bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 18.01.2020 | Vārda dienas: Antis, Antonijs, Antons
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Tūristiem dārgāka Rīga. Bite iegādājusies visu Baltcom. Mācības tikai latviešu valodā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠonedēļ Latvijā atbildīgās institūcijas vairāk nāk klajā nevis ar paziņojumiem par aizdomām, bet ar secinājumiem par «uzkopšanas darbiem». Piemēram, Rīgas satiksmē vislielākie korupcijas riski ir valdes locekļu, struktūrvienību vadītāju un citos augstos amatos, pēc 406 amatu izvērtēšanas secinājusi paša uzņēmuma izveidota darba grupa.

Tikmēr dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā SIA Eiropas dzelzceļa līnijas izbeidzis iepirkumu par kravu pārkraušanas termināļa Salaspilī būvniecības ieceri. Pamatojums – līdz iepirkuma termiņa beigām nebija saņemts neviens pieteikums, kas atbilstu iepirkuma nosacījumiem. Tomēr iepirkumu komisija plāno turpināt darbu pie iepirkuma dokumentācijā iekļauto prasību pilnveidošanas.

Savukārt jau 2021.gadā tūristiem jārēķinās, ka Latvijas galvaspilsēta tiem izmaksās vairāk. Rīgas dome lēmusi, ka no 2021.gada Rīgā tiks ieviesta tūrisma nodeva – eiro par pilsētā pavadītu diennakti. Paredzēts, ka nodeva visām tūristu mītnēm būs viens eiro par pavadītu diennakti, bet ne vairāk kā desmit eiro par nepārtrauktu uzturēšanās laiku. Nodeva netiks piemērota bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Igaunijā policija pavēstījusi, ka atrasts miris Danske Bank Igaunijas atzara izpilddirektors Aivars Rehe (Aivar Rehe), kurš bija pazudis bez vēsts. Bēdīgi slaveno dāņu bankas Danske Bank Igaunijas atzaru Rehe vadīja, sākot no 2006.gada. Viņa vadības laikā cauri bankai, iespējams, nelikumīgi izplūda vairāk nekā 200 miljardi eiro. Rehe gan pats iepriekš noliedzis, ka viņš zinājis par nelikumībām bankā. Saskaņā ar policijas ziņoto notikuma vietā viss liecina, ka vīrietis izdarījis pašnāvību.

Šonedēļ aizvadīta arī ANO sanāksme. Tajā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) solījis nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas, Secinājumi, Nākotne, Virzība, Darījums, Vēsts, Gaita.

PĀRMAIŅAS:

Dome atbalsta: No 2021.gada Rīgā būs tūrisma nodeva

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tūristi Rātslaukumā.

Rīgas dome lēmusi, ka no 2021.gada Rīgā tiks ieviesta tūrisma nodeva – eiro par pilsētā pavadītu diennakti, informē pašvaldībā.

Paredzēts, ka nodeva visām tūristu mītnēm būs viens eiro par pavadītu diennakti, bet ne vairāk kā 10 eiro par nepārtrauktu uzturēšanās laiku. Nodeva netiks piemērota bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Nodevas maksātājam katru mēnesi pašvaldības portālā www.eriga.lv būs jāiesniedz atskaiti par iepriekšējā mēnesī uzņemto atpūtnieku un tūristu skaitu un aprēķināto nodevu. Atbilstoši veiktajam aprēķinam, nodevas maksātājs katru ceturksni saistošo noteikumu norādītajos termiņos iemaksās nodevu pašvaldības budžetā.

Vairāk uzziniet: šeit.

SECINĀJUMI:

Rīgas satiksmē izvērtē korupciju 406 amatos. Lielākie riski valdes locekļiem, struktūrvienību vadītājiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

SIA Rīgas satiksme vislielākie korupcijas riski ir valdes locekļu, struktūrvienību vadītāju un citos augstos amatos, pēc 406 amatu izvērtēšanas secinājusi paša uzņēmuma izveidota darba grupa.

Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis, lai pastiprinātu korupcijas risku novēršanu, Rīgas satiksmes pagaidu valde aprīlī izveidoja darba grupu, ar mērķi izvērtēt, kuri uzņēmuma amati un procesi satur vislielākos korupcijas riskus.

Darba grupā strādāja pārstāvji no Risku vadības, Kvalitātes pārvaldības, Iekšējā audita, Ekonomikas, Personāla pārvaldības un Juridiskās daļas.

Darba grupa pabeigusi vērtēt to, kuri uzņēmuma amati satur vislielākos korupcijas riskus.

Vairāk uzziniet: šeit.

GAITA:

Izbeigts iepirkums par Rail Baltica loģistikas centra būvniecību Salaspilī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā SIA Eiropas dzelzceļa līnijas izbeidzis iepirkumu par kravu pārkraušanas termināļa Salaspilī būvniecības ieceri, informē Eiropas dzelzceļa līniju pārstāve Vita Voronkova.

Viņa skaidro, ka Iepirkuma komisija, kuras sastāvā ir Eiropas dzelzceļa līnijas, Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail un Satiksmes ministrijas eksperti, nolēma izbeigt iepirkumu, jo līdz iepirkuma termiņa beigām nebija saņemts neviens pieteikums, kas atbilstu iepirkuma nosacījumiem. Iepirkumu komisija plāno turpināt darbu pie iepirkuma dokumentācijā iekļauto prasību pilnveidošanas.

Jautāta, ko tieši plānots mainīt iepirkuma dokumentācijā, Voronkova norāda, ka tiks pārskatītas ekspertiem noteiktās prasības.

Vairāk uzziniet: šeit.

VĒSTS:

Igaunijā atrod mirušu Danske Bank bijušo izpilddirektoru Rehi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Rehe

Igaunijas policija pavēstījusi, ka ir atrasts miris Danske Bank Igaunijas atzara izpilddirektors Aivars Rehe (Aivar Rehe), kurš iepriekš bija pazudis bez vēsts.

Kā raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, bankas bijušā vadītāja mirstīgās atliekas atrastas trešdien, 25.septembrī, viņa mājas pagalmā. Saskaņā ar policijas ziņoto notikuma vietā viss liecina, ka vīrietis izdarījis pašnāvību.

56 gadus vecais bijušais baņķieris pēdējoreiz redzēts pirmdienas, 23.septembra, rītā. Bažās, ka viņam bijuši pašnāvnieciski nodomi, policija sāka viņu meklēt, līdz atrada mirušu.

Vairāk uzziniet: šeit.

PAZIŅOJUMS:

Nausēda ANO sola nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) uzstājies ar uzrunu, kur lielu uzmanību veltījis Austrumeiropas drošības jautājumiem.

Kā vēsta ANO, Lietuvas galva ar uzrunu valstu līderu sanāksmē, kas aizņem vairākas dienas, uzstājies ceturtdien, 26.septembrī.

Viņš vērsis starptautiskās sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību sadarboties, novērtēt ieguvumus no daudzpusējiem sakariem, lai neatkārtotos vēstures kļūdas, kas cilvēcei nesušas sāpīgas sekas. Nausēda arī apliecinājis, ka Lietuvas galvenie mērķi ir «atbildība panākt mieru, aizsargāt cilvēktiesības un strādāt vispārējas labklājības labā».

Vairāk uzziniet: šeit.

VIRZĪBA:

Saeima otrajā lasījumā atbalsta ideju par automātisku pilsonību nepilsoņu bērniem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Tas paredz, ka bērniem, kuri dzimuši pēc 2020.gada 1.janvāra, vairs netiks piešķirts nepilsoņa statuss, informē Saeimas Preses dienestā.

«Neskatoties uz sēdē notikušajām diskusijām par to, kā paplašināt vai sašaurināt to bērnu loku, uz kuru attiecas iecerētais likumprojekts, otrajā lasījumā esam lēmuši saglabāt sākotnējo ieceri un tādējādi novērst Latvijas iedzīvotāju šķirošanu dažādās pilsoņu grupās. Tomēr jautājums ir sensitīvs. Prognozējams, ka diskusijas turpināsies arī tālākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā,» norāda par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Vairāk uzziniet: šeit.

DARĪJUMS:

Uzņēmums Bite iegādājies visas Baltcom kapitāldaļas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mobilo sakaru operators Bite Latvija parakstījis pirkuma līgumu par telekomunikāciju uzņēmuma Baltcom kapitāldaļu iegādi 100% apmērā, informē Bite Latvija vadītājs Kaspars Buls.

Iecerēts, ka abi uzņēmumi turpmāk darbosies Bite uzņēmumu grupā. Darījuma summu uzņēmums neatklāj.

«Esmu gandarīts par panākto vienošanos, kas ir stratēģiski nozīmīgs solis Bite grupas konkurētspējas stiprināšanā. Darījuma rezultātā iegūs mūsu klienti, un mēs varēsim piedāvāt ne tikai mobilo sakaru pakalpojumus un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus biznesa klientiem, bet arī mājas internetu un daudzveidīgu televīzijas kanālu klāstu fiziskām personām,» stāsta Buls.

Vairāk uzziniet: šeit.

NĀKOTNE:

Koalīcija atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcijas sadarbības padomes sēdē pirmdien, 23.septembrī, apspriežot nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvātos grozījumus Izglītības likumā, visas valdības partijas vienojušās, ka visos izglītības līmeņos īstenojama pilnīga pāreja uz mācībām valsts valodā, informēja politiskā spēka ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts.

Attiecīgs plāns būs jāizstrādā Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM).

VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka pagaidām šī vēl ir tikai ļoti svarīga vienošanās.

«Es pat teiktu, ka [tā ir] vēsturiska vienošanās,» teica Dzintars, uzsverot, ka tā ir pirmā reize, kad visas valdību veidojošās partijas devušas zaļo gaismu idejai par pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā.

«Nacionālā apvienība arī turpmākajā procesā darīs visu iespējamo, lai šī pāreja tiktu īstenota pēc iespējas ātrāk,» akcentēja politiķis.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

FKTK nosaka izņēmumus, kuros bankas drīkst apkalpot sankcionēto Lembergu

FKTK noteikusi gadījumus, kuros Latvijas finanšu tirgus dalībnieki drīkst apkalpot ASV sankcijām pakļauto Aivaru Lembergu un trīs ar viņu saistītās organizācijas.

Ministru prezidents ekonomikas ministram uzdod rast risinājumus dzīvojamā fonda jautājumā

«Gadiem nerisinātais novecojušā dzīvojamā fonda un nepietiekamo dzīvojamo platību jautājums skar lielu daļu mūsu sabiedrības. Tas kavē iedzīvotāju dzīves kvalitātes, sadzīves apstākļu uzlabošanos un ir steidzami jālabo.»

Martins Dukurs izcīna uzvaru Pasaules kausa piektajā posmā

Labākais Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien, 17.janvārī, Austrijā izcīnījis uzvaru Pasaules kausa piektā posma sacensībās, Īglsas trasē izcīnot jau desmito panākumu pēc kārtas.

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasa no Irānas kompensācijas upuru tuviniekiem

Ukrainas lidmašīnas katastrofā bojāgājušo valstu valdības pieprasījušas Irānai uzņemties pilnu atbildību par tās notriekšanu un izmaksāt kompensācijas upuru tuviniekiem.

Atlaistajiem LDz darbiniekiem sola piemeklēt piemērotākās vakances

NVA atlaistajiem VAS Latvijas dzelzceļš darbiniekiem piedāvās viņiem piemērotākās vakances, nepieciešamības gadījumā dodot iespēju arī pārkvalifikācijas, paaugstināt kvalifikāciju vai apgūt jaunu profesiju.

Pērn Pasažieru vilciens pārvadājis par 2% vairāk pasažieru

Aizvadītajā gadā AS Pasažieru vilciens kopumā pārvadājis 18,5 miljonus pasažieru, kas ir par 2,05% vairāk nekā 2018.gadā, informē uzņēmumā.

Ukrainas premjerministrs iesniedz atlūgumu pēc balss ieraksta nopludināšanas

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks ir iesniedzis atlūgumu no amata pēc tam, kad viņš ticis saistīts ar atklātībā nonākušu audio ierakstu, kur kāds vīrietis dzirdams kritizējam Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un viņa zināšanas ekonomikā.

Latvijā decembrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Ungārijā, Rumānijā, Slovākijā un Čehijā, Bulgārijā, Polijā, Nīderlandē un Lietuvā. Pēc Latvijas seko Slovēnija, Austrija, Luksemburga un Igaunija, Zviedrija, Francija un Vācija.

Igaunijā imigrācija turpina veidot iedzīvotāju skaita pieaugumu

Igaunijā pērn reģistrēts iedzīvotāju skaita pieaugums piekto gadu pēc kārtas un ir skaidrojams ar imigrāciju, liecina Igaunijas Statistikas pārvaldes dati par 2019.gadu.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos gaida vairāk nekā 35 000 dalībnieku

Svētku dalībnieku vidū būs gan Latvijas skolu, gan profesionālās izglītības iestāžu, gan mūzikas skolu audzēkņi, latviešu diasporas pārstāvji, kā arī bērni ar īpašām vajadzībām.

