bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

BNN pēta | Aizdomas, ka par spīti saistībām ar smagiem noziegumiem Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Olainfarm, Olmafarm, Valērijs Maligins, Nika Saveļjeva, Andrejs Saveļjevs, Sergejs Saveļjevs, Anna Emīlija Maligina, Irina Maligina, Pāvels Rebenoks, Mārtiņš Krieķis, īpašumi, krāpšana, pilnvara, izsole, mantojums

Bijušās Olainfarm amatpersonas Mārtiņš Krieķis un Pāvels Rebenoks, kurš ir arī pašreizējā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks, varētu atgriezties uzņēmuma valdē, iespējams, lai turpinātu «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Izmantojot uzticēšanos

Valērija Maligina meita, viena no Olainfarm līdzmantiniecēm, Nika Saveļjeva nonākusi neapskaužamā situācijā – kamēr pati cenšas atrisināt ar mantojumu saistītos strīdus, viņas vīra Sergeja Saveļjeva ģimene dažādām metodēm cenšas piesavināties pašas mantinieces īpašumus, liecina BNN rīcībā esošā informācija.

Nikas tuvinieki jau iepriekš publiski pauduši bažas par viņas likteni, jo ilgstoši nevienam nebija izdevies ar Niku sazināties. Šobrīd saziņa ar Maligina meitu ir iespējama vien ierobežotam personu lokam un to kontrolējot Nikas vīrs un viņa tēvs Andrejs Saveļjevs, pauž BNN avoti.

Tajā pat laikā Nikas jaunie ģimenes locekļi laiku velti netērē. Zemesgrāmatas ieraksti liecina, ka nepilna pusotra gada laikā Andrejs Saveļjevs, iespējams, izmantojot dēla sievas uzticēšanos jeb ar viņas parakstītu pilnvaru, visticamāk, bez pašas mantinieces ziņas ir izsaimniekojis Nikas mantu. Proti, tika noslēgti darījumi, kuru rezultātā Nikas īpašumus ieguvušas personas ar apšaubāmu reputāciju.

Starp šiem īpašumiem ir arī nekustamais īpašums Jūrmalā, kura tirgus vērtība lēšama vismaz 400 000 eiro vērtībā.

Bieži pielietotā krāpniecības shēma

Nikas vīra Sergeja un viņa tēva Andreja, visticamāk, īstenotā shēma ir vienkārša un bieži pielietota krāpnieciskos darījumos, lai apietu citus līdzmantiniekus. Jāatzīmē, ka pēc Valērija Maligina nāves Olainfarm lielākā akcionāra Olmafarm daļas tika sadalītas līdzvērtīgi starp visām trim Maligina meitām – Irinu Maliginu, Niku Saveļjevu un Annu Emīliju Maliginu, kuras aizbildne ir Signe Baldere-Sildedze.

Lai Maligina nepilngadīgā meita Anna Emīlija Maligina faktiski neiegūtu mantojumā ietilpstošos īpašumus, vispirms vecāko mantinieču, Irinas un Nikas, daļas tika pārdotas SIA Pūcēni un SIA Dzīvokļi.lv par cenu, kas ir ievērojami zemāka par īpašuma patieso vērtību, liecina BNN rīcībā esošā informācija. Kā vēsta BNN avoti, Nikas vārdā šos darījumus slēdza viņas vīrs un vīra tēvs.

Kamēr ar Nikas īpašumiem Andrejs un Sergejs Saveļjevi rīkojas zem parakstītas pilnvaras, Irinas Maliginas īpašumu daļas, kā norāda BNN avoti, caur līgumiem un «solījumiem vērst visu viņai par labu» pārvalda bijušie Olainfarm valdes locekļi Pāvels Rebenoks un Mārtiņš Krieķis.

Vēlāk, 2019.gada 11.jūnijā, Pūcēni un Dzīvokļi.lv noslēdza maiņas līgumu, kura rezultātā Dzīvokļi.lv kļuva par vienīgo iepriekš Irinai un Nikai piederošo daļu īpašnieku, liecina pieejamā informācija.

Tāpat publiski pieejamā informācija liecina, ka SIA Pūcēni vienīgā amatpersona un īpašnieks ir Agnis Miķelsons – bēdīgi slavenā zvērināta advokāta Mārča Miķelsona tēvs. Saskaņā ar BNN rīcībā esošo informāciju Mārcis Miķelsons, iespējams, no Olainfarm zem šķietama pakalpojuma līguma ar tā laika Olainfarm padomes locekļa Pāvela Rebenoka akceptu ir izvedis/piesavinājies naudas līdzekļus vairāk nekā 200 000 eiro apmērā.

Mārcis Miķelsons ir cieši saistīts ar advokātu un ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Rebenoku. Proti, Miķelsons kā jurists tika nolīgts, lai kārtotu dažādas juridiskas lietas Olainfarm, lai gan uzņēmumam ir atsevišķa juridiskā nodaļa.

Jāatgādina, ka dažas dienas pēc kriminālprocesa ierosināšanas pret Olainfarm toreizējais uzņēmuma valdes loceklis Mārtiņš Krieķis asi reaģēja uz procesa ierosināšanu un aiznesa Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un citām valsts iestādēm iesniegumu, ka lietas izmeklētāja safabricējusi materiālus Olainfarm lietā.

BNN rīcībā ir informācija, ka Rebenoks un Krieķis plāno atgriezties Olainfarm valdē, iespējams, lai varētu turpināt «iestaigāto taciņu», kas klāta necaurspīdīgiem darījumiem.

Jānorāda, ka daļu īpašnieka SIA Dzīvokļi.lv prokūrists ir Aleksejs Panasins, kurš vienlaikus ir arī Nikas vīra tēva Andreja Saveļjeva uzticamības persona, jo pārstāv viņa intereses dažādos jautājumos, vēsta BNN avoti.

Visticamāk, izmantojot likuma priekšrocības un apejot pārējo mantinieku pirmpirkuma tiesības, Maligina nepilngadīgajai meitai Annai Emīlijai piederošās daļas pēc SIA Dzīvokļi.lv ierosinājuma nonāks izsolē, kur tās par zemu cenu varēs iegādāties jebkurš.

Šeit rodas jautājums: vai Maligina meitas iegūs no minētajiem darījumiem, un ja iegūs, tad kura? Vai arī lielākie ieguvēji būs Panasins un Andrejs un Sergejs Saveļjevi?

Panasinam pašam pieder virkne īpašumu, kurus viņš, visticamāk, ieguvis apšaubāmā ceļā. Panasina deklarācija liecina, ka viņa rocība nav tik liela, lai iegādātos tāda mēroga īpašumus. Turklāt Panasina pārstāvētajam uzņēmumam nav bijis apgrozījuma, kā arī publiski pieejamā informācija liecina, ka darījumā par vismaz 100 000 eiro nav tikuši piesaistīti bankas līdzekļi.

Arī Andrejs un Sergejs Saveļjevi izmantojuši likuma piedāvātās «iespējas». Viņi Nikai piederošās visvērtīgākā mantotā nekustamā īpašuma daļas – bijušās Valērija Maligina dzīvesvietas Jūrmalā – par pusotru miljonu eiro ieķīlājuši Sergeja uzņēmumam SIA B28. Tādējādi Nika no īpašuma daļu īpašnieces ir pārtapusi par vīra parādnieci.

Arī B28 saskaņā ar publiski pieejamo informāciju pēdējos gados apgrozījuma faktiski nav bijis, kas rada jautājumus par minēto ķīlu reģistrāciju un naudas līdzekļu izcelsmi. Tāpat rodas virkne jautājumu par Andreja un Sergeja Saveļjevu rīcības likumību.

Panasinam, kurš ir arī maksātnespējas administrators, pieder virkne īpašumu, par kuru naudas līdzekļu izcelsmi vajadzētu interesēties Valsts ieņēmumu dienestam.

Iepriekšminētais rada bažas par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielos apmēros un, iespējams, virkni citu Krimināllikumā minēto noziedzīgo nodarījumu, ko varētu būt izdarījušas rakstā minētās personās, lai iedzīvotos uz mantinieču rēķina.


Pievienot komentāru

  1. viniem tas neinterese teica:

    policija tadas lietas neizmekle

  2. Anonīms teica:

    Kapec!!!

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

CVK aptiprina: Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Līdz ar to tautas nobalsošanas ierosinājumu parakstījusi mazāk nekā viena desmitā daļa vēlētāju, un apturētie likumi nav nododami tautas nobalsošanai.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!