BNN nedēļas apkopojums: Spēriens pa futbolu. Atbalsts reemigrantiem. Valdība par mūziku

Šīs nedēļas galvenie notikumi risinājušies cīņas gaisotnē – kultūras nozare cīnās par nacionālās koncertzāles būvniecību, Saeima dod zaļo gaismu efektīvākai cīņai ar korupciju. Cīņa par emigrējušiem latviešiem notiek, atļaujot ārzemēs dzīvojošajiem norādīt papildu dzīvesvietu arī Latvijā.

Tāpat arī Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis uzsver, ka jāturpina cīņa ar COVID-19 pandēmiju. Šoreiz – ievērojot pašizolāciju pēc atgriešanās Latvijā no Krievijas, ASV vai Dienvidamerikas.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienests cīnās ar «aplokšņu algām», sākot kriminālprocesu pret Latvijas futbola virslīgas kluba Riga vadību.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Plāni būveiNeizdarība, KustībaAtbalsts reemigrācijai, Ģenerālprokurors, Joprojām pašizolācija un Cīņa ar «aplokšņu algām».

 

PLĀNI BŪVEI

Valdība akceptē nacionālās koncertzāles projekta attīstību Elizabetes ielā 2

 

Nacionālās koncertzāles projekta attīstība notiks Elizabetes ielā 2, Rīgā, pēc valdības sēdes preses konferencē apliecinājis Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Runājot par aptuvenajām akustiskās koncertzāles būvniecības izmaksām, kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL–TB/LNNK) žurnālistiem norādīja, ka vēlas atteikties no konkrētas summas nosaukšanas, jo ir iespējami dažādi koncertzāles finansējuma modeļi.

Ministrs aicināja ņemt vērā, ka strauji mainās situācija un finanšu iespējas ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas kontekstā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NEIZDARĪBA

Valsts kontrole: Dzelzceļa elektrifikācijas projektu izgāza arī Satiksmes ministrijas un Latvijas dzelzceļa rīcība

Latvijas dzelzceļš, Satiksmes ministrija, Uldis Augulis, Edvīns Bērziņš, Valsts kontrole, Elita Krūmiņa, revīzija, dzelzceļa elektrifikācija,

zelzceļa elektrifikācijas projektu izgāzusi ne tikai ģeopolitiskā situācija, bet arī Satiksmes ministrijas un VAS Latvijas dzelzceļš rīcība, secinājusi Valsts kontrole (VK).

Vērienīgi Latvijas dzelzceļa infrastruktūras modernizācijas projekti, kuros bija plānots ieguldīt vismaz 534 miljonus eiro, tai skaitā 454 miljonus eiro Kohēzijas fonda finansējuma, iecerētajā laikā un apjomā neīstenosies. VK pēc revīzijas, kas tika pabeigta marta vidū, atzīst, ka to izraisījušas nepilnības dzelzceļa nozares attīstības plānošanā un iesaistīto pušu aktīvas rīcības trūkums, norāda VK.

«Satiksmes ministrija nav rīkojusies tā, kā tas pienāktos atbildīgam politikas plānotājam, lai laicīgi stiprinātu infrastruktūras konkurētspēju un palīdzētu sagatavoties pārmaiņām nozarē,» pauž VK.

Vairāk uzziniet šeit.

 

KUSTĪBA

Saeima dod zaļo gaismu Ekonomisko lietu tiesas izveidei

Ekonomisko lietu tiesa, izveide, Saeima, zaļā gaisma, cīņa ar korupciju,

Saeima trešdien, 17.jūnijā, pieņēma grozījumus likumā Par tiesu varu, ar kuriem ieviesta Ekonomisko lietu tiesa kā specializēta pirmās instances rajona (pilsētas) tiesa, ziņo Saeimas Preses dienestā.

