bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LatviaLatvija

BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Olainfarm, Olmafarm, Valērijs Maligins, Nika Saveļjeva, Andrejs Saveļjevs, Sergejs Saveļjevs, Anna Emīlija Maligina, Irina Maligina, Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, īpašumi, krāpšana, pilnvara, izsole, mantojums

Bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, kurš ir arī pašreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks, varētu atgriezties uzņēmuma valdē, iespējams, lai turpinātu «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Izmantojot uzticēšanos

Valērija Maligina meita, viena no Olainfarm līdzmantiniecēm, Nika Saveļjeva nonākusi neapskaužamā situācijā – kamēr pati cenšas atrisināt ar mantojumu saistītos strīdus, viņas vīra Sergeja Saveļjeva ģimene dažādām metodēm cenšas piesavināties pašas mantinieces īpašumus, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Nikas tuvinieki jau iepriekš publiski pauduši bažas par viņas likteni, jo ilgstoši nevienam nebija izdevies ar Niku sazināties. Šobrīd saziņa ar Maligina meitu ir iespējama vien ierobežotam personu lokam un to kontrolējot Nikas vīrs un viņa tēvs Andrejs Saveļjevs, pauž BNN avoti.

Tajā pat laikā Nikas jaunie ģimenes locekļi laiku velti netērē. Zemesgrāmatas ieraksti liecina, ka nepilna pusotra gada laikā Andrejs Saveļjevs, iespējams, izmantojot dēla sievas uzticēšanos jeb ar viņas parakstītu pilnvaru, visticamāk, bez pašas mantinieces ziņas ir izsaimniekojis Nikas mantu. Proti, tika noslēgti darījumi, kuru rezultātā Nikas īpašumus ieguvušas personas ar apšaubāmu reputāciju.

Starp šiem īpašumiem ir arī nekustamais īpašums Jūrmalā, kura tirgus vērtība lēšama vismaz 400 000 eiro vērtībā.

Bieži pielietotā krāpniecības shēma

Nikas vīra Sergeja un viņa tēva Andreja, visticamāk, īstenotā shēma ir vienkārša un bieži pielietota krāpnieciskos darījumos, lai apietu citus līdzmantiniekus. Jāatzīmē, ka pēc Valērija Maligina nāves Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm daļas tika sadalītas līdzvērtīgi starp visām trim Maligina meitām – Irinu Maliginu, Niku Saveļjevu un Annu Emīliju Maliginu, kuras aizbildne ir Signe Baldere-Sildedze.

Lai Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina faktiski neiegūtu mantojumā ietilpstošos īpašumus, vispirms vecāko mantinieču, Irinas un Nikas, daļas tika pārdotas SIA Pūcēni un SIA Dzīvokļi.lv par cenu, kas ir ievērojami zemāka par īpašuma patieso vērtību, liecina BNN rīcībā esošā informācija. Kā vēsta BNN avoti, Nikas vārdā šos darījumus slēdza viņas vīrs un vīra tēvs.

Kamēr ar Nikas īpašumiem Andrejs un Sergejs Saveļjevi rīkojas zem parakstītas pilnvaras, Irinas Maliginas īpašumu daļas, kā norāda BNN avoti, caur līgumiem un «solījumiem vērst visu viņai par labu» pārvalda bijušie Olainfarm valdes locekļi Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Vēlāk, 2019.gada 11.jūnijā, Pūcēni un Dzīvokļi.lv noslēdza maiņas līgumu, kura rezultātā Dzīvokļi.lv kļuva par vienīgo iepriekš Irinai un Nikai piederošo daļu īpašnieku, liecina pieejamā informācija.

Tāpat publiski pieejamā informācija liecina, ka SIA Pūcēni vienīgā amatpersona un īpašnieks ir Agnis Miķelsons – bēdīgi slavenā zvērināta advokāta Mārča Miķelsona tēvs. Saskaņā ar BNN rīcībā esošo informāciju Mārcis Miķelsons, iespējams, no Olainfarm zem šķietama pakalpojuma līguma ar tā laika Olainfarm padomes locekļa Pāvela Rebenoka akceptu ir izvedis/piesavinājies naudas līdzekļus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Mārcis Miķelsons ir cieši saistīts ar advokātu un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Rebenoku. Proti, Miķelsons kā jurists tika nolīgts, lai kārtotu dažādas juridiskas lietas Olainfarm, lai gan uzņēmumam ir atsevišķa juridiskā nodaļa.

Jāatgādina, ka dažas dienas pēc kriminālprocesa ierosināšanas pret Olainfarm toreizējais uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krieķis asi reaģēja uz procesa ierosināšanu un aiznesa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un citām valsts iestādēm iesniegumu, ka lietas izmeklētāja safabricējusi materiālus Olainfarm lietā.

BNN rīcībā ir informācija, ka Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē, iespējams, lai varētu turpināt «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem.

Jānorāda, ka daļu īpašnieka SIA Dzīvokļi.lv prokūrists ir Aleksejs Panasins, kurš vienlaikus ir arī Nikas vīra tēva Andreja Saveļjeva uzticamības persona, jo pārstāv viņa intereses dažādos jautājumos, vēsta BNN avoti.

Visticamāk, izmantojot likuma priekšrocības un apejot pārējo mantinieku pirmpirkuma tiesības, Maligina nepilngadīgajai meitai Annai Emīlijai piederošās daļas pēc SIA Dzīvokļi.lv ierosinājuma nonāks izsolē, kur tās par zemu cenu varēs iegādāties jebkurš.

Šeit rodas jautājums: vai Maligina meitas iegūs no minētajiem darījumiem, un ja iegūs, tad kura? Vai arī lielākie ieguvēji būs Panasins un Andrejs un Sergejs Saveļjevi?

Panasinam pašam pieder virkne īpašumu, kurus viņš, visticamāk, ieguvis apšaubāmā ceļā. Panasina deklarācija liecina, ka viņa rocība nav tik liela, lai iegādātos tāda mēroga īpašumus. Turklāt Panasina pārstāvētajam uzņēmumam nav bijis apgrozījuma, kā arī publiski pieejamā informācija liecina, ka darījumā par vismaz 100 000 eiro nav tikuši piesaistīti bankas līdzekļi.

Arī Andrejs un Sergejs Saveļjevi izmantojuši likuma piedāvātās «iespējas». Viņi Nikai piederošās visvērtīgākā mantotā nekustamā īpašuma daļas – bijušās Valērija Maligina dzīvesvietas Jūrmalā – par pusotru miljonu eiro ieķīlājuši Sergeja uzņēmumam SIA B28. Tādējādi Nika no īpašuma daļu īpašnieces ir pārtapusi par vīra parādnieci.

Arī B28 saskaņā ar publiski pieejamo informāciju pēdējos gados apgrozījuma faktiski nav bijis, kas rada jautājumus par minēto ķīlu reģistrāciju un naudas līdzekļu izcelsmi. Tāpat rodas virkne jautājumu par Andreja un Sergeja Saveļjevu rīcības likumību.

Panasinam, kurš ir arī maksātnespējas administrators, pieder virkne īpašumu, par kuru naudas līdzekļu izcelsmi vajadzētu interesēties Valsts ieņēmumu dienestam.

Iepriekšminētais rada bažas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros un, iespējams, virkni citu Krimināllikumā minēto noziedzīgo nodarījumu, ko varētu būt izdarījušas rakstā minētās personās, lai iedzīvotos uz mantinieču rēķina.


Pievienot komentāru

  1. viniem tas neinterese teica:

    policija tadas lietas neizmekle

  2. Anonīms teica:

    Kapec!!!

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!