bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Bondars: Ir pietiekami daudz cilvēku, kuri vēlas «noslaucīt kājas» gar mani

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars

Bankrotējušās Latvijas Krājbankas maksātnespējas administrators KPMG Baltics piedzinis 15 miljonu eiro no bankas bijušās valdes, tai skaitā Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara. Bondars sarunā ar BNN uzsver, ka šī ir politiska izrēķināšanās un viņš neuzskata, ka pieprasītos divus miljonus eiro viņam būtu jāsedz, jo sākumā tiesai ir jāpierāda, ka bankai ir nodarīti zaudējumi nevis radušies zaudējumi.

Krājbankas «skandāliņš» pieprasa Bondaram paprāvu summu

Jāatgādina, ka publiskajā telpā izskanējis, ka Bondaram piedzītā summa saistāma ar diviem kredītiem, kas 2008.gadā izsniegti ar bankas īpašnieku Vladimiru Antonovu saistītiem ārzonu uzņēmumiem un radījuši bankai 3,57 miljonu eiro un 20,7 miljonu dolāru lielus zaudējumus.

***

Intervijā ar BNN Bondars skaidro: «Vispirms ir jāsaprot tas, ko saka likvidators. Likvidators saka, ka bankas valdei ir jābūt atbildīgai par to, ka aktīvu cena ir izmainījusies uz negatīvo pusi un ir jāsedz starpība. Ja bankas valde ir izsniegusi kredītu un tajā laikā, piemēram, ir samazinājušies aktīvi, tad bankas valdei ir jānes atbildība par šiem aktīviem.»

Turpinot, viņš norāda: «Ja skatāmies no likuma viedokļa, tad likvidatoram būtu jāpierāda divas lietas. Pirmā, ka bankai nodarīti zaudējumi nevis radušies zaudējumi un otrā, ka šos zaudējumus nodarījis kāds konkrēts indivīds ar savu darbību. Neviena no šīm lietām tiesā pat nav mēģināta pierādīt,» tā Bondars.

Bondars taujāts arī par to, vai šai lietai, viņaprāt, ir kāds risinājums: «Es atkārtošos, ka šī ir politiska lieta, šobrīd ir pietiekami daudz cilvēku, kuriem ir vēlme «noslaucīt savas kājas» gar mani un to viņi ļoti veiksmīgi dara.»

***

Par savu darbības laiku Krājbankā Bondars saka: «Man vispār nav nekādu sirdsapziņas pārmetumu ne par šiem kredītiem, ne citiem. Tie ir bijuši ļoti labi rezultātu gadi, kad esmu vadījis Krājbanku.»

Jāmin, ka portāla ir.lv publicētā informācija norāda, ka pirmais kredīts saistīts ar ekskluzīvas jahtas Highlander iegādi, bet otrais – ar nekustamā īpašuma attīstības projektu Sanktpēterburgā Krapivny property. Abi šie kredīti līdztekus sešām vēl citām epizodēm tika skatīti Londonas tiesā, kas 2016.gada maijā nolēma no Antonova piedzīt bankai radītos zaudējumus – 60,5 miljonus eiro un 30,8 miljonus dolāru. Baņķieris gan neko nesamaksāja, tā vietā – aizbēga no valsts.

Turpinot sarunu par kredītiem, kuri tikuši izsniegti, un kuri pēc maksātnespējas administratora KPMG Baltics domām bankai radījuši zaudējumus, deputāts apgalvo: «Tos ir pārbaudījusi gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) – katru kredītu atsevišķi, gan Ernst & Young, kas ir starptautiska auditoru kompānija. Nevienai no šīm institūcijām nav bijušas pretenzijas ne pret Krājbankas rezultātiem kopumā, ne pret šiem diviem kredītiem.»

***

Komentējot par to, kāpēc šo var saukt par politisku izrēķināšanos, Bondars uzsver, ka tas ir civilprocess, kur ir prasītājs un ir atbildētājs. «Šajā gadījumā prasītājs ir likvidācijas procesā iesaistītas Latvijā organizētas grupas, kuras gūst milzīgu finansiālu labumu un kuras ir saistītas ar politisko vidi. Tāpat tās ir saistītas ar tiesībsargājošajām institūcijām. Jāsaka, ka par nožēlu arī ar tiesām, un tas zināmā mērā kropļo gan ekonomisko, gan tiesisko vidi Latvijā,» savu redzējumu pauž Bondars.

Viņaprāt, Latvijas interesēs ir, «lai noteiktajām grupām atņemtu tiesības darboties šādā biznesā», kas, pēc Bondara domām, ir ekonomiskās un tiesiskās vides kropļošana. «Lai šie indivīdi, kuri ir iesaistīti «legālās aktivitātēs» nekad vairs nevarētu spēt darīt tādu kaitējumu, kādu viņi dara, cilvēkiem, kā tas ir manā gadījumā, vai nu valstī kopumā,» komentē Bondars.

Jautājumā par to, kur tad šie 15 pieprasītie miljoni paliks – tie tiks atmaksāti vai «karāsies gaisā»-, deputāts atbild: «Ir pārsūdzība 1.instancē. Es vēl joprojām ceru, ka Latvijā veselais saprāts uzvarēs.»

«Esmu neērts pie varas esošajiem»

Bondars pārliecināts, ka viņa iesaistīšana Krājbankas lietā ir politiska izrēķināšanās. «Par to, ka no paša sākuma, kopš es esmu politiskajā vidē, esmu bijis neērts pie varas esošajiem, iepriekš Saeimā vai šobrīd Rīgas domē,» sūdzas Bondars. «Pēc būtības es pie rokas nevienu pieķert nevaru, jo man nav noklausīšanās iespējas un man nav vesela armija, kas var skriet ar izmeklētājiem pakaļ tiem, kuri ir iesaistīti šajā lietā.»

Viņaprāt, «šī organizētā grupa» ir apzināti darījusi to, lai izskatītos tā, ka Mārtiņš Bondars ir saistīts ar nedienām Krājbankā viņa darbības laikā. «Bet tikai nez kāpēc visas tās institūcijas, kuras ir bijušas atbildīgas par uzraudzību, vai nu par auditēšanu vai nu pat par tiesisko izvērtējumu – nevienām no viņām nav bijis neviens jautājums Mārtiņam Bondaram visos gados,» par situāciju izsakās pats deputāts.

Vai Bondara vārds ir «aptraipīts»?

«Protams, ka mana reputācija kaut kādā mērā ciešs. Ir cilvēki, kuri šobrīd noslauka savas kājas gar mani. Viņi zināmā mērā nodod arī to kādai daļai sabiedrības,» apstiprina Bondars.

Vienlaikus viņš atzīstas, ka neplāno sevi attaisnot sabiedrības acīs. «Ir lietas, ko nevar izdarīt. Es zinu, ka, skatoties spogulī, man nav kauns par to, ko esmu profesionāli darījis savā Krājbankas darbības laikā. Par nožēlu jāsaka, ka Latvijā valda padomiskās tradīcijas. To apliecina tas, ka cilvēki, kuri ir pie varas, iesaistās tiesiskos procesos un šādā veidā mēģina noņemt no trases savus politiskos oponentus.»

Ref: 225.000.103.2627


Pievienot komentāru

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Slēgto internātskolu pedagogu atlaišanas pabalstu izmaksai paredz 300 000 eiro

Valdība konceptuāli atbalstīja finansējuma pārdali 300 000 eiro apmērā, lai Izglītības un zinātnes ministrija varētu nodrošināt atlaišanas pabalstu izmaksu pedagogiem pašvaldību dibināto internātskolu reorganizācijas un slēgšanas gadījumā.

Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, tā iekšlietu ministrs

Maksātnespējas administratora, advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā policijai ir pavedieni, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes atklāj Latvijas iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis

Cilvēktiesību tiesa konstatē Krievijas pārkāpumus Pussy Riot un Poļitkovskas lietās

Eiropas Cilvēktiesību tiesa konstatējusi, ka Krievija ir pārkāpusi cilvēktiesības divās skaļās krimināllietās, proti, aktīvistu grupas Pussy Riot apcietināšanā un notiesāšanā, kā arī žurnālistes Annas Poļitkovskas slepkavības izmeklēšanā.

Valdība apstiprina izmaiņas mēslošanas līdzekļu aprites likumā

Valdība pieņem Zemkopības ministrijas  sagatavotos grozījumus Mēslošanas līdzekļu aprites likumā.