BNN nedēļas apkopojums. Teju 160 dienas kopš iebrukuma Ukrainā. Latvijas IKP. LKS nedienas

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 24.februāra rītā apritējušas vairāk nekā 155 dienas – to laikā ukraiņi spējuši izrādīt ļoti sīvu pretestību, Krievijai zaudējot 40 500 karavīru, ap 1 737 tanku, gandrīz 4 000 bruņutransportieru un 222 lidmašīnu. Arī Latvijas valdība šonedēļ slepenā ārkārtas sēdē vienojusies par papildus militārā atbalsta sniegšanu Ukrainai.

Tāpat šajā nedēļā publiskoti jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati, ko Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš atzinis par pārsteidzoši sliktiem. Atbilstoši tiem šā gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada 2.ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem ir palielinājies par 2,6%.

Tikmēr nedienas piemeklējušas Latvijas Krievu savienību (LKS), kuras redzamākā politiķe ir Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27.jūlijā, lēma aicināt parlamentu  kolektīvo iesniegumu «Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības» nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā IKP aug par 2,6%, Papildus atbalsts Ukrainai, LKS nedienas, Simtgade, Terorisma sponsorvalsts un Krievu zaudējumi.

IKP aug par 2,6%

Otrā ceturkšņa dati – pārsteidzoši slikti

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šā gada 2.ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada 2.ceturksni, iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem ir palielinājies par 2,6%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Vairāk uzziniet šeit.

PAPILDUS ATBALSTS UKRAINAI

Vienošanās par papildus atbalstu panākta slepenā valdības ārkārtas sēdē

Foto: Ieva Leiniša/LETA

Valdība ceturtdienas, 28.jūlija, rītā atbalstīja Aizsardzības ministrijas piedāvājumu sniegt papildus militāro atbalstu Ukrainai, sociālajā tīklā Twitter paziņojis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Vairāk uzziniet šeit.

LKS NEDIENAS

Parlaments skatīs iespēju pārtraukt Latvijas Krievu savienības darbību

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Foto: Zane Bitere/LETA

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien, 27.jūlijā, lēma aicināt parlamentu  kolektīvo iesniegumu «Par vienotu sabiedrību bez Latvijas Krievu savienības» nodot Saeimas Nacionālās drošības komisijai tālākai izvērtēšanai.

Vairāk uzziniet šeit.

SIMTGADE

«Šī ir mūsu tautu draudzības, cieņas un sadarbības gadadiena,» pauž Baltijas valstu līderi.

Foto: Edijs Pālens/LETA

ASV un Baltijas valstu diplomātisko attiecību 100.gadadienā – kopīgu apsveikuma vēstuli ASV prezidentam Džo Baidenam nosūtījuši Latvijas Valsts prezidents Egils Levits, Lietuvas prezidents Gitans Nausēda un Igaunijas prezidents Alars Kariss.

Vairāk uzziniet šeit

TERORISMA SPONSORVALSTS

Vienbalsīgi pieņemta rezolūcija

Foto: Zigurds Zaķis/Flickr

ASV Senāts vienbalsīgi pieņēmis rezolūciju, aicinot Valsts departamentu atzīt Krieviju par valsti terorisma sponsoru saistībā ar tās darbībām Čečenijā, Gruzijā, Sīrijā un Ukrainā, kas novedušas pie «neskaitāmu vīriešu, sieviešu un bērnu nāves».

Vairāk uzziniet šeit.

KRIEVU ZAUDĒJUMI

Karā bojā gājušo krievu karavīru skaits pārsniedzis 40 000

Karš, Ukraina, Krievija, okupanti, Krievijas armijas zaudējumi, karaspēks, svarīgi
Foto: Flickr

Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz piektdienas, 29.jūlija, rītam sasnieguši 40 500 karavīru, ziņo Ukrainas armijas ģenerālštābs.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas