bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 15.10.2019 | Vārda dienas: Eda, Hedviga, Helvijs
LatviaLatvija

BNN nedēļas apkopojums: Tūristiem dārgāka Rīga. Bite iegādājusies visu Baltcom. Mācības tikai latviešu valodā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠonedēļ Latvijā atbildīgās institūcijas vairāk nāk klajā nevis ar paziņojumiem par aizdomām, bet ar secinājumiem par «uzkopšanas darbiem». Piemēram, Rīgas satiksmē vislielākie korupcijas riski ir valdes locekļu, struktūrvienību vadītāju un citos augstos amatos, pēc 406 amatu izvērtēšanas secinājusi paša uzņēmuma izveidota darba grupa.

Tikmēr dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā SIA Eiropas dzelzceļa līnijas izbeidzis iepirkumu par kravu pārkraušanas termināļa Salaspilī būvniecības ieceri. Pamatojums – līdz iepirkuma termiņa beigām nebija saņemts neviens pieteikums, kas atbilstu iepirkuma nosacījumiem. Tomēr iepirkumu komisija plāno turpināt darbu pie iepirkuma dokumentācijā iekļauto prasību pilnveidošanas.

Savukārt jau 2021.gadā tūristiem jārēķinās, ka Latvijas galvaspilsēta tiem izmaksās vairāk. Rīgas dome lēmusi, ka no 2021.gada Rīgā tiks ieviesta tūrisma nodeva – eiro par pilsētā pavadītu diennakti. Paredzēts, ka nodeva visām tūristu mītnēm būs viens eiro par pavadītu diennakti, bet ne vairāk kā desmit eiro par nepārtrauktu uzturēšanās laiku. Nodeva netiks piemērota bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Igaunijā policija pavēstījusi, ka atrasts miris Danske Bank Igaunijas atzara izpilddirektors Aivars Rehe (Aivar Rehe), kurš bija pazudis bez vēsts. Bēdīgi slaveno dāņu bankas Danske Bank Igaunijas atzaru Rehe vadīja, sākot no 2006.gada. Viņa vadības laikā cauri bankai, iespējams, nelikumīgi izplūda vairāk nekā 200 miljardi eiro. Rehe gan pats iepriekš noliedzis, ka viņš zinājis par nelikumībām bankā. Saskaņā ar policijas ziņoto notikuma vietā viss liecina, ka vīrietis izdarījis pašnāvību.

Šonedēļ aizvadīta arī ANO sanāksme. Tajā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) solījis nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas, Secinājumi, Nākotne, Virzība, Darījums, Vēsts, Gaita.

PĀRMAIŅAS:

Dome atbalsta: No 2021.gada Rīgā būs tūrisma nodeva

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tūristi Rātslaukumā.

Rīgas dome lēmusi, ka no 2021.gada Rīgā tiks ieviesta tūrisma nodeva – eiro par pilsētā pavadītu diennakti, informē pašvaldībā.

Paredzēts, ka nodeva visām tūristu mītnēm būs viens eiro par pavadītu diennakti, bet ne vairāk kā 10 eiro par nepārtrauktu uzturēšanās laiku. Nodeva netiks piemērota bērniem līdz 12 gadu vecumam.

Nodevas maksātājam katru mēnesi pašvaldības portālā www.eriga.lv būs jāiesniedz atskaiti par iepriekšējā mēnesī uzņemto atpūtnieku un tūristu skaitu un aprēķināto nodevu. Atbilstoši veiktajam aprēķinam, nodevas maksātājs katru ceturksni saistošo noteikumu norādītajos termiņos iemaksās nodevu pašvaldības budžetā.

Vairāk uzziniet: šeit.

SECINĀJUMI:

Rīgas satiksmē izvērtē korupciju 406 amatos. Lielākie riski valdes locekļiem, struktūrvienību vadītājiem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

SIA Rīgas satiksme vislielākie korupcijas riski ir valdes locekļu, struktūrvienību vadītāju un citos augstos amatos, pēc 406 amatu izvērtēšanas secinājusi paša uzņēmuma izveidota darba grupa.

Kā pastāstīja uzņēmuma pārstāvis Viktors Zaķis, lai pastiprinātu korupcijas risku novēršanu, Rīgas satiksmes pagaidu valde aprīlī izveidoja darba grupu, ar mērķi izvērtēt, kuri uzņēmuma amati un procesi satur vislielākos korupcijas riskus.

Darba grupā strādāja pārstāvji no Risku vadības, Kvalitātes pārvaldības, Iekšējā audita, Ekonomikas, Personāla pārvaldības un Juridiskās daļas.

Darba grupa pabeigusi vērtēt to, kuri uzņēmuma amati satur vislielākos korupcijas riskus.

Vairāk uzziniet: šeit.

GAITA:

Izbeigts iepirkums par Rail Baltica loģistikas centra būvniecību Salaspilī

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzelzceļa projekta Rail Baltica īstenotājs Latvijā SIA Eiropas dzelzceļa līnijas izbeidzis iepirkumu par kravu pārkraušanas termināļa Salaspilī būvniecības ieceri, informē Eiropas dzelzceļa līniju pārstāve Vita Voronkova.

Viņa skaidro, ka Iepirkuma komisija, kuras sastāvā ir Eiropas dzelzceļa līnijas, Baltijas valstu kopuzņēmuma RB Rail un Satiksmes ministrijas eksperti, nolēma izbeigt iepirkumu, jo līdz iepirkuma termiņa beigām nebija saņemts neviens pieteikums, kas atbilstu iepirkuma nosacījumiem. Iepirkumu komisija plāno turpināt darbu pie iepirkuma dokumentācijā iekļauto prasību pilnveidošanas.

Jautāta, ko tieši plānots mainīt iepirkuma dokumentācijā, Voronkova norāda, ka tiks pārskatītas ekspertiem noteiktās prasības.

Vairāk uzziniet: šeit.

VĒSTS:

Igaunijā atrod mirušu Danske Bank bijušo izpilddirektoru Rehi

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Aivars Rehe

Igaunijas policija pavēstījusi, ka ir atrasts miris Danske Bank Igaunijas atzara izpilddirektors Aivars Rehe (Aivar Rehe), kurš iepriekš bija pazudis bez vēsts.

Kā raksta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, bankas bijušā vadītāja mirstīgās atliekas atrastas trešdien, 25.septembrī, viņa mājas pagalmā. Saskaņā ar policijas ziņoto notikuma vietā viss liecina, ka vīrietis izdarījis pašnāvību.

56 gadus vecais bijušais baņķieris pēdējoreiz redzēts pirmdienas, 23.septembra, rītā. Bažās, ka viņam bijuši pašnāvnieciski nodomi, policija sāka viņu meklēt, līdz atrada mirušu.

Vairāk uzziniet: šeit.

PAZIŅOJUMS:

Nausēda ANO sola nekad neatzīt Krimu kā Krievijas daļu

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lietuvas prezidents Gitans Nausēda

ANO Ģenerālajā asamblejā Ņujorkā Lietuvas prezidents Gitans Nausēda (Gitanas Nausėda) uzstājies ar uzrunu, kur lielu uzmanību veltījis Austrumeiropas drošības jautājumiem.

Kā vēsta ANO, Lietuvas galva ar uzrunu valstu līderu sanāksmē, kas aizņem vairākas dienas, uzstājies ceturtdien, 26.septembrī.

Viņš vērsis starptautiskās sabiedrības uzmanību uz nepieciešamību sadarboties, novērtēt ieguvumus no daudzpusējiem sakariem, lai neatkārtotos vēstures kļūdas, kas cilvēcei nesušas sāpīgas sekas. Nausēda arī apliecinājis, ka Lietuvas galvenie mērķi ir «atbildība panākt mieru, aizsargāt cilvēktiesības un strādāt vispārējas labklājības labā».

Vairāk uzziniet: šeit.

VIRZĪBA:

Saeima otrajā lasījumā atbalsta ideju par automātisku pilsonību nepilsoņu bērniem

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeima otrajā lasījumā atbalstījusi likumprojektu Par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem. Tas paredz, ka bērniem, kuri dzimuši pēc 2020.gada 1.janvāra, vairs netiks piešķirts nepilsoņa statuss, informē Saeimas Preses dienestā.

«Neskatoties uz sēdē notikušajām diskusijām par to, kā paplašināt vai sašaurināt to bērnu loku, uz kuru attiecas iecerētais likumprojekts, otrajā lasījumā esam lēmuši saglabāt sākotnējo ieceri un tādējādi novērst Latvijas iedzīvotāju šķirošanu dažādās pilsoņu grupās. Tomēr jautājums ir sensitīvs. Prognozējams, ka diskusijas turpināsies arī tālākajā likumprojekta izskatīšanas gaitā,» norāda par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV).

Vairāk uzziniet: šeit.

DARĪJUMS:

Uzņēmums Bite iegādājies visas Baltcom kapitāldaļas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Mobilo sakaru operators Bite Latvija parakstījis pirkuma līgumu par telekomunikāciju uzņēmuma Baltcom kapitāldaļu iegādi 100% apmērā, informē Bite Latvija vadītājs Kaspars Buls.

Iecerēts, ka abi uzņēmumi turpmāk darbosies Bite uzņēmumu grupā. Darījuma summu uzņēmums neatklāj.

«Esmu gandarīts par panākto vienošanos, kas ir stratēģiski nozīmīgs solis Bite grupas konkurētspējas stiprināšanā. Darījuma rezultātā iegūs mūsu klienti, un mēs varēsim piedāvāt ne tikai mobilo sakaru pakalpojumus un informācijas un komunikācijas tehnoloģiju risinājumus biznesa klientiem, bet arī mājas internetu un daudzveidīgu televīzijas kanālu klāstu fiziskām personām,» stāsta Buls.

Vairāk uzziniet: šeit.

NĀKOTNE:

Koalīcija atbalsta pilnīgu pāreju uz mācībām latviešu valodā

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Koalīcijas sadarbības padomes sēdē pirmdien, 23.septembrī, apspriežot nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) piedāvātos grozījumus Izglītības likumā, visas valdības partijas vienojušās, ka visos izglītības līmeņos īstenojama pilnīga pāreja uz mācībām valsts valodā, informēja politiskā spēka ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts.

Attiecīgs plāns būs jāizstrādā Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM).

VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzsvēra, ka pagaidām šī vēl ir tikai ļoti svarīga vienošanās.

«Es pat teiktu, ka [tā ir] vēsturiska vienošanās,» teica Dzintars, uzsverot, ka tā ir pirmā reize, kad visas valdību veidojošās partijas devušas zaļo gaismu idejai par pilnīgu pāreju uz mācībām valsts valodā.

«Nacionālā apvienība arī turpmākajā procesā darīs visu iespējamo, lai šī pāreja tiktu īstenota pēc iespējas ātrāk,» akcentēja politiķis.

Vairāk uzziniet: šeit.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->