BNN nedēļas apkopojums: Uzņemšana nu jau garāžā. Ušakova EP deputāta imunitāte. Bezdarbība Lietuvā

Šonedēļ Latvija sasniegusi antirekordus gan ar jaunatklāto gadījumu skaitu, gan mirušo no Covid-19 skaitu. Paralēli tam turpinās cilvēku vakcinācija un to, «kuri nepaspēja», hospitalizācija. Rīgas Austrumu slimnīcā uzņemšanas gultas nu jau ieviestas arī garāžā, jo slimnīca ir pārpildīta ar cilvēkiem.

Vēl viens antirekords ir tas, ka Latvija arī jau otro nedēļu pēc kārtas ir pirmajā vietā ES saslimstības ar Covid-19 ziņā.

Ārsti novērojuši, ka slimnīcās nonāk daudz krievu pensionāru, kuri, visticamāk, dzīvo Krievijas informatīvajā telpā, kur izplata daudz dezinformācijas par vakcīnām. Tikmēr Saeimā spriedelē, vai ir pieļaujama atkāpe no Valsts valodas likuma un vai krievvalodīgajiem pensionāriem – apdraudētākajai sabiedrības grupai – jāsūta informācija krievu valodā. No krievvalodīgo pārstāvniecības valsts līmenī – Saskaņas – gan arī neizskan nekādi mudinājumi pasargāt sevi vakcinējoties.

Šonedēļ Eiropas Parlamenta Juridiskā komiteja ieteikusi atcelt eiroparlamentārieša un bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova parlamentāro imunitāti, lai pret viņu varētu uzsākt izmeklēšanu.

Tikmēr Igaunija atkal lēmusi pastiprināt ierobežojumus un pāris reģionos noteikusi attālinātās mācības.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Pārslodze, Ušakovs, Ekonomikas izaugsmeNodarbinātība LietuvāIerobežojumi Igaunijā, Sods Polijai un Ziemas olimpiskās spēles.

 

PĀRSLODZE

Austrumu slimnīcā uzņemšanu ierīko garāžā un iedarbina mobilo morgu

mobilais morgs, Covid-19, garāža, covid slimnieki, pacienti, pilna slimnīca, RAKUS, uzņemšana,
Foto: Zane Bitere/LETA

Covid-19 pacientu lielā pieplūduma dēļ Rīgas Austrumu slimnīcā uzņemšanas nodaļas gultas izvietotas arī garāžā, kur līdz šim iebrauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) automašīnas, vedot pacientus, vēsta Latvijas Televīzija.

Vairāk uzziniet šeit.

 

UŠAKOVS

EP Juridiskā komiteja iesaka atcelt Ušakova parlamentāro imunitāti

Nils Ušakovs, Rīgas domes atlaišana, Saeima, Satversme, tiesas spriedums, deputāta imunitāte, Eiropas Parlaments, EP deputāta imunitāte,
EP deputāts Nils Ušakovs. Foto: Zane Bitere/LETA

Eiropas Parlamenta (EP) Juridiskā komiteja iesaka atcelt eiroparlamentārieša un bijušā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) parlamentāro imunitāti, apstiprināja EP.

Tagad gala lēmumu par Ušakova parlamentārās imunitātes atcelšanu noteiks EP, kurš šo jautājumus izskatīs novembrī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

EKONOMIKAS IZAUGSME

Latvijas IKP trešajā ceturksnī provizoriski audzis par 4,8%

IKP, Latvijas IKP, kāpums, CSP, statistika, kritums, kāpums,
Foto: Simona Dilāne

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem 2021.gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2020.gada 3.ceturksni, ir palielinājies par 4,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums.

Vairāk uzziniet šeit.

 

NODARBINĀTĪBA LIETUVĀ

BNN PĒTA | Lietuvas uzņēmumi saskaras nebijušu darbspēka trūkumu. Vai vainīga pabalstu sistēma?

Lietuva, nodarbinātība, pabalsti, vakances, darbavietas, BNN Pēta, Svarīgi, ekonomika, Covid-19 sekas uzņēmējdarbībā
Foto: Pixabay

Darba devējiem Lietuvā varbūt nekad iepriekš nav bijis tik grūti atrast darbiniekus, kā šobrīd. Cīņā par darba rokām šobrīd nepietiek ar algu celšanu, arī lai noalgotu apkopēju ne, vienlaikus valstī ir 112 000 bezdarbnieku.

«Tā noteikti ir viena no lielākajām – ja ne vislielākā – sāpe pašlaik,» sarunā ar ziņu portālu BNN uz darbaspēka trūkumu norāda Juozs Motiejausks (Juozas Motiejauskas), kurš ir veiksmīgs uzņēmējs Kretingas rajonā, Lietuvas ziemeļrietumos.

Vairāk uzziniet šeit.

 

IEROBEŽOJUMI IGAUNIJĀ

Igaunija pastiprina ierobežojumus, Tallinā un Pērnavā – attālinātas mācības

Tallina, Pērnava, Igaunija, svarīgi, Covid-19, veselība, slimnīcu pārslodze, ierobežojumi
Foto: Pixabay

Nedēļā, kad Igaunijā ieviests epidemioloģisko ierobežojumu kopums, Covid-19 situācija slimnīcās turpinājusi pasliktināties, tādēļ valdība izšķīrusies par stingrākiem ierobežojumiem no nākamās nedēļas. Tikmēr Tallinas un Pērnavas pilsētas pašas izlēmušas sūtīt bērnus attālinātās mācībās, bet Igaunijas tiesībsargs norādījis, ka tam nav juridiska pamata, vēsta raidorganizācija ERR.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SODS POLIJAI

ES Tiesa piespriež Polijai naudassodu – 1 milj. eiro dienā

ES, Polija, ES Tiesa, Brisele, Varšava, tiesu vara, strīds, miljons
Polijas iedzīvotāji Krakovā pauž atbalstu valsts dalībai ES. Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX

Polijas samilzušajā strīdā ar ES iestādēm par poļu tiesu varas neatkarības vājināšanu ES Tiesa piespriedusi dalībvalstij ievērojamu naudassodu – vienu miljonu eiro dienā – par tās nesenā sprieduma neizpildi, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ZIEMAS OLIMPISKĀS SPĒLES

Pekinas olimpiādes rīkotāji: Lielākais izaicinājums būs koronavīruss

Pekinas Olimpiskās spēles, Covid-19, pasākumi, sports, olimpieši, Ķīna, Āzija
Foto: AFP/SCANPIX

Pekinas Ziemas olimpisko spēļu rīkotāji trešdien, 27.oktobrī, pavēstījuši, ka vērienīgajā sporta pasākumā vislielākais izaicinājums būs tās pasargāt to no Covid-19. Spēles notiks šīs vīrusa saslimšanas izcelsmes valstī, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Sporta pasākums gaidāms no 4. līdz 20.februārim un padarīs Ķīnas galvaspilsētu par pirmo pilsētu pasaulē, kur notikušas gan vasaras, gan ziemas olimpiskās spēles.

Vairāk uzziniet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas