bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 07.04.2020 | Vārda dienas: Helmuts, Zina, Zinaīda
LatviaLatvija

BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Olainfarm, Olmafarm, Valērijs Maligins, Nika Saveļjeva, Andrejs Saveļjevs, Sergejs Saveļjevs, Anna Emīlija Maligina, Irina Maligina, Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, īpašumi, krāpšana, pilnvara, izsole, mantojums

Bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, kurš ir arī pašreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks, varētu atgriezties uzņēmuma valdē, iespējams, lai turpinātu «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Izmantojot uzticēšanos

Valērija Maligina meita, viena no Olainfarm līdzmantiniecēm, Nika Saveļjeva nonākusi neapskaužamā situācijā – kamēr pati cenšas atrisināt ar mantojumu saistītos strīdus, viņas vīra Sergeja Saveļjeva ģimene dažādām metodēm cenšas piesavināties pašas mantinieces īpašumus, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Nikas tuvinieki jau iepriekš publiski pauduši bažas par viņas likteni, jo ilgstoši nevienam nebija izdevies ar Niku sazināties. Šobrīd saziņa ar Maligina meitu ir iespējama vien ierobežotam personu lokam un to kontrolējot Nikas vīrs un viņa tēvs Andrejs Saveļjevs, pauž BNN avoti.

Tajā pat laikā Nikas jaunie ģimenes locekļi laiku velti netērē. Zemesgrāmatas ieraksti liecina, ka nepilna pusotra gada laikā Andrejs Saveļjevs, iespējams, izmantojot dēla sievas uzticēšanos jeb ar viņas parakstītu pilnvaru, visticamāk, bez pašas mantinieces ziņas ir izsaimniekojis Nikas mantu. Proti, tika noslēgti darījumi, kuru rezultātā Nikas īpašumus ieguvušas personas ar apšaubāmu reputāciju.

Starp šiem īpašumiem ir arī nekustamais īpašums Jūrmalā, kura tirgus vērtība lēšama vismaz 400 000 eiro vērtībā.

Bieži pielietotā krāpniecības shēma

Nikas vīra Sergeja un viņa tēva Andreja, visticamāk, īstenotā shēma ir vienkārša un bieži pielietota krāpnieciskos darījumos, lai apietu citus līdzmantiniekus. Jāatzīmē, ka pēc Valērija Maligina nāves Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm daļas tika sadalītas līdzvērtīgi starp visām trim Maligina meitām – Irinu Maliginu, Niku Saveļjevu un Annu Emīliju Maliginu, kuras aizbildne ir Signe Baldere-Sildedze.

Lai Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina faktiski neiegūtu mantojumā ietilpstošos īpašumus, vispirms vecāko mantinieču, Irinas un Nikas, daļas tika pārdotas SIA Pūcēni un SIA Dzīvokļi.lv par cenu, kas ir ievērojami zemāka par īpašuma patieso vērtību, liecina BNN rīcībā esošā informācija. Kā vēsta BNN avoti, Nikas vārdā šos darījumus slēdza viņas vīrs un vīra tēvs.

Kamēr ar Nikas īpašumiem Andrejs un Sergejs Saveļjevi rīkojas zem parakstītas pilnvaras, Irinas Maliginas īpašumu daļas, kā norāda BNN avoti, caur līgumiem un «solījumiem vērst visu viņai par labu» pārvalda bijušie Olainfarm valdes locekļi Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Vēlāk, 2019.gada 11.jūnijā, Pūcēni un Dzīvokļi.lv noslēdza maiņas līgumu, kura rezultātā Dzīvokļi.lv kļuva par vienīgo iepriekš Irinai un Nikai piederošo daļu īpašnieku, liecina pieejamā informācija.

Tāpat publiski pieejamā informācija liecina, ka SIA Pūcēni vienīgā amatpersona un īpašnieks ir Agnis Miķelsons – bēdīgi slavenā zvērināta advokāta Mārča Miķelsona tēvs. Saskaņā ar BNN rīcībā esošo informāciju Mārcis Miķelsons, iespējams, no Olainfarm zem šķietama pakalpojuma līguma ar tā laika Olainfarm padomes locekļa Pāvela Rebenoka akceptu ir izvedis/piesavinājies naudas līdzekļus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Mārcis Miķelsons ir cieši saistīts ar advokātu un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Rebenoku. Proti, Miķelsons kā jurists tika nolīgts, lai kārtotu dažādas juridiskas lietas Olainfarm, lai gan uzņēmumam ir atsevišķa juridiskā nodaļa.

