BNN nedēļas apkopojums: Stingrāki ierobežojumi. Ušakova imunitāte. Baltkrievijā nekas nerimstas

Latvijas valdība paziņojusi, ka atrodamies oranžajā zonā ar saslimstības pieaugumu. Ja nonāksim sarkanajā, tad tiks ieviesti daudz stingrāki ierobežojumi. Taču, kā uzsver veselības speciālisti, ievērojot pašreizējos noteikumus, varam mazināt inficēto skaitu un izbeigt COVID-19 izraisīto pandēmiju. Cerības vieš arī ASV ziņojums par vakcīnas pret vīrusu drīzu gatavību.

Tikmēr Baltkrievijā protesti aug. Opozīcija ir sākusi valsts mēroga streiku pret ES neatzītā Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko režīmu. Autoritārais vadonis grib izslēgt no augstskolām studentus, kuri piedalās protestos, un slēdz robežas ar daļu kaimiņvalstu.

Šajā nedēļā Latvijas prokuratūra lūgusi Eiropas Parlamentam atcelt imunitāti bijušajam Rīgas mēram Nilam Ušakovam, lai varētu uzsākt kriminālvajāšanu pret politiķi. 

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Kritums, Pamati sašūpojas, Jauni ierobežojumi, Amats, Ušakova imunitāte un Baltkrievija.

 

KRITUMS

Latvijas IKP pēc ātrā novērtējuma 3.ceturksnī samazinājies par 3,1%

IKP, ātrais novērtējums, CSP, statistika, Covid-19, ekonoika, ekonomiskā krīze,

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) 2020.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2019.gada 3.ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem ir samazinājies par 3,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

IKP pēc provizoriskām aplēsēm ietekmēja apjoma pieaugums ražojošajās nozarēs par 0,4%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

PAMATI SAŠŪPOJAS

Veide: Ģimenes ārsti ir uz izdegšanas robežas

ģimenes ārsti, pārslodze, Covid-19, e-veselība, problēmas, nosūtījumi, Latvijas Ģimenes ārstu asociācija, Sarmīte Veide,

Pārslodzes, spriedzes un birokrātijas dēļ, ar kuru saskaras, veicot ikdienas darbu, un papildus saistībā ar nosūtīšanas kārtību COVID-19 testēšanai ģimenes ārsti atrodas uz izdegšanas robežas, teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

«Kolēģi zvana un saka, ka viņi būtībā ir uz izdegšanas robežas,» norādīja Veide, piebilstot, ka izdegšanas pamatā ir pārslodze, spriedze un birokrātija, kas tiek uzlikta uz ģimenes ārstu pleciem.

Vairāk uzziniet šeit.

 

JAUNI IEROBEŽOJUMI

Privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārā varēs pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki

pulcēšanās, cik cilvēku drīkst pulcēties, valdība, Ilze Viņķele, Covid-19, jauni ierobežojumi, vīrusa izplatība,

Turpinot ierobežot straujo COVID-19 izplatības pieaugumu Latvijā, valdība lēmusi, ka no piektdienas, 30.oktobra, būs stingrāki pulcēšanās ierobežojumi gan privātos, gan publiskos pasākumos.

No piektdienas privātos pasākumos gan iekštelpās, gan ārpus telpās drīkstēs vienkopus pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēki. 

Vairāk uzziniet šeit.

 

AMATS

Saeimas komisija ST tiesneša amatam virza visus piecus pieteiktos kandidātus

Satversmes tiesa, Inese Nikuļceva, Inese Druviete, Gunārs Kūtris, Inese Lībiņa-Egnere, Ringolds Balodis, Saeima, Saeimas komisija, tiesnesis,

Visi pieci pieteiktie Satversmes tiesas (ST) tiesneša kandidāti ir atbilstoši šim amatam, otrdien, 27.oktobrī, atzinusi Saeimas Juridiskā komisija, lemjot visus piecus kandidātus arī virzīt uz balsojumu Saeimā.

Par priekšlikumu atzīt visus ST tiesneša kandidātus par piemērotiem balsoja desmit komisijas locekļi. Trīs kandidāti atturējās, bet Jūlija Stepaņenko balsoja pret.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UŠAKOVA IMUNITĀTE

Latvijas prokuratūra lūdz EP prezidentam izskatīt imunitātes atcelšanu Ušakovam

Nils Ušakovs, Rīgas satiksme, EP, Eiropas Parlaments, prokuratūra, deputāta imunitāte, kriminālvajāšana,
Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs

Latvijas prokuratūra nosūtījusi lūgumu Eiropas Parlamenta (EP) prezidentam izskatīt jautājumu par imunitātes atcelšanu Eiropas Parlamenta (EP) deputātam Nilam Ušakovam (S) kriminālvajāšanas sākšanai, pastāstīja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Jau ziņots, ka nesen Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par grāmatas izskata aizliegtas videonovērošanas ierīces glabāšanu rosinājis Ģenerālprokuratūrai apsūdzēt bijušo Rīgas mēru, pašreizējo EP deputātu Ušakovu.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

Baltkrievija aizver robežas, Lukašenko ieceļ jaunu iekšlietu ministru

Baltkrievija, robežas, protesti, streiks, Aleksandrs Lukašenko
Aleksandrs Lukašenko un Ivans Kurbakovs

Baltkrievija ir ierobežojusi robežšķērsošanu uz valsts robežām ar Latviju, Lietuvu, Poliju un Ukrainu. Aleksandrs Lukašenko, pret kura režīmu šonedēļ tiek vērsts valsts mēroga streiks, iecēlis jaunu iekšlietu ministru un par saviem palīgiem norīkojis vairākus drošībniekus, vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA un vācu raidsabiedrība DW.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

1 komentārs

 1. «Kovids nāk, kovids nāk,
  gan ar viļņiem, gan ar čalām.
  Kovids nāk no visām malām.
  Ko tas kovid’s atnesīs?
  Tas atnesa nabadzību simtu gadu garumā.»
  ©Skolnieciņš 1999-bezgalība ;-) (Skauģu Skauģis)
  Ar ironiju par nopietno, Tavs Latvju Skaudības Dievs
  P.S. Gaidām trešo kovid-19 vilni uzreiz pēc otrā viļņa, kad jezga norims… #nabadzība #GMI #TrūcīgāStatuss

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas