bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 31.03.2020 | Vārda dienas: Atvars, Gvido
LatviaLatvija

BNN ziņo | Juris Juriss kandidēs uz ģenerālprokurora amatu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Juris Juriss, ģenerālprokurors, prokurors, Ģenerālprokuratūra, naudas atmazgāšana, Ēriks Kalnmeiers, konkursa dalībnieki

Juris Juriss

«Esmu pārdomājis šo lēmumu, un mana izvēle ir – jā. Iešu šo ceļu,» intervijā BNN par kandidatūru uz Latvijas ģenerālprokurora amatu stāsta prokurors Juris Juriss.

Jurisa ieskatā, pašreizējās Ģenerālprokuratūras kapacitāte ir ceļama augstākā līmenī. Proti, sarežģītu, smagu ekonomisko noziegumu izskatīšanas kapacitāte nav izsmelta, un Latvijai būtu arvien aktīvāk jāstrādā pie tā, uzsver prokurors.

Par savām prioritātēm prokurors, kurš ir viens no valsts apsūdzības uzturētājiem Aivara Lemberga krimināllietā, min tiesas procesu efektivizēšanu, proti, garās tiesvedības pabeigt saprātīgā termiņā.

Tāpat viņš atzīmē, ka vēlas likt uzsvaru uz praktisko darbu Ģenerālprokuratūrā. «Pats par sevi saprotams, ka šajā amatā ir jāveic daudz administratīvā darba, taču tas nedrīkst aizēnot praktisko darbu.»

Jurisa ieskatā, Latvijai saistībā ar iepriekš izskanējušiem draudiem nokļūt «pelēkajā sarakstā» tagad ir jāstrādā divtik un jādod pareizs signāls uz ārpusi, koruptīvos jautājumus un tiesvedību efektivizēšanu ceļot augstākā līmenī.

«Tāpēc jaunajai Ģenerālprokuratūras vadībai ir jābūt neatlaidīgai. Esmu apmācījis kolēģus tajā, kā novērst naudas atmazgāšanu. Varu teikt, ka praktiskā ievirze ir, tomēr ir jāturpina prokurorus stimulēt un atbalstīt dažādās iniciatīvās,» skaidro Juriss.

Viņš uzsver: «Svarīgi attīstīt prokuroru praksi un stimulēt piedalīties likumdošanas jaunrades procesos. Prokuratūrai ir jābūt klātesošai ar savu praktisko redzējumu.»

Pie savām prioritātēm Juriss min arī cīņu ar nepilngadīgo noziedzību, tostarp ar vardarbību, kas notiek ģimenēs pret bērniem. «Tas ir vēl viens jautājumu loks, kuru nevajadzētu atstāt novārtā tikai tāpēc, ka mēs domājam par ekonomisko noziegumu ierobežošanu.»

«Ir svarīgi attīstīt bērnu tiesību aizsardzības jautājumus. Nav jābūt iecietīgiem pret šāda veida pārkāpumiem. Ir jādomā sodi – cik tie ir adekvāti attiecīgās situācijās un kā tiek piemēroti drošības līdzekļi, pirms process nonāk līdz tiesai.»

BNN apkopotā informācija liecina, ka uz ģenerālprokurora amatu varētu kandidēt Rīgas tiesas apgabala prokuratūras virsprokurors Armīns Meisters, Tiesās izskatāmo krimināllietu nodaļas virsprokurors Alēns Mickevičs, Ģenerālprokuratūras Darbības analīzes un vadības departamenta prokurors Aivars Ostapko.

Tāpat BNN zināms, ka Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Juris Stukāns varētu būt uzrunāts šim amatam.

Šogad beidzas ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera amata pilnvaru termiņš. Tas ir viņa otrais termiņš, tāpēc saskaņā ar likumu ir jāmeklē jauns ģenerālprokurors.

Līdz šim ģenerālprokurora amata kandidātu Saeimas balsojumam virzīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs viens pats, bet tagad to darīs Tieslietu padome, izvēloties piemērotāko no atklātā konkursa dalībniekiem.


Pievienot komentāru

  1. Imants teica:

    Neapšaubu nevienu kandidātu, bet labi pazīstu un par vispemērotāko uzskatu Juri Stukānu – godīgs, atklāts, pieredzējis, patiess un nevairās uzņemties atbildību, teikt savu vārdu. Bet diez vai mūsu politskajā sistēmā cilvēks ar šādu raksturojumu derēs, parasti izvēlas tādu, kuram nav augstas atbildības pakāpes un patstāvības, “miera miku”, kurš labs priekš visiem. Labi zinu prokuratūras darbu un uzskatu, ka tajā ir ļoti zems atbildības līmenis, ja neteikt, traģiski zems. Man ir konkrēti, šokējoši piemēri, kas to pierāda, bet tos minēt nebūs efektīvi. Otrs – nopietni jāmaina prokuratūras likums, Tiesu varas likums un Kriminālprocesa likums… Pēdējo izstrādāja un papildināja, man liekas, advokāti, lai būtu vieglāk “aizstāvēt” un pildīt savus biznesa mērķus, kabatas, nevis pildīt savu aizstāvības misiju.

Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārceļ uz 2021.gadu

Izvērtējot visus riska faktorus un konsultējoties ar diasporas latviešiem, pieņemts lēmums pārcelt svētkus par vienu gadu.

Igaunijā degvielas tirdzniecība sarukusi par 30%–50%

Degvielas tirgotāji Igaunijā COVID-19 uzliesmojuma un ārkārtas ierobežojumu laikā ir novērojuši būtisku tirdzniecības apjoma kritumu, taču benzīnam un dīzeļdegvielai tas atšķiras, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

airBaltic nogādā mājās vairāk nekā 2 700 pasažieru

Kopumā no 20. līdz 30.martam speciālajos lidojumos airBaltic pārvadājusi 2 262 Latvijas, Igaunijas un Lietuvas iedzīvotājus no Abū Dabī, Amsterdamas, Frankfurtes, Stambulas, Londonas, Malagas, Maltas un Tbilisi uz Rīgu.

Elektrības cena nokritusies līdz zemākajam līmenim septiņu gadu laikā

Elektroenerģijas cenas straujo kritumu sekmējuši labvēlīgie laikapstākļi – siltā ziema, vējainais laiks un pieaugušās ūdens rezerves elektroenerģijas ražošanai.

Lielbritāniju mudina COVID-19 dēļ pagarināt Brexit pārejas posmu

Eiropas Parlamenta lielākā partiju apvienība ir nākusi klajā ar aicinājumu Lielbritānijai pārcelt ES izstāšanās pārejas perioda beigu termiņu uz vēlāku laiku, jo, valstij cīnoties ar COVID-19 uzliesmojumu, sarunām ar ES atliek vēl mazāk laika, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Šuplinska pieļauj, ka klātienes mācību režīmā skolas šogad vairs neatgriezīsies un daļai skolēnu centralizētie eksāmeni izpaliks

Ir skaidrs, ka attālinātās mācības Latvijas vispārizglītojošajās un profesionālajās skolās ieilgs, un, iespējams, klātienes mācību režīms šosezon nemaz netiks atjaunots, norāda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Itālija pagarina karantīnu, novēro lēnāku inficēšanās tempu

Itālijas valdība ir paildzinājusi termiņu valsts mēroga karantīnai līdz Lieldienām, un novērojusi lēnāku epidēmijas izplatīšanās tempu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Uz laiku atstādina no amata Rīgas pilsētas izpilddirektoru Juri Radzeviču

Radzevičs ir atstādināts no amata uz laiku, kamēr notiks izpilddirektora darba pārkāpuma izvērtējums, norāda pagaidu administrācijas vadītājs.

Naftas cenas kritušās līdz zemākajam līmenim 18 gadu laikā

ASV un Eiropas akciju cenas pieauga par spīti tam, ka daudzas valstis tuvākās nedēļas paliks noslēgtas jaunā koronavīrusa pandēmijas dēļ.

Ungārijā palielina Orbāna pilnvaras, vēlas sodīt dezinformācijas izplatītājus

Ungārijas parlaments ir pieņēmis likumprojektu, ar ko koronavīrusa pandēmijas apstākļos premjerministra Viktora Orbāna vadītai valdībai ir ļauts pašai pagarināt ārkārtējās situācijas termiņu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Reģionālo maršrutu autobusos ieviesti pasažieru skaitu ierobežojošie pasākumi

Pasažieriem atbildīgi jāizvērtē sabiedriskā transporta lietošanas nepieciešamība un jāizmanto sabiedriskais transports tikai būtiskos gadījumos.

Lietuvā: Izārstēto ir maz, jo analīzes taupa jauniem pacientiem

Lietuvā, kopš 28.februāra ir apstiprināts viens izveseļošanās gadījums no COVID-19, bet inficēto cilvēku skaits tuvojas 500. Kādēļ oficiālajos datos ir tikai viens atlabušais, to skaidroja Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

31.martā stājas spēkā stingrākās sociālās distancēšanās prasības kafejnīcās

No 31.marta sabiedriskās ēdināšanas vietā jānodrošina divu metru distance starp galdiņiem, pie viena galdiņa nevar atrasties vairāk par diviem apmeklētājiem, ja tie nevar apliecināt, ka ir vienas ģimenes locekļi.

Valdība konceptuāli atbalstījusi 150 miljonu eiro ieguldīšanu airBaltic pamatkapitālā

Ekonomiskās krīzes pārvarēšanai Ministru kabinets konceptuāli atbalstījis 150 miljonu eiro ieguldīšanu Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic pamatkapitālā.

Satiksmes intensitāte kopš ārkārtas stāvokļa ieviešanas ir kritusies par 18%

Satiksmes intensitāte uz valsts galvenajiem autoceļiem laika periodā no 15. līdz 28.martam bija par 18% mazāka nekā tādā pašā laika periodā pirms mēneša, no 15.līdz 28.februārim.

IeM vēlas 20% piemaksu policistiem un robežsargiem COVID-19 krīzes laikā

Piemaksas paredzētas tikai tām Valsts policijas un Valsts robežsardzes amatpersonām, kuras tiešā veidā iesaistītas ārkārtējās situācijas pasākumos.

Nošķirtība kļūst grūtāka; svarīgi saglabāt dienas ritmu – tā igauņu psiholoģe

Psiholoģe Igaunijā, kur ārkārtējā situācijā aizvadītas desmit dienas, brīdinājusi, ka izturēt nošķirtību mājās daudziem kļūs grūtāk un svarīgi ir ievērot dienas ritmu un atrast fiziskas nodarbes, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pērnā gada 2.pusgadā ievērojams apaļkoku iepirkumu cenu samazinājums

Lielākais cenu kritums bija melnalkšņa zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā, mazākais – apses zāģbaļķiem 18–24 cm diametrā.

Neskatoties uz reputācijas problēmām, KPV LV par priekšsēdētāja vietnieku ieceļ Nemiro

Partijas KPV LV jaunieceltās valdes pirmajā tiešsaistes sēdē par partijas priekšsēdētāja Ata Zakatistova vietniekiem tika iecelti Ralfs Nemiro un Ēriks Pucens.

Ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām COVID-19 analīzēm

Turpmāk ģimenes ārsti varēs nozīmēt pacientus ar respiratoru saslimšanu simptomiem valsts apmaksātām koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 analīzēm.

ASV paildzina pārvietošanās ierobežojumus; valstī inficējušies 140 000

ASV, kur reģistrēts pasaulē lielākais apstiprināto COVID-19 gadījumu skaits, valdība ir paildzinājusi valsts mēroga pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumus līdz 30.aprīlim, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

CSP: 116 000 Latvijas iedzīvotāju ir elpošanas ceļu hroniskās slimības

Par minētajām elpošanas ceļu veselības problēmām biežāk sūdzas vecāka gadagājuma iedzīvotāji.

Rīgas kapsētās bēru ceremonijas notiks tikai ārā

Rīgas domes Mājokļu un vides departaments ir slēdzis pašvaldības kapsētās esošās kapličas.

Raidījumā: Latvijas krievus dezinformē par COVID-19 nekaitīgumu 

Sašķelta informācijas telpa visu laiku bijis Latvijas drošības drauds. Faktu vietā krieviski runājošie saņem informāciju, ka koronavīruss ir līdzvērtīgs iesnām un ka tas ir ASV radīts bioloģisks ierocis.

Kāpēc Girģens tā raujas uz valsts galvenā futbolista posteni?

Lai arī Ģirģenam visa enerģija šobrīd jāvelta savu tiešo pienākumu veikšanai un pasākumiem COVID-19 ierobežošanai, viņš tomēr kandidēs uz Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!