Jāatgādina, ka dažas dienas pēc kriminālprocesa ierosināšanas pret Olainfarm toreizējais uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krieķis asi reaģēja uz procesa ierosināšanu un aiznesa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un citām valsts iestādēm iesniegumu, ka lietas izmeklētāja safabricējusi materiālus Olainfarm lietā.

BNN rīcībā ir informācija, ka Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē, iespējams, lai varētu turpināt «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem.

Jānorāda, ka daļu īpašnieka SIA Dzīvokļi.lv prokūrists ir Aleksejs Panasins, kurš vienlaikus ir arī Nikas vīra tēva Andreja Saveļjeva uzticamības persona, jo pārstāv viņa intereses dažādos jautājumos, vēsta BNN avoti.

Visticamāk, izmantojot likuma priekšrocības un apejot pārējo mantinieku pirmpirkuma tiesības, Maligina nepilngadīgajai meitai Annai Emīlijai piederošās daļas pēc SIA Dzīvokļi.lv ierosinājuma nonāks izsolē, kur tās par zemu cenu varēs iegādāties jebkurš.

Šeit rodas jautājums: vai Maligina meitas iegūs no minētajiem darījumiem, un ja iegūs, tad kura? Vai arī lielākie ieguvēji būs Panasins un Andrejs un Sergejs Saveļjevi?

Panasinam pašam pieder virkne īpašumu, kurus viņš, visticamāk, ieguvis apšaubāmā ceļā. Panasina deklarācija liecina, ka viņa rocība nav tik liela, lai iegādātos tāda mēroga īpašumus. Turklāt Panasina pārstāvētajam uzņēmumam nav bijis apgrozījuma, kā arī publiski pieejamā informācija liecina, ka darījumā par vismaz 100 000 eiro nav tikuši piesaistīti bankas līdzekļi.

Arī Andrejs un Sergejs Saveļjevi izmantojuši likuma piedāvātās «iespējas». Viņi Nikai piederošās visvērtīgākā mantotā nekustamā īpašuma daļas – bijušās Valērija Maligina dzīvesvietas Jūrmalā – par pusotru miljonu eiro ieķīlājuši Sergeja uzņēmumam SIA B28. Tādējādi Nika no īpašuma daļu īpašnieces ir pārtapusi par vīra parādnieci.

Arī B28 saskaņā ar publiski pieejamo informāciju pēdējos gados apgrozījuma faktiski nav bijis, kas rada jautājumus par minēto ķīlu reģistrāciju un naudas līdzekļu izcelsmi. Tāpat rodas virkne jautājumu par Andreja un Sergeja Saveļjevu rīcības likumību.

Panasinam, kurš ir arī maksātnespējas administrators, pieder virkne īpašumu, par kuru naudas līdzekļu izcelsmi vajadzētu interesēties Valsts ieņēmumu dienestam.

Iepriekšminētais rada bažas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros un, iespējams, virkni citu Krimināllikumā minēto noziedzīgo nodarījumu, ko varētu būt izdarījušas rakstā minētās personās, lai iedzīvotos uz mantinieču rēķina.


Pievienot komentāru

  1. viniem tas neinterese teica:

    policija tadas lietas neizmekle

  2. Anonīms teica:

    Kapec!!!

Somija pastiprinās robežkontroli ar Zviedriju, Norvēģiju

Somija ir izziņojusi stingrus robežšķērsošanas ierobežojumus ar kaimiņvalstīm Zviedriju un Norvēģiju, kur COVID-19 uzliesmojums ir plašāks nekā Somijā.

Valdība atbalsta Zvidriņas sodīšanu ar atbrīvošanu no VZD ģenerāldirektores amata

Ministru kabinets atbalstījis Tieslietu ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, ar kuru atstādinātajai Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei Solvitai Zvidriņai piemērojams disciplinārsods – atbrīvošana no amata.

Austrālijā attaisno par pedofiliju notiesātu kardinālu

Tiesa Austrālijā ir attaisnojusi katoļu baznīcas kardinālu Džordžu Pelu, kurš pērn kļuva par augstāko katoļu amatpersonu, kura atzīta par vainīgu bērnu seksuālā izmantošanā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vēl 2 000 skolēniem trūkst attālinātajam mācībām nepieciešamās viedierīces

Vēl ir 2 000 skolēni, kuriem trūkst attālinātajam mācību procesam nepieciešamās viedierīces, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš.

Igaunijas valdībā nesaskaņas par taupības ieviešanu ekonomikas atbalstam

Vai valstij ir «jāsavelk josta», lai palīdzētu ekonomikai atgūties? Igaunijas valdībā pārstāvētajām partijām ir kardināli pretēji viedokļi, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

KP pērn saņēmusi 75 iesniegumus par konkurences kropļojumiem

Vienlaikus 2019.gads ir zīmīgs ar to, ka pēc vairāku gadu diskusijām KP beidzot ir izcīnījusi efektīvākus rīkus cīņai pret publisku personu radītiem konkurences neitralitātes pārkāpumiem.

IZM apsver domu centralizētos eksāmenus neatcelt

Ja ārkārtējo situāciju pagarinās vēl uz mēnesi, pastāv iespējas, ka profesionālo skolu kvalifikācijas eksāmeni un centralizētie eksāmeni varētu notikt – ievērojot visus drošības pasākumus.

Polija prezidenta vēlēšanas rīkos ar pasta balsojumu

Polijā maijā gaidāmām prezidenta vēlēšanām ir jānotiek kā pasta balsojumam, tā lēmuši poļu likumdevēji. Ieceres pretinieki tikmēr norāda, ka tas nozīmētu sabiedrības veselības apdraudēšanu.

Lidosta Rīga plāno atlaist 500 darbinieku

Samazinot plānoto investīciju apjomu par 85% un saimnieciskos izdevumus par 60%, kā arī analizējot aviācijas nozares pēckrīzes atjaunošanās prognozes, lidosta spiesta pieņemt lēmumu par būtisku darbinieku skaita samazinājumu.

Latvijā sācies sējas laiks

Daba modusies neierasti agri, un arī lauksaimnieki pamazām uzsāk sējas darbus. Pirmos pašlaik sēj pupas un zirņus, ecē zālājus un veic ziemāju virsmēslošanu.

Akciju cenas kāpj cerībās par koronavīrusa krīzes mazināšanos

AvaTrade analītiķis Naīms Aslams sacīja, ka «investori atsakās no pesimisma», jo COVID-19 upuru skaita pieaugums ir palēninājies tādās Eiropas valstīs kā Itālija, Spānija un Francija.

Britu premjerministru no COVID-19 ārstē intensīvajā nodaļā

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons, kurš jau nepilnas divas nedēļas sirgst ar COVID-19 slimnīcā pārvests uz intensīvās aprūpes nodaļu, bet valdības vadītāja pienākumi uzticēti ārlietu ministram Dominikam Rābam, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Jaunais TV kanāls Tava klase pirmajā dienā skatīts 50 valstīs

Izglītības un zinātnes ministrija ziņo, ka papildu Latvijai TV kanālu skatījušies cilvēki Igaunijā, Vācijā, Apvienotajā Karalistē, Beļģijā, Krievijā, ASV, Zviedrijā, Norvēģijā, Somijā un citviet pasaulē.

Levits aicina nešķirot dīkstāves pabalsta saņēmējus pēc nodokļu parāda

Levits uzskata, ka dīkstāves pabalsts ir instruments, lai «pārziemotu». «Tas attiecas uz visiem, kuriem krīzes dēļ patlaban nav darba,» viņš uzsvēra.

ASV koronavīrusa nāves gadījumu skaits tuvojas 11 000

ASV, kas ir valsts ar pasaulē vislielāko apstiprināto COVID-19 saslimšanu skaitu, nāves gadījumu kopskaits otrdien, 7.aprīlī, sasniedzis 10 986, ziņo ASV Džona Hopkinsa Universitāte un vācu raidsabiedrība DW.

COVID-19 inficēto skaits Baltijā. Latvijā – 548, Lietuvā – 880, Igaunijā – 1 149

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Ziemas sesijā Saeima pieņēmusi 42 likumus

Strādājot ar iesniegtajiem likumprojektiem – skatot tos otrajā un trešajā lasījumā –, Saeimā kopumā vērtēti 1 085 priekšlikumi.

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas pārcels uz 5.septembri

Sākotnēji bija noteikts, ka ārkārtas vēlēšanas galvaspilsētā notiks 25.aprīlī, taču COVID-19 pandēmijas dēļ vēlēšanu datums tika pārcelts uz 6.jūniju, vienlaikus pieļaujot, ka vēlēšanu datums var tikt pārcelts tuvāk rudenim.

Kariņš: Neplānojam pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram

Neplānojam vairāk pastiprināt ierobežojošos pasākumus, bet arī atslābt vēl nevaram – redzam, kā vētra vēl plosās, bet esam uz pareizās takas, intervijā Latvijas Radio sacīja premjers Krišjānis Kariņš (JV)

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!