Bombardēšanai turpinoties, Izraēlas pilsētās bandas iesaistās etniskos kautiņos

Palestīniešiem un Izraēlai bombardējot vienam otru, Tuvajos Austrumos izcēlusies vardarbība arī civiliedzīvotāju vidū. Pēc kādas bandas fiziska uzbrukuma Izraēlas arābiem, premjerministrs Benjamins Netanjahu aicinājis iedzīvotājus «neņemt likumu savās rokās», vēsta franču ziņu aģentūra AFP un britu ziņu portāls The Guardian.

Par spīti ES, ASV un citu pušu diplomātiskiem centieniem panākt karadarbības izbeigšanu trešdien, 12.maijā, un naktī uz ceturtdienu, 13.maiju, Izraēla turpinājusi bombardēt palestīniešu apdzīvoto Gazas joslu, no kuras arvien dziļāk Izraēlā turpinājušas lidot raķetes.

Gaisa uzbrukumu sirēnas brīdinājušas par raķešu triecienu tuvošanos visā Izraēlā, pirmoreiz šī konflikta laikā arī valsts ziemeļos. Valsts gaisa spēki bombardējuši mērķus un augstas ēkas Gazas joslā.

Kopš Tuvajos Austrumos pirmdien, 10.maijā, aizsākās šis karadarbības uzliesmojums, Gazas joslā gaisa uzlidojumos ir nogalināti 67 cilvēki, ieskaitot 17 bērnus, un vēl vairāk nekā 300 cilvēkiem nodarīti miesas bojājumi. Gazas joslu kontrolējošais grupējums Hamas paziņojis par tā Gazas pilsētas komandiera Basema Isas bojāeju. Izraēla norādījusi, ka uzlidojumos ir nonāvējusi vēl trīs vadošas Hamas militārpersonas.

Izraēlā tikmēr ziņots par kopumā aptuveni 1 500 raķetēm, kas izšautas uz Izraēlas teritoriju. Daļu raķešu spējusi pārtvert Izraēlas pretgaisa aizsardzības sistēma, tomēr daļa raķešu piezemējušās, kopumā nogalinot septiņus cilvēkus, tostarp vienu bērnu.

Linčošana un aicinājums «neņemt likumu savās rokās»

Līdztekus abu pušu militārām sadursmēm izcēlušās arī civiliedzīvotāju sadursmes un huligānisma akti uz etnisko atšķirību pamata. Tā, piemēram, Izraēlas televīzijā rādīts incidents, kur valsts ekonomiskajā galvaspilsētā Telavivā galēji labēji noskaņotu izraēliešu banda izvilkusi no automašīnas kādu vīrieti, kuru bandas dalībnieki uzskatījuši par arābu. Tad smagi to piekāvusi, atstājot viņu asiņojam un nekustīgi guļam zemē.

Personas bandā, kuras centušās attaisnot uzbrukumu, sacījušas, ka vīrietis bijis arābs, kurš centies uzbraukt demonstrācijas dalībniekiem, taču video materiālā bijis redzams, ka autobraucējs centies demonstrāciju apbraukt.

«Linčošanas upuris ir smagi cietis, bet [veselības stāvoklis] ir stabils,»

pēcāk paziņojumā medijiem norādījusi Telavivas Ičilova slimnīca.

Trešdien Izraēlas etniski nevienmērīgās pilsētas Lodas mērs pēc tam, kad arābu upuru apraudātāji iesaistījušies sadursmē ar policiju, brīdinājis, ka notiek virzība uz pilsoņu karu.

Kā vēsta The Guardian, ebreju un arābu izcelmes iedzīvotājus no savstarpējiem uzbrukumiem atturēt centies Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu. Viņš paziņojis: «Man nav nozīmes tam, ka jūsu asinis vārās. Jūs nevarat ņemt likumu savās rokās.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas