BNN nedēļas apkopojums: «Viltotais» prezidents. Deputātu algas. Ierobežojumi Baltijā

Šī nedēļa bijusi visai saspringta ASV prezidenta vēlēšanu zīmē. Kamēr tur izskan pārmetumi par nepareizu balsu skaitīšanu, Eiropas Savienība, Lielbritānija un ASV izteikušas aicinājumus Baltkrievijas vadonim Aleksandram Lukašenko rīkot atkārtotas, godīgas vēlēšanas. ES arī uzlikusi sankcijas Lukašenko.

Tāpat šajā visas trīs Baltijas valstis nolēmušas skarbāk reaģēt uz strauji pieaugošo saslimstību ar vīrusu COVID-19, nosakot stingrākus ierobežojumus gan attiecībā uz pulcēšanos, gan iepirkšanos.

Latvijas Saeima nolēmusi neiztērēto naudu deputātu atalgojuma paaugstināšanai novirzīt insulīna monitorēšanas sistēmu iegādei 300 bērniem.

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmās kā Bērni, Ārzemes, Baltkrievija, Sliktie respiratori, Aizliegtā elektrība un COVID-19 Baltijā.

 

BĒRNI

Deputātu atalgojuma paaugstināšanai neiztērētos 510 000 eiro atvēlēs insulīna monitorēšanas sistēmu iegādei 300 bērniem

bērni, insulīns, deputāti, Saeima,

Pērn, atsakoties no atalgojuma paaugstināšanas, Saeimas budžetā ietaupītos 510 000 eiro atvēlēs insulīna monitorēšanas sistēmu iegādei 300 bērniem, otrdien, 3.novembrī, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē lēma deputāti.

Deputāts Andrejs Klementjevs (S) skaidroja, ka pērn deputāti atteicās no algu paaugstinājuma, tādēļ šā gada Saeimas budžetā ir izveidojies pārpalikums, kas ir jāiztērē līdz kalendārā gada beigām.

Vairāk uzziniet šeit.

 

ĀRZEMES

Lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaits oktobrī samazinājies par gandrīz 90%

COVID-19, lidostas, pasažieri, kritums, lidosta Rīga, airBaltic, koronavīruss, ekonomiskā krīze, Ryanair, WizzAir,

Šā gada oktobrī salīdzinājumā ar pērnā gada oktobri lidostā Rīga apkalpoto pasažieru skaits samazinājies par 87,2%, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem.

Oktobrī lidostā apkalpoti 90,5 tūkstoši pasažieru – par vairāk nekā 600 tūkstošiem pasažieru mazāk nekā pērnā gada oktobrī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

BALTKRIEVIJA

ES vienojas pagarināt sankcijas pret Lukašenko par vēršanos pret protestētājiem

Baltkrievija, Aleksandrs Lukašenko, Minska, protesti, sankcijas
Aleksandrs Lukašenko

ES dalībvalstis ir vienojušās ieviest sankcijas pret Aleksandru Lukašenko un vēl 14 viņa režīma pārstāvjiem Baltkrievijā par nežēlīgām represijām pret pēcvēlēšanu protesta akciju dalībniekiem, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Trešdien, 4.novembrī, piekrišanu ieviest vīzu izsniegšanas aizliegumu un līdzekļu iesaldēšanu pret Lukašenko un vēl 14 personām deva 27 ES dalībvalstu vēstnieki.

Vairāk uzziniet šeit.

 

SLIKTIE RESPIRATORI

Pavasarī iestādēm iepirktie aptuveni miljons respiratoru nav atbilstoši prasībām

Covid-19, iepirkums, AM, Aizsardzības ministrija, neatbilstošas prasības, Titled,

Starptautiskā laboratorijā Polijā secināts, ka pavasarī Latvijas iestādēm iepirktie aptuveni miljons respiratoru nav atbilstoši noteiktajām prasībām, informē Aizsardzības ministrijas (AM) Preses nodaļā.

Šos Jelgavā reģistrētā uzņēmuma Titled respiratorus aizsardzības resors saņēma pavasarī.

Vairāk uzziniet šeit.

 

AIZLIEGTĀ ELEKTRĪBA

Valdība lemj aizliegt Latvijā nonākt Astravjecas AES saražotajai elektrībai

Astravjecas AES, atomelektrostacija, Baltkrievija, aizliegums, elektrība, valdība,
Ilustratīvs attēls

Ministru kabinets otrdien, 3.novembrī, atbalstījis grozījumus Elektroenerģijas tirdzniecības un lietošanas noteikumos, kas paredz, ka Krievijai būs jāapliecina, ka no tās importētā elektroenerģija Latvijā ir saražota Krievijā, tādējādi aizliedzot Latvijā nonākt Baltkrievijas Astravjecas atomelektrostacijā (AES) saražotajai elektrībai.

Vairāk uzziniet šeit.

 

COVID-19 BALTIJĀ

No pirmdienas uz četrām nedēļām Latvijā izsludinās ārkārtējo situāciju

Lietuva, COVID-19, karantīna, veselība, tūrisms, Klaipēda, Palanga, viesnīcas, SPA, valdība, iesakām, sabiedriskais transports, skolas
Viļņa, Lietuva

COVID-19 ierobežošanai no pirmdienas, 9.novembra, līdz 6.decembrim Latvijā izsludinās ārkārtējo situāciju, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Šāds lēmums piektdien, 6.novembrī, pieņemts valdības un Krīzes vadības padomes kopsēdē.

Vairāk par ierobežojumiem Lietuvā uzziniet šeit. Par situāciju Igaunijā šeit, bet par jaunāko Latvijā lasiet šeit.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas