bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Piektdiena 21.02.2020 | Vārda dienas: Ariadne, Eleonora
LatviaLatvija

BNN pēta | Raunas ielas īpašumi: Klusais vietnieks ar «slepeno maku» Lemberga interesēs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Raunas iela 27, AS Valters un Rapa, Zigmunds Spāde, Ligita Upīte, Aivars Lembergs, nekustamie īpašumi

Aizdomas, ka sankcionētais Aivars Lembergs «pārdevis» nekustamo īpašumu Raunas ielā 27, Rīgā, savai māsai «izskata pēc» vien. Tas varētu būt darīts, lai izvairītos no mantas konfiskācijas notiesājoša sprieduma gadījumā vai no iespējamā aresta uzlikšanas tai. Tomēr, iespējams, Lembergs joprojām saglabā pilnu kontroli pār šo īpašumu un, visticamāk, caur to regulāri papildina sava maka saturu.

Par piemēru, kā Lembergs varētu papildināt savus ienākumus ar Raunas ielas 27 īpašumu, kalpo tas, ka 2003.gadā AS Valters un Rapa noslēdza nomas līgumu par visa Raunas ielas 27 īpašumu nomāšanu. Šajā līguma noslēgšanā Valters un Rapa rīkojās kā sabiedrība, ko Lembergs bija pilnvarojis pārvaldīt viņa īpašumus, liecina BNN pieejamie dokumenti.

Vienlaikus Lemberga pilnvarotajā uzņēmumā viens no akcionāriem bija Lemberga tā brīža advokāts Zigmunds Spāde, kurš joprojām uzrādās kā vienīgais Valters un Rapa patiesais labuma guvējs.

Raunas ielas 27 nekustamā īpašuma īpašnieks no 1998.gada 24.novembra bijis Lembergs. Savukārt 2006.gada 16. un 21.decembrī Lembergs ar Ligitu Upīti noslēdza divus pirkuma līgumus, kuru rezultātā 2007.gadā 24.janvārī par nekustamā īpašuma vienīgo īpašnieci zemesgrāmatā reģistrēta Upīte.

Lemberga valsts amatpersonu deklarācijā norādīts, ka viņam ir māsa vārdā Ligita Upīte.

BNN pieejamajos dokumentos ir redzams, ka starp abiem ir noslēgts līgums, kurā ierakstītas aizlieguma atzīmes, kas liedz Upītei bez Lemberga piekrišanas nekustamo īpašumu atsavināt, dāvināt, sadalīt, apvienot vai pievienot, apbūvēt, ieķīlāt vai izmantot kā galvojumu un apgrūtināt ar lietu tiesībām.

Šāda līguma atzīme var liecināt, ka Lembergs saglabā pilnu kontroli pār attiecīgo īpašumu, savukārt Upīte ir krasi ierobežota savā rīcībā ar to.

Vienīgais, ko Upīte drīkst darīt bez Lemberga rakstiskas piekrišanas, ir nekustamo īpašumu iznomāt.

Jāatzīmē, ka līgumos pirkuma cena par nekustamo īpašumu tolaik bija noteikta 25 000 latu apmērā.

No BNN rīcībā esošajiem dokumentiem var secināt, ka Upīte samaksājusi Lembergam tikai 4% no nolīgtās pirkuma cenas, piekrītot atlikušās summas samaksai turpmāko desmit gadu laikā, par atlikto maksājumu neparedzot nekādus procenta maksājumus.

Jāpiebilst, ka, veicot šādus darījumus, parasti tiek prasīta rokas nauda 10% apmērā no pirkuma summas, un atlikusī nauda tiek samaksāta ar darījumu konta starpniecību vai arī samaksas nodrošināšanai tiek nodibināta hipotēka par labu pārdevējam. Proti, noslēgtais līgums izskatās visai «neparasts» gan nelielās sākuma summas dēļ, gan nenoslēgtās hipotēkas dēļ.

Pieejamie materiāli liecina, ka Lemberga valsts amatpersonas deklarācijā par periodu no 2006. līdz 2018.gadam neparādās nekādi maksājumi no Upītes par «iegādāto» īpašumu. Lemberga 2006.gada deklarācijā nav norādīts, ka viņš būtu saņēmis nekustamā īpašuma pirkuma līgumos norādītos 10 000 latus, kā arī turpmākajos gados nav deklarējis nekādus ienākumus no nekustama īpašuma atsavināšanas.

Viss iepriekšminētais liek secināt, ka Lembergs pārdevis Upītei nekustamo īpašumu «izskata pēc» vien, lai, iespējams, formāli izņemtu nekustamo īpašumu no savas mantas kopuma, lai gan patiesībā ir uzskatāms par Raunas ielas 27 nekustamo īpašumu saimnieku un patieso labuma guvēju, kamēr Upīte ir «klusais vietnieks», ar kura palīdzību Lembergs tiek pie «kabatas naudas».


Pievienot komentāru

 1. Ome teica:

  Ja Lembergs vadìtu Valsti tad tādu śausmu nebùtu.Tagad viss nolaists līdz klinķim.Ja atlaidīs LDz darbiniekus tādā vairumà tad brauks atkal cilvĕki prom.Vai to nesaprot músu priekšstāvji?

 2. Kurzemnieks teica:

  Nu un??Jūs pis atdeva māsa bralim naudu vai ne??Caur kontu maksāja jeb atstrādaja majas darbus darot?? Kāda jums idioti gar to daļa??Cepaties labak par to kas notiek augstakas varas gaitoņos,kā izzog pēdējo valstī visādi pederasti Pordāni,Striķmačkas utt sorosžīdu vadībā un uzdevumā !!!

 3. J teica:

  2 Lemberga roklaižas jau paspējuši.

Saūda Arābijā strādājošajiem Latvijas uzņēmumiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu

Latvijas un Saūda Arābijas uzņēmējiem nodrošinās stabilu nodokļu maksāšanas režīmu otrā līgumslēdzējā valstī, kuru neietekmēs otras valsts nodokļu normatīvo aktu grozījumi.

Vācijā piemin Hānavas šaušanas upurus; uzbrukumus izmeklē kā terorismu

Vācijā šonedēļ Hānavā notikušo šaušanas uzbrukumu upuru skaits pieaudzis līdz deviņiem cilvēkiem. Policija norādījusi uz aizdomās turētā labēji ekstrēmistiskiem uzskatiem un noziegumus izmeklē kā terorismu, ziņo BBC un DW.

Brīvdienās vējš atkal pieņemsies spēkā

Latvijā pūtīs stiprs dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17–22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz pat 25–28 m/s. Kopā ar vēju sestdien ir gaidāmi ilgstošie un intensīvi nokrišņi – gan lietus, gan slapjš sniegs.

Radzevičs no Rīgas namu pārvaldnieka valdes atcēlis Pāvilsonu

Radzevičs savu lēmumu pamatoja, sakot, ka Pāvilsons pēc likumsargu vizītes zaudējis viņa uzticību, kā arī kopumā viņa reputācija radot šaubas.

Lietuvas siltākā ziema pēdējās desmitgadēs rada jukas dabā un veikalu plauktos

Šī ziema, kas Lietuvā ir bijusi ārkārtīgi silta, ir samulsinājusi slēpošanas kūrortu, apkures un citus uzņēmumus, kā arī radījusi jukas dabā un veikalu plauktos.

Vidējās izglītības iestādēs plāno ieviest obligātas valsts aizsardzības mācības

Saskaņā ar likuma projekta anotāciju, paredzēts noteikt, ka jaunsargu interešu izglītības programmu un valsts aizsardzības mācību īstenot būs tiesīgas tikai tās personas, kuras ir profesionālā dienesta karavīri, zemessargi vai rezerves karavīri.

Par Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētāju iecelts Zeps, par vietnieku – Rebenoks

Rīgas brīvostas valdes sēdē par valdes priekšsēdētāju ievēlēts Rīgas domes deputāts Viesturs Zeps, savukārt par priekšsēdētāja vietnieku – ar bēdīgi slavenajās Olainfarm sarunās iesaistītais advokāts Pāvels Rebenoks.

Latvijā sācies meteoroloģiskais pavasaris

Šī ir trešā reize, kad kādā Latvijas reģionā nav bijusi meteoroloģiskā ziema, iepriekšējās bija 1974./75.gada un 1991./92.gada ziemas.

Somijā attaisno Baltijas alkohola interneta veikalu uzturētāju

Tiesa Somijā ir attaisnojusi vīrieti, kurš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas 1,6 miljonu eiro apmērā, jo Latvijā un Igaunijā tirgojis somu klientiem alkoholu tīmekļa vietnēs, ziņo Somijas sabiedriskais medijs YLE.

Bērnu slimnīcas krimināllietā tiesa piespriež apjomīgus naudassodus

Kreiceram tika piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz četriem mēnešiem ar pārbaudes laiku uz astoņiem, piespiedu darbs uz 70 stundām, naudassods 70 minimālo mēnešalgu apmērā.

Pērn iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža

Pērnajā gadā iegūta Latvijas vēsturē lielākā graudu kopraža – 3,2 milj. tonnu, kas ir par 1,1 milj. tonnu jeb 1,5 reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Rīgas zoodārzam iecelta pagaidu valde

Tajā darbosies bijušais zoodārza vadītājs Rolands Greiziņš un VARAM Valsts sekretāra vietnieks attīstības instrumentu jautājumos Sandris Cakuls.

Dānija atceļ lēmumu par Misānes izdošanu DĀR un izdos Latvijai

Sagaidāms, ka Misāne tiks izdota Latvijai, kur viņa atzīta par aizdomās turēto par izvairīšanos no tiesas vai bāriņtiesas nolēmuma, par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un par dokumenta viltošanu.

Igaunijā izstrādā elektrisko skrejriteņu kustības noteikumus

Atļaut elektrisko skrejriteņu kustību tikai uz gājēju ietvēm un veloceliņiem ar ātrumu līdz 25 kilometriem stundā, tā paredz vieglo elektrisko transportlīdzekļu regulējums, ko izstrādājusi Igaunijas Ekonomisko lietu un sakaru ministrija, ziņo ERR.

Saeimas komisija vērtēs iniciatīvu par parka izveidi bijušā velotreka Marss vietā

Kolektīvais iesniegums, ko parakstījuši 11 189 pilsoņi, Saeimā iesniegts šī gada janvārī.

ECT atsaka Latvijai noteikt liegumu Dānijai izdot Misāni DĀR

Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir atteikusi Latvijai noteikt pagaidu noregulējumu saistībā ar tiesā iesniegto sūdzību Latvijas pilsones Kristīnes Misānes lietā.

Rosina Lembergam liegt iekļūt Saeimā

Rosina ASV sankciju sarakstā iekļautajam Aivaram Lembergam liegt iekļūt Saeimā, kā arī piedalīties Saeimas rīkotajos pasākumos, liecina Latvijas Televīzijas rīcībā esošā informācija.

NATO Parlamentārajā asamblejā notiek Igaunijas rīkota kiberapmācība

NATO Parlamentārajā asamblejā Briselē notikušas kiberdrošības apmācības, ko rīkojuši igauņu speciālisti ar mērķi inscenēt kiberdrošības apdraudējumu un likt likumdevējiem atrast tā risinājumus, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

OIK parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņem galaziņojumu

Obligātās iepirkumu komponentes parlamentārās izmeklēšanas komisija pieņēmusi galaziņojumu, secinot, ka nepieciešams nekavējoties atcelt obligātās iepirkuma komponentes sistēmu,

Likvidēta viltus ziņu lapa www.aumytests.net. Darbonis aizturēts

Interneta vietnē www.aumytests.net tika publicētas vairākas viltus ziņas, kas satur acīmredzamu necieņu pret sabiedrību, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Turcija sola militāru operāciju Sīrijā ar mērķi apturēt Krievijas un al Asada spēkus

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis, ka tas ir tikai laika jautājums, pirms Turcija uzsāk militāru operāciju kaimiņvalstī Sīrijā, lai apturētu Sīrijas valdības un Krievijas spēku uzbrukumu sīriešu opozīcijas kontrolētai teritorijai, ziņo BBC.

Atlaisti Rīgas zoodārza vadītāji Līdaka un Morozovs

No darba pašvaldības SIA Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs valdē atlaists gan tās priekšsēdētājs Ingmārs Līdaka, gan valdes loceklis Andris Morozovs, apstiprināja Līdaka.

Pārsūdzēs spriedumu Maxima traģēdijas krimināllietā

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas spriedums Maximas traģēdijas krimināllietā noteikti tiks pārsūdzēts, norāda Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta virsprokurors Aivars Ostapko.

Vācijā sarīko šaušanas bāros; iespējamo uzbrucēju atrod mirušu

Vācijas policija atradusi mirušu personu, kuru tur aizdomās par šaušanas uzbrukumiem Hānavas pilsētā. Divos uzbrukumos pilsētas bāros ir nogalināti astoņi cilvēki un vēl pieci ievainoti, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Top 5 Video


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!