Ar grozījumiem paredzēts nodrošināt tiesas procesa efektivitāti un nolēmumu kvalitāti. Ekonomisko lietu tiesa atradīsies Rīgā, un tās darbības teritorija būs visa Latvija.

Eiropas Komisija un Eiropas Padomes Moneyval komitejas savstarpējās novērtēšanas ziņojums par Latvijas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas un apkarošanas sistēmu ir iezīmējis problēmas ar naudas atmazgāšanu saistīto lietu izskatīšanā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATBALSTS REEMIGRĀCIJAI

Papildu dzīvesvietai ārvalstī varēs norādīt vienu adresi Latvijā

 

adrese, reemigrācijas plāni, ārzemju latvieši ,Saeima, papīri,

Latvijas valstspiederīgie, kuri dzīvo ārvalstī, papildu savai dzīvesvietas adresei varēs norādīt arī adresi Latvijā, BNN uzzināja Saeimas Preses dienestā.

Iespēja ārvalstīs dzīvojošajiem kā papildu dzīvesvietas adresi norādīt vienu adresi Latvijā ir viens no atbalsta pasākumiem diasporas pārstāvjiem saistībā ar viņu vēlmi atgriezties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĢENERĀLPROKURORS

Saeima apstiprina Stukānu ģenerālprokurora amatā

 

Juris Stukāns, Ģenerālprokurors, amats, Saeimas balsojums
Jaunievēlētais ģenerālprokurors Juris Stukāns

Saeima ceturtdien, 18.jūnijā, ģenerālprokurora amatā apstiprināja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas priekšsēdētāju Juri Stukānu.

Par Stukāna apstiprināšanu balsoja visi sēdē klātesošie 92 deputāti, nevienam nebalsojot pret un nevienam neatturoties.

Saeimas Juridiskā komisija iepriekš vienbalsīgi atbalstīja lēmumprojektu pat Stukāna apstiprināšanu šajā amatā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JOPROJĀM PAŠIZOLĀCIJA

Dumpis: Pēc ES ārējo robežu atvēršanas iebraucējiem no Krievijas, ASV un Dienvidamerikas būtu jādodas pašizolācijā

 

Uga Dumpis, Veselības ministrija, Covid-19, koronavīruss, epidemiologs, pašizolācija, Krievija, ASV, Dienvidamerika,

Ja tuvākajā nākotnē tiktu atvērtas ES ārējās robežas, iebraucējiem no Krievijas, ASV vai Dienvidamerikas būtu noteikti jādodas 14 dienu pašizolācijā, norādījis Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

ES augstais ārlietu pārstāvis Žozeps Borreljs nesen sacījis, ka dalībvalstīm tiks ieteikts atvērt savas ārējās robežas ceļotājiem no blokā neietilpstošajām valstīm, sākot ar 1.jūliju.

Latvijas apstākļos tieši iebraucēji patlaban ir vislielākais epidemioloģiskais apdraudējums, turklāt ļoti grūti kontrolējams, atzīmēja speciālists.

Vairāk uzziniet šeit.

 

CĪŅA AR «APLOKŅU ALGĀM»

Lietā par «aplokšņu algu» izmaksu futbola klubā Riga iesaistīta kluba vadība

futbols, futbola klubs, aplokšņu algas, VID, Latvijas Futbola Federācija, kriminālprocess,

Valsts ieņēmumu dienests (VID) sāktajā kriminālprocesā par «aplokšņu algu» izmaksu Latvijas futbola virslīgas klubā Riga iesaistīta kluba vadība.

Raidījums TV3 Ziņas 18.jūnija vakarā vēstīja, ka kriminālprocesā trim personām piemērots statuss: persona, pret kuru sākts kriminālprocess, viena persona aizturēta. Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka runa ir par kluba vadību, proti, ģenerāldirektoru Aleksandru Proņinu, sporta direktoru Aleksandru Romašinu, izpilddirektoru Romānu Lajuku. Aizturēts ir Lajuks.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas