BNN nedēļas apkopojums: Te ir darbs. Depozīta sistēma. Covid-19 sertifikāti Lietuvas lielveikalos

Šonedēļ Latvijā tika uzstādīti pirmie depozīta iepakojuma pieņemšanas aparāti, kas ir jau ilgi gaidīts notikums, jo teju visās Eiropas valstīs, ieskaitot Lietuvu un Igauniju, tādi jau sen ieviesti.

Lietuvā tie uzstādīti 2016.gadā, bet Igaunijā plastmasas pudeļu depozīta sistēma ieviesta jau 2005. gadā.

Centrālā statistikas pārvalde publiskojusi datus, kas liecina, ka Latvijā krietni kāpis brīvo darbavietu skaits. Taču bieži vien tie ir konkrētas jomas speciālisti, kuru darba rokas trūkst.

Savukārt Lietuvas valdība, reaģējot uz straujo mirstības kāpumu un slimnīcu noslogotību vīrusa dēļ, šonedēļ ieviesusi nosacījumu, ka lielveikalos drīkst iepirkties tikai tie cilvēki, kuriem ir derīgs Covid-19 sertifikāts.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Amats, DarbsAtkritumiBalsojums, Mucenieki, Veselība un Covid-19 sertifikāti.

 

AMATS

Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāja amatā ievēl Miķeli Zumbergu

Miķelis Zumbergs, Ekonomisko lietu tiesa, pretendents, priekšsēdētājs,ievēlēts, ELT priekšsēdētājs,
Foto: Evija Trifanova/LETA

Tieslietu padome piektdien, 17.septembrī, vienbalsīgi nolēmusi par Ekonomisko lietu tiesas priekšsēdētāju iecelt Miķeli Zumbergu, kurš līdz šim bija šīs tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs.

Zumbergs savā publiski pieejamajā tiesas darbības attīstības koncepcijā raksta, ka tiesvedība nevar būt pašmērķis, tādēļ tiesām aktīvi jāizmanto tādi instrumenti, kuri sekmē tiesisko strīdu ātrāku atrisināšanu, piemēram, izlīgums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

DARBS

Latvijā audzis brīvo darbvietu skaits. Vērojams speciālistu iztrūkums

brīvās darbavietas, CSP, statistika, darbinieki, profesijas, te ir darbs,
Foto: Pixabay

Latvijā 2021.gada 2.ceturkšņa beigās bija 25,3 tūkst. brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2020.gada 2.ceturksni, to skaits ir palielinājies par 4,2 tūkst. jeb 20,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Privātajā sektorā bija 16,9 tūkst. brīvo darbvietu, bet sabiedriskajā – 8,4 tūkst. Gada laikā privātajā sektorā brīvo darbvietu skaits palielinājās par 4,0 tūkst. jeb 31%, bet sabiedriskajā sektorā par 0,2 tūkst. jeb 3%.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ATKRITUMI

Latvijā uzstādīti pirmie depozīta iepakojuma pieņemšanas automāti

depozīta sistēma, taromāti, veikali, nodot pudeles,
Foto: Unsplash

Taromātos tukšo depozīta iepakojumu varēs nodot, sākot no 2022.gada 1.februāra, kad Latvijā darbību uzsāks depozīta sistēma. Pirmie pieci taromāti uzstādīti MaximaRimiMego un Alko Outlet veikalos Rīgā, kā arī Citro veikalā Ventspilī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALSOJUMS

Pavļuts iztur neuzticības balsojumu, saglabājot ministra amatu

Daniels Pavļuts, demisijas pieprasījums, ZZS, Saskaņa, A/Par, balsojums, Saeima, Veselības ministrija, Covid-19 krīze, Covid-19, Tavars, dezinformācija, opozīcija,
Veselības ministrs Daniels Pavļuts. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Saeima ceturtdien, 16.septembrī, noraidījusi Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputātu priekšlikumu izteikt neuzticību veselības ministram Danielam Pavļutam (AP).

Par Pavļuta atbrīvošanu no amata balsoja 34 deputāti, bet pret bija 50 parlamentārieši.

Vairāk uzziniet šeit.

 

MUCENIEKI

Muceniekus nelikumīgi pametuši 85 patvēruma meklētāji, daļa vēlāk aizturēti Lietuvā un Polijā

bēgļi, migranti, imigranti, Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko, Mucenieki, izbēguši, Valsts robežsardze, ārkārtējā situācija,
Foto: Pexels

Kopš augusta sākuma patvēruma meklētāju izmitināšanas centru Muceniekos patvaļīgi atstājuši 85 patvēruma meklētāji, taču aptuveni puse vēlāk aizturēti Lietuvā un Polijā un nogādāti atpakaļ Latvijā, ziņo Valsts robežsardzē.

Vēlāk 45 ārzemnieki pārtverti Lietuvā un Polijā, tāpēc atbilstoši starptautiskajai kārtībai nogādāti atpakaļ Latvijā.

Vairāk uzziniet šeit.

 

VESELĪBA

Pētījums: depresijas simptomi konstatēti 42,6% mediķu, trauksme – 28,9%

pētījums, depresija, ārsti, Covid-19, pētījums,
Foto: Pixabay

Covid-19 pandēmijas laikā depresijas simptomi konstatēti līdz 43,6% mediķu un trauksmes simptomi 28,9% mediķu, rāda aktuālie pētījums Covid-19 krīzes ietekme uz medicīnas personāla psihisko veselību.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 SERTIFIKĀTI

Lietuvā sertifikātus lielveikalu apmeklējumam prasa visas vadošās veikalu ķēdes

Lietuva, Covid-19, veselība, ierobežojumi, vakcinācija, Covid vakcīna
Foto: 15min.lt/Scanpix

Kopš Lietuvā no nedēļas sākuma lielveikalu apmeklēšanai noteikta prasība uzrādīt iespēju pasi vai ES Covid-19 sertifikātu, to sākuši ievērot RimiMaxima un citi vadošie pārtikas mazumtirdzniecības lielveikali, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT un žurnālists Jons Deveiks (Jonas Deveikis).

Jaunie noteikumi kaimiņvalstī stājās spēkā pirmdien, 13.septembrī. Valdība tos pieņēma, jo Lietuvā nav sasniegts Covid-19 vakcinācijas aptveres mērķis, bet valstī strauji audzis hospitalizēto Covid-19 pacientu skaits, tuvojoties slimnīcu šai slimībai iedalīto gultas vietu pārslogošanai.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas