vietā. Situācija motivējusi politiķi, kādreizējo policistu, šonedēļ nākt klajā ar savām ārlietu politikas nostādnēm. Politiķis nosaucis arī tādas, kas atšķiras no līdzšinējā Lietuvas ārpolitikas kursa.

Kā uzskata Viļņas Universitātes Starptautisko Attiecību un politoloģijas institūta asociētā profesore Ieva Petronīte-Urbonavičiene (Ieva Petronytė-Urbonavičienė): «Visiem prezidenta amata kandidātiem ir iespējas piesaistīt sev lielāku vēlētāju atbalstu, pēdējās nedēļās pirms vēlēšanām paužot interesantas idejas. Tieši Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis) būdams valdības vadītājs, savu vēstījumu var izteikt visskaļāk.»

Tā šonedēļ valdības vadītājs solījis ārpolitikā no prezidenta krēsla, kam Lietuvā kā prezidentālā valstī ir lielāks svars nekā, piemēram, Latvijā, īstenot vairākus jauninājumus.

 

Vairāk uzziniet: šeit.

CĪŅA:

VARAM beidz pārbaudi Rīgas domē; Ušakovam pēdējā iespēja paskaidrot

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) pabeigta juridiskā pārbaude par Rīgas domes darbu un konstatēta virkne iespējamu likumu pārkāpumu. Ministrs Juris Pūce (AP!) par tiem no Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova (S) pieprasījis rakstiskus paskaidrojumus, pamatojoties uz likuma Par pašvaldībām 93.panta otro daļu, kas nosaka, ka Ušakovam rakstveida paskaidrojumi jāiesniedz ministram septiņu dienu laikā, informē ministrijas pārstāve Agnese Vārpiņa.

VARAM ir iepazinusies ar Rīgas domes, Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejas un Satiksmes un transporta lietu komitejas sēžu protokoliem (sākot ar 2017.gada 22.jūniju), kā arī SIA Rīgas Satiksme (RS) kapitāla daļu turētāja pieņemtajiem lēmumiem un domes pieņemtajiem lēmumiem par RS (sākot ar 2017.gada 3.jūniju) un RS dokumentiem. Saņemtas atbildes vēstules uz ministrijas nosūtītajiem pieprasījumiem no Ušakova.

Izvērtējot atbildes, dokumentus, iesniegumus un sūdzības, ko ministrija ir saņēmusi saistībā ar domes priekšsēdētāja rīcību domes darbības laikā pēc 2017.gada 3.jūnija pašvaldību vēlēšanām, ministrija, veicot juridisko pārbaudi, ir fiksējusi iespējamus pārkāpumus.

Vairāk uzziniet: šeit.

VILCINĀŠANĀS:

ES pārceļ Brexit uz 12.aprīli bez vienošanās vai 22.maiju – ar to

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Savienības dalībvalstis ir devušas Lielbritānijai papildus divas nedēļas, lai tās likumdevēji ar trešo piegājienu mēģinātu pieņemt valsts izstāšanās vienošanos ar ES. Ja britu parlaments to noraidīs arī trešo reizi, tad valstij būs jāizstājas 12.aprīlī vai jālūdz ilgs un pamatots procesa pagarinājums.

Savukārt, ja parlaments mainīs savas domas un izlems vienošanos pieņemt, tad Lielbritānijai tiks dots laiks, lai sagatavotos aiziešanai 22.majā, tā paredz ES galotņu sanāksmes lēmumi, kas pieņemti, ceturtdien, 21.martā.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, galotņu sanāksmē arī nolemts ļaut britiem pretendēt uz ilgāku izstāšanās datuma pārcelšanu, taču ar nosacījumiem, ka Lielbritānija norāda skaidru turpmāko ceļu attiecībā uz Brexit gaitu un piekrīt piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Latvijā krietni straujāks darbaspēka izmaksu pieaugums nekā ES un eirozonā vidēji

Lielāks darbaspēka izmaksu pieaugums otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo laika periodu reģistrēts Rumānijā, Bulgārijā, Slovākijā, Ungārijā, Igaunijā, Čehijā un Polijā.

Pilsētvides serviss līdzšinējos klientus Rīgā apkalpos Clean R un Eco Baltia vide

Atkritumu apsaimniekotāja Pilsētvides serviss līdz šim apsaimniekotos 4% Rīgas teritorijas turpmāk apkalpos uzņēmumi Clean R un Eco Baltia vide.

Levits: Namībija ir viens no Latvijas tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā

«Namībija ir viens no mūsu tuvākajiem sadarbības partneriem Āfrikas kontinentā, kas sasniegusi iespaidīgus rezultātus gan ekonomiskajā attīstībā, gan biznesa vides uzlabošanā.»

Latvijā janvārī-jūlijā bijis mazākais eksporta kāpums ES

Latvijā šogad janvārī–jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis mazākais eksporta pieaugums.

Igaunijā valsts valodu mācīs vilcienos uz Narvu

Igauņu valodas stundas vilcienā – ar šādu radošu iniciatīvu iecerēts sekmēt integrācijas procesu Igaunijā. Nodarbības gaidāmas dzelzceļa maršrutā, kas savieno Tallinu un Narvas pilsētu Krievijas pierobežā.

Brīvpusdienu apmaksā piedalīsies gan ministrija, gan pašvaldības

Valsts tomēr piedalīsies 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienu finansēšanā, liecina 13.septembrī valdībā apstiprinātais protokollēmums par 2020.gada valsts budžeta prioritātēm.