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai.

Dzēsts jau pirmais kūlas ugunsgrēks šajā gadā

Salīdzinot ar citiem gadiem, šogad pirmais kūlas ugunsgrēks reģistrēts vairāk nekā mēnesi agrāk – 2019.gadā pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts 21.februārī Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā.

Austrālijā lietus palīdz apdzēst daļu ugunsgrēku

Austrālijas austrumus, kas cietuši apjomīgos un ilgos mežu ugunsgrēkos, ir sasnieguši lietus mākoņi. Ugunsdzēsēji pauduši cerību, ka lietus palīdzēs ierobežot liesmu izplatību.

Bordāns redz labus potenciālos AT priekšsēdētāja un ģenerālprokurora pēctečus

Redzu cilvēkus, kuri varētu godam mainīt Ģenerālprokuratūras un Augstākās tiesas darbības standartus, vaicāts, vai redz potenciālus kandidātus šo iestāžu vadībai.

Kariņš apstiprina naftas piegāžu iespēju Baltkrievijai caur Latviju

Pēc sarunas ar Lukašenko Kariņš žurnālistiem norādījis, ka abpusējo ekonomisko attiecību attīstīšanā pats loģiskākais ir pievērsties transportam un loģistikai, jo šajās nozarēs starp abām valstīm jau pastāv attiecības.

Nedēļas nogalē saglabāsies samērā silts laiks

Pūtīs mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas vietām brāzmās sasniegs 14 m/s. Gaisa temperatūra naktī būs 0…+5 grādu robežās, bet dienā termometra stabiņš pakāpsies līdz +3…+6 grādiem.

GKR palīdz gāzt Rīgas vicemērus un «pieliek punktu» līdzšinējai valdošajai koalīcijai

Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece Anna Vladova un vietnieks Druvis Kleins ārkārtas sēdē zaudējuši savus amatus, jo par viņu gāšanu kopā ar opozīciju nobalsoja arī vairāki valdošajā koalīcijā esošās GKR deputāti

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu

Arī studējošie kritizē IZM sagatavoto ziņojumu par augstskolu pārvaldības maiņu, tajā saskatot pārāk daudz nepilnību.

Latvijā mājokļu cenu kāpums trešajā ceturksnī bijis straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 13,5%, kas ir straujākais kāpums no 27 ES dalībvalstīm.

Krievijā apstiprina amatā Putina jauno premjerministru

Krievijas Valsts dome ceturtdien, 16.janvārī, apstiprinājusi valdības vadītāja amatā Mihailu Mišustinu, kura kandidatūru ierosinājis Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Pērn SEB banka izsniegusi studentiem kredītos izsniegusi 9,4 miljonus eiro

Pērn SEB banka studentiem piešķīrusi 1 469 aizdevumus ar valsts galvojumu un to kopsumma ir aptuveni 9,4 miljoni eiro, informē bankā.

Saeima pieņem paziņojumu par Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību

Saeima ceturtdien, 16.janvārī, pieņēmusi paziņojumu par Latvijas okupāciju un Otrā pasaules kara vēstures sagrozīšanas nepieņemamību.

Latvijas dzelzceļš plāno atlaist 1 500 darbinieku

VAS Latvijas dzelzceļš līdz šā gada beigām plāno pārtraukt darba tiesiskās attiecības ar aptuveni 1 500 darbiniekiem.

Lietuvas vēlēšanu sliekšņa reformu aptur viena balss

Lietuvas vēlēšanu sistēmas reformēšanai valstī ir teju vispārējs atbalsts, taču mēģinājums pazemināt parlamenta vēlēšanu slieksni partijām no pieciem līdz trim procentiem šonedēļ cietis neveiksmi.

Mūrniece lūdz Dānijas vēstnieku rast risinājumu, lai Kristīne Misāne netiku izdota Dienvidāfrikas Republikai

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece informējusi Dānijas vēstnieku Latvijā par Saeimas lēmumu par Kristīnes Misānes tiesību aizsardzību un lūgusi Dāniju sniegt atbalstu, lai Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai kriminālvajāšanai.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!