bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LatviaLatvija

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Raunas iela 27, AS Valters un Rapa, Zigmunds Spāde, Ligita Upīte, Aivars Lembergs, nekustamie īpašumi

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai. Tomēr, iespējams, Lembergs joprojām saglabā pilnu kontroli pār šo īpašumu un, visticamāk, caur to regulāri papildina sava maka saturu.

Par piemēru, kā Lembergs varētu papildināt savus ienākumus ar Raunas ielas 27 īpašumu, kalpo tas, ka 2003.gadā AS Valters un Rapa noslēdza nomas līgumu par visa Raunas ielas 27 īpašumu nomāšanu. Šajā līguma noslēgšanā Valters un Rapa rīkojās kā sabiedrība, ko Lembergs bija pilnvarojis pārvaldīt viņa īpašumus, liecina BNN pieejamie dokumenti.

Vienlaikus Lemberga pilnvarotajā uzņēmumā viens no akcionāriem bija Lemberga tā brīža advokāts Zigmunds Spāde, kurš joprojām uzrādās kā vienīgais Valters un Rapa patiesais labuma guvējs.

Raunas ielas 27 nekustamā īpašuma īpašnieks no 1998.gada 24.novembra bijis Lembergs. Savukārt 2006.gada 16. un 21.decembrī Lembergs ar Ligitu Upīti noslēdza divus pirkuma līgumus, kuru rezultātā 2007.gadā 24.janvārī par nekustamā īpašuma vienīgo īpašnieci zemesgrāmatā reģistrēta Upīte.

Lemberga valsts amatpersonu deklarācijā norādīts, ka viņam ir māsa vārdā Ligita Upīte.

BNN pieejamajos dokumentos ir redzams, ka starp abiem ir noslēgts līgums, kurā ierakstītas aizlieguma atzīmes, kas liedz Upītei bez Lemberga piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt, apvienot vai pievienot, apbūvēt, ieķīlāt vai izmantot kā galvojumu un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Šāda līguma atzīme var liecināt, ka Lembergs saglabā pilnu kontroli pār attiecīgo īpašumu, savukārt Upīte ir krasi ierobežota savā rīcībā ar to.

Vienīgais, ko Upīte drīkst darīt bez Lemberga rakstiskas piekrišanas, ir nekustamo īpašumu iznomāt.

Jāatzīmē, ka līgumos pirkuma cena par nekustamo īpašumu tolaik bija noteikta 25 000 latu apmērā.

No BNN rīcībā esošajiem dokumentiem var secināt, ka Upīte samaksājusi Lembergam tikai 4% no nolīgtās pirkuma cenas, piekrītot atlikušās summas samaksai turpmāko desmit gadu laikā, par atlikto maksājumu neparedzot nekādus procenta maksājumus.

Jāpiebilst, ka, veicot šādus darījumus, parasti tiek prasīta rokas nauda 10% apmērā no pirkuma summas, un atlikusī nauda tiek samaksāta ar darījumu konta starpniecību vai arī samaksas nodrošināšanai tiek nodibināta hipotēka par labu pārdevējam. Proti, noslēgtais līgums izskatās visai «neparasts» gan nelielās sākuma summas dēļ, gan nenoslēgtās hipotēkas dēļ.

Pieejamie materiāli liecina, ka Lemberga valsts amatpersonas deklarācijā par periodu no 2006. līdz 2018.gadam neparādās nekādi maksājumi no Upītes par «iegādāto» īpašumu. Lemberga 2006.gada deklarācijā nav norādīts, ka viņš būtu saņēmis nekustamā īpašuma pirkuma līgumos norādītos 10 000 latus, kā arī turpmākajos gados nav deklarējis nekādus ienākumus no nekustama īpašuma atsavināšanas.

Viss iepriekšminētais liek secināt, ka Lembergs pārdevis Upītei nekustamo īpašumu «izskata pēc» vien, lai, iespējams, formāli izņemtu nekustamo īpašumu no savas mantas kopuma, lai gan patiesībā ir uzskatāms par Raunas ielas 27 nekustamo īpašumu saimnieku un patieso labuma guvēju, kamēr Upīte ir «klusais vietnieks», ar kura palīdzību Lembergs tiek pie «kabatas naudas».


Pievienot komentāru

 1. Ome teica:

  Ja Lembergs vadìtu Valsti tad tādu śausmu nebùtu.Tagad viss nolaists līdz klinķim.Ja atlaidīs LDz darbiniekus tādā vairumà tad brauks atkal cilvĕki prom.Vai to nesaprot músu priekšstāvji?

 2. Kurzemnieks teica:

  Nu un??Jūs pis atdeva māsa bralim naudu vai ne??Caur kontu maksāja jeb atstrādaja majas darbus darot?? Kāda jums idioti gar to daļa??Cepaties labak par to kas notiek augstakas varas gaitoņos,kā izzog pēdējo valstī visādi pederasti Pordāni,Striķmačkas utt sorosžīdu vadībā un uzdevumā !!!

 3. J teica:

  2 Lemberga roklaižas jau paspējuši.

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!