Britu parlamenta spīkers sola neļaut Džonsonam pārkāpt likumu ar bezvienošanās Brexit 31.oktobrī

Lielbritānijas parlamenta priekšsēdētājs paudis gatavību grozīt kārtības rulli, lai nepieļautu, ka birtu premjerministrs panāk valsts izstāšanos no Eiropas Savienības bez vienošanās 31.oktobrī, kas būtu pretrunā parlamenta lēmumiem ar likuma spēku.

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pieaugušas par 8,9% jeb 79 centiem

Straujāk vienas stundas darbaspēka izmaksas auga veselības un sociālās aprūpes nozarē – par 18%.

Sadarbības partneri izsaka pārmetumus valdībai par likumu neievērošanu budžeta izstrādē

Vairāki valdības sadarbības piektdien, 13.septembrī, pārmetuši Ministru kabinetam likumu neievērošanu 2020.gada budžeta izstrādes procesā.

Mazumtirgotāji Lietuvā izmanto algu pieaugumu cenu celšanai, vērtē ekonomists

Cenas Lietuvā 2019.gadā augušas divreiz ātrāk nekā pārējā eirozonā. Mazumtirgotājus celt cenas motivējusi iedzīvotāju pieaugošā rocība, vērtējis komercbankas ekonomists.

Latvijā pie atbildības sauc vīrieti, kas piedalījies bruņotā konfliktā Ukrainā

Apsūdzētajam vīrietim bijis nodoms piedalīties militārās operācijās nevalstiskas bruņotas grupas sastāvā Ukrainas austrumos.

Ministru kabinets prioritārajiem pasākumiem sadala vairāk nekā 192 miljonus

Ministru kabinets piektdien, 13.septembrī, ārkārtas sēdē lēmis par 192,4 miljonu eiro sadalīšanu ministriju un neatkarīgo iestāžu prioritārajiem pasākumiem.

Prāgā demontēs Padomju karavadoņa pieminekli

Čehijas galvaspilsētā Prāgā pašvaldība nolēmusi noņemt un pārvietot pieminekli, kas veltīts Padomju Savienības Otrā pasaules kara laika maršalam. Neraugoties saņemto uz kritiku no Krievijas, iecerēts tā vietā izveidot vispārīgākas nozīmes memoriālu.

Trim lielajām slimnīcām meklē padomes locekļus

Izsludina konkursu uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomes locekļu amatiem.

ECB stimulu programma ceļ Eiropas akciju cenas, kāpums arī Volstrītā

Eiropas akciju cenas pieaugušas pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nākusi klajā ar plašu ekonomikas stimulu programmu un pazeminājusi procentlikmes.

Igaunija veidos interneta diplomātijas departamentu, lai vairotu starptautisko ietekmi

Igaunijā, kur valsts iestādes lielu uzmanību pievērš datortehnoloģijām, Ārlietu ministrijas paspārnē iecerēts izveidot Kiberdiplomātijas departamentu. Tā uzdevums būs padarīt Igaunijas balsi dzirdamāku interneta jautājumos starptautiskajā vidē un organizācijās.

Patiesā labuma guvēja statuss uzņēmumā ne vienmēr nozīmē mantiskā labuma gūšanu

Tas, kurš tiek deklarēts kā uzņēmuma patiesā labuma guvējs, ne vienmēr ir persona, kas mantiski stāv pašās ķēdes beigās un gūst mantisko labumu no kompānijām.

Rīgas dome sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem sadalījusi pilsētas teritorijas

Sarunu procedūrā starp trim atkritumu apsaimniekotājiem Rīgas dome «sadalījusi» arī atlikušos 4% Rīgas teritorijas, pavēstījis Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Spānijā pēkšņi plūdi prasa upurus

Vairākās Spānijas daļās ciklons atnesis spēcīgas lietusgāzes, plūdus un viesuļvētru. Dabas katastrofas prasījušas ne mazāk kā divu cilvēku dzīvības.

Tieslietu ministrija uzstāj uz ieslodzījuma vietu uzlabošanu

Valdībai skatot jautājumu par 2020.gada valsts budžeta izdevumiem prioritārajiem pasākumiem, Tieslietu ministrija nemainīs savu nostāju jautājumā par Liepājas cietuma celtniecības projekta īstenošanu jau no nākamā gada.

Brīvdienās būs rudenīgi lietains un vēss laiks

Piektdien, 13.septembrī, laika apstākļus vēl noteiks plaša ciklona dienvidu mala un Latvijai pāri virzīsies plaša lietus un mākoņu zona. Daudzviet līs, dienā vietām nokrišņu daudzums pārsniegs pat 10-15 mm, kā arī lokāli iespējams pērkons, krusa.

Konceptuāli atbalsta liegumu pašvaldībām dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus

Pašvaldībām plānots noteikt liegumu dibināt un izdot masu informācijas līdzekļus, paredz komisijas konceptuāli atbalstītie likuma grozījumi.

Lietuvas Seima papildvēlēšanās «auksta duša» sociāldemokrātu līderim un valdošai partijai

Lietuvā aizvadīta Seima papildvēlēšanu pirmā kārta. Kopumā balsojums parādījis, ka sarūk iedzīvotāju atbalsts valdošai Zemnieku un zaļo savienībai, bet sociāldemokrātu nometnē varas pozīcijas sašūpotas līderim Gintautam Paluckam.

Eiropa kopā ar PVO iesaistās cīņā par to, lai veicinātu izpratni par vakcīnu priekšrocībām

Uzticēšanās trūkuma dēļ ievērojami mazinās vakcinācijas aptvērums, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu kolektīvo imunitāti, un tā rezultātā pieaug slimības uzliesmojumu skaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->